کد خبر:۳۲۸۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۸۸ - ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: 2724
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
بخش هايي كوتاه از سخنراني نماز جمعه در برخي شهرها
جنگ نرم موجب ايجاد شكاف بين برخي از نخبگان نظام شده است
متأسفانه جنگ نرم دشمن در بين متدينان تأثير گذاشته و در حال ايجاد شكاف بين برخي نخبگان نظام و امت حزب‌الله است.متأسفانه اين اختلاف بر نفس استوار است و ابليس وارد شده و كار خود را انجام مي‌دهد...
آيت الله امامي كاشاني در خطبه‌هاي اين هفته نمازجمعه تهران تاكيد كرد: وقتي انسان زمان، كشور، انقلاب و نقشه‌هاي دشمن را بشناسد آن وقت است كه زبان خود را حفظ مي‌كند و همين جوري شعار نمي دهد و مخصوصا در بسيج بايد اين چنين باشد.

وي با اشاره به سخنان اخير مقام معظم رهبري در جمع بسيجيان خاطرنشان كرد: همانطور كه مقام معظم رهبري فرمودند، اين چنين نيست كه هر كس كلمه‌اي بگويد منافق باشد و عده‌اي بخواهند عليه او شعار بدهند يا اين كه اگر كسي كاري كند يا نظري داشته باشد، بگوييم ضد ولايت فقيه هست. اين جمله اي كه مقام معظم رهبري فرمودند مساله مهمي است به معناي ولايت است و معناي اين كه كشور ولايت مند و ولايت مدار باشد نيز همين است.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به اين كه ببينيد در زد و خوردها و ماجراهاي اخير و آبروريزي‌ها چقدر صدمه و خسارت ديديم ، اظهار كرد: ائمه ما مي‌فرمايند عاقل كسي است كه عارف به زمان باشد، كشور ، دنيا و آدم‌ها را بشناسد و روساي قوا و رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام را بشناسد و عارف باشد.

امامي كاشاني تصريح كرد: نبايد جلوتر از ولي امر افتاد و نبايد كند يا تند بود بلكه بايد راه را پيدا و مسير را درست كرد تا كسي را بي خود فاسق ندانيم و يا كسي را بيخودي از عدالت نياندازيم و مثلا نگوييم چرا پشت سر فلاني نماز خواندي، پس برو نماز خود را اعاده كن پس جامعه بايد بيدار، بابصيرت و بيدار به زمان باشد و اين نكته بسيار مهمي است.


-------------------------


آيت‌الله عبدالله جوادي‌آملي امروز در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه قم كه در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، گفت: بنده از ادامه حضور در نماز جمعه و اقامه نماز معذورم و از تمامي نمازگزاران در طول اين سال‌ها كه نتوانستم به وظيفه خود به خوبي عمل كنم عذرخواهي مي‌كنم.

وي تصريح كرد: ائمه جمعه دو مسئوليت مهم روحانيت را بر عهده دارد كه اگر به آنها نتواند عمل كند نزد خداوند مسئول خواهد بود. آيت‌الله جوادي‌آملي افزود: يكي از وظايف ائمه جمعه سير و سفر در من الاخلق الي الحق است و ماموريت دوم نيز پيام آوري دستورات الهي است.

امام جمعه قم اظهارداشت: اگر تقصيري در طول اين برنامه‌ها از بنده بوده است، از همه عذرخواهي مي‌كنم. وي با اشاره به ماموريت اول گفت: در اين سفر وقتي كسي امام جمعه شد ديگران ساكت هستند و امام به محراب عبادت رفته و به خداوند عرض مي‌كند كه اياك نعبد و اياك نستعين يعني خداوندا من و اين نمازگزاران تو را مي‌پرستيم و از تو مدد مي‌جوييم.

آيت‌الله جوادي‌آملي تصريح كرد: خداوند فرموده است كه اگر مردم مشكلي داشتند به نماز پناه برده و مشكل خود را برطرف كنند، مردم صدها مشكل دارند كه بايد اين را امام جمعه بيان كند و اگر بيان كرد و مشكل مردم رفع شد، نشانه اين است كه خوب بيان كرده اما اگر مشكل مردم رفع نشد، امام جمعه نتوانسته است مطلب را خوب بيان كند.

امام جمعه قم گفت: اگر در اقامه نماز جمعه بنده اين مشكل نيز بوده است از همگان عذرخواهي مي‌كنم. وي تصريح كرد: از سوي ديگر نيز امام جمعه بايد در خطبه‌هاي خود آيات و روايات را بيان كند و يقينا و عالمانه به آن بپردازد و از نظر علمي و با اخلاص بيان كند و بايد در گفته‌هايش طهارت و قداست وجود داشته باشد.

آيت‌الله جوادي‌آملي افزود: بايد اين آيات و روايات به گونه‌اي مطرح شود كه بر دل مردم بشيند و چون حرف از دل طبيب بيرون آيد دل‌ها را طيب مي‌كند.


-------------------------


آيت‌الله احمد علم‌الهدي در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه مشهد گفت: تفاوت عرفه با روز قيامت در اين است كه در قيامت گنهكاران به عذاب و خوبان به پاداش مي‌رسند اما در روز عرفه عذابي وجود ندارد و حتي گنهكاران به حركت خوبان بخشيده شده و ثواب‌ها چند برابر مي‌شود.

وي با بيان اينكه امروز رهبري با تمام اقتدار و مديريت حكيمانه بالا از مظلوميتي همچون مظلوميت حضرت مسلم برخوردار است، گفت: در چنين روزي در كوفه وقتي ديدند حضرت مسلم(ع) جوانمردانه مي‌جنگد عده‌اي كنار ايستاده و مشغول تماشا بوده و گروهي ديگر تداركات براي مهاجمين تهيه مي‌كردند، امروز عده‌اي عوامل خود فروخته از پشت ديوار مرزها با قلم و زبانشان و حركت‌هاي ناشايست خود در عرصه اجتماعي ما خودشان را نشان مي‌دهند و يك عده هم تداركاتچي آنها هستند و با بسترسازي و اعلاميه و بيانيه آنها را كمك مي‌كنند.

وي عنوان كرد: عده‌اي ديگر نيز ايستاده و تماشا كرده و رهبر را مانند مردم كوفه زمان حضرت مسلم تنها و غريب و مظلوم گذاشته‌اند با اين تفاوت كه مسلم همانند رهبري اين همه بسيجي نداشت بسيجياني كه در اين 30 سال نظام را با بصيرت حمايت كردند تا انشاءالله پرچم آن را به دست صاحبش امام عصر(عج) برسانند.

وي با اشاره به هفته بسيج گفت: با توجه به سخن رهبري كه فرمودند تمام مردم ما بسيجي هستند، شما برادر و خواهر بسيجي ضرورت دارد اين دو عنصر باورمندي به ولايت و بصيرت را داشته باشيد.

وي اذعان داشت: بسيجي ما بايد اين بصيرت را داشته باشد كه قدرت آمريكا و استكبار همه در بمب افكن، گلوله داغ، مسلسل و موج‌هاي انفجاري عوامل دست‌نشانده آمريكا نيست بلكه شگردهاي شيطاني در كانال اجرايي برخي احزاب خود فروخته اجرا مي‌شود كه خيلي بدتر از بمب افكن‌ها و مسلسل‌ها عمل مي‌كند.

علم‌الهدي ادامه داد: ما در توليد اين بصيرت هم براي نسل جوان با انتقال تجربيات انقلاب و هم براي انسان‌هاي آب‌ديده در كوره انقلاب كه مراحل را پشت سر گذاشتند سعي و كوشش داشته باشيم.


------------------------


خطيب جمعه تويسركان گفت: رهبر معظم انقلاب در ديدار با بسيجيان فرمودند اكنون دشمن جنگ نرم را در دستور كار خود قرار داده است و با قدرت در حال انجام آن است، از اين رو اين هشدار جدي بايد در دستور كار بسيجيان قرار گيرد.
ارزنده گفت: يكي از مواردي كه دشمن در جنگ نرم دنبال مي‌كند ايجاد اختلاف در بين مردم شريف ايران است و متأسفانه جنگ نرم دشمن در بين متدينان تأثير گذاشته و در حال ايجاد شكاف بين برخي نخبگان نظام و امت حزب‌الله است.

وي گفت: متأسفانه اين اختلاف بر نفس استوار است و ابليس وارد شده و كار خود را انجام مي‌دهد و تا وقتي كه ما مي‌خواهيم به نقص خود سواري بدهيم، در راه هدف دشمن قدم برداشته‌ايم و سود آن را دشمن مي‌برد و ذره‌اي به نفع اسلام و قرآن نيست.

امام جمعه تويسركان حضور پرشكوه در راهپيمايي‌ها و مناسبت‌ها و نماز جمعه را نمادهاي وحدت دانست و افزود: البته اصلي‌ترين نماد، حركت در مسير ولايت فقيه است كه دشمن را بيشتر مأيوس مي‌كند.

وي با اشاره به نزديك شدن سالروز شهادت شهيد مدرس، مدرس را الگوي واقعي يك نماينده مجلس دانست و تصريح كرد: زماني كه كسي جرأت حرف زدن در مقابل رضا شاه را نداشت شهيد مدرس با قدرت جلوي زياده‌خواهي و زورگويي او ايستاد و باكي نداشت كه چه رخ مي‌دهد و فقط رضاي خدا را مي‌خواست تا اين كه در اين راه به شهادت رسيد، از اين رو شهيد مدرس الگوي تمام عيار نمايندگان ما بايد باشد.


--------------------


خطيب جمعه رشت با بيان اينكه حضور سه ميليون مسلمان در مكه نشانه شكوه اسلام است، افزود: خودسازي يكي از منافع حج است كه در محيط زندگي با عادت‌هاي ويژه خو گرفته‌ايم و در اين سفر معنوي عادت‌ها از ما گرفته مي‌شود و پوشيدن لباس احرام تمرين مرگ است.

آيت‌الله زين‌العابدين قرباني، حج را بالاترين عمل عبادي دانست كه پاداش آن بهشت الهي است و كساني كه امكان رفتن به حج را دارند ولي به اين سفر معنوي نمي‌روند، در وقت مرگ به دين يهودي و نصراني از دنيا مي‌روند.

وي با اشاره به اينكه با پوشيدن لباس احرام 24 نوع امور بر انسان حرام مي‌شود تصريح كرد: با پوشيدن اين لباس تمام عوامل شهوت‌انگيز اسير دست حاجي مي‌شود.


---------------------


حجت‌الاسلام عبدالواحد الهي‌نژاد در خطبه‌هاي نماز جمعه الشتر خطاب به مزدوران اظهار داشت: هنوز رزمايش نيروهاي انقلابي را نديده‌ايد، اگر اينها وارد ميدان شوند آن وقت است كه مي‌فهميد نظام از چه قدرتي برخوردار است.

وي افزود: از نظر رهبرمعظم انقلاب الويت مهم همه مقابله با جنگ نرم است و مهم‌ترين راه مقابله با آن حفظ بصيرت و بينش ملت است.

وي اظهار داشت: در هر مجموعه‌اي كه تفكر بسيجي حاكم باشد، بي‌شك بهره‌وري كار و ميزان رضايتمندي مردم نيز افزايش مي‌يابد.

--------------------

امام جمعه سمنان رمز ماندگار بودن بسيج را مردمي بودن آن دانست و افزود: 14 ميليون بسيجي در كشور به صورت رسمي در بسيج ثبت نام كرده‌اند و تاكنون فعاليت‌هاي گسترده‌اي در زمينه‌هاي مختلف داشته‌اند.

شاهچراغي با بيان اينكه بسيجي انعطاف‌پذير بوده و با اراده و اشتياق براي مبارزه با دشمن آماده است، افزود: بسيجيان بايد با وحدت و همدلي بيشتر ترس و وحشت را براي دشمن فراهم كنند.


--------------------

حجت‌الاسلام رضا صادقي در خطبه‌هاي نماز جمعه امروز داراب اظهار داشت: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي شهيد مدرس را الگو قرار دهند و مانند وي عمل كنند.
امام جمعه داراب افزود: برخي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در كارهاي اجرايي مداخله مي‌كنند كه اين امر موجب پاره‌اي از مشكلات و دلخوري‌ها مي‌شود.

صادقي با بيان اينكه مرجعيت مقام معظم رهبري در سال 73 توسط جامعه مدرسين و علماي حوزه علميه قم اعلام شد، گفت: اين امر موجب افتخار ما مسلمانان ايران و ديگر مسلمانان جهان است.


------------------


حجت‌الاسلام والمسلمين محمد كياني امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه شهر املش اظهار داشت: رواج شايعه‌هاي بي‌اساس و دروغ در رسانه‌ها مصالح كشور را زير سئوال مي‌برد و همه بايد زير چتر ولايت جمع شوند تا آسيبي به كشور نرسد.

وي به روايات اسلامي اشاره كرد و افزود: در روايات ذكر شده در دوران آخرالزمان وقتي فتنه‌ها زياد مي‌شود انسان بايد نسبت به امور آگاهي پيدا كرده و با بصيرت عمل كند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: