کد خبر:۳۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۸۸ - ۱۵:۲۰
تعداد بازدید: 3554
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مرد افغان با دريافت2 ميليون،دختر 17ساله خود را به مرد65 ساله تهراني فروخت
مرد افغان كه با دريافت 2 ميليون تومان ، دختر 17 ساله خود را به مرد 65 ساله‌اي در تهران فروخته است؛ تحت تعقيب قرار گرفت.
جام جم آنلاين: مرد افغان كه با دريافت 2 ميليون تومان ، دختر 17 ساله خود را به مرد 65 ساله‌اي در تهران فروخته است؛ تحت تعقيب قرار گرفت.

به گزارش «جام‌جم» صبح ديروز دختر 17ساله‌اي با مراجعه به شعبه دوم دادياري دادسراي جنايي تهران، خطاب به داديار سليماني گفت: من چند ساعت پيش از محل سكونت خود فرار كرده‌ام و اكنون نيز از پدر خود شكايت دارم.

در پي اين اظهارات، وقتي قاضي جنايي خواستار توضيحات بيشتر شد، اين دختر خود را مرجان معرفي كرد و گفت: آقاي قاضي من 17سال دارم و چند سال پيش به اتفاق والدينم از كشور افغانستان عازم ايران شديم، اما 2 سال پيش، مادرم براثر ابتلا به بيماري سرطان ، جان خود را از دست داد.

وي افزود: من همراه 2 خواهر و يك برادر در حال حاضر در يكي از شهرك‌هاي حاشيه‌اي تهران زندگي مي‌كنيم، اما از چند ماه پيش، متوجه شدم پدرم در محل كار خود كه يك كارتن‌سازي است با مرد 65 ساله‌اي به نام حميد دوست شده و با آن‌كه من و برادر و خواهرانم ، او را در رفت و آمدهاي خانوادگي عمو صدا مي‌زديم، پدرم قصد دارد مرا به ازدواج اين مرد درآورد.

پاسخ منفي به خواستگار

دختر جوان در اظهارات خود گفت: چندي پيش، جواني كه او نيز تابعيت افغان دارد و از بستگان مادري‌ام است، پس از ابراز علاقه به من، به اتفاق يكي از بستگانش رسما مرا از پدرم خواستگاري كرده است، اما با وجود علاقه‌اي كه به اين جوان دارم، پدرم با خواستگاري او مخالفت كرده و اصرار دارد بايد به عقد ازدواج دوست 65 ساله‌اش درآيم.

وي ادامه داد: وقتي متوجه اين موضوع شدم، به پدرم التماس كردم تا از تصميم خود صرف‌نظر كند، اما وي عنوان كرد وي به دوست خود كه همسرش را چند سال پيش از دست داده، قول داده كه مرا به عقد ازدواج وي درمي‌آورد.

شاكي تصريح كرد: وقتي اصرارهايم براي متقاعد كردن پدرم بي‌نتيجه ماند؛ از طريق يكي ديگر از اقوام خود كه او نيز به همراه پدرم در كارگاه كارتن‌سازي كار مي‌كند، باخبر شدم پدرم در ازاي دريافت 2 ميليون تومان قصد دارد مرا به اجبار به همسري اين مرد كه 8 سال از پدرم بزرگ‌تر است درآورد.

فرار

مرجان 17 ساله گفت: وقتي متوجه اين موضوع شدم، تصميم به فرار از خانه گرفتم، اما به توصيه يكي از همسايه‌هايمان پيش از هر اقدامي به دادسراي جنايي آمده‌ام تا عليه پدرم دادخواست ارائه كنم.

پس از ثبت اين دادخواست ، داديار شعبه دوم دادسراي جنايي به «جام‌جم» گفت: در پي اين ماجرا، دستور تحقيق در اين زمينه در پليس آگاهي صادر شد و چون دختر 17 ساله افغان حاضر به بازگشت به محل سكونت خود نبود ، دستور نگهداري از وي در بهزيستي تا زمان روشن شدن وضعيت پرونده‌اش صادر شده است.

سليماني اضافه كرد: همچنين نامه‌اي به سفارت افغانستان ارسال شده تا اقدامات قانوني خود را در ارتباط با اين دختر شاكي انجام دهند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: