کد خبر:۳۵۶۳
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۸۸ - ۰۸:۳۶
تعداد بازدید: 1912
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
حسينيان ؛ بعضي از مجلسي ها جزء فتنه گرانند
روح الله حسينيان چهره شاخص حامي احمدي نژاد با حمله به سيدمحمد خاتمي و گلايه از هاشمي و سيدحسن خميني به قهر دوهفتگي اش از عالم سياست پايان داد.
روح الله حسينيان چهره شاخص حامي احمدي نژاد با حمله به سيدمحمد خاتمي و گلايه از هاشمي و سيدحسن خميني به قهر دوهفتگي اش از عالم سياست پايان داد.

به گزارش اعتماد،حسينيان که پنجشنبه 16 دي ماه جاري طي نامه يي سرگشاده اعلام کرد از نمايندگي در مجلس هشتم استعفا داده است و در استمرار اين موضع گيري اش يک هفته از حضور در جلسات علني بهارستان سر باز زد، ديروز پس از گذشت قريب به 14 روز از طرح استعفايش که هيچ گاه رسمي نشد، در نشستي در شهر قم به موضع گيري پرداخت. به گزارش فارس وي در آغاز سخنانش با انتقاد از عدم موضع گيري مناسب بسياري از شخصيت هاي بزرگ نظام در حوادث پس از انتخابات گفت؛ ما دل مان نمي خواست آقاي هاشمي تعزيه گردان اين جريان باشد و اميدواريم وي هميشه يار رهبري و همان هاشمي انقلاب باشد. حسينيان سپس تصريح کرد؛ ما از آقاي سيدحسن خميني نيز انتظار بيشتري داشتيم، از خاتمي نيز به دليل اعتقادات باطل و غرب گرايي او انتظاري نداشته و نداريم. اين نماينده مجلس با تاکيد بر اينکه نبايد از مردم گله و انتقادي داشت، عملکرد نخبگان و خواص را در برخورد با اتفاقات اخير مورد انتقاد قرار داد و گفت؛ مردم به دليل اينکه در جريان بسياري از پشت پرده هاي موسوي و حاميان وي نبودند نبايد به آنها خرده گرفت اما گله ما از افراد و نخبگاني است که مي دانستند چه افرادي پشت سر اين نامزد انتخابات هستند با اين حال از وي حمايت کردند، اگر چه به احمدي نژاد نيز انتقاداتي وارد است، اما بايد مجموعه و جهت گيري کلي را مدنظر قرار داد.

رئيس مرکز اسناد انقلاب اسلامي با تاکيد بر اينکه اگر به احمدي نژاد 100 انتقاد نيز وارد باشد او در مقابل هزاران کار مثبت کرده است، گفت؛ يکي از اقدامات مهم وي قطع کردن دست افرادي بود که بيت المال را وسيله يي براي به دست آوردن منافع شخصي خود قرار داده بودند و افرادي که صدها هکتار از اراضي دولتي را به نام خود کرده بودند با آمدن احمدي نژاد موقعيت خود را در خطر ديدند و بحمدالله همه اين اراضي در حال بازگشت به بيت المال است. دبير فراکسيون انقلاب تاکيد کرد؛ موسوي در دوره نخست وزيري خود بخشنامه کرده بود که وزرا بايد مادام العمر حقوق دريافت کنند، اما احمدي نژاد اين بخشنامه را ملغي اعلام کرد. در دولت خاتمي ميلياردها تومان به حساب برخي شرکت ها واريز کرده بودند و بعضي ها دختران و زنان خود را معرفي کرده و هر کدام خودروي رايگان دريافت کردند.
 
رئيس مرکز اسناد انقلاب اسلامي با بيان اينکه اين مسائل در انتخابات سبب شد اينها بر نبود احمدي نژاد تاکيد کنند، خاطرنشان کرد؛ اين مسائل و همچنين توطئه هاي دشمنان خارجي دست به دست هم داد و اين فتنه بزرگ به وجود آمد. در ادامه وي با اشاره به اينکه سران فتنه با استراتژي هاي سابق خود پايگاه اجتماعي خود را از دست داده اند، گفت؛ اينها به دليل از دست دادن پايگاه اجتماعي خود در صدد تغيير روش هستند و لذا تدبير خود را در نامه نوشتن به رهبري و اظهار پشيماني ديدند و از اين طريق مي خواهند وحدت ايجاد کنند، ما هيچ نقد و انتقادي به مردم نداريم، ايراد ما به نخبگان بي بصيرت است که موضع گيري هاي دوپهلويي دارند.
 
اين فعال سياسي بر ضرورت درس گرفتن از اتفاقات اخير تاکيد کرد و ابراز داشت؛ در طول تاريخ انقلاب اتفاقات مختلفي افتاده است اما ريشه اين فتنه خشک نشده بود و اگر افرادي که در اين نظام مسووليت هاي بزرگي نيز داشتند، مي گذاشتند ريشه اين فتنه ها براي مردم آشکار شود، بسياري از اين فتنه ها را نداشتيم. رئيس مرکز اسناد انقلاب اسلامي با بررسي حوادث 18 تير بيان داشت؛ در اين جريان برخي ها نگذاشتند قوه قضائيه به ريشه حوادث بپردازد و اين مار زخمي شده در زماني که نظام احتياج به قدرت نمايي در دنيا داشت بار ديگر سر برآورد و نتيجه آن نيز تضعيف انقلاب اسلامي بود. حجت الاسلام حسينيان با اشاره به بيانات روز گذشته رهبري از موضع گيري هاي دوپهلوي برخي افراد موثر در نظام انتقاد کرد و گفت؛ ما از همه شخصيت هاي تاثيرگذار مي خواهيم مواضع دوپهلو را کنار گذاشته و تلاش کنند خود را با مردم همراه کنند.
 
رئيس مرکز اسناد انقلاب اسلامي اضافه کرد؛ متاسفانه با وجود آشکار شدن بسياري از مسائل و فتنه ها، برخي از افراد اطلاعيه مي دهند و هتاکي هاي عاشوراي حسيني را اقدام مردم خداجو مي دانند، فرد ديگري مي گويد چرا در روز عاشورا عزاداران امام حسين(ع) را به خاک و خون کشيدند. حجت الاسلام حسينيان گفت؛ متاسفانه فردي که در پرتو ولايت و انقلاب به قدرت رسيده از اين جريان دفاع مي کند و مي گويد جريان چپ هم از اين اتفاق بيزار بود، وقتي جريان اصلاحات خودش از خود دفاع نمي کند مگر شما وکيل وصي شان هستي که از آنها دفاع مي کني؟
 
حسينيان در خصوص مناظره هاي تلويزيوني که از سيماي جمهوري اسلامي پخش مي شود و حضور برخي از افراد در اين برنامه که ديدگاه هاي مناسبي ندارند، گفت؛ در اين مورد خيلي سخت گيري نکنيد ، مردم ما خودشان همه چيز را مي فهمند و بايد اجازه داد اين جريان ماهيت دروني خود را نشان دهند. وي با بيان اينکه رسانه ملي بايد حساب شده اين مناظره ها را ادامه دهد، تصريح کرد؛ برخي از افرادي که در اين برنامه حضور پيدا مي کنند، جز دروغ و مغالطه چيزي براي عرضه ندارند و بايد مردم اين افراد را بشناسند. نماينده تهران در خصوص مسائل مربوط به استعفاي خود از نمايندگي مجلس اظهار داشت؛ بنده آنچه در بيانيه نوشتم کاملاً از سر صداقت و رسالت بود و مي خواستم با اين اقدام، شوکي به جامعه و مسوولان وارد کنم که چرا اينقدر در برابر اين جريانات بي توجه و کوته فکر هستند و خوشبختانه اين شوک وارد شد.
 
حسينيان در ادامه با انتقاد از وجود برخي مسائل در مجلس هشتم گفت؛ متاسفانه در کميته دفاع از فلسطين، که رئيس آن منصوب رئيس مجلس است، شخصي حضور دارد که از اعضاي کميته صيانت از آرا در انتخابات بود. وي ادامه داد؛ اين فرد از جمله افرادي است که مساله تقلب در انتخابات را طراحي کرد و در يکي از منبرهاي خود که در دهه محرم برگزار شد، به مقام معظم رهبري اهانت کرد. و چرا بايد چنين فردي در راس چنين کميته يي باشد. حسينيان بيان کرد؛ ما بارها نامه نوشته ايم و خواسته ايم اين شخص را عزل کنند، اما متاسفانه تاکنون اعتنايي نشده است.
 
وي در ادامه افزود؛ رهبري ادامه اين کار را نپسنديدند و گفتند برويد موضوع را حل کنيد، ما هم تابع رهبري هستيم و با نظر ايشان تمام خستگي ها از تن ما خارج شد و با نفسي تازه به جنگ دشمن خواهيم رفت. رئيس مرکز اسناد انقلاب اسلامي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينکه در مجلس چه خبر است و آيا فتنه گران هم در مجلس شوراي اسلامي نفوذ کرده اند يا اينکه بعضي از مجلسي ها هم توطئه مي کنند، با بيان اينکه هر دو مورد وجود دارد، تصريح کرد؛ بعضي از مجلسي ها جزء فتنه گران هستند، برخي ديگر هم از فتنه گران حمايت مي کنند، بعضي نيز با هم زد و بند دارند و متاسفانه اينها واقعياتي است که در مجلس شوراي اسلامي وجود دارد. اين نماينده مجلس همچنين در ارتباط با نحوه ارتباط و تعامل مجلس با دولت اظهار داشت؛ ارتباط مجلس و دولت يک رابطه نوساني است گاهي خوب و گاهي بد، اما مجموعه مجلس شوراي اسلامي با دولت به نحو مسالمت آميز عمل خواهد کرد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۳
0
0
چراسران فتنه رابه مردم معرفی نمیکنیدتااین از خدا بیخبران رسواشده ومردم حسابشان رابرسند تاکی تحمل این افراد نالایق
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: