کد خبر:۳۴۹۵
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۸۸ - ۰۹:۰۶
تعداد بازدید: 2779
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
استعفاي همراه با اعتراض روح الله حسينيان
درخواست رئيس مرکز اسناد انقلاب اسلامي پس از آن وصول شد که پيش از آن رئيس فراکسيون انقلاب به همراه 36 نفر از حاميان دولت طرح دوفوريتي را تهيه کردند و طي آن خواستار اعدام محاربين ظرف پنج روز شدند؛...
روح الله حسينيان روحاني پر و پاقرص طرفدار دولت در اعتراض به آنچه «ناتواني» خود عنوان کرده از نمايندگي مجلس استعفا کرد. روح الله حسينيان با ارسال نامه يي به هيات رئيسه در اعتراض به عملکرد لاريجاني و مشايي خواستار کناره گيري از نمايندگي مجلس شد.

به گزارش اعتماد، درخواست رئيس مرکز اسناد انقلاب اسلامي پس از آن وصول شد که پيش از آن رئيس فراکسيون انقلاب به همراه 36 نفر از حاميان دولت طرح دوفوريتي را تهيه کردند و طي آن خواستار اعدام محاربين ظرف پنج روز شدند؛ طرحي که سر و صداي زيادي به پا کرد و بسياري از اصولگرايان معتدل از آن به عنوان طرح افراطي ياد کردند، همچنان که علي مطهري از روح الله حسينيان انتقاد کرد. اما طرح هاي حاميان دولت با محوريت روح الله حسينيان به تغييرات در حکم محاربه اختصاص نيافت.

گو اينکه وي پس از جنجالي که بر سر پاره کردن عکس امام خميني(ره) صورت گرفت و تصاوير آن بارها از صدا و سيما پخش شد موجب شد رئيس موسسه نشر آثار امام(ره) نامه يي خطاب به ضرغامي بنويسد و در آن نامه از حرمت شکني صدا و سيما انتقاد کند. متعاقب نگارش چنين نامه يي بود که حاميان دولت در مجلس عليه موسسه نشر آثار امام که تحت مديريت حميد انصاري است صف آرايي کردند. البته اين طرح پس از آن توسط حاميان دولت به صورت جدي پيگيري شد و سرانجام دولت با طرح اصلاح قانون نحوه حفظ آثار امام خميني(ره) موافقت کرد. همين مساله نقطه آغاز حاميان دولت بود به گونه يي که روح الله حسينيان شاگرد مدرسه حقاني در جمع خبرنگاران حاضر شد و اتهامات متعددي را متوجه متوليان انتشار آثار امام(ره) کرد. وي ضمن هشدار به اعضاي موسسه گفت؛ «بنده به عنوان يک آگاه عنوان مي کنم که بسياري از مخالفان امام (ره) در موسسه حضرت امام (ره) جمع شده اند و حتي يکي از روحاني نماها که در زمان امام (ره) جرمي را مرتکب شد و حضرت امام (ره) به دادگاه ويژه دستور داد ايشان را بخواهد و از مقامي که هستند عزل کند، امروز مي بينيم در موسسه حضرت امام (ره) پناه گرفته اند و حتي خيلي از کساني که ولايت فقيه را حتي در زمان امام (ره) قبول نداشتند، متاسفانه جزيي از اين موسسه شده اند. بنابراين بديهي است بازده موسسه که بايد مبلغ افکار و انديشه هاي ناب امام (ره) باشد به شکل يک حزب نازل در خدمت افراد فتنه قرار مي گيرد.» رئيس فراکسيون انقلاب اسلامي مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد؛ «فراموش نکرده ايم که متاسفانه موسسه حضرت امام (ره) منحصر به سه برادر انصاري شده است و هرکدام در جايي از اين موسسه جا خوش کرده اند و نمي دانم چرا اين موسسه به صورت وراثتي درآمده درحالي که اين موسسه متعلق به امام (ره) بايد باشد.»

البته رئيس مرکز اسناد انقلاب اسلامي همواره رفتار احمدي نژاد را با رئيسعلي دلواري، عمر مختار و عز الدين قسام مقايسه کرد و از رقيبان احمدي نژاد به نام حسوداني نام برد که چشم به پيروزي دولت احمدي نژاد ندارند. او بعد از روز عاشورا خاتمي و ميرحسين را مورد انتقاد شديد قرار داد و در گام بعد به هاشمي به خاطر اتخاذ مواضعي در نقد وضعيت موجود حمله کرد و اظهار داشت؛ «ما به تبعيت از رهبري از شما دعوت مي کنيم به اسلام و نظام برگرديد.

ما مي خواهيم تو همان هاشمي پيرو ولايت و رهبري باشي. به خاطر بچه هايت با خود اين گونه رفتار نکن.» حسينيان در ادامه خطاب به هاشمي گفت؛ «آقاي هاشمي تو بارها آمدي، بعد از فتنه اخير به رهبر خيانت کردي و در جلسات داخلي خود را مريد رهبر خواندي، اما در مشهد کينه خود را نشان دادي. گفتي اگر مردم نخواهند بايد برويم. مردم تو را نمي خواهند و بارها با شعارهاي خود نشان داده اند که ديگر در قلوب مردم جايگاهي نداري.» موضع گيري حسينيان عليه اصلاح طلبان چندان تازگي نداشت زيرا وي در سال هاي آغازين به قدرت رسيدن اصلاحات چنين مواضعي داشت. پس از مرگ سعيد امامي از وي تجليل کرد و وي را شهيدي دانست که در راه نظام قرباني شده است. اما حملات وي به اصلاح طلبان خلاصه نشد همچنان که پس از اينکه محسن رضايي نامه يي خطاب به رهبري نگاشت از نامه محسن رضايي انتقاد کرد و از وي درخواست کرد به دامن ملت برگردد.

با وجود آنکه اعضاي فراکسيون انقلاب از حمايت همه جانبه دولت برخوردارند اما با اين وجود روح الله حسينيان در اقدامي سوال برانگيز نامه يي خطاب به لاريجاني نوشت و از مقام نمايندگي خود استعفا داد. البته بسياري از تحليلگران سياسي استعفاي وي را در اعتراض به متهم شناخته شدن... در ماجراي کهريزک مي دانند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: