کد خبر:۳۴۹۸
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۸۸ - ۱۴:۵۱
تعداد بازدید: 2799
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
هفته بيانيه هاي جنجالي
هفته گذشته با جنجال آغاز و با جنجال ختم شد. نکته مشترک ميان آغاز و پايان جنجال هاي هفته گذشته وجود مباحث بر جاي مانده از انتخابات رياست جمهوري 22 خرداد است...
هفته گذشته با جنجال آغاز و با جنجال ختم شد. نکته مشترک ميان آغاز و پايان جنجال هاي هفته گذشته وجود مباحث بر جاي مانده از انتخابات رياست جمهوري 22 خرداد است. به گزارش ابتكار، ميرحسين موسوي کانديداي معترض به نتايج انتخابات رياست جمهوري ايران در حالي که در غم از دست دادن خواهر زاده اش در حوادث عاشوراي امسال تهران سوگوار بود در آخرين روزهاي هفته گذشته بيانيه اي را صادر مي کند که محل اتحاد و انتزاع بسياري از سياسيون کشور شده است. از سوي ديگر محسن رضايي با نوشتن نامه اي سرگشاده به رهبري انقلاب از راه حل هاي پنج گانه موسوي حمايت کرده و خواهان دستور رهبري براي اقدام به آنها مي شود. اقدامي که به مذاق بسياري خوش نيامده و به اين همسنگر سابق خود حمله هاي شديدي مي کنند. حملاتي که از سوي رسانه هاي وابسته به موسوي و حتي برادرش اميدوار رضايي نماينده مسجد سليمان در مجلس هشتم و عضو هئيت رئيسه اين مجلس بي پاسخ نماند.

جنجال ها بر سر اين مسئله به نيمه راه نرسيده بود که جامعه مدرسين حوزه علميه قم در بيانيه اي ديگر خروج آيت الله صانعي را از مرجع تقليدي اعلام کرد. اقدامي که البته با حمايت هاي قاطعانه گروهي و پاسخ هاي تند عده اي ديگر همراه شد. شايد حمايت هاشمي رفسنجاني از مرجع تقليد بودن صانعي و انتقاد شديد از اين تصميم مهمترين نکته مشترک ميان حاميان و منتقدان آيت الله صانعي باشد چرا که پس از اين اعلام حمايت تلويحي هاشمي، منتقدان حامي اين تصميم جامعه مدرسين حوزه علميه قم را وادار کرد تا نيش حملات خود را روانه هاشمي رفسنجاني نيز بکنند!!

ارائه گزارش حوادث بازداشتگاه کهريزک و نام بردن از يک مسئول سرشناس قضايي از سوي برخي سايت هاي نزديک به اصولگرايان مجلس هفته گذشته را با جنجالي ديگر مواجه ساخت و ختم کرد. جنجالي که مي تواند به هفته آينده کشيده شود هر چند که برخي اعضاي کميسيون پيگيري حوادث کهريزک اخبار اين سايت ها را کذب خواندند. مهمترين لايحه اقتصادي ايران در حالي در مجلس به تصويب نهايي رسيد که تحت شعاع حوادث سياسي هفته گذشته قرار گرفته بود.هر چند برخي رسانه هاي مکتوب و مجازي تا حدودي به آن پرداختند. به نظرمي رسد بايد هفته گذشته را با اندکي اغماض هفته بيانيه هاي جنجالي نام نهاد. بيانيه هايي که مي توانند همچنان سرمنشا» جنجال هاي بسياري در هفته هاي آينده نيز باشند.

واکنش به بيانيه جديد ميرحسين موسوي
بيانيه جديد ميرحسين موسوي که در سايت هاي خبري انتشار يافت با واکنش هاي متفاوتي روبه رو شد.مخالفان وي البته آن را در راستاي بيانيه هاي قبلي وي مي دانند و معتقدند که اين کانديداي معترض به نتايج انتخابات همچنان به سياق گذشته حرکت مي کند و در اين بيانيه حرف هاي گذشته اش را در قالب بيانيه اي جديد زده است. برخي نيز آن را يک عقب نشيني از مواضع گذشته مي خوانند و اقدامي براي برون رفت از وضعيت فعلي.محسن رضايي که در انتخابات رياست جمهوري که يکي از سه رقيب ميرحسين موسوي بوده است، پيشنهادات وي را سازنده خوانده است. او درنامه اي که به مقام معظم رهبري نوشته آورده است:عقب نشيني آقاي مير حسين موسوي از انکار دولت آقاي احمدي نژاد و پيشنهاد سازنده ايشان به اين که مجلس و قوه قضاييه به وظايف قانوني خود در قبال پاسخگو کردن دولت عمل کنند، هر چند دير هنگام بود، ولي مي تواند سر آغاز يک حرکت وحدت بخش در جبهه معترضين با ديگران باشد.عضو فراکسيون اصولگرايان مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه بيانيه موسوي به معناي پذيرش مسئوليت حرمت شکني هاي روز عاشورا است گفت: موسوي با بيانيه اخيرش پذيرفته است عامل به وجود آمدن اغتشاشات پس از انتخابات بوده و همچنين کساني که در روز عاشورا به دين و نظام اهانت کردند هواداران او بود.

نامه آيت الله علم الهدي به ميرحسين موسوي
امام جمعه مشهد مقدس و عضو مجلس خبرگان رهبري در نامه سرگشاده اي به ميرحسين موسوي به اتهامات مطرح شده عليه خود در آخرين بيانيه موسوي اشاره و تصريح کرد: محارب بودن اغتشاشگران روز عاشورا مستند به حکم امام رحمت الله عليه درباره منافقين در هنگام عمليات مرصاد بوده است.به گزارش ايرنا، آيت الله سيد احمد علم الهدي در ابتداي اين نامه خاطرنشان کرد: علي رغم اينکه بنا دارم به انبوه فحاشي ها ودشنام هايي که در سايت هاي مختلف هواداران شما و مطبوعات وابسته نثار بنده مي شود، پاسخي ندهم ولي چون چند جمله در ارتباط با سخنراني در روز چهارشنبه گذشته در ميدان انقلاب در بيانيه شما ملاحظه کردم، فکر کردم بايد پاسخ دهم.

محسن رضايي در کانون حملات
نامه محسن رضايي به رهبر انقلاب که خود در واکنش به بيانيه شماره 17 ميرحسين موسوي کانديداي معترض به نتايج انتخابات نوشته شد، همان گونه برخي از تحليلگران پيش بيني مي کردند سبب سازماندهي حملاتي به اين کانديداي انتخابات دهم رياست جمهوري و دبيرمجمع تشخيص مصلحت نظام گرديد.اين واکنش هاي منفي در حالي صورت مي گيرد که گروهي ازمعترضان به نتايج انتخابات و هواداران ميرحسين موسوي از جمله "عقب نشيني ميرحسين موسوي انکار دولت آقاي احمدي نژاد"که وي درنامه اش به مقام معظم رهبري نوشته، برآشفته اند و از آن سو برخي از هواداران دولت نيز به استناد به همين موضوع مي گويند با چه استنادي نامه مير حسين موسوي را عقب نشيني مي داند درحالي که وي بر مواضع گذشته خود ايستاده است.

وحدت هرگز، توبه و مجازات قطعي است
خطيب نماز جمعه تهران به کساني که دم از وحدت مي زنند، گفت: با اينها که وحدت معني ندارد اينها بايد توبه کنند و جز توبه يا مجازات راهي ندارند و اگر از خدا و معصومين و سپس مردم عذرخواهي و توبه کنند خداوند آنها را مي بخشد. همچنين آيت الله جنتي در خطبه اول نيز به مسئله عاشورا و ذکر مسائل امام حسين (ع) پرداخت. آيت الله جنتي اظهار داشت: مردم به دليل اينکه نمي خواهند تخطي از قانون کنند و به نظرات مقام معظم رهبري احترام مي گذارند و رعايت مي کنند و مي خواهند آرامش جامعه را حفظ کنند، سرجاي خود نشسته اند. اما نظام نمي تواند مبارزه با اسلام را تحمل کند.امام خميني (ره) به آمريکا تشر مي زدند و مي گفتند اگر شما با دين اسلام در افتاديد ما با همه دنياي شما طرف مي شويم و شما را روسياه مي کنيم.

گزارش کميته ويژه مجلس درهيات رئيسه
سرانجام پس از ماه ها انتظار کميته ويژه مجلس براي بررسي وضعيت بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات گزارش خود را به هيئت رئيسه مجلس تقديم کرد.رئيس کميته ويژه مجلس براي بررسي وضعيت بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات، با اشاره به اين که گزارش اين کميته امروز تحويل هيات رئيسه مجلس شد، اين گزارش را جامع و واقع گرايانه خواند و گفت: برخي اخبار مبني بر اين که اين گزارش تنها کلي گويي کرده و وارد جزييات نشده کذب است.

استرداد لايحه هدفمندکردن يارانه ها راي نياورد ;
دولت بالاخره نامه استرداد لايحه هدفمند کردن يارانه ها را به پارلمان برد تا پروسه هدفمند کردن يارانه ها که چند ماه است که محل تلاقي دولت و مجلس شده است وارد فاز جديدي شود. لايحه هدفمند کردن يارانه ها را شايد بتوان پر سر و صدا ترين لايحه اي دانست که از دولت احمدي نژاد به مجلس هستم رفته است. لايحه اي که از ابتدا انتقاد هاي بسيار اقتصادانان را را به دنبال داشت و در مقابل بسياري نيز تاکيد بسياري بر نتيجه بخش بودن اين لايحه داشتند. البته مهمترين و بحث برانگيز ترين قسمت لايحه مربوط بود به پرداخت نقدي يارانه ها که در روزهاي آخر سال گذشته در لايحه بودجه سال 88 گنجانده شده بود، اما اين موضوع مورد تائيد نمايندگان قرار نگرفت.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: