برخورد هیجانی با کودک‌فروشی
رکوردشکنی ظریف و کری از 1919 و ناشنیده ها
ایران و 1+5 بر سر «راه‌حل‌ها» به تفاهم رسیدند
«وایبر» و «واتس آپ» چقدر امنیت دارند؟
فریب تبلیغات چاقی و لاغری در ماهواره ها را نخورید
شیوع بیماری‌های قلبی در افراد زير 40 سال رو به افزایش است
وقتی کتاب کارت ویزیت می‌شود!
قصد داعش برای حذف برخی از آیات قرآن!
داعش دانشگاه موصل را تفکیک جنسیتی کرد
پول شرکت اپل از پارو بالا می‌رود
کد خبر:۳۳۸۶
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۸۸ - ۲۲:۲۶
تعداد بازدید: 5686
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
ايران و برزيل در جراحي زيبايي مقام نخست را دارند
به علت نوع پوشش زنان ايراني كه صورت زن نمود بيشتري دارد زنان روي صورت خود حساس بوده و برخي نيز معتقدند جراحي بيني مي‌تواند ...
70 درصد متفاضيان جراحي بيني دچار بيماري وسواس هستند

70 درصد متقاضيان جراحي بيني مبتلا به اختلال شخصيت، خودشيفتگي و وسواس هستند و 20 درصد دچار افسردگي و اضطراب هستند بنابراين قبل از انجام اين اعمال بايد مشاوره روانپزشكي انجام شود البته 80 درصد اين عمل‌ها نيز توسط پزشكان كم تجربه كشور انجام مي‌شود.

به گزارش فارس، پرويز مظاهري، دبير انجمن روانپزشكان با بيان اينكه همه ساله تعداد بسيار زيادي در ايران به خصوص تهران عمل جراحي زيبايي بيني انجام مي‌دهند، مي‌گويد: به طور عمده اين جراحي‌ها بيشتر براي احساس رضايت از ظاهر خود و افزايش اعتماد به نفس صورت مي‌گيرد و درصد زيادي از اين افراد مبتلا به اختلالات شخصيت، خودشيفته، وسواسي و اختلالات اضطرابي مانند بيماري وسواس يا افسردگي دارند؛ تبليغات روزنامه‌ها و مجلات كه به طور عمده همراه با عكس است نيز در ترغيب افراد موثرند. 

10 درصد متقاضيان جراحي بيني داراي بيني غير طبيعي هستند

وي ادامه مي‌دهد: با توجه به بررسي‌هاي انجام شده كه اغلب در كشورهاي اروپايي و آمريكا بوده است، حدود 20 درصد افرادي كه جراحي زيبايي بيني انجام مي‌دهند مبتلا به اختلالات روان نژندي مانند اضطراب، وسواس و افسردگي و حدود 70 درصد نيز مبتلا به اختلال شخصيت، خودشيفته و وسواسي هستند و فقط 10 درصد اعمال جراحي ناشي از حالت واقعاً غيرطبيعي بيني است.

مظاهري اضافه مي‌كند: از نظر سني، اعمال جراحي زيبايي بيني بيشتر در سنين 15 تا 25 سال انجام مي‌شود و در ميان تحصيلكرده‌ها و افراد مرفه فراوان‌تر است هر چند طبقات اجتماعي متوسط و پايين هم با وجود هزينه بالاي اين قبيل اعمال با تحت فشار قرار دادن خود و خانواده به اين امر اقدام مي‌كنند. 

متقاضيان جراحي قبل از عمل نياز به مشاوره روانپزشك دارند

مظاهري مي‌گويد: به‌طور قطع بايد پيش از اقدام به اين عمل از مشاوره يك روا‌پزشك بهره گرفت زيرا اين افراد قبل از عمل در ارتباط ميان فردي داراي مشكل بوده، اغلب گوشه‌گير و افسرده هستند، نسبت به ناراحتي‌هاي خود بصيرت و بينش كافي ندارند، ناراحتي خود را به اشتباه به ظاهر خود نسبت مي‌دهند و با عمل جراحي زيبايي براي از بين بردن آن اشكال اقدام مي‌كنند. 

يك‌سوم متقاضيان جراحي بيني كه بيمارند خانه‌نشين مي‌شوند

دبير انجمن روانپزشكان ايران با بيان اينكه افرادي كه بيني بزرگ يا ناموزون دارند، عمل جراحي به افزايش اعتماد به نفس آنها مي‌انجامد، مي‌افزايد: ولي تقريباً در بيماران نتيجه خوبي ندارد يك سوم اين بيماران خانه‌نشين مي‌شوند زيرا نگرانند كه از سوي ديگران مورد تمسخر قرار گيرند ولي به جرئت مي‌توان گفت كه بخش عظيمي از اين بيماران از رويارويي اجتماعي و شغلي دوري مي‌جويند و عملكرد اجتماعي آنها كاهش مي‌يابد. 

اعتماد به نفسي كه با جراحي بيني بالا برود مقطعي است

رضا يغمايي كه 3 ماه از عمل جراحي بيني‌اش گذشته است، مي گويد: بيني‌ام در 2 مرحله شكسته شد و در پي آن حادثه دچار انحراف بيني شدم؛ بيني‌ام شكل ظاهري خود را از دست داده بود و عمل جراحي زيبايي بيني باعث شد فرم صورتم به شكل طبيعي برگردد.
وي ادامه مي‌دهد: دليل اصلي جراحي بيني‌ام مشكل تنفسي‌ام بود نه به خاطر اينكه اعتماد به نفسم را بالا ببرم.

يغمايي ادامه مي‌دهد: اعتماد به نفسي كه با جراحي بيني بالا برود مقطعي است كسي كه فكر مي‌كند با جراحي زيبايي بيني اعتماد به نفس‌اش بالاتر مي‌رود؛ به بيماري مي‌ماند كه تنها با قرص آرام‌بخش به خود تسكين لحظه‌اي مي‌دهد چون بعد از اينكه به چهره خود عادت كرد. دوباره بايد در پي اقدامي ديگر براي اعتماد به نفسش باشد.
يغمايي مي‌گويد: بعد از آنكه پانسمان بيني‌ام را گرفتم احساس خاصي نداشتم مي‌خواستم بعد از چند هفته به حمام بروم و به راحتي ‌بتوانم نفس بكشم. 

بعد از عمل جراحي بيني مدتي دچار افسردگي شدم

عليرضا مرادي، روزنامه‌نگاريست كه به تازگي بيني ‌خود را عمل جراحي كرده است، ‌مي‌گويد: قبل از عمل جراحي بيني عينك مي‌زدم بعد از آنكه حساسيت چشمي‌ام برطرف شد و مجبور به كنار گذاشتن عينك شدم حس مي‌كردم به علت فرم‌ بيني‌ام، اعتماد به نفسم كمتر شده است.

وي ادامه مي‌دهد: تصميم گرفتم بيني‌ام را ‌عمل جراحي كنم كه خانواده‌ام مخالفت كردند؛ دكتر و دوستان سفارش مي‌كردند، بيني‌ام را به تيغ جراح نسپارم اما مصمم بودم براي بازگرداندن اعتماد به نفس از دست رفته‌، حتماً بيني‌ام را عمل جراحي كنم.
اين روزنامه‌نگار اضافه مي‌كند: بعد از عمل جراحي زماني كه پانسمان را از بيني‌ام برداشتم بيني‌ام ورم داشت براي لحظه‌اي دچار افسردگي شدم تا دو ساعت مبهوت شده بودم، فكر مي‌كردم دنيا پيش چشمم تاريك شده است اعصابم به كلي به هم ريخته بود؛ دكتر معالجم آرامم كرد و گفت «ورم اوليه جراحي بيني بعد از 2 ماه مي‌خوابد»؛ اكنون يك ماه از عمل گذشته است هنوز راضي نيستم ولي حس مي‌كنم بيني‌ام در حال بهتر شدن است.

امير توكلي كه طراح دكوراسيون منازل است، مي‌گويد: بيني‌ام صورتم را‌ نافرم كرده بود به همين دليل براي فرم گرفتن صورتم، به فكر جراحي بيني افتادم.
وي احساسش را بعد از باز شدن پانسمان و ديدن شكل تازه‌اش چنين بيان مي‌كند: شوكه نشدم؛ به علت اقتضاي كارم كه طراح بودم، بارها در كامپيوترم صورت بعد از عمل جراحي‌ام را طراحي كردم تا به تصور منطقي رسيدم صورت‌ استخواني‌ام بعد از عمل‌ پف كرده بود و از چهره تازه‌ام رضايت كامل به دست آوردم.

وي با بيان اينكه بعد از عمل جراحي احساس كردم اعتماد به نفس‌ام خيلي بالا رفته است، اظهار مي‌كند: رشته دانشگاهي‌ام بازيگري بود شايد اگر قبل از ورود به دانشگاه بيني‌ام را عمل مي‌كردم مسير زندگي‌ام عوض مي‌شد. 

هزينه جراحي زيبايي بيني 5/5 برابر حداقل حقوق كارگران در ايران است

ايران داراي متخصصان مجربي است اما هزينه جراحي پلاستيك در ايران بسيار پايين‌تر از هزينه آن در غرب است حداقل هزينه جراحي در ايران يك ميليون و 500 هزار تومان است كه شايد بخشي از هزينه‌هاي عمل در اروپا و آمريكا است هر چند اين مبلغ بيشتر از 5/5 برابر با حداقل حقوق كارگران در ايران است كه 263 هزار و 520 تومان است.
عليرضا زالي، قائم مقام سازمان نظام‌پزشكي اظهار مي‌كند: مهارت تيم پزشكي و هزينه پايين جراحي بيني نسبت به كشورهاي ديگر مي‌تواند ايران را به قطب جهانگردي بيني تبديل كند.

ايران و برزيل در جراحي زيبايي مقام نخست را دارند

زالي مي‌گويد: بررسي‌ها نشان مي‌دهد. نژاد زرد آريايي و آفريقايي تمايل بيشتري براي جراحي بيني داشته و ايران و برزيل در جراحي زيبايي مقام نخست را دارند.
وي ادامه مي‌دهد: به علت نوع پوشش زنان ايراني كه صورت زن نمود بيشتري دارد زنان روي صورت خود حساس بوده و برخي نيز معتقدند جراحي بيني مي‌تواند اعتماد به نفس زنان را افزايش داده و به آنها كمك خواهد كرد شوهر مناسب‌تر پيدا كنند. 

گسترش جراحي زيبايي بيني نشانه شادابي جامعه ايراني است

زالي گسترش جراحي زيبايي بيني به طور مطلق را داراي اشكالي ندانسته و آن را نشانه شادابي و افزايش اميد به زندگي در جامعه مي‌داند كه اين نياز بايد توسط پزشكان پاسخ داده شود.

وي مي‌گويد: زماني جراحي بيني مشكل ايجاد مي‌كند كه انتظارات بيمار از حد منطقي آن بالاتر برود و فرد فكر كند كه با جراحي بيني مي‌تواند تبديل به سوپر استار سينماي هاليوود شود.
قائم مقام سازمان نظام پزشكي اضافه مي‌كند: جراحي زيبايي وقتي كارايي دارد كه پزشك تكنيك‌هاي حرفه‌اي در عمل جراحي را رعايت كرده باشد اعمال جراحي، فرد را زيباتر مي‌كند اما به نقطه آرماني و مطلوب نمي‌رساند و منطقي كردن نيازها بايد توسط رسانه‌‌ها پيگيري شود. 

80 درصد عمل جراحي بيني توسط پزشكاني با تجربه كم صورت مي‌گيرد

مهدي موسوي زاده، عضو هيئت علمي دانشگاه شهيد بهشتي است، اظهار مي‌دارد: بيش از 80 درصد عمل جراحي زيبايي بيني توسط افرادي صورت مي‌گيرد كه تجربه و تخصص كافي ندارند در ايران تنها 170 جراح پلاستيك وجود دارد و مردم به علت اينكه اطلاع كافي ندارند به پزشكاني رجوع مي‌كنند كه احتمال دارد فرد جراح تخصص كافي نداشته باشد.

موسوي‌زاده عوارض بعد از اعمال جراحي زيبايي را عفونت، خونريزي، تورم برشمرد كه شايع‌ترين اين عوارض بعد از اعمال جراحي توسط افراد غيرمتبحر صورت مي‌گيرد كه سبب عدم رضايت كافي بيماران و ايجاد عوارض تنفسي در بيمار مي‌شود.

وي مي‌گويد: بيني كج مجموعه پيچيده‌اي است كه شامل انحراف در تيغه بيني در استخوان بيني، غضروف و بافت نرم پوشاننده و پوست بيني است و اصلاح يكي از آنها امكان‌پذير نبوده و بايد همه آنها اصلاح شود.
وي اضافه مي‌كند: بيشترين نقطه تمركز ديد افراد بيني و چشم‌هاست و هرگونه ناهنجاري مي‌تواند تاثير منفي در افراد و ارتباطات فرد به وجود بياورد. 

كمتر از 10 درصد شكايات جراحان بيني منجر به حكم مي‌شود

زالي خاطر نشان مي‌كند: بر اساس آمار سازمان نظام پزشكي علي‌رغم شكايات متعدد از جراحان بيني، كمتر از 10درصد از شكايت از پزشكان به صدور بر حكم منجر شده است و كمترين ميزان شكايت در شكايت‌هاي مربوط به جراحي زيبايي به جراحي بيني اختصاص دارد. از نظر شخصيتي نيز اغلب افرادي كه جراحي زيبايي بيني انجام مي‌دهند، ويژگي‌هاي وسواسي بارزي دارند و در درجه دوم، افراد داراي شخصيت خودشيفته‌اند كه كمال‌گرايي آنها متمركز به خود و با هدف افزايش جذابيت است. 

در جراحي بيني عملكرد بيني بايد حفظ شود

محسن نراقي، رئيس انجمن تحقيقات راينولوژي ايران نيز مي‌گويد: آنچه در جراحي بيني مناسب بايد مدنظر قرار بگيرد حفظ عملكرد بيني است و اين عملكرد بايد به گونه‌اي باشد كه فرد اگر قبل از عمل، تنفس راحتي دارد پس از عمل هم بايد، تنفس راحت را داشته باشد و فردي هم كه قبل از عمل تنفس مشكلي دارد بايد پس از عمل اين مشكل رفع شود.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: