کد خبر:۳۴۰۸
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۸۸ - ۰۹:۳۹
تعداد بازدید: 4230
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نجات دختر بيمار از چنگ شيطان‌صفت ها
دو پسر شيطان‌صفت كه دختر بيمار را از مقابل بيمارستاني در كرج ربوده بودند، با هوشياري مأموران پليس قبل از اجراي نقشه شوم‌شان دستگير شدند.
دو پسر شيطان‌صفت كه دختر بيمار را از مقابل بيمارستاني در كرج ربوده بودند، با هوشياري مأموران پليس قبل از اجراي نقشه شوم‌شان دستگير شدند.

عصر جمعه - 27 آذر - مأموران پاسگاه پليس ميدان شهدا در كرج خودرويي ديدند كه با سرعت بالا و مارپيچ از مقابل‌شان گذشت. مأموران كه به موضوع مشكوك شده بودند همزمان با اعلام مشخصات خودرو به گشت‌هاي پليس، به تعقيب خودرو پرداختند كه در عمليات تعقيب دختر جواني را هم روي صندلي عقب ديدند.

با توجه به حساسيت موضوع و احتمال آدم‌ربايي چند گروه از مأموران كلانتري 11 مركزي كرج طرح مهار را در منطقه اجرا كرده و پس از يك ساعت تعقيب و گريز، خودروي مورد نظر را متوقف كردند.همان موقع نيز دختر جوان - ميترا 19 ساله - با عجله پياده شد و هراسان و وحشتزده خود را به مأموران رساند و گفت: دو پسر شرور - سرنشينان خودرو - با تهديد وي را ربوده‌اند.«افشين» - 26 ساله - و «آرمين» - 23 ساله - پس از دستگيري براي تحقيقات به كلانتري انتقال يافتند.«ميترا» در نخستين بازجويي‌ها گفت: «عصر امروز به خاطر بيماري شديد به بيمارستاني در كرج رفته بودم كه پس از معاينه و دريافت دارو، براي رفتن به خانه كنار خيابان منتظر تاكسي دربست بودم كه يك خودرو مقابلم توقف كرد. پس از طي مسافتي، راننده پسر جواني را هم سوار كرد. وقتي اعتراض كردم، مسافر را برادرش معرفي كرد و گفت: او بين راه پياده مي‌شود، اما بعد از رسيدن به محلي خلوت تازه فهميدم در دام تبهكاران گرفتار شده‌ام. بنابراين در يك لحظه وقتي ايستگاه سيار پليس را ديدم، با سر‌و‌صدا تقاضاي كمك كردم.افشين - راننده - هم در بازجويي‌ها گفت: «پس از سوار كردن دختر جوان ناگهان نقشه پليدي به ذهنم رسيد. بنابراين با ارسال پيامك، دوستم آرمين را مطلع كرده و او را در مسير سوار كردم. مي‌خواستيم دختر جوان را به باغي در اطراف كرج ببريم كه دستگير شديم.بدين‌ترتيب با توجه به اينكه احتمال مي‌رود دو پسر شيطان‌صفت مرتكب جرايم مشابه ديگر نيز شده باشند، با دستور بازپرس جنايي كرج هر دو در اختيار كارآگاهان پليس آگاهي استان تهران قرار گرفتند.

توصيه هاي مهم به زنان و دختران
يك مقام قضايي نيز با هشدار به زنان و دختران گفت: مجرمان مسافربرنما هميشه در كمين زنان و دختران جوان هستند و پس از سوار كردن طعمه‌هاي خود، نقشه شيطاني خود را اجرا مي‌كنند. گاهي مشاهده مي‌شود اين مجرمان پس از روبه‌رو شدن با مقاومت قربانيان، آنها را به قتل هم مي‌رسانند.به همين خاطر پليس و دستگاه قضايي از طريق رسانه‌ها همواره به مردم، بويژه زنان و دختران هشدار داده است از وسايل نقليه عمومي استفاده كنند و از سوار شدن به خودروهاي شخصي ناشناس بخصوص در روزهاي تعطيل و ساعات پاياني روز بشدت خودداري كنند.


---------------------------


زن خيانتکار و دو برادرجوان محاکمه مي شوند

فرار زن جنايت کار از خانه و روابط نامشروعش با دو برادر جوان پس از گذشت يک ماه و نيم با اقدام پليس تهران پايان يافت.

صبح چهاردهم آبان ماه سال جاري مرد جواني با مراجعه به کلانتري 163 ولنجک و ارائه دادخواستي از مفقود شدن همسرش خبرداد و گفت: «منصوره» همسرم از دو روز پيش از خانه خارج و ديگر باز نگشته و تلاش ما براي پيدا کردن وي بي نتيجه بوده است.
به دنبال اعلام اين شکايت، به دستور قاضي «خاکي» از شعبه سوم بازپرسي دادسراي جنايي مرکز پرونده براي رسيدگي در اختيار کارآگاهان پايگاه يکم پليس آگاهي پايتخت قرار گرفت.
با رديابي تلفن همراه اين زن 25 ساله روشن شد وي با جوان 23 ساله اي به نام «مجيد» در ارتباط است.
از اين رو نامبرده عصر بيست و هشتم آذرماه گذشته در خيابان سعدي شمالي شناسايي و پس از دستگيري از سوي کارآگاهان تحت بازجويي پليسي قرار گرفت و ادعا کرد زني به نام «منصوره» را نمي شناسد و تلفن همراه خود را چند روز قبل از يکي از دوستانش به نام «فريد» که قصد سفر به يکي از کشورهاي همسايه را داشته، خريداري کرده است.
از سوي ديگر و با توجه به ادعاهاي «مجيد» ماموران پايگاه يکم پليس آگاهي «فريد» را قبل از خروج از کشور شناسايي و او را دستگير کردند.
با دستگيري و بازجويي اين جوان 20 ساله روشن شد وي با «مجيد» برادر است و با هم «منصوره» را در خانه اي واقع در ولنجک نگهداري مي کنند.
بر اين اساس و با راهنمايي اين دو برادر زن جوان نيز دستگير شد. متهمان صبح ديروز با حضور در شعبه سوم بازپرسي تحت بازجويي قرار گرفتند.
«منصوره» معروف به «ياسمين» در شرح ماجرا گفت: با شوهرم مشکل داشتم تا اينکه چند ماه پيش از اين اتفاق با «مجيد» در پارک محل آشنا شدم. وقتي او پي به اختلاف من با همسرم برد، تحريکم کرد تا خانه ام را ترک کنم، به همين دليل روز دوازدهم آبان ماه به بهانه خريد از خانه خارج شدم و نزد وي رفتم. او مرا در خانه اي که تقريباً خالي بود، سکونت داد.
وي ادامه داد: «مجيد» پس از آنکه به نيتش رسيد مرا در اختيار برادرش گذاشت. به دنبال اين اعتراف اين زن 25 ساله به جرم رابطه نامشروع و زنا و دو متهم ديگر پرونده به جرم تجاوز و اخفاي غيرقانوني مجرم شناخته شدند.
گفتني است، با صدور قرار مجرميت براي اين متهمان پرونده آنان براي رسيدگي کيفري بزودي به دادگاه کيفري ارجاع مي شود.

-------------------------

مرد بدهكار چك‌هاي ميليوني را بلعيد

دلال تجهيزات پزشكي وقتي با طلبكارش روبه‌رو شد، براي نپرداختن بدهي‌اش، 10 ميليون تومان چك را از دست او قاپيد و بلعيد.به گزارش خبرنگار ما، مأموران كلانتري 107 فلسطين هنگام گشت با اطلاع از دستگيري يك مرد تبهكار، در شعبه مركزي داروخانه هلال‌احمر، بلافاصله براي بررسي موضوع به محل حادثه واقع در خيابان طالقاني رفتند. آنها پس از مشاهده مرد جواني به نام پيمان كه از سوي كارمندان حسابداري دستگير شده بود به بررسي موضوع پرداختند.يكي از كارمندان گفت: اين مرد از چندي قبل در حالي كه خود را از پخش‌كنندگان تجهيزات پزشكي شمال كشور معرفي مي‌كرد مقدار زيادي دارو و سرنگ‌هاي انسولين خريداري كرد و 2فقره چك به ارزش 10 ميليوني و 300 هزار تومان پرداخت، اما زمان سررسيد چك‌ها متوجه شديم پولي در حساب ندارد. بنابراين وقتي با او تماس گرفتيم گفت: براي تسويه حساب حضوري خواهد آمد. او چند روزي را با همين بهانه گذراند تا اينكه بالاخره امروز آمد.
پس از كمي گفت‌وگو و بحث سرانجام حاضر به تسويه حساب شد.اما همين كه چك‌ها را روي ميز ديد بلافاصله هر دو را قاپيد و در يك چشم به هم زدن آنها را بلعيد. بدين ترتيب مأموران پليس پس از شنيدن اين اظهارات، متهم را دستگير و به دادسرا منتقل كردند.وي در حضور بازپرس «مؤمن» قاضي شعبه دوم دادسراي ناحيه 6 – خارك – لب به اعتراف گشود و گفت: به دليل ناتواني در پرداخت بدهي سنگين چاره‌اي جز بلعيدن چك نديدم.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: