کد خبر:۳۳۷۴
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۸۸ - ۰۸:۳۲
تعداد بازدید: 4156
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
متهمان جنايت لواسان به اعدام محکوم شدند
دادگاهي در تهران دو نفر از متهمان جنايت تلخ و جنجالي «لواسان» را به اعدام محکوم کرد. اين دو جوان 19 و 21 ساله در حالي در کمتر از يک ماه از تجاوز به يک زن سرايدار مقابل چشمان دو فرزندش...
دادگاهي در تهران دو نفر از متهمان جنايت تلخ و جنجالي «لواسان» را به اعدام محکوم کرد.
اين دو جوان 19 و 21 ساله در حالي در کمتر از يک ماه از تجاوز به يک زن سرايدار مقابل چشمان دو فرزندش، با حکم اعدام رو به رو شدند که پرونده آنان با توجه به اينکه باعث جريحه دار شدن شديد افکار عمومي شده بود به دستور رئيس قوه قضاييه و رئيس دادگستري کل استان تهران به صورت فوق العاده در شعبه 72 دادگاه کيفري مورد رسيدگي قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار ما، اواخر آبان ماه مرد جواني که خود را سرايدار يک خانه ويلايي در منطقه لواسان معرفي مي کرد در تماس با کلانتري مربوط از تجاوز به همسرش از سوي سه جوان نقاب پوش خبرداد.

دقايقي بعد وقتي عوامل کلانتري لواسان پاي در خانه ويلايي گذاشتند و با زن حدوداً 24 ساله رو به رو شدند او را به بيمارستان منتقل کردند.

براين اساس مرد شاکي که از ناتواني جسمي رنج مي برد، مورد بازجويي قرار گرفت و گفت: ساعاتي قبل سه نفر در حالي که چاقو وقمه در دست داشتند و نقاب به چهره زده بودند وارد خانه شدند و پس از بستن دستها و پاهايم مرا زنداني کردند و بعد به سراغ همسرم رفتند و با کشاندن او به موتورخانه با تهديد به کشتن فرزندم، او را مجبور کردند تا به خواسته شيطاني شان تن دهد.

اين مرد جوان افزود: متجاوزان پس از اجراي نقشه شومشان ما را رها کرده و به سرعت پا به فرار گذاشتند.

بعد از اظهارات مرد شاکي، همسر وي که به کمک پزشک اورژانس توانسته بود بهبودي نسبي خود را به دست آورد به شرح ماجرا پرداخت.

اين زن جوان با اشاره به اينکه دو تن از مهاجمان با کشاندن او به موتورخانه وي را مقابل چشمان بچه هايش مورد تجاوز قرار دادند، گفت: آنان هر وقت که مي خواستم فرياد بزنم و از مردم کمک بخواهم چاقوي خودشان را به گلوي بچه ام نزديک مي کردند تا مرا وادار به سکوت کنند.
وي با بيان اينکه مهاجمان را نديده است و نمي شناسد چون نقاب به چهره داشتند، گفت: با اين حال صدا و لهجه شان برايم آشنا بود. فکر مي کنم از همکاران سابق همسرم بودند.
با اين سر نخ به دستور بازپرس پرونده، کارآگاهان پليس آگاهي مرکز وارد عمل شدند و ظرف مدت 12 ساعت دو تن از متهمان پرونده به اسامي محمد ( 19 ساله) و مسعود ( 21 ساله) را شناسايي و دستگير کردند.

اين دو جوان پس از انتقال به پليس آگاهي تحت بازجويي علمي و فني قرار گرفتند و صريحاً به جرم خود اعتراف و در اظهارات متناقضي ادعا کردند که به انگيزه انتقام جويي از همسر قرباني و سرقت پول، دست به اين جنايت زدند.

از سوي ديگر وقتي خبر اين جنايت از سوي رسانه هاي جمعي انتشار يافت بازتاب گسترده اي در ميان مردم پيدا کرد، به طوري که آية ا... آملي لاريجاني، رئيس دستگاه قضايي و همچنين آوايي، رئيس دادگستري استان تهران خواستار رسيدگي پرونده به صورت فوق العاده در دادگاه کيفري شدند.

بدين ترتيب ساعت 10/30 چهارشنبه هفته قبل «مسعود» و «محمد» به جرم تجاوز به عنف از سوي 5 قاضي شعبه 72 دادگاه کيفري استان تهران محاکمه شدند.

با محاکمه اين دو متجاوز جنسي که با اعتراف صريح آنان همراه بود، هيأت قضايي صبح ديروز وارد شور شد و با گناهکار شناختن متهمان، آنها را به اشد مجازات قانوني (اعدام) محکوم کرد.
گفتني است، سومين متهم پرونده فراري است و تلاش پليس براي دستگيري وي ادامه دارد.


---------------------------


دريافت ميلياردها تومان وام با گروگذاشتن سند ديگران

مردي كه با استفاده از اسناد ملكي ديگران اقدام به گرفتن وام از بانك‌هاي مختلف كرده و ميلياردها تومان از شهروندان كلاهبرداري كرده بود دستگير شد و با شناخته شدن 65 شاكي احتمال مي‌رود تعداد شاكيان وي بيشتر از اين تعداد نيز باشد.
به گزارش تهران امروز،‌ از چهار سال قبل و با طرح شكايت نماينده حقوقي چند بانك دولتي در شعبه سوم دادسراي ناحيه 4 رسالت تهران براي فردي به نام محمدرضا40 ساله كه با جعل اسناد ملكي متعلق ديگران به نام خود و اخذ وام‌هاي ميليارد توماني، با عدم بازپرداخت اقساط وام، متواري بود پرونده‌اي باز شد.

تحقيقات نشان داد كه متهم توانسته بود در اين مدت، با پول‌هايي كه از بانك‌ها وام گرفته ‌ يا از مردم كلاهبرداري كرده بود، زندگي كاملا مخفيانه و مرفهي را براي خود فراهم كند.
كارآگاهان متوجه شدند محمدرضا چند سالي ‌ در امر ساخت و ساز بيشتر در محدوده شهرك‌هاي اطراف كرج فعاليت داشته و اسناد جعل شده متعلق به افرادي بوده كه وي براي مشاركت با آنها قرارداد كاري داشته است كه براي بررسي‌هاي دقيق‌تر تعدادي از اين افراد به اداره آگاهي دعوت شدند.

يكي از شاكيان مدعي شد ملكي كلنگي در اطراف كرج متعلق به او بوده و پس از توافق و قرارداد با متهم قرار شد وي 9 واحد آپارتمان در ملك من بسازد و 50 درصد از واحدها را به من تحويل دهد اما پس از اينكه طبق قرارداد سه دانگ ملك را به نام وي ثبت كردم با گرفتن سند از من به بهانه اخذ پايان كار و تفكيك سندهاي آپارتمان‌هاي نوساز ضمن اقدام فروش واحدها به ديگران، با سپردن سند به بانك و جعل سند به نام خود از بانك وام كلاني گرفت و سند من را در گرو بانك گذاشت و اقساط را هم نپرداخت و متواري شد و من را به خاك سياه نشاند.
شاكي ديگري كه مردي 35 ساله بود گفت من قرارداد كاري درباره ساختمان‌سازي با متهم داشتم و به عنوان اسكلت‌كار بالغ بر 40 ميليون تومان برايش كار كردم اما وي 12‌ميليون تومان به من بدهكار بود و متواري شد.

شاكي سوم مردي 37 ساله كه اقدام به پيش خريد آپارتمان به مبلغ 39 ميليون تومان از متهم كرده ‌و در سال 83 مبلغ 20‌ميليون تومان به وي پرداخت كرده بود اما متهم پس از تخريب ملك كلنگي اقدام به ساخت نكرده بود.

با اطلاعات به دست آمده از تعدادي از اين شكات، مشخص شد محمدرضا كه قبل از اقدام به كلاهبرداري، فردي خوشنام در امر ساخت و ساز در محدوده شهرستان كرج بوده در اقدامات متقلبانه خود اقدام به جعل وكالتنامه و مدارك هويتي مالك و جعل اسناد ملكي به نام خودش و سپس اخذ وام از بانك در تهران و كرج كرده و سند جعل شده را به عنوان وثيقه به بانك سپرده است همچنين اقدام به پيش‌فروش به متقاضيان با دريافت مبالغ چند ميليوني يا اقدام به ساخت آپارتمان نكرده يا آپارتمان‌هاي فروخته شده به متقاضيان را به آنان تحويل نداده است.

متهم همچنان از سال 86 به دنبال شكايت مالباختگان تحت تعقيب مراجع قضايي و انتظامي در تهران و كرج بود اما اخيرا با ادامه پيگيري‌هاي كارآگاهان اداره 13 و تحقيقات شبانه‌روزي، محل كار متهم در محدوده ستارخان كه يك شركت واردات و صادرات متعلق به ديگر اعضاي خانواده وي بود شناسايي و با تعقيب و مراقبت تيم ويژه‌اي از كارآگاهان، خودرو متهم در ساعت 11 صبح اول آذر امسال در اتوبان شهيد چمران متوقف و در حالي‌كه قصد فرار داشت دستگير شد.
با انتشار خبر دستگيري متهم از سوي تعدادي از مالباختگان و از آنجايي‌كه تاكنون خبر اين دستگيري از پليس آگاهي در جرايد منتشر نشده بود اما در يكي، دو روز اول دستگيري وي، تعداد زيادي از مالباختگان از اطراف شهرستان كرج سريعا خود را به اداره 13 پليس آگاهي رساندند و سخت پيگير مطالبات خود از متهم متواري بودند اما وي در مقابل پس از چندين سال زندگي مخفيانه خواستار مهلت از طلبكاران براي باز پرداخت مطالبات آنان شد.

تاكنون 65 نفر از مالباختگان كه از هفت مجتمع مسكوني در مهرشهر - گلشهر و مهر ويلاي كرج، به دلايل پيش خريد آپارتمان و صدور چك، جعل سند ملكي آنان و اقدام به اخذ وام، عدم پرداخت اقساط بانكي و ... ضررهاي زيادي متحمل شده‌اند، شناسايي شده‌اند.

سرهنگ عباسعلي محمديان، رئيس اداره آگاهي تهران بزرگ گفت: با توجه به شواهد موجود، شكات متهم بسيار بيشتر از افرادي است كه تاكنون به پليس آگاهي مراجعه كرده‌اند و مالباختگان اغلب از افراد كم درآمد جامعه بوده‌اند كه پس از سال‌ها اقدام به پيش خريد آپارتمان در شهرك‌هاي اطراف تهران و به ويژه اطراف كرج كرده‌اند اما با كمال بي‌رحمي، متهم با توسل به شيوه‌هاي متقلبانه و سوء‌استفاده از اعتماد اوليه مردم، آنان را فريب داده كه در بسياري از اين موارد موجبات وارد آمدن مشكلات اساسي و جدي براي اين افراد را فراهم كرده در حالي‌كه در چند سال زندگي مخفيانه خود از پول‌هاي بادآورده و حاصل از كلاهبرداري از اشخاص و اخذ وام‌هاي كلان بانكي در حال تجارت، صادرات و واردات كالا بوده و بلافاصله پس از دستگيري به ياد طلبكاران افتاده و با مظلوم‌نمايي خواستار دادن فرصت براي جبران گذشته شد.

اين مقام مسئول افزود: با توجه به اينكه پرونده‌هاي كلاهبرداري از افراد مربوط به مراجع قضايي در كرج است متهم با دستور ياسيني در اختيار زندان قزل حصار كرج قرار گرفت تا مالباختگان از طريق دادسراي كرج اقدام به پيگيري پرونده كنند اما تمامي مالباختگان مي‌توانند جهت راهنمايي بيشتر، با اداره 13 پليس آگاهي تهران بزرگ و با شماره تلفن 51055435 تماس بگيرند.


-----------------------------


اجراي حكم اعدام قاتل پشيمان

اين مرد كه سه نفر را كشته بود درخواست عفو يا تجديدنظر نكرد

يك قاتل كه به حكم اعدام خود اعتراض نكرده و درخواست عفو هم نكرده بود بالاخره 14 سال پس از كشتن همسرش و دو نفر از اعضاي خانواده او با تزريق مواد سمي اعدام شد. اين مرد در آخرين جملات خود قبل از اجراي حكم اعدام خود گفت: «اصلا از آنچه بودم راضي نيستم اما خب ديگر آن مردي كه در گذشته بودم، نيستم.»

ماتيواريك وينكلز در زندان ايالتي اينديانا با تزريق مواد سمي به قتل رسيد. داگ‌ گريسون، سخنگوي دادگاه ايالتي اينديانا در مورد اين مرد گفت كه او تحت‌تاثير داروهاي روانگردان و متامفتامين در ماه جولاي 1994 پس از قطع برق و تلفن خانه‌اش وارد آنجا شد و همسرش، برادر همسرش و زن او را به قتل رساند.

وينكلز در وصيتنامه‌اش نوشته بود: «امشب فرزندان من پدر خود را از دست مي‌دهند و دوستان من هم دوست خود را، در واقع قربانيان بيشتري خلق مي‌شود اما همانطور كه اينشتين گفته بود تنها زندگي‌اي ارزش دارد كه براي ديگران باشد.»
اين مرد 49 ساله از وكلاي خود خواسته بود كه تقاضاي تجديدنظر نكنند. او همچنين از درخواست عفو و نيز تجديدنظر هم سر باز زد و گفت هيچ تمايلي ندارد كه حكم در مورد او اجرا نشود. لري لنديس، يكي از وكلاي اين مرد گفت كه موكلش از جنگيدن براي زندگي‌اش خسته شده بود و تمايل داشت بميرد.

وينكلز به قتل دبرا جين وينكلز همسرش كه 31 سال داشت، برادر او مارك فالكرسن 28 ساله و همسر او ناتالي فالكرسن 26 ساله اعتراف كرده بود. دختر اين مرد، ليندس كريس وينكلز در نامه‌اي به پدرش اخيرا نوشته بود: «كاري ندارم كه در گذشته چه كاري كرده‌اي اما به‌هر حال تو پدر من هستي، من تو را مي‌بخشم و اميدوارم در آرامش باشي.»

لي‌مك اينتاير، مادر همسر وينكلز اما معتقد بود كه دامادش خيلي دير پشيمان شد: «فكر مي‌كنم كه او خيلي دير متوجه اشتباهاتش شد، شايد او بايد خيلي زودتر از اينها ابراز پشيماني مي‌كرد، او زندگي همه ما را خراب كرد.»

قتل‌ها درست در روز بعد از اينكه مادر نيكلز او را به پليس معرفي كرد تا تحت درمان اعتياد قرار بگيرد، رخ داد. پليس او را به بيمارستان فرستاد اما او خيلي زود مرخص شد چراكه «اعتياد او ثابت نشد». اين مرد پس از مصرف مواد روانگردان با يك اسلحه نيمه‌اتوماتيك و يك چاقو به خانه‌اش رفت و مارك فالكرسن را پيش چشم پسر سه‌ساله‌اش در مقابل در خانه كشت. سپس از پله‌ها بالا رفت و زنش را در مقابل اتاق دخترش و در حالي كه دخترش گريه مي‌كرد با شليك سه گلوله كشت.

او در حالي كه در حال خروج از خانه بود ناتالي فالكرسن را ديد و او را هم با شليك گلوله‌اي به صورتش كشت.
جواناگرين يكي از وكلاي وينكلز گفت كه اين مرد در سال‌هاي آخر عمرش رفتار بسيار مناسبي داشته است: «او هرگز مواد مخدر مصرف نكرد، بسيار آرام ماند و اگرچه انتظار كشيدن براي اجراي حكم اعدام بسيار سخت است اما او با تلاش، انتظار كشيد و هركاري از دستش برمي‌آمد، كرد تا نشان دهد كه پشيمان شده و آن مرد قبلي نيست.»
در روز اعدام اين متهم بيش از 30 نفر از مخالفان اجراي حكم اعدام در مقابل زندان ايالتي گرد آمدند و به اجراي اين حكم اعتراض كردند. آنها با نواختن صداي طبل – كه در داخل زندان هم صداي آن به گوش مي‌رسيد- به وينكلز اعلام كردند كه از اعدام او ناراضي هستند. بيش از دو سال بود كه هيچ حكم اعدامي در اين ايالت اجرا نشده بود.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: