برخورد هیجانی با کودک‌فروشی
رکوردشکنی ظریف و کری از 1919 و ناشنیده ها
ایران و 1+5 بر سر «راه‌حل‌ها» به تفاهم رسیدند
«وایبر» و «واتس آپ» چقدر امنیت دارند؟
فریب تبلیغات چاقی و لاغری در ماهواره ها را نخورید
شیوع بیماری‌های قلبی در افراد زير 40 سال رو به افزایش است
وقتی کتاب کارت ویزیت می‌شود!
قصد داعش برای حذف برخی از آیات قرآن!
داعش دانشگاه موصل را تفکیک جنسیتی کرد
پول شرکت اپل از پارو بالا می‌رود
کد خبر:۳۳۰۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۸۸ - ۲۱:۱۶
تعداد بازدید: 4861
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
يك استاد حوزه و دانشگاه:
دوستي‌هاي خياباني دختران و پسران را به ورطه هلاكت مي‌كشاند
اين استاد حوزه و دانشگاه لباس مهيج را نوع ديگري از لباس حرام در دين مبين اسلام برشمرد و ابراز داشت: هرچند كه مانتو خود نوعي حجاب است ولي همگان بايد توجه داشته باشند كه ...
يك استاد حوزه و دانشگاه با ابراز تأسف از افزايش دوستي‌ها و عشق‌هاي خياباني گفت: دوستي‌هاي خياباني دختران و پسران را به ورطه هلاكت مي‌كشاند.

به گزارش فارس از ابهر، حجت‌الاسلام حسن عرفان ظهر امروز در جمع تعدادي كثيري از دانش‌آموزان دختر شهرستان ابهر با بيان اينكه چند نوع لباس در اسلام حرام محسوب مي‌شود، اظهار داشت: لباس تن‌نما يكي از انواع اين لباس‌هاست كه در آن فرد لباسي نازك مي‌پوشد به گونه‌اي كه بدن او پيدا شده و در معرض ديد ديگران قرار مي‌گيرد.

وي در ادامه افزود: هيچ مرد و زني اجازه پوشيدن لباس جنس مخالف را ندارد و اگر مردي نيز در مراسم تعزيه‌‌خواني در نقش حضرت زينب(س) چادر به سر كند، مرتكب كار حرام شده است.

اين استاد حوزه و دانشگاه لباس مهيج را نوع ديگري از لباس حرام در دين مبين اسلام برشمرد و ابراز داشت: هرچند كه مانتو خود نوعي حجاب است ولي همگان بايد توجه داشته باشند كه مانتو پوشيدن نبايد سبب برجسته شدن برآمدگي‌هاي بدن شده و در منظر نامحرمان قرار بگيرد كه اين امر گناه و امري حرام است.

حجت‌الاسلام عرفان با بيان اينكه ارتكاب گناه سبب تيرگي روزگار فرد خطاكار مي‌شود، خاطرنشان كرد: گناه‌ها در سرنوشت ما موثر هستند و گناه يك شب ممكن است كه در سرنوشت آن فرد و فرزندان ايشان تأثير بگذارد.

وي در ادامه افزود: همگان بايد از گناه دوري كرده و ديگران را نيز به گناه نكشانيم و در اين زمينه اگر خانمي جوراب‌ نازك بپوشد و فردي نيز به اين دليل به اندام وي نگاه كند، اين خانم دچار گناه شده و ديگري را نيز به گناه كشانده است كه بايد پاسخگوي اين عمل خود در قيامت باشد.
اين استاد حوزه و دانشگاه تصريح كرد: امروز در جامعه شاهد هستيم كه خانمي گناه مي‌كند و اين گناه در سرنوشت او تأثير گذاشته و شوهري معتاد و يا فرزنداني معلول نصيب او مي‌شود كه اين امر به سبب گناهان انجام شده است.

وي لباس شهرت را از ديگر انواع لباس حرام در دين اسلام عنوان كرد و بيان داشت: لباس شهرت لباسي است كه انسان حتي با پوشيده شدن كامل بدن خود، انگشت‌نماي ديگران قرار مي‌گيرد.

حجت‌الاسلام عرفان در ادامه افزود: لباس شهرت را كساني مي‌پوشند كه داراي جلوه منفي هستند و اگر انسان بتواند جلوه‌هاي مثبت را در خود افزايش دهد، در آن صورت ديگر نيازي به اين لباس‌گرايي‌ها ندارد.

وي با ابراز تأسف نسبت به افزايش دوستي‌هاي خياباني بين دختران و پسران جوان و نوجوان ابراز داشت: اين دختران و پسران بايد بدانند كه ابراز علاقه جنس مخالف به ايشان آن هم در خيابان نه تنها هيچ‌گونه ارزشي ندارد، بلكه ايشان را به ورطه باطل سوق مي‌دهد.

اين استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان كرد: اين افراد نبايد از ابراز محبت جنس مخالف خود خوشحال شوند چراكه خوشحالي در زماني است كه خداوند متعال و امام زمان(عج) به انسان ابراز محبت و علاقه كنند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: