کد خبر:۳۵۵۹
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۸۸ - ۰۸:۲۶
تعداد بازدید: 2955
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
عضو کميسيون حقوقي و قضايي مجلس خبرداد :
اعتراض علما به بند 23 لايحه حمايت از خانواده
برخي از علما معتقدند ازدواج مجدد مرد با توجه به موازين اسلامي بلامانع است و شروط قيد شده در بند مذکور با دستورات شرع مقدس مغايرت دارد...
يکي از اعضاي کميسيون حقوقي و قضايي مجلس از مخالفت علما به شروط ده گانه قيد شده در بند 23 لايحه حمايت از خانواده خبر داد.

به گزارش ايونا، اين در حالي است که سخنگوي اين کميسيون چندي پيش از نهايي شدن اين بند در جلسه اخير کميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي خبر داده بود.
اين عضو کميسيون حقوقي و قضايي مجلس در گفتگو با خبرنگار ايونا گفت: در جلسه هفته گذشته کميسيون حقوقي و قضايي مجلس بررسي هايي در خصوص اين لايحه و بند 23 صورت گرفت، اما به تصويب نهايي اعضا نرسيد.

وي در بيان دلايل به تصويب نرسيدن اين لايحه در جلسه کميسيون اظهار داشت: با توجه به شروط تعيين شده در بند 23 که توسط اعضاي کميسيون به تصويب رسيده بود، در اين جلسه فتواي محکم برخي از علما قم مبني بر مغايرت اين شروط با شرع و قرآن به استحضار اعضا رسيد.

اين نماينده مجلس ابراز داشت: برخي از علما معتقدند ازدواج مجدد مرد با توجه به موازين اسلامي بلامانع است و شروط قيد شده در بند مذکور با دستورات شرع مقدس مغايرت دارد.
وي افزود: اعضاي کميسيون حقوقي شروط ده گانه لحاظ شده در بند 23 را با توجه به مصالح خانواده، جامعه و نظام تعيين کرده بودند که با توجه به مخالفت علما، بايد گزينه هاي ديگري را بررسي کرد.

اين عضو کميسيون حقوقي و قضايي مجلس در ادامه گفت: برخي از اعضا پيشنهاد دادند صلاحيت ازدواج مجدد مرد را دادگاه تعيين کند که مورد موافقت اعضا قرار نگرفت.

وي با اعلام اين مطلب که تمام بحث هاي صورت گرفته پيرامون اين لايحه در حد رايزني و گفتگو بوده، تأکيد کرد: اين لايحه هنوز به مرحله نهايي و تصويب قطعي نرسيده است.

لازم به ذکر است، خبرنگار ايونا به منظور بررسي بيشتر اين موضوع با يکي ديگر از اعضاي کميسيون حقوقي و قضايي مجلس تماس گرفت که وي از برگزاري جلسه کميسيون جهت بررسي لايحه از خانواده ابراز بي اطلاعي کرد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۳۰
0
0
به نظرمن وخيلي ازخانمها اين مسله باعث بي ثباتي خانواده وبالا رفتن آمارطلاق ازاين به بعدخواهدبودچراكه بااين آزادي مردباعث ميشودكه زن باكوچكترين عملي ازطرف مردتهديد وعملي كردن ازدواج مجدد ميشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۳۰
0
0
البته مصوبات معمولاًازفیلترهای متعددی ردمی شودتا امکان احرای آنها هرچه بیشترمیسرشود، لذا برای جمیع آقایان سلامت وتوفیق روز افزون مسئلت دارم.ولیکن به عنوان یک حقوقدان وبه علت عدم دسترسی به آقایان تصمیم گیرنده استدعاداردتاملی به پیشنهاد اینجانب برای مهریه زنان بشود.
«درصورت امکان طرح یا لایحه ای تصویب شودکه پرداخت کامل مهریه به زنانی که ادعای وصول آن رادارند،بعدازملاحظه عدم تخلفات زنان که درقانون تعیین شده،به عواملی همچون مدت زمان ازدواج وطول زندگی مشترک هم ارتباط داشته باشدتااز رویه جاری که خانمهادرپیش گرفته اندوتا حرف غیرقابل تحملی به آنها زده می شود ، به فکر وصول مهریه وفشارآوردن به زوج هامی شود،جلوگیری شود.عنداللزوم نکات تکمیلی ومستندات تحقیقی جهت ملاحظه تقدیم خواهدشد»
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۷
0
0
من به عنوان يك زن معتقدم خدا جايي از كارش ايراد نداشته است مطمننا اين اجازه هم ايراد ندارد حالا اگر بعضي به اشتباه از آن استفاده مي كنند بايد قانون را طوري كه نه ايراد شرعي داشته باشد نه ايراد حقوقي بنويسيم. چرا وقتي مهريه را عندالمطالبه قرار مي دهد كسي صدايش در نمي آيد ؟ مطمئنم اگر هزار تا شرط هم بگذارند مردهايي كه مي خواهند اين كار را بكنند از يك راه ديگه وارد مي شوند اون مومن مومن هاشون صيغه مي كنند غير مومن هاشون هم معلومه . بايد فرهنگ خانواده بالا بره زن ها به فهم و درك بهتر برسند و خود را بشناسند و وظايف خود را بداند تا فرزندان خوب تحويل جامعه دهند تا يك جامعه بدون مشكل داشته باشيم نه در مشكلات بياييدست و پاي مرد را ببنديم بگوييم تو بايد با اين زن زندگي كني . بايد زندگي را زيبا كنيم تا مرد خودش بخواهد كه با اين زن زندگي كند
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: