برخورد هیجانی با کودک‌فروشی
رکوردشکنی ظریف و کری از 1919 و ناشنیده ها
ایران و 1+5 بر سر «راه‌حل‌ها» به تفاهم رسیدند
«وایبر» و «واتس آپ» چقدر امنیت دارند؟
فریب تبلیغات چاقی و لاغری در ماهواره ها را نخورید
شیوع بیماری‌های قلبی در افراد زير 40 سال رو به افزایش است
وقتی کتاب کارت ویزیت می‌شود!
قصد داعش برای حذف برخی از آیات قرآن!
داعش دانشگاه موصل را تفکیک جنسیتی کرد
پول شرکت اپل از پارو بالا می‌رود
کد خبر:۳۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۸۸ - ۲۱:۳۳
تعداد بازدید: 20921
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مركز همسريابي در دانشگاه
بعد از ايمان و اخلاق كه جزو شروط اصلي است، اولويت اول پسرها، چهره و قد و قيافه دختر است. آنها انتظار دارند كه چهره دختر دل‌نشين باشد البته نبايد به دنبال زيباترين باشد.
نماينده ولي فقيه در دانشگاه خواجه‌نصيرالدين‌طوسي نياز و تقاضاي دانشجويان را علت اصلي راه‌اندازي مركز همسريابي در دانشگاه عنوان مي‌كند. او با تهيه فرم‌هايي مخصوص دخترها و پسرها و قرار دادن اطلاعات شخصي اين دانشجويان در زونكن‌هاي جدا از هم‏‌، به دنبال گزينه‌هاي مناسب براي هر كدام از اين جوانان مي‌گردد ‏، گزينه‌هاي مناسب براي جوانان را پيدا مي‌كند، به آنها زنگ مي‌زند، براي آنها قرار ملاقات ترتيب مي‌دهد‏‌، در صورت لزوم براي پسرها خواستگاري مي‌رود و سرانجام باعث ازدواج دو جوان دانشجو مي‌شود. او مي‌گويد 90 درصد مشاوره‌هاي او به ازدواج منجر مي‌شود و به طور ميانگين هر هفته يك عروسي به پا مي‌كند.

حجت‌الاسلام نبي‌الله فضل‌علي در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا در رابطه با چگونگي راه‌اندازي مراكز همسريابي در دانشگاه‌ها گفت:‌از سال 79 كه وارد دانشگاه‌ها شدم، به اين نتيجه رسيدم كه دانشجويان در زمينه ازدواج و همسريابي مشكلات فراواني دارند بنابراين با وجود اينكه هيچ‌گونه تجربه‌اي در زمينه مشاوره ازدواج نداشتم، تصميم گرفتم به اين جوانان كمك كنم.
او ادامه داد: من كار خود را از دانشگاه علوم پزشكي لرستان آغاز كردم در اين دانشگاه هنوز‌ تجربه‌هاي لازم را به دست نياورده بودم و به صورت جسته و گريخته كار مي‌كردم.

نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه‌نصير‌الدين طوسي با بيان اينكه حدود شش سال نيز در رابطه با همسريابي در دانشگاه علم و صنعت فعاليت داشته است گفت: زماني كه وارد دانشگاه علم و صنعت شدم، سعي كردم با پختگي و تجربه بيشتري كار را ادامه دهم و به اين نتيجه رسيدم كه با كارهاي جسته و گريخته نمي‌توانم جوابگوي دانشجويان مراجعه‌كننده باشم به همين دليل به اين نتيجه رسيدم كه بايد با نظم و انسجام بيشتري وارد عمل شوم بنابراين دو زونكن تهيه كردم و فرم هاي اطلاعات مربوط به دختران و پسران را در دو زونكن جداگانه قرار دادم و به اين ترتيب فعاليت سيستماتيك من براي همسريابي آغاز شد.

مراجعه پسران بيشتر از دختران است
او در پاسخ به اين سئوال كه چه نيازي ديديد كه اين مركز همسريابي را در دانشگاه‌ها راه‌اندازي كنيد، گفت: آن چيزي كه انگيزه ما براي راه‌اندازي مراكز همسريابي در دانشگاه‌ها شد، نياز و تقاضاي دانشجويان بود.
فضل‌علي گفت:‌مراجعات پسرها به مركزي كه راه‌اندازي كرده بودم، بسيار خوب بود اما دختران خود به صورت انگشت‌شمار مراجعه مي‌كردند و معمولا تقاضاي ازدواج براي دختران از طرف پدر، مادر، خواهر و برادر و به خصوص توسط دوستان آنها انجام مي‌شد.
او ادامه داد: مراجعات هر روز افزايش مي‌يافت تا جايي كه ما به اين نتيجه رسيديم كه ديگر جوابگوي مراجعات نيستم، چون فقط دانشجويان دانشگاه علم و صنعت نبودند كه براي ازدواج به من مراجعه مي‌كردند بلكه از دانشگاه‌هاي صنعتي شريف، خواجه‌نصير، تهران و الزهرا نيز مراجعات فراواني داشتيم بنابراين وقت بيشتري به اين قضيه اختصاص يافت.

2تا3 ساعت زمان در روز براي همسريابي صرف مي‌شود
فضل‌علي افزود: بعد از اينكه از دانشگاه علم و صنعت به دانشگاه خواجه‌نصير منتقل شدم، بيشتر از گذشته در زمينه همسريابي براي جوانان فعاليت مي‌كنم و مشاوره‌هاي فراواني براي ازدواج دارم و معمولا 90 درصد مشاوره‌هايي كه مي‌دهم به ازدواج ختم مي‌شود.
او اضافه كرد: از اتاق‌هايي كه در مركز مشاوره دارم براي ملاقات و معارفه وگفت‌وگوي دانشجويان دختر و پسر استفاده مي‌كنيم و در روز چيزي حدود دو تا سه ساعت از وقت اداري را صرف همسريابي براي دانشجويان مي‌كنم.
نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه‌نصير‌الدين طوسي در رابطه با چگونگي ارائه خدمات به دانشجويان جوياي همسر گفت: روند كار اينچنين است كه ما با توجه به اسامي كه از دخترها و پسرهاي مراجعه‌كننده داريم، اول به سراغ زونكن‌ پسرها مي‌رويم و با توجه به سن، شهر، تعداد اعضاي خانواده و وضعيت اقتصادي و همچنين قد و قيافه و اطلاعات موجود در فرم پسر، به سراغ زونكن‌ دخترها مي‌رويم و دختراني را كه بيشترين سنخيت با اين پسر را داشته باشند، پيدا مي‌كنيم.
او ادامه داد: به دليل مراجعات فراوان و سهولت در يافتن اطلاعات مربوط به دختران و پسران جديدا ما كار را كامپيوتري كرده‌ايم و براي يافتن دختران متناسب با پسرها، از بين اسامي دختران جست‌و‌جو مي‌كنيم و كامپيوتر زود اطلاعات دختران مناسب را به ما خبر مي‌دهد.

تفاوت قد دختر و پسر نبايد بيشتر از 25 سانتيمتر باشد
فضل‌علي اضافه كرد: ما در انتخاب‌هايي كه انجام مي‌دهيم، سعي‌مان اين است كه حتما دختر و پسر همشهري باشند، قد و قيافه‌‌هايشان از نظر كوتاهي و بلندي و زيبايي با هم هماهنگ باشد و بر اين باور هستيم كه تفاوت قد بين دختر و پسر نبايد بيش از 25 سانتي‌متر باشد.
او در پاسخ به اين سئوال كه اين استاندارد قد را از كجا آورده‌ايد، گفت: به صورت عرفي و تجربي به اين نتيجه رسيده‌ايم كه تا 25 سانتي‌متر تفاوت در قد دختر و پسر ايراد نمي‌گيرند اما اگر بيش از اين باشد هم دختر حرف دارد و هم پسر.
نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه‌نصير‌الدين طوسي تصريح كرد: ما در انتخاب‌هايمان سعي مي‌كنيم به گونه‌اي عمل كنيم كه درصد خطا كم باشد و درصد وصل و اتصال بالا باشد.

براي هر پسر تا سه دختر با اولويت اول و دوم و سوم در نظر گرفته مي شود
فضل‌علي گفت: با توجه به شرايط هر پسر به سراغ زونكن دخترها مي‌رويم و تا سه دختر با اولويت اول، دوم و سوم براي هر پسر در نظر مي‌گيريم.اولين دختر را به پسر معرفي مي‌كنيم به اين گونه كه به پسر زنگ مي‌زنيم و اطلاعات دختر را از روي فرم برايش مي‌خوانيم اگر پسر از مشخصات دختر خوش‌اش آمد با دختر تماس مي‌گيريم و مي‌گوييم كه پسري خواستگار شما است و اطلاعات موجود در فرم پسر را براي دختر مي‌خوانيم، اگر او نيز از مشخصات راضي بود يك قرار ملاقات درمركز مشاوره براي آنها ترتيب مي‌دهيم.
فضل‌علي افزود:‌بعد از مراجعه دختر و پسر به مركز مشاوره آنها را به يك اتاق جداگانه مي‌فرستيم، من هم همراه آنها به داخل اتاق مي‌روم و به آنها مي‌گويم كه حدود دو ساعت كمتر و يا بيشتر وقت دارند كه با هم صحبت كنند و سئوالاتي را كه دارند از هم بپرسند اگر بعد از پايان اين جلسه راضي بودند، معمولا تمايل براي برقراري جلسه دوم نيز وجود دارد كه ما جلسه ديگري نيز براي آشنايي بيشتر اين دختر و پسر ترتيب مي‌دهيم.
او اضافه كرد: جلسه دوم هم كه انجام شد اگر يكديگر را پسنديدند، به آنها مي‌گوييم ديگر بايد از طريق خانواده‌ها وارد عمل شويد.

دختر و پسر فقط دو جلسه ديدار مي‌كنند، چون بيش از آن ممكن است عاشق شوند
نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه‌نصير توضيح داد: تا دو جلسه دختر و پسر بدون حضور خانواده مي‌تواند با هم حرف بزنند اما از جلسه سوم به بعد بايد خانواده‌ها حضور داشته باشند بيش از دوجلسه اجازه نمي‌دهيم كه دختر و پسر تنها با هم حرف بزنند چون ممكن است عاشق هم بشوند و بعد خانواده‌ها راضي نشوند و مشكل ايجاد شود.
هر چند كه از همان ابتدا هم به دختر و هم به پسر كه در مركز ثبت‌نام مي‌كنند گفته‌ايم بايد به خانواده‌ خود اطلاع دهند كه براي همسريابي در اين مركز اقدام كرده‌‌اند و با خانواده‌ها هماهنگ باشند.
فضل‌علي ادامه داد: وقتي دختر و پسري به مركز مراجعه مي‌كنند براي اينكه مجددا مشكلي پيش نيايد از آنها سئوال مي‌كنيم كه آيا كسي در بين فاميل و آشنايان، همسايگان نيست كه با آنها ازدواج كنيد و آنها معمولا مي‌گويند كسي نبوده كه به اين مركز مراجعه كرده‌ايم.
او ادامه داد: بعد از معارفه نوبت به مراسم خواستگاري مي‌رسد از آنجايي كه بسياري از دانشجويان به خصوص دانشجويان پسر شهرستاني هستند ممكن است تا زماني كه خانواده‌شان از شهرستان به تهران بيايند زماني طول بكشد در اين مدت لازم باشد كه پسر به خانه دختر برود در اين صورت با اجازه خانواده پسر، همراه او به خانه دختر مي‌رويم و من بزرگتر از پسر مي‌شوم و اين باعث مي‌شود كه در خانه دختر تحويل‌اش بگيرند و اگر خانواده دختر ابهام و سئوالي در رابطه با پسر داشته باشند، پاسخ مي‌دهيم يا مشكل حل شود.

بعد از عقد، به جوانان صفر كيلومتر براي زندگي مشترك مشاوره مي‌دهيم
نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه‌نصير‌الدين طوسي گفت: بعد از جاري شدن صيغه عقد نيز ما به پسر و دختر مي‌گوييم يك جلسه پيش ما بيايند تا با اين دو جوان صفر كيلومتر كه تازه وارد زندگي خانوادگي شده‌اند صحبت كنيم.
او توضيح داد: همانگونه كه پيش از معارفه ما فاكتورهايي مانند اخلاق و خدامحوري و تناسب سني، قد و قيافه، مدرك تحصيلي و تناسب اقتصادي، فرهنگي و خانوادگي را در نظر مي‌گيريم بعد از عقد نيز بر خود لازم مي‌دانيم كه در يك جلسه معارفه راه‌هاي زندگي بهتر را نيز به آنها بياموزيم.
فضل‌علي افزود: بعد از عقد ما به آنها متذكر مي‌شويم كه دوره نامزدي زمان اصلاح است چون در زمان نامزدي كه دوران عشق و گل و بلبل است و فقط خوبي‌ها ديده مي‌شود، دختر و پسر هوشيار مي‌تواند با دقت نظر طرف مقابل را بسازد. در دوره نامزدي، طرفين با اخلاق و روحيات هم آشنا مي‌شوند و ممكن است مواردي را ازهم ببينند كه خوشايند هم نباشد در اين زمان بايد با درايت و لحن نيكو به طرف مقابل ايراد و اشكالات را تذكر داد كه براي اين تذكرات چهار راه وجود دارد يكي زبان شفاف و رك، ديگري رمز و راز و كنايه و اشاره، سومي زبان نوشتاري و كتابت و آخري زبان واسطه‌، ما اين راه‌ها را به دانشجويان جوان تازه ازدواج كرده مي‌آموزيم تا در زندگي مشترك خود با مشكل مواجه نشوند.

از هر شش يا هفت ملاقات، يكي به ازدواج منتهي مي‌شود
نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه‌نصير‌الدين طوسي در پاسخ به اين سئوال كه از مراجعات صورت گرفته معمولا ميزان ازدواج‌هاي انجام شده چقدر است، گفت: هر روز مراجعاتي به مركز مشاوره براي ازدواج داريم و حدودا مي‌توان گفت از هر شش يا هفت ملاقاتي كه انجام مي‌شود، يك ملاقات به ازدواج منتهي مي‌شود.البته مواردي نيز داريم كه به يك پسر، 10 دختر هم معرفي كرده‌ايم و پسر سخت‌گير است و نپسنديده است.
فضل‌علي گفت: حدودا هفته‌اي يك ازدواج توسط اين مركز انجام مي‌شود البته اين بسته به فصول مختلف متفاوت است مثلا در تابستان كه دانشگاه‌ها تعطيل كرد ميزان ازدواج‌هاي دانشجويان تا حدودي كاهش مي‌يابد.

در مركز همسر يابي دخترها حدود 250 پرونده و پسرها در حدود 200 پرونده دارند
نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه‌نصير‌الدين طوسي در پاسخ به اين سئوال كه چند پرونده در مركز همسريابي وجود دارد، گفت: ‌دخترها حدود 250 پرونده و پسرها در حدود 200 پرونده دارند كه دليل بيشتر بودن تعداد دختران اين است كه تعداد دختران دم‌بخت و در سن ازدواج بيشتر از پسرها است و ديگري اينكه دخترها با وجود اينكه مراجعه مستقيم به مركز كمتر دارند، اما دوستانشان دغدغه ازدواج كردن آنها را دارند و هر كدام كه مراجعه مي‌كنند چهار تا پنج دختر را براي ازدواج معرفي مي‌كنند.
او در پاسخ به اين سئوال كه فكر نمي‌كنيد علت مراجعه بيشتر دخترها اين باشد، كه اين دخترها حق انتخاب براي خود قائل نيستند و فكر مي‌كنند كه بايد انتخاب شوند، گفت:‌ نه چنين نيست. ما حتي در دانشگاه خواجه‌نصير و هم دانشگاه علم و صنعت مواردي را داشته‌ايم كه دختر با صراحت نزد ما آمده و گفته كه من فلان پسر را دوست دارم، اما نمي‌دانم چه كار كنم و من به او گفته‌ام به روي خود نياورد من سعي مي‌كنم جلو بروم و قضيه را از جانب خودم مطرح كنم كه در برخي از موارد توانسته‌ايم به دخترها براي ازدواج با شخص مورد نظر خود كمك كنيم.
فضل‌علي در رابطه با اينكه آيا آنها فقط به دانشجويان براي همسريابي كمك مي‌كنند يا بقيه افراد نيز مي‌توانند به اين مراكز مراجعه كنند گفت: بالاي 80 درصدفعاليت‌ها مربوط به دانشجويان است اما 20 درصد بقيه مربوط به كساني است كه دانشجو نيستند و از بيرون دانشگاه به ما مراجعه مي‌كنند.

اولويت اول پسرها براي ازدواج چهره، قد و قيافه دختر است
نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه‌نصير‌الدين طوسي در پاسخ به اين سئوال كه دخترها و پسرهايي كه به مركز مراجعه مي‌كنند، معمولا چه اولويتي براي ازدواج دارند، گفت: بعد از ايمان و اخلاق كه جزو شروط اصلي است، اولويت اول پسرها، چهره و قد و قيافه دختر است. آنها انتظار دارند كه چهره دختر دل‌نشين باشد البته نبايد به دنبال زيباترين باشد.
او ادامه داد: اگر پسري قدري بلندپرواز باشد، به او تلنگر مي‌زنيم و مي‌گوييم كه به دنبال زيباترين نباشد، چون زيباترين دردسر دارد، عوارض دارد، دزد دارد و با اين تعبيرات سعي مي‌كنيم پسر را سر جاي خودش بنشانيم، البته به او يادآور مي‌شويم كه زيبايي مال دو روز اول است و بعد از يك زماني ديگر بي‌معنا مي‌شود و بهتر است به دنبال زيبايي سيرت باشد نه صورت.
او ادامه داد: دختران خيلي مسئله زيبايي پسر برايشان اولويت ندارد هر چند كه مي‌توانم بگويم نسبت به ده سال گذشته اين موضوع براي دختران هم جدي شده است اما جزو اولويت اول آنها نيست.

اولويت اول دختران براي ازدواج شغل و درآمد خوب است
فضل‌علي در رابطه با اولويت دختران چنين گفت: دخترها معمولا روي مسائل اقتصادي زوم مي‌كنند و معمولا دختر مي‌گويد كه انتظار دارد پسر شغل و درآمد خوبي داشته باشد تا بتواند آرزوهايش كه مربوط به داشتن جواهر و لباس شيك و تشريفات داخل زندگي است برآورده كند.
نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه‌نصير‌الدين طوسي در پاسخ به اين سئوال كه چگونه دانشجويان را از وجود مركز همسريابي در دانشگاه مطلع كرده‌ايد در حالي كه مركز شما تابلو نداريد، گفت:‌ ماتابلو نزده‌ايم و نخواهيم زد تا دانشجويان با مراجعه به مركز ما مشكلي نداشته باشند و بتوانند راحت به ما مراجعه كنند چون اگر تابلو بزنيم دخترها به خاطر حرف ديگران به اين مركز مراجعه نمي‌كنند.
او ادامه داد:‌تبليغات ما به صورت سينه‌به‌سينه و زبان به زبان است البته من در سركشي‌هايي كه در دانشكده‌ها دارم در جمع‌هاي عمومي و خصوصي صحبت وجود چنين مركزي را به ميان مي‌آورم.
فضل‌علي افزود: مراجعات ما بسيار زياد است و اين نشان مي‌دهد كه دانشجويان مطلع هستند آنقدر مراجعات زياد شده كه من به تنهايي از عهده كار برنمي‌آيم و يك روحاني روزي حدود دو تا سه ساعت و يك كارمند نيز همين ميزان زمان صرف مي‌كند كه به من كمك كند. البته چند تا از خانم‌هاي دانشگاه مثلا مديركل آموزش دانشگاه خواجه‌نصير نيز در اين خط‌افتاده و كمك‌هاي خوبي به ما مي‌كند.

اكيپ‌هاي دانشجويي به صورت خودجوش در امر همسريابي كمك مي‌كنند
وي اضافه كرد: چند اكيپ دانشجويي نيز در اين زمينه به ما كمك مي‌كند البته در دانشگاه علم و صنعت تقاضا‌ها بيشتر از اينجا است. در دانشگاه علم و صنعت تيم‌هايي وجود دارد كه من كپي از مطالب زونكن‌ها را در اختيار آنها قرار داده‌ام و آنها وظيفه دارند كه اطلاعات را با هم تطبيق بدهند، بعد از تطبيق من به افرادي كه براي هم مناسب تشخيص داده شده‌اند براي هماهنگي وقت ملاقات زنگ مي‌زنم.

80 درصد افراد مراجعه كننده به مركز همسر يابي مذهبي هستند
او در پاسخ به اين سئوال كه آيا همه كساني كه به شما مراجعه مي‌كنند مذهبي هستند گفت: 80 درصد افراد مراجعه‌كننده، كاملا مذهبي هستند و مي‌خواهند همسر خود را از كانال يك روحاني پيدا كنند. البته باوجود اينكه ما با همه افراد با روي باز برخورد مي‌كنيم و خود را فقط به بچه‌هاي مذهبي محصور نكرده‌ايم باز هم عمدتا افراد مذهبي به ما مراجعه مي‌كنند.
او توضيح داد:‌مذهبي بودن پسرها كه از سر و وضعيت آنها مشخص است و از نوع حرف‌هايي كه مي‌زنند. مذهبي بودن پسرها كه از سر و وضعيت آنها مشخص است و دختر با ايمان مي‌خواهند دخترها نيز معمولا چادري و يا مانتويي پوشيده هستند كه مراجعه مي‌كنند.
نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه‌نصير‌الدين طوسي افزود: 20 درصد هم افرادي به من مراجعه مي‌كنند كه به ذهن هيچ‌كس خطور نمي‌كند پيش يك روحاني بيايند. ريخت و قيافه‌شان نشان مي‌دهد كه مذهبي كم‌رنگ يا بي‌رنگ هستند و با وجود اينكه مي‌گويند نماز مي‌خوانند گاهي مشخص مي‌شود كه كاهلي‌هايي هم در نماز خواندن دارند.
او ادامه داد: دخترهايي پيش من مي‌آيند كه سر و صورت خود را به گونه‌اي درست كرده‌اند و ابرو را كم و زياد كرده‌اند كه بايد از آنها بپرسم كه تو دختري يا ازدواج كردي؟
فضل‌علي گفت: در معرفي كردن اين دخترها براي ازدواج سعي مي‌كنم آنها را به اشخاصي كه با آنها تا حدودي هماهنگ باشند اقدام كنم چون در فرمي كه دانشجويان مراجعه‌كننده پر مي‌كنند، ميزان اعتقادات مذهبي آنها نيز سنجيده مي‌شود.
نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه‌نصير‌الدين طوسي در پاسخ به اين سئوال كه آيا هيچ كدام از ازدواج‌هاي مركز همسريابي شما به طلاق منجر شده است يا خير گفت: من پيگير بوده‌ام و تاكنون هيچ يك از ازدواج‌ها به طلاق نرسيده است چون ما دقت نظر لازم را در هنگام انتخاب انجام مي‌دهيم، فقط يكي دو مورد اختلاف پيش آمده بود كه حل شد.

نماينده ولي فقيه در دانشگاه خواجه نصير در هنگام مشاوره ها دختران را از شروط ضمن عقد آگاه نمي كند
فضل‌علي در پاسخ به اين سئوال كه در هنگام ارائه خدمات مشاوره پيش از ازدواج آيا دختران را از حقوق قانوني خود مطلع مي‌كنيد و آنها را با شروط ضمن عقد آشنا مي‌كنيد، گفت: ما محضردار نيستيم. بنابراين دليلي ندارد در اين رابطه صحبت كنيم، اما در رابطه با اينكه مهريه بايد پايين باشد و عواقب مهريه‌هاي بالا با آنها صحبت مي‌كنيم و مي‌گوييم مهريه 100 عدد سكه مناسب است.
او ادامه داد: ما جوانان را از جهزيه‌هاي سنگين و تشريفاتي و تجملاتي كه در زندگي باعث خوشبختي نمي‌شود منع مي‌كنيم و همچنين از دخترها مي‌خواهيم كه تقاضاي مراسم تشريفاتي نداشته باشند و هزينه‌هاي سنگين را به پسر تحميل نكنند.
نماينده‌ولي‌فقيه در واكنش به اين گفته خبرنگار ايلنا مبني بر اينكه مهريه‌هاي بالا معمولا به خاطر اين است كه زن اهرم فشاري داشته باشد تا بتواند نواقص قانون كشور را كه به نفع زنان نيست جبران كند و زنان بتوانند براي به دست آوردن كمترين حقوق خود از آن استفاده كنند، گفت: البته ما به دخترها و پسرها مي‌گوييم كه به افراط و تفريط نيفتند و از آنها دعوت مي‌كنيم كه طبق عرف جامعه نه نگاه افراد بالاشهري نسبت به برطرف كردن انتظارات وارد عمل شوند.
فضل‌علي در پايان گفت: ما در ازاء ارائه خدمات همسريابي هيچ‌گونه وجهي از دانشجويان دريافت نمي‌كنيم با وجود اينكه مي‌دانيم موسساتي در بيرون دانشگاه وجود دارند كه هزينه‌هاي هنگفتي براي همسريابي دريافت مي‌كنند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۹۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۰
4
19
این مراکز بسیار عالی هستند چون در این صورت اشتباه ما جوانان در امر ازدواج به صفر می رسه.چطور میشه با این مرکز در تماس بود و ثبت نام کرد؟چطور میشه با حاج آقا فضل علی ملاقات کرد؟لطفا من را راهنمایی کنید.
پاسخ ها
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
لطفا شماره تماس را برای من هم ایمیل کنید
آزاده احمدوند
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۴
این مراکز بسیار عالی هستند چون در این صورت اشتباه ما جوانان در امر ازدواج به صفر می رسه.چطور میشه با این مرکز در تماس بود و ثبت نام کرد؟چطور میشه با حاج آقا فضل علی ملاقات کرد؟لطفا من را راهنمایی کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۱
3
13
پیشنهاد می کنم تا در صورتیکه همکاران شما در مرکز خبری همصدا مجرد هستند به حاج آقا فضل علی یه سری بزنند
ناشناس
|
-
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۱
3
10
سلام .من دانشجوی دانشگاه علامه هستم. چه طوری می شه عضو این مرکز شد
پاسخ ها
mojtaba
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۲/۰۳
بسيار علي.چگونه ميتوان عضو شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۲
1
9
از نحوه ارتباط با این مرکز اطلاع رسانی بفرمایید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۸۸/۰۹/۲۲
0
15
سلام من دانشجوی دانشگاه اصفهان هستم .از شهرهای دیگر هم می توان عضو این مرکز شد؟
پاسخ ها
s
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۴
ميخوام عضو شم لطفا راهنمايي كنيد
ناشناس
|
-
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۴
1
7
از خداوند متعال برایتان عالی ترین درجات می طلبم و ان شا الله در این راه سر بلند موفق و پیروز باشید من جوان 27ساله ومجرد با اینکه هنوز کار مناسبی پیدا نکرده ام مشغول به کاری غیر مرتبط با رشته خود هستم ای کاش حضرت عالی به ایجاد سایتی سراسری یا ایجاد منوی در قسمت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در لینک دانشگاههای دولتی می کردید تا با ثبت نام به این فرضیه الهی پاسخ مثبت بدهند . با توجه به تمامی مراکز همسریابی که از طریق سایت دیده ام بیشتر به دنبال جیب خودشان هستند نه خوشبختی ما آخر مگر سر گنج نشسته ایم که برای هر ثبت نامی مبالغی از 30000تا50000تومان آنهم با کارگری بدهیم که چه بشود یک ملاقات1 الی دو ساعته و برای هر ملاقات یا به اصطلاح خودشان مشاوره حق زحمت جداگانه بدهیم تا شاید در عرض چند ماه یا سال تمامی درآمد سالیانه خود را به خیال پیدا کردن همسر مطلوب خود به فنا دهیم تازه باز هم بعضی از همین خانم های منطق پذیر و به ظاهر دلرحم از کلاس بالا خودشان رکابی پائین تر نمی آیند مگر با 500000تومان در آمد ماهیانه می شودخواسته به قول خودشان در حد معقول و ما یحتاج خودشان را بر آورده کرد آیا همین خانها خود برادر ندارند دلشان برای برادرشان نمی سوزد که بازیچه تمسخر یک خانم قرار بگیرند گاهی شکنجه خواستهایشان میل ازدواج را برای ما تا ماهها شاید سالها دور کند. باید جوانان ما از معاشرت های غیرشرعی به خیال خود مورد ایده آل که مطمنا در نهایت به شکست عشقی یا ازدواجهای ناموفق می شود جلو گیری کنند حال با این همه بحث غرض آنکه نه از آن باجه های تلکه پول ( همسریابی)نه خلاف شرع دوست و...به نتیجه می رسندخیلی دوست داشتم تا از نزدیک شما را زیارت میکردم تمامی درد دلهایم برایتان بازگو می کردم و طالب راهنمایی ارشادتان بودم در هر جایی که هستید پاینده باشید و در پایان بار الهی قدرت ایمان و تقوا و عفت ما را افزایش بده نور پاکی و طهارت را در ملامال وجود ما فزونی بخش به امید اینکه رستگار شویم شوق مادیات دنیوی پوچ بی ارزش گردان تا بتوانیم رهروان ائمه اطهار باشیم
ناشناس
|
-
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۰
2
13
سلام من فرغ التحصیل هستم میشه راهنمایی کنید چگونه می توانم با این دفتر تماس بگیرم.با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۰
0
9
سلام لطفا در خصوص آدرس ونحوه برقراري ارتباط با مركز همسر يابي مطمئني (مورد تاييد مراجع عالي قدر ) مرا راهنمايي نماييد . با تشكر .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۳
0
4
سلام
بسیار کار جالبی برای هم دینان خود انجام می دهید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۱
0
2
خدا خیرتون بده کار خیلی عالی انجام میدید. یا علی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۸۸/۱۱/۱۶
0
5
با سلام
کار بسیار خوبیه،خدا خیرتون بده
چطور میشه عضو شد؟آیا امکان عضویت از دانشگاه های شهرهای دیگه هم وجود داره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۸۸/۱۱/۱۸
0
4
سلام وقت بخیر به نظرم یکی از کارهای که در اسلام دارای ثواب فراوان است همین است که دختران و پسران را به هم معرفی کرد چراکه در دنیای امروز که رفت و آمدها کمتر شده است وجود چنین مراکزی برای معرفی افراد واجب است اما باید به آقایان گفت که رفتن یک خانم به مرکز دلیل اینکه آن فرد خواستگار ندارد نیست بلکه دلیل یافتن فردی منطبق با شرایط خود است .
ببخشید نحوه ثبت نام در مراکز همسریابی دانشگاه چگونه است ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۸۹/۰۱/۱۹
0
2
سلام لطفا در خصوص آدرس ونحوه برقراري ارتباط با مركز همسر يابي مطمئني (مورد تاييد مراجع عالي قدر ) مرا راهنمايي نماييد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۸۹/۰۲/۳۰
0
2
سلام
واقعا" از این رویه شما خوشحال شدم . جوان 28 ساله ای هستم با مدرک لیسانس آزمایشگاه و مدیر فروش یک شرکت خصوصی اما با وجود داشتن خانواده مذهبی و تعهد اخلاقی هنوز موفق به ازدواج نشده ام . پاسخ یکی از افرادی که از آن خاستگاری کرده ام عدم آمادگی بوده درحالی که علاقه اش را نسبت به خودم نمی تواند کتمان کند. گفتارش توام با ادب و محبت اما کاملا انتحاری است. لطفا" راهنمایی ام کنید چرا که خانواده ام با وجود موافقت باز کمکی نمی توانند بکنند چون رفتار و آداب مربوطه در آنها به این شکل تجربه نشده است.
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۸۹/۰۳/۰۳
0
3
با عرض سلام و خسته نباشید . ای کاش این رویه قانونی می شد و یا اینکه حداقل در اکثر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی رواج می یافت تا جامعه اسلامی ما از فساد نجات می یافت و جوانها به جای اینکه فکرشان مشغول چیزهای زشت و ناپسند شود به پیشرفت کشورمان کمک کنند . با تشکر
زهرا سادات مکي آبادي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۳/۰۴
2
4
باسلام.من دختري 26 ساله و فارغ التحصيل هستم،لطفا جهت ثبت نام مرا راهنمايي کنيد.
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۶
1
0
اين يک سايت عالي براي به هم رساندن دو زوج مي باشد ممنون
ميثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۸
0
4
نمي دانم چرا كارهاي خوبي از اين قبيل كارها كه به سلامت جامعه منتهي مي گردد در كشور مخصوصا در دانشگاههابه صورت فراگير انجام نمي گردددر كشور مان كه فقط ادعا مسلماني داريم ولي اين سنت حسنه رادنبال نمي كنيم و مسئولان فرهنگي و سازمان ملي جوانان با تصويب قوانين مزخرف قصد ترويج ازدواج را دارد كه آدم خنده اش ميگيرد از رسانه ها نگم بهتر است اكثر افراد تحصيلكرده و معتقد در مسائل ديني در زمينه انتخاب همسر مطابق با شرايط فكري خود مشكل دارند زيرا در جامعه ما به علل دور شدن مردم از يك ديگر و عدم شناخت ها،افراد زيادي كه تمايل به ازدواج دارند موفق به انجام اين سنت حسنه نمي گردند در حاليكه همسران ايده الشان وجود دارد ولي هيچ نوع سازمان دهي وجود ندارد
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۸۹/۰۴/۲۸
1
6
با سلام و تشكر از زحمات شما و توجه مسئولين خواهشمندم شماره اين مركز رو ميخواستم داشته باشم .
با تشكر
elham
|
-
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۵/۰۲
0
2
salam kar khobie hala chetor mishe az tanhayi dar omad??/?/?????>?
golrokh
|
-
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۸۹/۰۵/۱۴
1
2
لطفا به من بگوييد چطور مي شود در سايت هسريابي عضو شد
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۵/۳۱
1
4
سلام روزتان بخیر و طاعات قبول
لطفا جهت عضو شدن و ثبت نام راهنمائی نمائید.
کارتان بسیار خداپسندانه می باشد.
حمید حمیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
0
2
تقاضای همسر با مدرک لیسانس ترجیحآ زبان انگلیسی بین سنین21 سال تا 30سال
وحيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۴
0
1
با سلام من 24 سالمه ليسانس برق دارم ساكن استان فارس شهرستان سپيدان هستم ميخواستم اگه ممكن باشه بدون اينكه به تهران بيام در مركز همسريابي عضو شوم لطفا من را راهنمايي كنيد.با تشكر
سامان رضایی
|
-
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۶
0
3
لطفا به من بگوييد چطور مي شود در سايت هسريابي عضو شد
ناصری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۸۹/۰۶/۱۴
0
5
باسلام.من پسری 40 ساله ،فارغ التحصيل کامپیوتر و شاغل هستم،لطفا جهت ثبت نام مرا راهنمايي کنيد
مریم چج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۸۹/۰۷/۰۱
0
3
چه عالیه حورا..........
مهناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۴
2
5
بسیار خوبه . اما چطور میتوان عضو ش؟
-
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۵
4
1
لطفا به من بگوييد چطور مي شود در سايت هسريابي عضو شد
لیلا مسگری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۲
1
0
سلام،خسته نباشید
من از دانشگاه پیام نور فارغ التحصیل شدم ودیگر دانشجو نیستم ودر یک شرکت بازرگانی مشغول به کار هستم آیا من هم می توانم در این مرکز عضو شوم واگر می توانم لطفا شماره تماس ونحوه اقدام اولیه را برای من توضیح دهید
سیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۸۹/۰۷/۳۰
2
1
این مراکز بسیار عالی هستند چون در این صورت اشتباه ما جوانان در امر ازدواج کمتر می شود.چطور میشه با این مرکز در تماس بود و ثبت نام کرد؟چطور میشه با حاج آقا فضل علی ملاقات کرد؟لطفا من را راهنمایی کنید.
nanaz
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۲۸
1
1
با سلام و خسته نباشید کار بسیارجالبی انجام داده اید من دانشجوی دانشگاه شیراز هستم و بسیاری از بچه ها رو میبینم که مایل به ازدواج هستند من دخترم و بسیار تمایل دارم یک کار شبیه کار شما در دانشگاه شروع کنیم اگر میشد در این زمینه با شما بیشتر ارتباط داشت بسیار خوشحال میشدم خواهشمندم حتما پیام منو بخونین اگر امکان داشت و از نظر شما امکانپذیر بود حتما به گونه ای ما رو در جریان بذارین.ممنونم.من خودم بیشتر بخاطر ثوابش مایلم این کار انجام بشه.مرسی ممنون
مریم
|
-
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۱
0
2
سلام دوست دارم در سایت همسر یابی عضو باشم اما نمی دانم از کجا شروع کنم لطفنا راهنمائی بفر مائید
ناناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۳
1
2
با سلام.خسته نباشید من قبلا باز پیام دادم اگه بشه به گو نه ای یا شما در ارتباط بود عالی میشد ما واقعا قصد داریم این کار رو در دانشگاه شیراز انجام بدیم فقط نیاز به ساپورت اطلاعاتی داریم منتظر جوابتون هستم
ناناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۷
0
1
بازم سلام خسته نباشید ایا واقعا این نظرات ما رو کسی میخونه یا نه فقط واسه اینه که کاربرا بدو.نن اره کسایی هم از این سایت دیدن میکنن؟؟بارها نظری دادم چیزی مطرح کردم اما نتیجه ای از این سایت نگرفتیم.بازم با احترام تمام منتظر یاری شما هستیم
ناناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۹
0
3
دیگه این سایت یه سایت شده که فقط مردم بیان اسم بنویسن چرا یه کار نمیکنین تا این فرهنگ جای دیگه هم اجرا بشه یعنی فقط یه دانشگاه این کار انجام بشه اونجا جحوابگوی ایران ما هست؟؟؟
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۱۲
3
1
سلام من میخواهم در سایت همسر یابی عضو شوم ولی نمیدونم باید چکار کنم لطفا راهنماییم کنید
مهین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۸۹/۰۹/۱۲
0
2
خانونمی 38 ساله هستم و بدنبال زندگی لطفا راهنمایی بفرمایید
saba
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۱/۰۵
0
3
سلام من میخواهم در سایت همسر یابی عضو شوم ولی نمیدونم باید چکار کنم لطفا راهنماییم کنید
پریسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۱/۰۷
0
1
سلام. من 29 سالمه ، لیسانس حسابداری دارم و شاغل هستم. 6 ماه عضو سایت همسریابی بودم ولی به نتیجه نرسیدم. میخواهم من هم عضو دفتر همسریابی حاج آقا فضل علی شوم، لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون از لطفتون
دنیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۱/۱۴
0
3
سلام و عرض ادب. من 28 سالمه و لیسانس دارم و تمایل دارم که عضو دفتر همسریابی حاج آقا فضل علی شوم، باید چیکار کنم؟ هر هزینه ای هم داشته باشد حاضرم با کمال میل پرداخت کنم. لطفا من را راهنمایی بفرمایید. با سپاس فراوان
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۱/۱۹
0
0
بايد همچن چيزي باشه منم دوست دارم عضو بشم
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۱
1
3
فرزاد هستم 40 ساله از تهران - با خانمی که متمایل به ازدواج موقت هست ممنون میشم آشنام کنید
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۰۳
0
3
من دنبال دختر خوب هستم
راضيه
|
United States
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۵
0
2
ميخوام عضو شم لطفا راهنمايي كنيد
خانم کریمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۵
0
0
این مراکز بسیار عالی هستند.چون افراد هم کفو برای ازدواج به هم معرفی میشن و ثواب خیلی زیادی هم داره .چطور میشه با این مرکز در تماس بود و ثبت نام کرد؟چطور میشه با حاج آقا فضل علی ملاقات کرد؟لطفا من را راهنمایی کنید.
saba
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۰
1
0
ما نیز میتوانیم به این فرد مراجعه کنیم تا بتوانیم ازدواج سالم و خوب داشته باشیم ؟
بنده ی خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۴
0
0
سلام چطوری میشه در این مرکز ثبت نام کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۹
0
1
سلام ببخشيد خانومي 25 ساله هستم و دوست دارم مشخصات همسر مورد علاقمو كه تاحالا بين خواستگارانم نداشتم خودم انتخاب كنم چطور ميتونم تو مركز شما عضو بشم؟
پوریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۷
1
4
بسیار خوب هستش ولی چطور میشه شرکت کرد؟ لطفا راهنمایی کنید
hossein
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۱
0
3
من چگونه میتوانم ثبت نام کنم و چگونه با این مرکز ارتباط بر قرار کنم
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۵
0
1
سلام
لطفا بفرمایید چطور می توان عضو این سایت شد؟

متشکرم
امیر
|
Germany
|
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۵
0
1
فقط با حرف زدن که نمیشه کاری کری..مسئولین سرشونو مثل کپک کردن زیر برف و فقط حرفشو می زنن...من دانشجوی خواجه نصیرم حاج آقا فضل علی رو هم می شناسم...اصلا از این خبرا تو دانشکده نیست...
اکرم
|
Germany
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۷
0
1
]چطوری باید عضو شم؟
زینب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
1
1
سلام من دانشجوی مهندسی ام خیلی دوست دارم همسرم پزشک یاپرستارباشه چکارکنم
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
0
1
با سلام
ممنون از اینجاد چنین سایتی. میشه خواهش کنم شماره تماس و ادرس دفتر اقای حاج اقا فضل علی را بفرمایید.
لطف میکنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۱
1
0
سلام چرا این رویه در دانشگاههای دیگر اتفاق نمی افتد
دانشگاههای دیگر پسران ودختران چه کنند بگویید این طرح در همه داشگاهها برگزار شود
دوست شدن به مدت زیاد در همه جا بیشتر از ماندن در عقد است
سپاس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۲
0
1
lotfan rahe ozviat ra befarmaeed
معصومه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۷
0
0
سلام لطف کنین بگین چطور میشه عضو شد ما که شهرستانی هستیم درسمونم تموم کردیم/ جوابشو زودتر به ایمیلم بفرستین با تشکر
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۳
0
0
سلام. لطفا این طرح توی کشور ودر دانشگاههای دیگه اجرائی کنید با تشکر.
.....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۶
0
0
سلام..مايلم عضو بشم .خواهش مي كنم راهنمايم كنيد
متشكرم
....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۶
0
3
در ضمن خواهش مي كنم نحوه تماس با آقاي حاج آقا فضل علي را برام ميل كنيد .
متشكرم
آلاء
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۳
0
1
با سلام .چگونه میتوانیم در این مرکز ثبت نام کنیم .خدا آقای فضل علی خیر دهد که دست جوانان را می گیرد .من هم برای سلامتی شان وطول عمر با عزتشان هر شب دعا میکنم وسر نمازبرایشان یک صلوات هدیه میفرستم .
آلاء
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۷
0
1
باسلام .لطفا چگونه می توان با آقای فضل علی ملاقات کرد.خدا خیر دو دنیا را نصیبتان گرداند .دعای ما پشت سرتان آقای فضل علی یاریمان کنید. التماس دعا
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۱
0
0
سلام دانشجوب دانشگاه تهران هستم .لطفا نحوه تماس با حاج اقا را به بنده اعلام کنید.
سیمین
|
Germany
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۷
0
0
سلام
مايلم عضو بشم .خواهش مي كنم راهنمايم كنيد
متشكرم
الیزابت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۰۳
0
0
با سلام کار بسیار خوبی را شروع کردید موفق باشید
چطوری عضو شویم لطفا راهنمایی کنید.
نرگس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
سلام . من ميخوام با اين مركز آشنا بشم لطفا راهنمايي كنيد . ممنون
سحرناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۲
0
0
در جامعه امروزی که نمیش تشخیص داد کی قصدش ازدواجه کی سوء استفاده این مرکز بسیار مفیده و بسیار عالی برای ازدواجی موفق با چشمانی باز . میشه لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم عضو بشم؟
زیبا معصومی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۲
0
0
سلام خدا خیرتون بده که این مرکز رو راه اندازی کردید .من فارغ التحصیل دانشاه صنعتی اصفهان و ساکن اصفهان هستم از اصفهان هم می شود عضو این مرکز شد؟چگونه؟لطفا مرا راهنمایی کنید
سحر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۲
0
0
خیلی عالیه
آزاده احدوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۴
0
1
با سلام. مایلم عضو بشوم لطفا نحوه عضویت را برایم میل بفرمایید.
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۹
0
5
سلام.چطور میشه عضو شد؟
سهیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۴
0
2
سلام
لطفاشماره تلفن این مرکزرابرای من ایمیل کنید.
من دانشجوی ارشدهستم.وبدلیل نیافتن موردتحصیل کرده ی مناسب تاکنون ازدواچ نکردم.
باتشکر
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۷
0
3
سلام فاطمه هستم 29ساله ودبیر از شیراز چون میخوام فرد مورد نظرم مطابق با معیارهام باشه ازدواج نکردم اگه چنین مرکزی در شیراز هست یا میتونم عضو این مرکز بشم لطفا راهنمایی کنید
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۷
0
0
سلام لطفا"نحوه عضویت را برای من ارسال کنید متشکرم
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۹
0
2
سلام خواهش میکنم طریقه ثبت نام در سایت خود را برای من ایمیل کنید متشکرم
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۷
0
4
من دختری 24 ساله و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی در دانشگاه تهران هستم چه طوری میتونم ثبت نام کنم؟میشه شماره تلفن این مرکز رو بدید؟من خیلی دوست دارم با شخصی تحصیلکرده از محیط دانشگاه ازدواج کنم.ولی تا حالا مورد مناسبی نصیبم نشده خواهش میکنم کمک کنید خدا خیرتون بده.ممنون
آذر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۲
0
3
با سلام وخسته نباشید
من دختری 26 ساله هستم که نیاز به مشاوره دارم خواهش میکنم شماره تماس حاج آقا فضلعلی را برای من بگذارید.
خوش زبان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۰
0
2
لطفا چگونگي عضويت را برايم ارسال نمائيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۲
0
1
سلام
از دانشگاهای دیگه هم میشه عضو شد ؟
چطوری ؟
الهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۱
1
2
چطور میتونم عضو این مرکز بشم؟
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۳
0
1
با سلام و ارزوی موفقیت برای شما می خواستم بدانم برای من که متولد تهران هستم اما حالا کرمان زندگی می کنم امکان یافتن همسر از طرف شما هست؟
موسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۸
0
0
سلام.دوست دارمبیشتر در مورد این سایت بدونم چون خودم مجردم واحتیاج به راهنمایی شما دارم. ممنون.
man
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
0
0
چطور میتونم راهنماییی بخوام
بیتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۳
0
0
لطفا نحوه عضویت در سایت را برای من ایمیل کنید. از دانشگاهای دیگه هم میشه عضو شد؟
هانيه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۶
0
1
سلام من دانشجوي دانشگاه تهرانم لطفا برام ايميل كنيد كه چجوري بيام تو اين موسسه
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
1
4
سلام لطفا برایم ایمیل کنید که چگونه می توانم عضو بشوم.با تشکر
یک پسر خجالتی و مأخوذ به حیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
0
2
سلام ما هم التماس دعا داریم.
محمد
|
United States
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۸
1
6
با سلام خدمت حاج اقا فضل علی بزرگوار چه جوری میشود که عضو همسر یابی جناب عالی شویم لطفا راهنمایی نمائید باتشکر فراوان
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: