کد خبر:۳۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۸۸ - ۱۳:۳۵
تعداد بازدید: 4371
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
حاشيه هاي میزگرد با خوش‌چهره و كلهر
كلهر: این كه فلان شخص در زندان كتك خورده یا در جنگ چه شده، مربوط به موزه مردم‌شناسی فرانسه است و ما جامعه رو به جلویی داریم كه با شتاب در حال حركت است و هر كسی كه نتواند با این شتاب حركت كند، زیر چرخهای این قطار له می شود
برنامه شب گذشته «رو به فردا» با حضور دكتر محمد خوش‌چهره و مشاور رئیس‌جمهور، مهدی كلهر، حاشیه‌های جالبی داشت.

در این میزگرد كه در مقاطعی به برخوردهای لفظی میان این دو انجامید، خوش‌چهره از تحلیل‌های كلی یا كیلویی كه بدون طبقه‌بندی معترضان همه را دشمن می‌پندارد، انتقاد كرد و گفت: باید این‌ها را لایه‌بندی كنیم و هر گروهی را بر اساس ویژگی‌های آن تحلیل كنیم و همه را دشمن نپنداریم.

در بخشی از برنامه كلهر كه این بار هم با لباسی بسیار شیك و موهای رنگ شده و بسته شده در استودیو حضور یافته بود با اشاره به سخنان نسبتاً طولانی خوش‌چهره گفت: مثل این‌كه چانه آقای خوش‌چهره گرم شده و سپس با انجام حركاتی نسبتاً موزون در كمر خود گفت: ظاهراً كمر ایشان هم گرم شده.

وی با اشاره به روز قرعه‌كشی نمایندگان كاندیداها در صداوسیما با حضور زنگنه، كرباسچی و الویری گفت: در آن‌جا آقای زنگنه كاغذها را زیر میز برد و جر زد و من هم در آن جلسه گفتم این صدا و سیما بود كه مهندس موسوی را مطرح كرد و بر خلاف عرف و قانون، پیش از موعد از چهار ماه قبل، سفرهای تبلیغاتی ایشان را نشان می داد وگرنه نسل سوم اصلا موسوی را نمی شناخت. و حتی با آن‌ها شوخی و مسخره هم نكرد، در حالی كه شورای نگهبان هنوز همه را تأیید نكرده بود و فرصت تبلیغات شروع نشده بود و فقط پخش اخبار و سفرهای رئیس‌جمهور قانونی بود كه آقای كرباسچی هم حرفم را تأیید كرد.

وی با اشاره به خاطرات خود از 15 خرداد 42، 19 دی 56 و جریان تدوین قانون اساسی در مجلس خبرگان گفت: من یادم است كه در آن مقطع مقصود خبرگان از رجل سیاسی، مرد نبود و اشخاص دارای پست سیاسی هم نبود، بلكه فعالان سیاسی بود و با اشاره تلویحی به موسوی گفت: لذا كسی كه سال‌ها از فعالیت سیاسی فاصله گرفته، اصلا رجل سیاسی نیست.

وی سپس با حمله به برخی گفت: این كه فلان شخص در زندان كتك خورده یا در جنگ چه شده، مربوط به موزه مردم‌شناسی فرانسه است و ما جامعه رو به جلویی داریم كه با شتاب در حال حركت است و هر كسی كه نتواند با این شتاب حركت كند، زیر چرخهای این قطار له می شود.

مجری برنامه تلاش داشت بقبولاند كه در ماجرای اخیر دشمن اسلام را مقابل اسلام قرار داده كه خوش‌چهره از تأیید این تحلیل خودداری كرد. وی با انتقاد از اقدامات انجام شده در انتخابات گفت: تنگ‌نظری‌ها باعث شد كه اختلاف‌نظر در انتخابات به اختلاف در اعتقادات تفسیر شود و هزینه‌های زیادی به نظام تحمیل گردد كه عده‌ای با ندانم‌كاری خود باعث شدند به جای شعار علیه دولت، شعار علیه ولایت سرداده شود.

مشاور فرهنگی احمدی‌نژاد در این میزگرد، احمدی‌نژاد را هم در كنار سایر كاندیداها بازنده خواند و گفت: من راهپیمایی اول معترضان را از وقایع بعدی جدا می كنم. بدنه آن حركت تصور می كرد تقلب شده و كسی كه احساس می كند به او ظلم شده نه تنها دشمن نیست بلكه قابل احترام هم هست. چون حساس است و احساس مسئولیت می‌كند، اما در راهپیمایی نهم دی موج سبزی‌ها هم آمدند.

این ادعای كلهر با واكنش خوش‌چهره مواجه شد كه پرسید: پس شما دیگر نگران نیستید كه وی پاسخ داد: ما همشیه باید نگران باشیم.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۱
0
0
اين كلهر دکتره که در برنامه نوشتند دکتر مهدی کلهر؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۱
0
0
انشاا... شمارا هم به همین زودی درموزه مردم شناسی بیگانه ببینیم
وامیدوارم این قطار شما به صراط مستقیم الهی برود
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: