کد خبر:۳۵۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۸۸ - ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 4520
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
اهم موارد مطرح شده در مناظره کواکبیان و شریعتمداری
برنامه رو به فردای سیما به بحث و مناظره مدیر مسئول روزنامه کیهان بعنوان اصولگرایان و مدیر مسئول روزنامه مرم سالاری بعنوان اصلاح طلب انجامید اهم موارد مطرح شده در مناظره کواکبیان و شریعتمداری به شرح ذيل ...
همصدا - برنامه رو به فردای سیما به بحث و مناظره بسیار خوب و منطقی مدیر مسئول روزنامه کیهان بعنوان اصولگرایان و مدیر مسئول روزنامه مرم سالاری بعنوان اصلاح طلب انجامید و مباحث مربوط به انتخابات تا حدودی بازگشایی شد. اهم موارد مطرح شده در مناظره کواکبیان و شریعتمداری به شرح ذيل مي باشد:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
كواكبيان (مدیر مسئول روزنامه مرم سالاری بعنوان اصلاح طلب)

کیهان از قبل از انتخابات از انقلاب مخملی و عمرو عاصها خبر دادند و این در حالی بود که شورای نگهبان نامزدها را تایید کرده بود و اگر چنین بود و کیهان از این ماجرا اطلاع داشت چرا صلاحیت نامزدها تایید شد

اگر در عاشورا ضد انقلاب آمد و اغتشاشگران فرصت پیدا کردند ما مقصر بودیم و تدبیر نکردیم ،جو را امنیتی نمی کردیم و اجازه می دادیم مردم عادی با مسائل آشنا شوند

راه این نیست که همه را اسرائیلی و آمریکایی معرفی کنیم و تنها خودمان را خوب بدانیم و دیگران را بد و اینکه آقای شریعتمداری خودشان را خوب بدانند این درست نیست
 
چرا آقای جلیلی با آمریکایی ها مذاکره کرد اشکال نداشت اما خاتمی اگر مذاکره کرد و 8 سال رئیس جمهور ما بوده این اشکال دارد
 
همین آقای شریعتمداری بحث مخملی و این جور حرفها را راه انداخت . بخشی از این افرادی هم که خودسرند دارند زیر علم کیهان  رفتارهای افراطی را انجام دادند . اقای  شریعتمداری قبل ازهر چیز و هر اتفاقی می آمد در روزنامه اش بحث عمروعاص و عمربن سعد و غیره را راه انداخت .
 
 در آن روز (9 دي) کارهای انحرافی هم شد و عده ای به شخصیتهایی که ربطی هم به ماجرا نداشتند ، توهین کردند و تلویزیون هم انها را پخش کرد که من این کارها را درست نمی دانم .

بجای گذشته باید به آینده فکر کنیم و رو به فردا برویم ، من این دولت را قانونی می دانم و انتخابات هم تمام شده است و همه کار خاتمه یافته است.
 
باید همه چیز در چهارچوب قانون باشد و اگر راهیپیمایی حامیان موسوی غیر قانونی بوده راه پیمایی و تجمع آقای احمدی نژاد هم غیر قانونی بوده است. ظاهرا آقای شریعتمداری اینگونه فکر می کنند یک تفکر و جناح حذف شود.

بايد به همه بخشهاي قانون اساسي از جمله فصل حقوق ملت عمل شود. مثلا مي گوييم راهپيمايي مجوز قانوني مي خواهد. اين بايد براي همه باشد. اصل وجود هيات منصفه براي دادگاهها را هم داريم.

من در جاهاي مختلف گفتم که آن شعار و نيز شعار جمهوري ايراني و امثال اينها شعارهاي انحرافي است و بارها در روزنامه مان هم موضع گيري کرديم اما آقايان از روز اول خواستند که جريان معترض در انتخابات را با جريان اغتشاشات يکي کنند.

‌صدا وسیما خبر حمله به بیت آیت الله صدوقی در شیراز ، شهید دستغیب در یزد و حمله به جماران در شب تاسوعا  را که در روزهای اخیر از سوی افراطی ها صورت گرفته ، اطلاع رسانی نمی کند اما اخبار جهت دار دیگری را پخش می کند. من نمی گویم چرا هتاکی های عاشورا را نشان می دهد بلکه می گویم چرا این یکی اتفاقات را نمی گوید.

روز 25 خرداد بيش از 2ميليون نفر از ميدان انقلاب تا ميدان آزادي بدون دادن شعار راهپيمايي کردند اما گفتيم همه وابسته به آمريکا و اسرائيل و فتنه است.

اگر آن جوان بگوید نه غزه نه لبنان برای لج حسین آقای شریعتمداری است که همیشه به او و بقیه می گوید  شما بلندگوی اسراییل هستید. ان جوانی که شما بهش اشاره می کنی روز 25خرداد در سکوت کامل از میدان امام حسین تا میدان آزادی امد تا بگوید به نظام علاقه دارد اما تلویزیون آمد گفت که تمام آن یک یا دو میلیون نفر ؛ تمامشام اغتشاش گرند .

اگر کساني مي روند بي بي سي را مي بينند. اين زنگ خطر است زيرا ما آنها را به اينجا کشانديم و اگر صدا و سيما و مطبوعات ما دقيق عمل مي کردند و همه اخبار را پوشش می دادند کار به اينجا نمي رسيد.

من منکر جريان سازمان يافته ضدانقلاب نيستم. عملکرد اينها با ذات انقلاب اسلامي مخالف است. اينها فرصت گير آوردند که عقده هاي خود را خالي کنند اما معتقدم که مي شد تدبير کرد و نبايد جو را امنيتي مي کرديم و اينها را نبايد با مردم عادي يکي بدانيم .

مردم باور نمي کنند کسي را که شوراي نگهبان تاييدش کرده، يک هفته بعد بگوييم که اين عامل آمريکا است. مگر آقاي احمدي نژاد هم که جشن پيروزي گرفت، مجوز از جايي گرفته بود؟ هنوز که ايشان از طرف شوراي نگهبان تاييد نشده بود.
 
دوشنبه قبل از روز برگزاری انتخابات ، برای سخنرانی به شهرستانی رفته بودم اما چند برابر افرادی که در جلسه حضور داشتند، کمی آن طرف تر در  صف سهام عدالت و کمک های اینگونه بودند.
 
شما همه مسوولان کشور را عوامل صهیونیست و خارجی و اینها دانسته اید . آن از آقای هاشمی و فرزندانش ، این از موسوی و کروبی و خاتمی . این اواخر حتی به آقای رضایی هم رحم نکردید و وی را که از سر دلسوزی پیشنهادهایی را مطرح کرده ضد ولایت فقیه و ضد نظام خواندید! اخر برادر من چه کسی گفته که فقط شما دلسوز کشورید؟  چرا فکر می کنید که هیچ کس بجز شما دلسوز این نظام  نیست؟

با اين وجود، معتقدم در انتخابات آينده وزارت کشور بايد لايحه اي بياورد تا جلوي وقوع برخي مسايل که پيش از برگزاري انتخابات انجام شد، گرفته شود.

البته نبايد يک طرف را معصوم بدانيم و طرف ديگر را وابسته به آمريکا. چرا بايد حرف سوروس که يک صهيونيست است را بپذيريم ولي حرف کسي را که 8 سال رييس جمهور اين مملکت بوده نپذيريم.

نمي شود که همه در يک طرف وابسته به موساد و سيا باشند و به اين ترتيب ديگر هيچ کسي باقي نمي ماند و اين بزرگترين خطر براي نظام است.

من تعبيري داشتم که همه طرفها بياييم دور هم بنشينيم و يک لويه جرگه ايراني تشکيل دهيم. بالاخره در اين بيانيه هفدهم هم دولت پذيرفته شده است. به وزارت کشور گفتم چرا شما مجوز نمي دهيد. بايد اجتماعات، دادگاهها،‌ مناظره ها، اعمال ‌دولت و همه چيز بر اساس قانون باشد.

حسین شریعتمداری (مدیر مسئول روزنامه کیهان بعنوان اصولگرا)

آقای کواکبیان قبول دارند که توطئه هست ، چرا اصلاح طلبها اغتشاشات را محکوم نکردند و بیانیه دادند و دفاع هم کردند و بحث بر سر این است که چرا محکوم نکردید اقدامات خرابکارانه را و حتی دعوت به کار غیر قانونی کردید

بحث دو جناح نیست و انتخابات تمام شده است و بحث اهانت به امام و انقلاب و امام حسین ع است من قبول دارم که در انتخابات تقلب شد اما تقلب را آنهای کردند که بجای سکه واقعی به 13 میلیون سکه تقلبی فروختند.

دشمن ما را مشغول کرده است و چرا تظاهرات روز قدس انجام می شود چرا این اتفاقات می افتد. نماز جمعه بیایید بخوانید اما اغتشاش نکنید

هم جريانهاي افراطي و هم جريان آن طرف مرز نمي خواهند اين ماجرا تمام شود و جريانات خودسر کارهايي مي کنند که به گفته رهبر معظم انقلاب کمک به دشمن است “ اين مساله، تقابل يک جريان و فتنه سازمان يافته با مباني و اصول انقلاب اسلامي است.

آقاي کواکبيان اشاره کردند من سخنگوي کسي نيستم اما شما زير تابلوي جريان خاصي هستيد و چرا در مقابل شعار نه غزه نه لبنان جانم فداي ايران موضع نگرفتيد؟

روزي که آقاي خاتمي کانديداتوري اش را اعلام کرد من در يادداشتي نوشتم که او کانديداي اصلي نيست و نامزد اصلي، موسوي است زيرا مديريت فتنه فرمولش را از قبل اعلام کرده بود.

زماني که اصلاح طلبان آمدند و کميته صيانت از آرا تشکيل دادند ما اعلام کرديم که اينها از پيروزي در انتخابات نا اميدند و بنا دارند که اعلام نمايند در انتخابات تقلب شده است. همچنين نوشتيم که اين جريان نياز به يک نماد رنگين دارد.

وقتي که آقاي خاتمي وسط ماجرا اعلام کرد که بهتر است رفراندوم شود، من گفتم اين حرف خاتمي، پيشنهادات مايکل لدين نومحافظه کار آمريکايي است.
 
آقای خاتمی شما دو بار با سوروس جلسه داشتید. مبنای حرف من هم نه صحبتهای سوروس بلکه خود شمایید! شما خوب می دانید که چه می گویم. بار دوم هم البته پشیمان شدیدکه چرا دیدار کرده اید .اما بعدا این دیدارها را تکذیب کردید که من به خاطر آنکه شما هشت سال رییس جمهور کشورمان بودید تکذیبیه تان را چاپ کردم .

آيا حمله براي خلع سلاح کردن مرکز بسيج مسالمت آميز است؟ آيا شعار توپ ، تانک، بسيجي ديگر اثر ندارد، آتش زدن مسجد، مغازه ها، موتور سيکلت نيروي انتظامي و کشتن مادر و فرزندش در خيابان در همان روز مسالمت آميز بود؟
 
شما مي گوييد توده هاي مردم، چه کسي آنها را به خيابان آورد؟ مگر صبح روز انتخابات آقايان رسما نگفتند که ما پيروزيم؟ مگر آن خانم نگفت اگر غير از اين شد، مردم به خيابان بريزند؟ پس از قبل تدارک ديده بودند.

اصل ماجرا اين است که ميزان، حال فعلي افراد است. مگر نتانياهو از شما به عنوان بزرگترين سرمايه داخل ايران ياد نکرد؟‌ و مگر اوباما و وزير خارجه اش از شما حمايت نکرد؟

شما مي فرماييد که بشدت با دخالت بيگانگان مخالفم. آقاياني مانند مهاجراني و رمضانپور و کديور را که ما معرفي مي کرديم الان پناهنده شده اند. معتقدم جرياني که برخي اعضاي اصلي اش هر از چندي به خارج پناهنده مي شوند،‌ حداقل بايد به فکر باشند.

يک عده قليلي هستند که تکليف شان مشخص است و به گفته مقام معظم رهبري مر قانون بايد در موردشان اجرا شود و آنان براي اينکه خودشان را نجات بدهند، ديگران را جلو مي اندازند.

در واکنش به پيشنهاد کواکبيان مبني بر تشکيل لويه جرگه : به نظر من، اين، بازگشت به قهقرا و شيخوخيت و براي افغانستان است. مگر الان قانون نداريم؟ پيشنهاد من اجراي خود قانون است . در اين نظام بايد همه به قانون اقتدا و به آن تن دهند.
 
‌مردم در 9دی به همه دشمنان بیرونی و دنباله داخلی آنان نشان دادن که حاضر نیستند از اصولشان دست بکشند . این روز، روز فصل بود ، روز فرقان بود درست مثل روز عاشورای  کربلا. در این روز آمدنی ها آمدند و رفتنی ها هم رفتند .
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: