کد خبر:۳۴۲۴
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: 3033
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
دختران بيش از پيش دچار بلوغ زودرس مي‌شوند
محققان مي‌گويند تحقيقات وسيع نشان داده دختران در مقايسه با قبل بسيار سريع‌تر به بلوغ مي‌رسند. به طور کلي بايد گفت زمان آغاز بلوغ برحسب نژاد در افراد مختلف متفاوت است

محققان مي‌گويند تحقيقات وسيع نشان داده دختران در مقايسه با قبل بسيار سريع‌تر به بلوغ مي‌رسند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه تحقيقات 30 ساله محققان مرکز پزشکي بيمارستان Cincinnati children روي 1239 آمريکايي نشان داده است رشد سينه‌ها در دختران به سنين 7 تا 8 سال انتقال يافته است.
 
به طور کلي بايد گفت زمان آغاز بلوغ برحسب نژاد در افراد مختلف متفاوت است. 4/10 تا 3/18 درصد سفيدپوستان در 7 تا 8 سالگي به بلوغ مي‌رسند. اين موضوع در ميان سياه‌پوستان 4/23 تا 9/42 درصد و در ميان اسپانيايي‌ها 9/14 تا 9/30 درصد است.
 
طبق مقاله‌اي که در مجله pediatrics به چاپ رسيده است فاکتورهاي بسياري در اين ميان نقش دارند اما مهم‌ترين عامل چاقي شايع در ميان کودکان است. تعداد دختران 6 تا 11 سال که از چاقي رنج مي‌برند از سال 1960 تاکنون 2 برابر شده است و اين درحالي است که اضافه وزن محرک هورمون لپتين يا همان هورمون بلوغ است.
 
نکته‌اي که بايد مدنظر گرفت اينکه بلوغ زودرس در اکثر موارد با پرفشاري خون و افزايش قندخون همراه است که در نهايت مي‌تواند سبب ابتلاي فرد به ديابت شود. مصرف زياد گوشت و شير نيز مي‌تواند بر آغاز بلوغ تاثير بگذارد. حتي برخي ترکيبات شيميايي موجود در محصولات آرايشي نظير لاک ناخن نيز محرک هورمون استروژن است.منبع:سلامت ايران


Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: