کد خبر:۳۴۶۴
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۸۸ - ۰۸:۳۳
تعداد بازدید: 3497
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
اعتراف دو برادر خشن به جنايت تکان دهنده
سيزدهم بهمن 1387 به پليس آگاهي «سروستان» استان فارس خبر رسيد دختري به طرز فجيع کشته و جنازه اش به آتش کشيده شده است. ماموران وقتي به...
دو برادر که به جرم کشتن خواهرشان بازداشت شده اند در دادگاه کيفري استان فارس، پاي ميز محاکمه ايستادند و از خود دفاع کردند. به گزارش ايسکانيوز; سيزدهم بهمن 1387 به پليس آگاهي «سروستان» استان فارس خبر رسيد دختري به طرز فجيع کشته و جنازه اش به آتش کشيده شده است. ماموران وقتي به قربانگاه کوهستاني رسيدند که بيش تر پيکر آن دختر سوخته بود. جنازه با صدور دستور قضايي به پزشکي قانوني فرستاده و رازگشايي معما آغاز شد. شواهد نشان مي داد انگيزه آدمکش يا آدمکشان، کينه جويي بوده است و شاخه اصلي تحقيق، روي همين فرضيه متمرکز شد. چند روز بعد خبر رسيد دختري به نام «نوشين» ناپديد شده است و بيم اين مي رود قرباني جنايت شده باشد.حدس کارآگاهان با دعوت از خانواده «نوشين» به يقين رسيد و در پي شناسايي پيکر او، تجسس ها وارد مرحله تازه اي شد. در آن بين، پزشکي قانوني علت اصلي مرگ دختر 22 ساله را خونريزي ناشي از ضربه مغزي تشخيص داد و مشخص شد او از بالاي کوه به پايين پرت شده بود.پليس در تحقيق ميداني به دو برادر جوان «نوشين» به نام هاي «بابک» و «کيوان» مشکوک شد و به بازجويي پرداخت. آنان ابتدا خود را بي گناه مي خواندند اما با ديدن مدرک هاي دادگاه پسند چاره اي جز بيان حقيقت نيافتند و به جنايت تکان دهنده خانوادگي اعتراف کردند. «بابک» و «کيوان» گفتند: «نوشين» دختر خوبي نبود و با کارهايش آبروي ما را برده بود. او چندي پيش با دوست پسرش فرار کرد و به خاطرهمين جرم از سوي پليس دستگير شد.ما به شدت از رفتار خواهرمان عصباني بوديم و براي اين که از بدنامي خلاص شويم کمر به قتلش بستيم. برادران عصيانگر ادامه دادند: در آن روز سرد زمستاني، خواهرمان را با ترفند به کوه هاي اطراف «سروستان» کشانديم تا نقشه خود را اجرا کنيم. ما به «نوشين» گفته بوديم رفيقمان خواستگارش است و براي ديدن او در کوه قرار گذاشته ايم. وقتي شرايط را مناسب ديديم خواهرمان را از از بالاي کوه به پايين انداختيم و با اطمينان از مرگش، جنازه را سوزانديم تا شناسايي نشود. در پايان، رئيس دادگاه و چهار مستشار وارد شور شدند تا راي صادر کنند. طبق ماده 612 قانون مجازات، سه تا 10 سال زندان با احتساب روزهاي بازداشت در انتظار برادران جنايتکار خواهد بود.


----------------------------


مردان پولدار در دام دختر شياد

به گزارش جام جم، دختر 21 ساله‌اي كه پس از ارتباط خياباني با مردان ثروتمند اقدام به تهيه فيلم‌هاي غيراخلاقي و اخاذي از آنان مي‌كرد ، دستگير شد.

آنها اضافه كردند: دختر اخاذ باز هم تهديد كرده است اگر آنها چندين ميليون تومان به وي پرداخت نكنند، در مرحله بعدي فيلم‌هاي تهيه شده را به نشاني بستگان يا محل كارشان ارسال خواهد كرد.

پرونده در پليس آگاهي

در پي اين شكايت‌ها، موضوع با دستور قضايي به پليس آگاهي يزد ارسال شد. ماموران با تحقيق از 2 مرد شاكي متوجه شدند اين دختر 21 ساله شكيلا نام دارد كه به تنهايي زندگي مي‌كند و با پرسه زدن در مناطق مختلف شهر و شناسايي مردان ثروتمند، به نوعي با آنها ارتباط برقرار كرده و با تهيه فيلم‌هاي غيراخلاقي از اين افراد، اخاذي مي‌كند.

با جمع‌بندي اطلاعات مربوط به اين دختر، ماموران محل سكونت وي را شناسايي و با مجوز قضايي، دختر كلاهبردار را دستگير كردند.

گزارش‌ حاكي است، ماموران در بازرسي از خانه متهم يك دستگاه دوربين فيلمبرداري را كه به طرز ماهرانه‌اي جاسازي شده بود به همراه يك حلقه فيلم غيراخلاقي مربوط به افراد مختلفي كه با آنها ارتباط داشته و يك جلد شناسنامه، كشف و ضبط كردند.

ارسال هديه

با انتقال دختر متهم به پليس آگاهي، وي در اعترافات خود گفت: از چندي پيش به تنهايي زندگي مي‌كنم و پس از آن‌كه با افراد مختلف در خيابان آشنا مي‌شدم، آنها را به منزل خود دعوت و پس از تهيه فيلم و ارسال آن به عنوان كادو به فرد مورد نظر،‌ آنها را تهديد مي‌كردم در صورتي كه مبلغ درخواستي را پرداخت نكنند، فيلم آنها به صورت گسترده پخش خواهد شد و تاكنون از چندين نفر به اين شيوه اخاذي كرده‌ام.

دستور قضايي

درپي اين اعترافات و پس از صدور دستور قضايي از سوي قاضي پرونده، دختر 21 ساله براي ادامه تحقيقات و شناسايي شاكيان ديگر در اختيار پليس آگاهي يزد قرار گرفت. تحقيق در اين زمينه ادامه دارد.


----------------------------


2 جنايت به خاطر شكلات و اعتياد

قتل به خاطر يك بسته شكلات و جدال زن و شوهري بر سر اختلاف‌هاي خانوادگي، پايان هفته تلخي را در كرج رقم زد.

جدال مرگبار به خاطر شكلات
در نخستين ماجرا كه عصر پنجشنبه – 10 دي‌ - رخ داد، مسئولان بيمارستاني در كرج با مأموران پليس تماس گرفته و از مرگ مشكوك مرد 57 ساله‌اي خبر دادند. دقايقي بعد با حضور گروهي از كارآگاهان و قاضي گل‌محمدي – بازپرس ويژه قتل كرج – در بيمارستان‌، تحقيقات جنايي در اين‌باره آغاز شد. نخستين بررسي‌ها حاكي از آن بود پيكر نيمه‌جان «صالح» - قرباني – از سوي پسر جواني به بيمارستان منتقل شده است.

وي در بازجويي‌ها گفت: اين مرد «امروز به مغازه‌ام» آمد و يك بسته شكلات دو هزار و 500 توماني خواست. اما با شنيدن قيمت ضمن اعتراض شديد گفت: سه روز قبل همين شكلات را سه هزار تومان از من خريده است. به همين خاطر بر سر 500 تومان با هم درگير شده و در يك لحظه كنترلم را از دست دادم و با مشت چند ضربه به سينه‌اش زدم كه ناگهان او دستش را روي قلبش گذاشت و نقش زمين شد. بلافاصله او را به بيمارستان رساندم اما در كمال ناباوري خبر مرگش را دادند.
خانواده «صالح» نيز پس از شناسايي اظهار داشتند وي كه سابقه بيماري قلبي داشته براي ديدن اقوامش از سنندج به كرج آمده بود.
بازپرس دادسراي كرج پس از تحقيقات مقدماتي دستور بازداشت «سعيد» - متهم به قتل – را صادر كرد. گروهي از متخصصان پزشكي قانوني هم مأموريت يافتند پس از معاينات تخصصي، علت مرگ «صالح» را اعلام كنند تا در اين باره تصميم‌گيري شود.

قتل مردي در خيابان

در دومين جنايت كه ساعت 8 و 30 دقيقه صبح جمعه به پليس اعلام شد، مردي هراسان با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 كرج تماس گرفت و از يك جنايت خبر داد.
اين مرد به مأمور پليس گفت: «دقايقي قبل با شنيدن سر و صداي درگيري در خيابان، از خانه خارج شده و در كمال ناباوري زن همسايه را ديدم كه با كارد شوهرش را هدف قرار داده بود. بنابراين با عجله به خانه برگشتم تا پليس را در جريان قرار دهم.
بدين‌ترتيب تيم پليس خود را به محل جنايت در رجايي شهر رساندند؛ آنها در حالي با پيكر خونين مرد ميانسال در كف خيابان روبه‌رو شدند كه همسرش در فاصله چند متري روي زمين نشسته بود.
كارآگاهان در بررسي‌هاي مقدماتي دريافتند مقتول «فرمان» - 40 ساله – با ضربه‌هاي كارد سميرا – 36 ساله – از پا درآمده است. عامل قتل در بازجويي‌ها به بازپرس گل محمدي گفت: «من و همسرم هر دو به مواد مخدر اعتياد شديد داريم.
امروز صبح در حال مصرف مواد بوديم كه شوهرم از من خواست براي تهيه پول مواد به خانه يكي از دوستانش بروم . بعد هم بر سر اين موضوع با هم درگير شديم تا اين‌كه به آشپزخانه رفته و كاردي برداشتم. او از ترس به خيابان دويد كه به تعقيبش پرداخته و در خيابان هدف چند ضربه قرار گرفت.
هشدار
قاضي گل ‌محمدي – بازپرس شعبه سوم دادسراي كرج – با اشاره به اين دو جنايت اظهار داشت: بررسي اعترافات دو متهم به قتل نشان مي‌دهد آنها به خاطر بروز خشم و عصبانيت ناگهاني مرتكب قتل شده‌اند و هم‌اكنون نيز بشدت پشيمان هستند اما افسوس كه پشيماني ديگر سودي ندارد چرا كه هر دو نفر با اتهام قتل روبه‌رو هستند.
به گفته وي از آنجا كه آستانه تحمل برخي افراد پائين است و در برابر هر اتفاق ناخوشايندي بلافاصله واكنش نشان مي‌دهند بايد سعي كنند كنترل بيشتري بر روي اعصاب و رفتارشان داشته باشند و هنگام عصبانيت با اقدام‌هايي مثل ترك محل، آب زدن به صورت و قدم زدن، به مغز خود امكان فكر و تصميم‌گيري بهتر و عاقلانه دهند.
ضمن اين‌كه همواره توصيه شده، افراد براي كنترل خشم خود از مراكز مشاوره و خدمات روانشناسي استفاده كنند تا با اقدامي نسنجيده آينده خود يا ديگران را به تباهي نكشند.-------------------------------


با راي اکثريت قضات دادگاه کيفري استان تهران

متهمان پرونده قيامدشت تبرئه شدند

شش متهم پرونده تعرض به زني در قيامدشت با اکثريت آراي هيات قضات شعبه 77 دادگاه کيفري استان تهران از اتهام تجاوز به عنف تبرئه شدند.

به گزارش اعتماد، اين متهمان که همگي جواناني بين 20 تا 25 سال هستند متهم بودند آبان ماه سال جاري زني تنها را در يک ماشين مورد تعرض قرار دادند. گزارش اين حادثه توسط زن شاکي به ماموران داده شد. وي ادعا کرد شش جوان به زور به او تعرض کرده اند. وي گفت؛ ابتدا چهار پسر جوان آمدند. آنها من را به داخل ماشين بردند و مورد آزار قرار دادند. زماني که من داشتم از محل دور مي شدم دو پسر جوان که سوار بر موتوري بودند نيز آمدند و سهم خواهي کردند و مرا مورد تعرض قرار دادند. در پي طرح اين شکايت شش مرد جوان بازداشت شدند اما ادعا کردند شاکي دروغ مي گويد. آنها گفتند اين زن از ما پول مي خواست اما ما حاضر نشديم رقمي را که او مي گفت بپردازيم به همين خاطر چنين ادعايي را مطرح کرد. دقايقي بعد از اين ادعا بازپرس رسيدگي کننده به پرونده متهمان را آزاد کرد و همين امر واکنش هايي را در پي داشت. اينکه چرا بازپرس قبل از پايان تحقيقات چنين کاري کرده بود مورد اعتراض آيت الله لاريجاني نيز قرار گرفت و روابط عمومي قوه قضائيه طي اطلاعيه يي اعلام کرد بازپرس توبيخ شده است در همين حال آيت الله لاريجاني دستور داد با توجه به حساسيت به وجود آمده اين پرونده به صورت ويژه مورد رسيدگي قرار بگيرد. به اين ترتيب پرونده به شعبه 77 دادگاه کيفري استان تهران فرستاده شد. هيات قضات اين شعبه جلسات بازجويي را آغاز کردند. متهمان در اولين جلسه يک بار ديگر بر ادعاي خود مبني بر اينکه زن شاکي به برقراري رابطه رضايت داشت تاکيد کردند. حاضر نشدن شاکي در دادگاه و بسنده کردن وي به شکايت اوليه شک هيات قضات را برانگيخت. اين ظن زماني تقويت شد که پليس متوجه شد اين زن محل زندگي اش را ترک کرده و به جايي رفته است که کسي نتواند او را پيدا کند. بنابراين هيات قضات تصميم گرفتند ادعاي شش پسر جوان را مورد بررسي قرار دهند. يکي از اين پسرها ادعا کرد با زن شاکي از مدت ها قبل ارتباط داشته است. طبق ادعاي اين متهم زن جوان از شوهر اولش جدا شده و همسر دومش هم که بيمار رواني بود او را ترک کرده بود و او با دختر 19ساله خود زندگي مي کرد و در اين مدت آن دو با يکديگر رابطه داشتند و روز حادثه نيز اين شاکي بود که براي وي پيامکي ارسال کرد و با وي قرار ملاقاتي ترتيب داد.

به دستور هيات قضات شرکت مخابرات موظف شد ادعاي اين پسر جوان را در مورد پيامک هاي ارسالي بررسي کند. نتيجه اين بررسي حکايت از آن داشت که پسر جوان واقعيت را گفته و زن شاکي مي دانسته اين متهم همراه چند نفر ديگر در محل قرار حاضر خواهد شد. نکته پيچيده اين پرونده دو پسر جواني بودند که در آخر به محل حادثه رفته و با زن شاکي رابطه برقرار کرده بودند. از آنجايي که شاکي پرونده هرگز در دادگاه حضور نيافت تا جزييات ماجرا را بازگو کند ادعاي دو پسر جوان مبني بر اينکه آن زن را مورد آزار قرار ندادند مورد قبول واقع شد. به اين ترتيب روز گذشته بعد از چندين جلسه شور هيات قضات رسيدگي کننده به پرونده با اکثريت آرا متهمان را از اتهام تجاوز به عنف تبرئه و به جرم رابطه نامشروع به 100 ضربه شلاق محکوم کردند.


-------------------------


دختر يک چشم در اصفهان

دختري استثنايي که با يک چشم در اصفهان به دنيا آمده، پزشکان و پرستاران را شگفت زده کرده است.
به گزارش ايسکانيوز، اواخر هفته گذشته دختري به وزن يک کيلو و 880 گرم در زايشگاه «مهرگان» اصفهان به دنيا آمد که بيني او در پيشاني اش قرار دارد. تنها چشم وي نيز زير بيني اش است و البته اميد چنداني به ادامه حياتش نيست.
پزشکان مي گويند، اين پديده نادر محصول ازدواج فاميلي و استفاده از داروهاي غيرمجاز يا اشعه «ايکس» است.
گزارش ايسکانيوز مي افزايد، طي 30 سال اخير اين سومين انساني است که در سراسر دنيا با يک چشم به دنيا مي آيد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: