کد خبر:۳۵۸۲
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۸۸ - ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 3395
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
من هم دست روی قرآن می گذارم که دروغ است
رضازاده: من هم دست روی قرآن می گذارم که دروغ است. خودم آزمایش داده بودم. می گوید حرف هایی که علی حسینی و پدرش زده اند شایعه است و او این اتهامات را قبول ندارد
علی حسینی: رضازاده خودش دوپینگی بود/ جای او ساندالیف بلغاری تست داد

سعید علی حسینی رسما حسین رضازاده را متهم به دوپینگ کرد.

قهرمان جوان تیم ملی و پدرش عزیز علی حسینی که از قهرمانان سابق تیم ملی ایران است یک روز پس از مصاحبه با خبرآنلاین ، در گفت و گو با ایسنا دست به اعترافی بزرگ زدند و ناگفته بزرگ ورزش وزنه برداری ایران را علنی کردند. آنها به سه سال قبل برگشت و درباره شبی صحبت کرد که 9 ورزشکار تیم ملی ایران به دلیل دوپینگ محروم شدند؛«من اکنون این سوال را دارم. آن زمانی که دوپینگ 9 وزنه‌بردار مثبت شد و حسین رضازاده هم عضو آن تیم بود، او در آسمان‌ها تمرین می‌کرد. او هم جزو این ده نفر بود. چرا رضازاده دوپینگش درنیامد، اما سعید علی حسینی دوپینگش مثبت شد؟ این چرا برای من مهم است، چون که مربی تیم ملی در آن وقت آقای "ژنیا ساراندالیف" به جای او نمونه ادرار داده بود. وگرنه رضازاده هم جزو این ده نفر بود. آن موقع شاهین نصیری‌نیا می‌خواست در این مورد صحبت کند، اما نگذاشتند که او حرف‌هایش را بزند. نکته دیگری که می‌گویند این است که هر کدام از این وزنه‌بردارانی که دوپینگ‌شان مثبت شده، خودشان دارو مصرف کردند. مگر می‌شود همه یک داروی یکسان را مصرف کنند و مسوولان تیم ملی نفهمند؟»

همچنین سعید علی‌حسینی برای تاکید به پاک بودنش گفت: «من پارسال پیش از آن که به اردو بیایم چندین بار رکوردهای جوانان جهان را در رقابت‌های قهرمانی آسیا شکستم و چهار بار از من - یک بار در ایران و سه بار در رقابت‌های آسیایی - تست گرفتند و همه آنها منفی بود. چطور می‌شود که آن رکوردها را بزنم و همه تست‌هایم منفی باشد و حالا اعلام کنند که تست‌هایم مثبت شده است؟ اینها در حالی بود که من و پدرم در اردبیل تمرین می‌کردیم و هنوز به اردو نیامده بودم. حالا چطور می‌شود که آمده‌ام اردو و می‌گویند که دوپینگم مثبت شده است؟ من مطمئن هستم که نمونه دوپینگم را عوض کرده‌اند.»

پدر علی‌حسینی که به شدت از اعلام خبر مثبت شدن آزمایش کنترل دوپینگ فرزندش ناراحت است به خبرنگار ایسنا گفت: «این قضیه با اعلام کردن داراب ریاحی به پایان نمی‌رسد. من این موضوع را ادامه می‌دهم. من به آنها گفتم که خودتان شروع کردید. من هم پیگیری می‌کنم. اگر می‌خواهند من را زندانی کنند، این کار را انجام دهند. اگر هم می‌خواهند من را اعدام بکنند، بکنند. هر کاری می‌خواهند بکنند، اما بدانند که ما از حق‌مان نمی‌گذریم و تا آخرش هستیم و حتی اگر فرصت شود، بسیاری از مسائل دیگر را هم اعلام می‌کنم که در آن صورت آبروی خیلی از افراد می‌رود. آنها ماجراجویی را شروع کردند و خودشان هم باید تمام کنند.»

اگر دوپینگی بودم چرا گفتند خودت را به مصدومیت بزن!

سعید ادامه داد:« نکته جالب این است که اگر من مشکل داشتم، چرا در مسابقه‌های جهانی به من گفتند که خودت را به مصدومیت بزن؟ علت این ماجرا چه بود؟ اگر من مشکل داشتم و دوپینگی بودم می‌گفتند که دوپینگ کردم. چرا به من گفتند که آیان گفته عکس سعید علی حسینی را که مصدوم شده در سایت فدراسیون منتشر کنید؟ چرا آیان این کار را کرد؟ مگر عاشق من است که می‌خواهد آبرویم نرود؟»

پدر سعید علی‌حسینی یادآور شد:« نکته‌ی دیگری را می‌خواهم بگویم. هدف اصلی رضازاده و ریاحی از حضور در مجارستان چه بود؟ آنها به دنبال چه بودند؟ آنها رفته بودند کار سعید را درست کنند یا برای سعید جاسوسی کنند؟ به من می‌گویند که ما رفتیم به آیان گفتیم که علی حسینی می‌گوید ما مدارکی داریم که آن را رو می‌کنیم. داراب ریاحی برای چه به فدراسیون جهانی رفته بود؟ برای نابود کردن سعید یا دفاع از حق او؟ چرا ریاحی در فدراسیون جهانی گفته که پدر سعید علی حسینی می‌خواهد از آیان شکایت کند؟ این حرف یعنی چه؟ این مساله به ما کمک می‌کرد یا مشکل ما را بیشتر می‌کرد؟ چرا از این ناراحت شدند که من گفتم افشاگری می‌کنم؟ من حق ندارم از فرزندم دفاع کنم؟ مگر من اسم از کسی بردم و گفتم کسی این کار را کرده است؟ چرا دنبال ماجراجویی هستند؟ چرا به من می‌گویند که مصاحبه‌های تو باعث شده آیان ناراحت شود و مشکلت پیچیده‌تر شود. من از حسین رضازاده می‌پرسم آیا در مذاکره‌ای که با آیان داشتی متوجه شدی که آیان چه گفته یا همه را افشین ریاحی ترجمه کرده است؟ اکنون با توجه به این موضوع من درخواست دارم تا هیاتی بلند پایه از مدیران و کارشناسان به مقر فدراسیون جهانی بروند تا مذاکره کنند. افشارزاده هم گفته بود که اگر ریاحی و رضازاده نتوانند کاری پیش ببرند من خودم وارد عمل می‌شوم. اکنون هم از افشارزاده می‌خواهیم که موضوع ما را پیگیری کند.»

یک هفته سرگردانی در سازمان تربیت بدنی

علی‌حسینی تصریح کرد: «پیش از اینکه ریاحی و رضازاده به مجارستان بروند، ما یک هفته پشت در اتاق آقای حمید سجادی رفتیم، اما ما را به اتاقش راه ندادند. حتی تلفن ما را هم جواب نمی‌داد. ما می‌گفتیم که اینها نمی‌توانند مشکل ما را حل کنند. ما می‌گفتیم که باید افشارزاده برود. حتی ما را در حیاط سازمان تربیت بدنی هم راه نمی‌دادند. آقای سجادی ما را در حیاط دید اما رویش را کرد به آن طرف و رفت. حالا نتیجه آن کار این می‌شود. پس وظیفه سازمان تربیت بدنی چیست؟ آیا دفاع کردن از حق فرزند من نیست؟ وظیفه آقای سجادی به عنوان معاون چیست؟ سجادی وظیفه‌اش این است که فکری به حال بچه من کند نه اینکه او هم بگوید سعید علی حسینی دوپینگ کرده است. او بر اساس کدام مدرک به مسوولان فدراسیون اجازه داده که این خبر را اعلام کنند؟ سجادی ما را قبول نکرد تا با او صحبت کنیم. ما را فرستادند دفتر عالمی. ما قبل از اینکه رضازاده و ریاحی هم بروند گفته بودیم که اینها مشکل ما را حل نمی‌کنند. من حرف‌های نگفته زیاد دارم که آبروی خیلی‌ها می‌رود. امیدوارم که با مذاکره‌های افشارزاده مشکل ما حل شود. در غیر این صورت مجبوریم که از طریق حقوقی، قانونی و شورای بین‌المللی حکمیت ورزش در سوییس پیگیری کنیم. من نمی‌گذارم پسرم را فدا کنید. من به همه مردم می‌گویم که چه کسی به وزنه‌برداران دارو می‌دهد. مردم باید بدانند چه کسی به جوانان خیانت می‌کند؟»

واکنش سرپرست فدراسیون وزنه برداری به افشاگری سعید علی حسینی

رضازاده:من هم دست روی قرآن می گذارم که دروغ است/ خودم آزمایش داده بودم
می گوید حرف هایی که علی حسینی و پدرش زده اند شایعه است و او این اتهامات را قبول ندارد.

اعترافات سنگین سعید علی حسینی که اتهامات زیادی را به حسین رضا زاده وارد کرده بود واکنش نه چندان تند سرپرست فدراسیون وزنه برداری را به همراه داشت.او دوست ندارد زیاد حرف بزند و در پاسخ به این که چه جوابی برای ادعاهایی که علی حسینی و پدرش کرده اند دارید می گوید«همه اش حرف است باور نکنید»

اما آنها اتهام دوپینگ را به شما زده اند.بحث های دیگری هم مطرح کرده اند که ..

عین آن مصاحبه رادر خبرگزاری ها خوانده ام.شما چرا باور می کنید؟سعید و پدرش هم تحت یک سری شایعات این حرف ها را می زنند.فکر می کنم به آنها خط می دهند.من در همه این سالها نشان داده ام که هیچ وقت دوپینگ نکرده ام. هیچ وقت هم کسی جای من تست نداده است

چه کسانی؟این خیلی نا مفهوم است؟چه کسانی و به چه دلایلی باید به آنها خط بدهند؟

خیلی ها که نمی خواهند رضا زاده نامش باقی بماند.خیلی ها که دشمن این ورزش هستند.من تمام حرف هایی را که آنها زده اند را تکذیب می کنم.

اما این اتفاق و بحث هایی که آنها مطرح کرده اند چیز کوچکی نیست؟
پدر علی حسینی دست روی قرآن گذاشته که این حرف ها حقیقت دارد؟من هم دست روی قرآن می گذارم که آنها حقیقت ندارد.این چه حرف هایی است؟من کلی تلاش کردم تا با حضور در مجارستان جلوی محرومیت سعید را بگیرم اما حالا این حرف ها مطرح می شود.

سعید گفته که شما از زدن رکوردهای او ناراحت می شدید و هر وقت که او رکوردی را ثبت می کرده شما سالن را ترک می کردید؟

این هم از آن حرف هایی است که نباید باور کرد.چرا باید این کار را بکنم؟بی کار که نبودم شبانه روز دراردو باشم و به خاطر وزنه زدن او از سالن خارج شوم.من باز هم می گویم که دوست دارم جانشین رضا زاده یک ایرانی باشد،چه سعید چه کس دیگری.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۶
1
3
نظر آقای حسینی درست است چون در آرمانی ترین شرایط آقای رضا زاده به بهانه مصدومیت خودرا کنار کشید تا دوپینگ او ثابت نشود
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: