کد خبر:۳۴۱۹
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۸۸ - ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 2380
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
علم‌الهدي:
امروز ما در كشور با دو دسته روبه‌رو هستيم
جريان‌هاي ضدانقلاب فكر نكنند انقلاب امام حسين(ع) را بهانه كرده و به قدرت رسيده‌ايم و آنها بخواهند با جولان جريان كفرآسا، عاشورا و تاسوعا را ابزاري براي رسيدن به قدرت خود استفاده كنند. وي تاكيد كرد: قدرت و حكومت ابزاري براي ما است...
امام جمعه مشهد با بيان اينكه انقلاب ما الگويي از انقلاب كربلاست، گفت: يك گروه افراد متهجر هستند كه خيال مي‌كنند متولي امام حسين(ع)، تاسوعا و عاشورايند و با يك سري خرافه‌گري‌ها، مي‌خواهند حضرت سيد‌الشهداء(ع) را خشن معرفي كنند و خيال مي‌كنند عاشورا را با اين كار خود احيا كردهِ‌اند.

وي ادامه داد: اين افراد متحجر طوري وانمود مي‌كنند كه رهبري و انقلاب مي‌خواهد رنگ و رونق عاشورا را بگيرند و اين درست نيست.

وي اذعان داشت: دسته‌اي ديگر، جريان لائيك هستند كه خيال مي‌كنند با الگوبرداري از قيام امام حسين(ع) حكومتي تشكيل شده و دولت ايجاد شده و يك عده بيايند، وكيل و وزير شوند، مديريت كنند، كم و زياد كنند، بگويند و مقاله بنويسند و ... كه شما با اسرائيل طرف هستيد و پنجه به صورت آمريكا مي‌زنيد، امنيت را از ما گرفته‌ايد، ما مي‌خواهيم اقتصادمان رايج باشد و رفاه داشته باشيم و خوش بگذرانيم.

علم‌الهدي تصريح كرد: مردم ما جان ندادند كه خوش بگذرانند، ما انقلابي در راستاي قيام امام حسين(ع) و الگو برداري از ايشان انجام داديم و حضرت سيدالشهداء(ع) فرياد زدند قسم به‌خدا با دست خودم به ذلت دست نمي‌دهم و ظالم‌پذير نيستم و تا آنجايي پيش رفت كه فرزندش را روي دستش سر بريدند و دختر سه ساله‌اش را تازيانه زدند و ما از چنين مهمي الگوبرداري كرديم و براساس اين الگوي راستين با دنياي جنايت دست نخواهيم داد.

وي تاكيد كرد: جريان‌هاي ضدانقلاب فكر نكنند انقلاب امام حسين(ع) را بهانه كرده و به قدرت رسيده‌ايم و آنها بخواهند با جولان جريان كفرآسا، عاشورا و تاسوعا را ابزاري براي رسيدن به قدرت خود استفاده كنند.

وي تاكيد كرد: قدرت و حكومت ابزاري براي ما است تا راه امام حسين(ع) را تا آنجايي ادامه دهيم كه حضرت مهدي (ع)فرزند ايشان بيايد و كربلايي‌ها را پيروز كنند.

رئيس ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر خراسان رضوي با پرداختن به اين موضوع كه امام حسين(ع) تابلويي چون حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) را در برابر ما قرار داده است، گفت: ما بايد در خط و راه سياسي خود و مسير اجتماعيمان بر اساس اين تابلو برنامه‌ريزي و سياستگذاري كنيم.
وي تصريح كرد: حضرت ابوالفضل (ع) درس همرنگي و هم‌شكلي، هم‌احساسي، حمايت و پشتيباني از امام و رهبري را به ما آموخت و ما بايد ايشان را الگوي راستين خود سازيم.


----------------------------


آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري درخطبه هاي نمازجمعه اين هفته قم ، خاطرنشان کرد: ملت ايران اگر احساس کند، نقشه وتوطئه اي درکار است با تمام وجود براي دفاع از نظام اسلامي به ميدان مي آيد.

وي با اشاره به حوادث اخير بويژه ساختارشکني برخي افراد معلوم حال در حاشيه مراسم تشييع جنازه آيت الله منتظري، گفت: دراين هفته درحاليکه شاهد پيام تسليت مقام معظم رهبري ومراجع عظام تقليد دررابطه با درگذشت آيت الله منتظري بوديم اما بايد از شعارهاي انحرافي که درحاشيه مراسم سرداده شد، اظهار تاسف کنم.

آيت الله بوشهري گفت: مقام معظم رهبري براي تعيين محل دفن آيت الله منتظري در مکان مناسب، دستورات لازم را فرموده بودند و مسوولان نيز برهمين اساس دنبال اين بودند که کار به شکل شايسته ومناسب انجام شود ولي عده اي فرصت طلب رعايت حق را نکردند.

وي اظهار داشت: بايد ازمردم قم به خاطر صبر و تحمل درآن روز سخت تقديرکرد ، مردم قهرمان اين شهر در روزي که براي همه آنها سخت بود وروحانيون وبسيجيان با ديدن آن حوادث تلخ اشک مي ريختند ولي به خاطر فرمان رهبر معظم انقلاب بردباري نشان دادند.

آيت الله بوشهري خاطرنشان کرد: مردم قم در روز تشييع جنازه آيت الله منتظري خون دل خورده وسکوت کردند ولي بايد از حضور حماسي آنها در روزهاي بعد در صحنه تقدير کرد.

وي گفت: مردم قم در روزهاي اخير اثبات کردند که اين شهرهمان قم سالهاي 42 و بعد از آن است و حمايت خود را از امام (ره)و انقلاب به بهترين شکل ممکن انجام مي دهد.

بوشهري با اشاره به بيانات اخير مقام معظم رهبري در جمع مبلغان، گفت : رهبرمعظم انقلاب تحت هيچ شرايطي خواهان اختلاف و درگيري در جامعه نيست وما بايد در تحقق اين سخن رهبر انقللاب که همان جذب حداکثري ودفع حداقلي است گام برداريم.

خطيب جمعه قم افزود: کساني که راه مخالف را انتخاب کردند بايد مشاهده کنند که دشمنان انقلاب و اسلام چه اهدافي را دنبال مي کنند، آيا اين راهي که آنها انتخاب کردند راه مستقيم است و راه ديگري وجود ندارد؟ بايد خطوط قرمز انقلاب رعايت شود.

آيت الله حسيني بوشهري خاطرنشان کرد: شعار جمهوري اسلامي از شاخصه هاي مهم انقلاب و امام راحل (ره) است، ولي متاسفانه عده اي ابتدا اين محتوي جمهوري اسلامي را مورد هدف قرار داده و بعد از آن به تمثال امام (ره) توهين کردند.

وي اظهار داشت: آرمان فلسطين قبل ازانقلاب اسلامي براي ملت ايران مقدس بوده و در زماني امام راحل (ره) در تبيعيد بودند براي مردم فلسطين نيز فرياد مي کشيدند ولي آيا سردادن برخي شعارها به معناي همراهي با امام (ره) است؟

وي تصريح کرد : اختلاف به صلاح مملکت و ملت ايران نيست ، دشمنان به ما مي خندند ونبايد کاري کنيم که دشمنان انقلاب و نظام شاد شوند.

بوشهري گفت: کساني که ديروز در ميدان حاضر بودند چرا امروز سکوت کرده و يا با مخالفان نظام همراهي مي کنند؟ اين حرکات قابل قبول نيست.

امام جمعه موقت قم ابراز اميدواري کرد که ديگرنيازي به حضور ملت قهرمان ايران براي خاموش کردن برخي نغمه ها نباشد و دشمنان نظام بدانند که ملت ايران هرگز در برابر نغمه هاي شوم آنان سکوت نمي کند.

---------------------------


آيت‌الله محسن مجتهد شبستري ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته در مصلاي امام خميني (ره) تبريز اظهار داشت: راهپيمايي جمعه گذشته ملت ايران در راستاي حمايت از ولايت، جواب دندان‌شكني به ياوه‌گويان داخلي و خارجي بود كه جا دارد از تمام آنان تشكر به عمل آورد.
وي تصريح كرد: ملت ايران نسبت به امام راحل و ولايت همچنين رهبري انقلاب احترام قائل هستند و تحمل جسارت به اين امور را ندارند، از اين رو هر جا كه لازم شده به ميدان آمدند و جواب كوبنده‌اي به هتاكان داده‌اند.

خطيب جمعه تبريز خاطرنشان كرد: جاي تاسف است كه بيگانگاني كه تحمل آرامش ملت ايران را ندارند، با كمك عده‌اي فريب خورده و غافل كه آلت دست و مزدور استكبار هستند فتنه آفريده و براي مردم ايجاد ناراحتي مي‌كنند.

وي گفت: متاسفانه در هفته‌اي كه گذشت، درگذشت آقاي منتظري و پيام تسليت مقام معظم رهبري كه نشانه بزگواري و سعه‌صدر ايشان بود، بهانه‌اي به دست عده‌اي مغرض و غافل داد كه جريان‌هايي را در شهر قم به وجود آوردند، اما حضور به موقع و هوشيارانه مردم قم در راهپيمايي حمايت از ولايت توطئه آنها را خنثي كرد.

امام جمعه تبريز با حمايت از موضع ولايت‌مدارانه آيت الله نوري همداني اظهار داشت: همانطور كه مرجع عاليقدر آيت‌الله نوري همداني تاكيد كردند؛ كساني كه آب به آسياب دشمن مي‌ريزند و شعار عليه نظام و ولايت مي‌دهند نه تنها در قم بلكه در هيچ كجاي اين كشور جايي ندارند.
نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي افزود: اين عده قليل و مغرض كه قداست‌شكني مي‌كنند با كل نظام مشكل دارند و به اينها هشدار مي‌دهم كه از عاشورا عبرت گرفته و خيال نكنند كه كارهاي آنها بي‌پاسخ مي‌ماند.

آيت‌الله شبستري تاكيد كرد: عمرسعد نيز در زمان خود فكر مي‌كرد امامت منسب زمني است و جايگاه الهي ندارد و جريان‌ها و بي‌بصيرتي آن زمان منجر به قيام كربلا شد، اما امروز ملت ايران با بصيرت خود اجازه تكرار عاشورا را نمي‌دهند و هوشيارانه حركات فتنه‌گران را رصد مي‌كنند.
وي گفت: ما هنوز هم پس از گذشت سال‌هاي دفاع مقدس پيكر جوانان شهيدي كه در راه اسلام و ولايت به نداي حق لبيك گفتند را تشييع مي‌كنيم و جاي تاسف است كه اين عده آنقدر بي‌معرفت و بي‌انصاف هستند كه چشم خود را به روي همه چيز بسته و آلت دست استكبار شده‌اند.

نماينده مردم آذربايجان شرقي در خبرگان رهبري ادامه داد: هنوز هم انتظار داريم كه غافلان كه در خواب غفلت هستند از دشمني با ملت و نظام دست برداشته و به آغوش ملت بازگردند در غير اين صورت ملت درس خوبي به آنها داده و خواهند داد.

آيت‌الله شبستري در ادامه به مسئله يمن پرداخت و ضمن محكوم كردن كشتار شيعيان، خواستار توقف سريع اين حملات وحشيانه شد.

وي افزود: ‌آمريكاي جنايتكار امروز مستقيماً وارد جنگ با شيعيان يمن شده و علاوه بر كمك‌هايي كه تا به امروز به حكومت يمن براي سركوبي شيعيان كرده، وقاحت را در برابر سكوت جهاني از حد گذارنده است.

امام جمعه تبريز گفت: آمريكا از اين حركت خود اهدافي را دنبال مي‌كند كه متاسفانه برخي كشورهاي مسلمان و منطقه با آن همراه شده و به ناامني دامن مي‌زنند.

وي تصريح كرد: استكبار درصدد است كه محبويت جهاني ايران را كاهش داده و حركت‌هاي ايران در راستاي پرچمداري دوستي و برادري شيعه و سني را زيرسئوال ببرد.

امام جمعه تبريز در ادامه از مجامع بين‌المللي و كنفرانس اسلامي خواست وارد عمل شده و به اين جنايات پايان دهند.


----------------------------


حجت‌الاسلام جعفر رحيمي در خطبه‌هاي نماز جمعه امروز ابهر با بيان اينكه ولايت بزرگ‌ترين درس عاشورا محسوب مي‌شود، خاطرنشان كرد: همه آحاد جامعه بايد درس ولايت را از واقعه عاشورا فرا گرفته و گوش به فرمان ولي‌فقيه باشند.

وي در ادامه افزود: رهبر معظم انقلاب هر روز در برابر وقايع، از خود كرامت نشان مي‌دهند كه به طور مثال در قضاياي اخير در برابر نامردي‌هاي عده‌اي با اخلاق كريمانه برخورد كرده و بزرگواري خود را به همگان نشان دادند.

حجت‌الاسلام رحيمي با اشاره به تلاش عده‌اي سودجو براي بهره‌برداري از عزاداري عاشقان حسيني، حسينيه اعظم زنجان بيان داشت: اين افراد بايد بدانند كه هيچ غلطي نمي‌توانند بكنند و اگر اين افراد بخواهند دست به اقدامي بزنند، در آن صورت سينه‌زنان به جاي سينه زدن به سر آنان زده و ايشان را در‌ به ‌در خواهند كرد.

وي با اشاره به وقايع مراسم خاك‌سپاري آيت‌الله منتظري تصريح كرد: مقام معظم رهبري با بزرگواري و كرامت خود با اين ماجرا برخورد كرده و اعلام داشتند كه مقدمات تدفين آيت‌الله منتظري در مرقد مقدس حضرت معصومه(س) فراهم شود.

خطيب جمعه ابهر افزود: ‌ولي متأسفانه عده‌اي ملعون و يزيدي زمان در اين مراسم عليه مقام معظم رهبري شعار دادند كه در اين رابطه مردم بايد با نواي دوست بيدار شده و بدانند كه اگر با سخنان رهبر معظم انقلاب از خواب غفلت بيدار نشوند، با چكمه دشمن آنها را بيدار خواهند كرد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: