کد خبر:۳۵۱۸
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۸۸ - ۲۱:۴۷
تعداد بازدید: 4196
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
باورهای غلط در مورد مو و بيماری های آن
در بین مردم باورهای غلطی در مورد مسائل مختلفی همچون مسائل مربوط به «مو» جا افتاده است، باورهایی که تا به آنها علمی پرداخته نشود، کسی قانع نمی شود که واقعیت ندارد.
در بین مردم باورهای غلطی در مورد مسائل مختلفی همچون مسائل مربوط به «مو» جا افتاده است، باورهایی که تا به آنها علمی پرداخته نشود، کسی قانع نمی شود که واقعیت ندارد.

ماليدن سير به پوست سر موجب کاهش ريزش مو و درآمدن موهای ريخته شده می گردد.
سير يکی از درمان های سنتی برای بيماری پوستی به نام طاسی منطقه ای می باشد ولی در حال حاضر با ورود داروهای مدرن و جديد مصرف نمی شود. سير تأثيری در افزايش رشد موهای معمولی (يعنی بدون وجود بيماری فوق) نداشته و تبليغاتی که در مورد اثر سير و شامپوی سير در کاهش ريزش مو وجود دارد کذب محض است.

رنگ کردن مو با حنا موجب تقويت مو می شود.
حنا يک رنگ موی طبيعی بوده و عوارض رنگ موهای شيميايی را ندارد. چون حنا موجب تشکيل يک غلاف نازک از رنگ به دور ساقه مو می گردد لذا ظاهراً مو را ضخيم تر کرده و يک حس تقويت مو در شخص بوجودمی آورد ولی در حقيقت حنا نقشی در رشد مو و تقويت آن نداشته و صرفاً يک رنگ مو می باشد.

استفاده از کتيرا موجب تقويت مو می شود.
کتيرا نرم کننده خوبی برای مو بوده و اثرات مضر نرم کننده های شيميايی را ندارد ولی نقشی در تقويت و رشد مو ندارد.

شامپوهای حاوی پروتئين، ويتامين، کتيرا، مورد، حنا، سير و غيره برای رشد و تقويت مو سر مفيد هستند.
شامپو و مواد موجو د در آن برای مدت کوتاهی روی پوست سر باقی مانده و لذا جذب پوستی ملکول های موجود در آن بسيار ناچيز می باشد. از طرف ديگر پروتئين و ويتامين ها ملکول های بزرگی بوده و از طريق پوست جذب نمی شوند. بدلايل فوق شامپو هيچ اثری در رشد مو نداشته و فقط جنبه پاک کننده دارد. البته توصيه می شودکه با توجه به نوع مو (خشک، چرب،معمولی، شوره دارو غيره) شامپوی مناسب استفاده شود تا آسيبی به موها وارد نيايد ولی در هرحال شامپو باعث تقويت رشد مو نمی گردد و صرفاً مو را تميز می کند.

رنگ کردن موها باعث استحکام و تقويت مو می گردد .
در جريان رنگ کردن مو با فرآورده های شيميايی آسيب هايی به ساقه مو وارد شده که در درازمدت موجب ريزش مو می گردد. رنگ موهای طبيعی مثل حنا اين اثر مضر را ندارند. در هر حال هيچکدام از انواع رنگ مو (طبيعی يا شيميايی) اثری د رتقويت رشد مو نداشته و موجب استحکام آن هم نمی گردند.
دکتر علی وفائی-دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی تهران
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۴
0
0
سلام من ارایشگر هستم ومطالب شما را کاملا تایید میکنم چون مستقیم با ان سر وکار دارم ولی باور مردم را نمیتوان تغییر داد تبلیغات یا انساف تلوزیون هم به این موضوع دامن میزند تا سازندگان داخلی اجناس بنجل خود را بفروشند ومردم روز به روز گچل تر وبی موتر شوند ونقش خون رسانی را به ریشه مو فراموش کنند وبه شامپوهای به اصطلاح گیاهی پناه بیاورند امید وارم سرتان پر مو وموفقیت در زندگی مثل دسته کلید همیشه در جیبتان باشد سپاسگذارم
بهروز مراديان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۱
0
0
سلا تاثير ژل سير طبق تحقيقي كه توسط دانشگاه علوم پزشكي اصفهان انجام شده بر رشد مجدد موهاي ريخته شده تاثير دارد با يك جستجو در گوگل به اين مطلب دسترسي خواهيد يافت.
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: