کد خبر:۳۴۹۴
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۸۸ - ۰۸:۱۳
تعداد بازدید: 1857
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
امام جمعه موقت طبس:
براي مردودي هاي اين فتنه امتحان مجددي در كار نخواهد بود
فتواهايي همچون برابر بودن ارث زن و مرد يا باطل و حرام بودن ازدواج دوم بدون رضايت زن اول، ممكن است در ظاهر به نفع حقوق و باعث خوشحالي زنان باشد اما با نص صريح قرآن مخالف است و اجتهاد در برابر نص قرآن حرام است
امام جمعه موقت طبس گفت: به گفته حضرت امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري، اين خار و خاشاك‌ها از جريان انقلاب پاك مي‌شوند و مردودي‌هاي اين فتنه براي هميشه مردودند و امتحان مجددي در كار نخواهد بود.

به گزارش فارس از طبس، حجت‌الاسلام احمد مودب در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه با اشاره به ‌اينكه جامعه مدرسين حوزه علميه قم متشكل از شخصيت‌هاي برجسته علمي، حوزوي و سياسي است كه همگي كاردان و كارشناس آگاه و عادل در تشخيص مسائل هستند، اظهار داشت: معمولا به اين صورت است كه براي مرجع شدن هر شخصي، ابتدا بايد مراجع برجسته زمانش، امكان اجتهاد او را بررسي كرده و وي را تاييد كنند و در غير اين ‌صورت وي به عنوان مرجع شناخته نمي‌شود.

وي افزود: صانعي فتواهايي مخالف با نص صريح قرآن مي‌دهد و مشخص نيست بر چه مبنايي چنين فتاوايي صادر مي‌كند و اعلام جامعه مدرسين حوزه علميه قم مبني بر عدم صلاحيت يوسف صانعي به دليل فتواهاي خلاف نص قرآن اوست و به هيچ عنوان جنبه سياسي ندارد.

خطيب جمعه موقت طبس ادامه داد: فتواهايي همچون برابر بودن ارث زن و مرد يا باطل و حرام بودن ازدواج دوم بدون رضايت زن اول، ممكن است در ظاهر به نفع حقوق و باعث خوشحالي زنان باشد اما با نص صريح قرآن مخالف است و اجتهاد در برابر نص قرآن حرام است.

مودب گفت: مباني فكري صانعي متزلزل و مواضع او ضد و نقيض است كه بايد با مشاهده اين موارد به غيرت ديني‌مان بربخورد.

وي با اشاره به‌ اينكه پيش مي‌آيد كه افرادي ناشايست پا به عرصه مرجعيت مي‌گذارند، بيان داشت: مراجع قم از سال‌ها پيش به برخورد شديد با صانعي مايل بودند اما تا امروز در اين زمينه اندكي مصلحت‌انديشي و شايد هم سهل‌انگاري شده بود.

امام جمعه موقت طبس اظهار داشت: امروز همين مرجع قلابي دستاويز شبكه‌هاي خارجي و مفتي و رهبر فتنه‌گران شده است و با اين وجود ادعاي مرجعيت دارد كه نبايد در مقابل افتضاحات وي ساكت بنشينيم.

وي در ادامه به نامه اخير برخي سران سياسي به مقام معظم رهبري اشاره كرد و گفت: در اين نامه از رهبر خواسته شده كه وساطت كنند تا سياسيون براي جذب سرمايه‌هاي خارجي و رفع مشكلات اقتصادي گردهم جمع شوند.

حجت‌الاسلام مودب خطاب به نويسندگان اين نامه خاطرنشان كرد: در زمان انتخابات، مقام معظم رهبري شب و روز خود را به نصيحت و روشنفكري شما به سر بردند و همه ياوه‌گويي‌هاي شما را تحمل كردند.

وي ادامه داد: رهبر از شما ناجوانمردان دعوت كردند كه در جلسه‌اي حرف‌هاي خود را بزنيد اما شما بي‌شيخصيت‌ها و بي‌هويت‌ها نرفتيد و نمايندگان خود را فرستاديد و آنها هم هر چه خواستند، گفتند.

حجت‌الاسلام مودب خطاب به يكي از نامزدهاي انتخابات تصريح كرد: اي بي‌حيا امروز كه ملت سيلي محكمي به تو و دار و دسته‌ات زده است، خواسته‌اي كه دوباره دور هم جمع شويم، آن هم براي رفع مشكلات اقتصادي و خاك بر سرتان كه مسئله اولتان مشكلات اقتصادي است.
وي عنوان داشت: ديگر گذشت و دير شد و به گفته حضرت امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري، اين خار و خاشاك‌ها از جريان انقلاب پاك مي‌شوند و مردودي‌هاي اين صحنه براي هميشه مردودند و امتحان مجددي در كار نخواهد بود.

مودب خاطرنشان كرد: ملت ما هيچ‌گاه حاضر به صلح با ضدانقلاب، منافق و فتنه‌گر نخواهد شد.
وي اظهار داشت: ممكن است برخي تصور كنند افرادي كه در كنار حضرت امام (ره) بودند و در جريان انقلاب نقشي داشتند و مسئوليت‌هايي پس از انقلاب بر عهده داشتند، هر كاري كه انجام بدهند حق است اما آيا ملاك تشخيص حق اين شخصيت‌ها هستند؟

خطيب جمعه موقت طبس يادآور شد: حق خود معيارهايي دارد كه بايد حق يا باطل بودن افراد را بر اساس آن مشخصه‌ها بشناسيم.

وي افزود: انتخابات انجام شد و شركت بالاي مردم در انتخابات پيروزي شيريني را براي كشور ما به وجود آورد كه امكان چانه‌زني در جهان براي نظام به مقدار زيادي تقويت شد اما اينها اين پيروزي را به شكست و ضعف تبديل كردند كه اين كار توسط هر شخصي با هر شاني كه باشد نادرست است.

مودب تصريح كرد: وظيفه يك مسلمان است كه با تمام وجود حق را ياري كند و در برابر باطل بايستد و در غير اين صورت مسيرش حق نيست و افراد فكر نكنند كه اگر گوشه‌اي بنشينند و در مقابل ياوه‌گويي‌هاي اين‌ها كاري نكنند و در تظاهرات ضد اين‌ها شركت نكنند راه درست را رفته‌اند، نه، بلكه شناخت حق و حمايت از حق تا پاي جان وظيفه همه ماست.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: