کد خبر:۳۳۷۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۸۸ - ۱۳:۵۱
تعداد بازدید: 3666
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
کدام مسوولي حاضر است دختر خود را به عقد موقت در آورد؟
وقتي دختر يا پسري به طور موقت و مکرر ازدواج مي کند، از نظر روحي آسيب ديده و اعتقادي به خانواده ندارند و به طور حتم مورد سو» استفاده هم قرار مي گيرند چرا که جامعه مثل يک زن بيوه و مطلقه به او نگاه مي کند که سهل الوصول است
رئيس انجمن علمي مددکاري اجتماعي ايران:
ازدواج موقت خانواده را به آتش مي کشد
کدام مسوولي حاضر است دختر خود را به عقد موقت در آورد؟

اين روزها ، ازدواج موقت تقريبا يکي از بحث هاي ثابت مسوولان و مردم در سطح جامعه است و افراد زيادي چه موافق و چه مخالف در انتظار نتيجه اين بحث ها هستند. در اين باره، بازرس مجمع انجمن هاي علمي گروه پزشکي با زير سوال بردن ازدواج موقت در کشور گفت: از تمام افرادي که چنين بحث هايي را در کشور اسلامي مطرح مي کنند سوال مهمي دارم و آن اين است که وقتي يک دختر در ازدواج هاي موقت ضرر کرده و به اذن پدر نياز دارد، کدام مرد ، زن، پدر و مادر حاضر است که فرزندش را عقد موقت کند تا او را با دست خودش بدبخت کند؟

مصطفي اقليما در گفت وگو با ايلنا با بيان اين مطلب که هر کس صحبت از ازدواج هاي موقت در کشور مي کند در جامعه اسلامي نيست، ادامه داد: احکام ديني بر پايه خانواده، استحکام و احترام به اين کيان بوده و کسي که چنين بحثي را مطرح مي کند اسلام و قوانين جامعه اسلامي را نمي شناسد و اعتقادي هم به اسلام ندارد.

رئيس انجمن علمي مددکاران اجتماعي ايران با اشاره به اينکه در دين اسلام استحکام خانواده مطرح بوده و طلاق را تقبيح دانسته و آن را در صورت اجبار طرفين قبول کرده يادآور شد: با اين حساب چه کسي به خودش اجازه مي دهد که نظر مخالف اسلام بدهد؟ چرا که با ازدواج هاي موقت ديگر خانواده اي وجود نداشته و حساسيت و اعتبار خانواده از بين مي رود.

به گفته اقليما در صورت رواج اين گونه ازدواج ها اوضاع کشور از ساير کشورهاي خارجي بدتر مي شود چرا که جوانان ساير کشورهاي اروپايي ابتدا با يکديگر دوست شده و بعد از انتخاب همسر، ازدواج کرده و سعي مي کنند تا پايان عمر با هم بمانند در حالي که با اين حساب معيشت کشور ما بدتر مي شود چرا که هيچ رابطه اي استحکام ندارد.

او با طرح سوالاتي ادامه داد: چگونه بعضي ها صحبت از اين گونه مسايل مي کنند؟ آيا مسئولاني که صحبت از چنين مسائلي در کشور مي کنند حاضرند دختر خودشان را به عقد موقت درآورند؟

بازرس مجمع انجمن هاي علمي گروه پزشکي با بيان اينکه آقاياني که قصد دارند مشکل خود را حل کنند، چنين نظراتي را به افکار عمومي مي دهند گفت: مشکل اصلي جوانان براي ازدواج، کار است تا وقتي جواني پايش را از دانشگاه بيرون مي گذارد و بيکار است، هرگز ازدواج نمي کند; مسوولان حکومتي و نماينده هاي مجلس قبل از ازدواج چنين طرح هايي من در آوردي، مخارج جوانان را با درآمدها و حقوقشان برابر مي کنند چرا که دولت ها موظف به توليد کار هستند نه توليد طرح هاي منسوخ در کشور.

اقليما در بخش ديگري از اظهاراتش به ايلنا با اشاره به دادن وام به جوانان در آستانه ازدواج يادآورشد: دولت وظيفه مهم تري دارد و آن هم رفع مشکلات کار جوانان است نه دادن وام هاي قرض الحسنه ازدواج; همه جوانان در آستانه ازدواج هستند اما پشتيبان و سرپناه ندارند; اگر برنامه ريزي هاي کشور غلط و تورم بالا است، نبايد با پاک کردن صورت مسئله اصلي، با دادن وام به جوانان و يا طرح ازدواج هاي موقت آنها را به روي آوردن زندگي هاي مشترکي که روي هوا بنا مي شود، ترغيب کرد.

رئيس انجمن علمي مددکاران اجتماعي ايران با اعلام اينکه هيچ کشوري براي ازدواج به جوانانش وام نمي دهد تصريح کرد: با قرض نمي توان زندگي کرد چرا که ازدواج به زور، و قرضي که با پنج ميليون تومان وام شروع مي شود و جوان با همين مبلغ تحريک به ازدواج مي شود، مشکل مالي دارد و ازدواج دوام پيدا نمي کند.

او افزود: وقتي دختر يا پسري به طور موقت و مکرر ازدواج مي کند، از نظر روحي آسيب ديده و اعتقادي به خانواده ندارند و به طور حتم مورد سو» استفاده هم قرار مي گيرند چرا که جامعه مثل يک زن بيوه و مطلقه به او نگاه مي کند که سهل الوصول است.

اقليما در ادامه با اشاره به آسيب هايي که در ازدواج هاي موقت پنهان شود و اظهاراتي که در مورد پوشش دادن رفتارهاي جنسي در راستاي ازدواج هاي موقت مي شود تاکيد کرد: تمام جوانان کشور ممکن است به روابط جنسي نياز داشته باشند اما رابطه جنسي 10 درصد است بلکه 90 درصد ديگر به نداشتن يک هم زبان و سنگ صبوري در زندگي شان است که آنها را عذاب مي دهد; مسئولان کشورنبايد خانواده را بر اساس روابط جنسي پايه گذاري و طراحي کنند.

او افزود: اميدواريم ابتدا 90 درصد مشکل فوق جوانان حل شود و ديگر نيازي نيست که براي 10 درصد بقيه که همان نياز به روابط جنسي است، خانواده را به آتش بکشيم.

در راستاي همين موضوع کارشناس اداره ايدز و بيماري هاي آميزشي وزارت بهداشت براي پيشگيري از ايدز آموزش مداوم و مکرر را لازم دانست و گفت: اين آموزش ها بايد به نحوي باشد که منجر به حفظ و يا ايجاد رفتارهاي سالم شود چراکه اگر بستر آموزش و ترويج رفتار جنسي سالم در ازدواج موقت فراهم نشود امکان انتقال بيماري هاي آميزشي و ايدز گسترش مي يابد.

کيانوش کمالي در رابطه با ازدواج موقت و شيوع اين مساله در جامعه ادامه داد: فکرمي کنم ازدواج موقت مانند شمشير دو لبه عمل مي کند. واقعيت اين است که هر چقدرتعداد شرکاي جنسي بيشتر باشد احتمال انتقال بيماري هاي آميزشي و ايدز بيشتر مي شود.

او گفت: اصل در پيشگيري از ايدز و بيماري هاي آميزشي، وفاداري به يک همسر است.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
انتشار یافته: ۱
پارسا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۸۹/۱۰/۰۹
0
1
اميدواريم ابتدا 90 درصد مشکل فوق جوانان حل شود و ديگر نيازي نيست که براي 10 درصد بقيه که همان نياز به روابط جنسي است، خانواده را به آتش بکشيم.
امیدواری خوبه
ولی جسارتا انقدر وایستین تا زیر پاتون علف سبز شه
اخه عزیز من با امیدواری کار درست میشه؟ جوونای مجرد دارن توی اتیش شهوت می سوزن درصد خود ارضائی رو شما می دونین چقدره من نمی خوام بگم
به این زودی ها هم امید به ازدواج ندارن شما میگید حالا فعلا صبر کنین امیدواریم درست بشه
نه داداش شما انگار توی باغ نیستین دارین تو حال هوای خودتون حرف می زنین
نه کار فرهنگی درست و درمونی برای ازدواج جونا می کنین نه مشکل اقتصادی به این زودیا حل میشه
کارشناسان ازدواج هم نشستن به اسم پایداری خانواده، ازدواج رو انقدر سخت کردند که گذشته از مسائل مالی، جوان می ترسه ازدواج کنه
یکی نیست بشینه یه راه حل درست و درمون ارائه بده کار شده یا افراط یا تفریط
مشکل ازدواج توی کشور ما قبل از اینکه اقتصادی باشه فرهنگیه
الان متاسفانه جوانهای ما نه همه خیلیهاشون دچار رابطه هستند و اگه خیلی زود ازدواجشون حل نشه خدا میدونه بعد از چندین سال جامعه ما به کجا خواهد رسید
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: