کد خبر:۳۲۸
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۸۷ - ۰۷:۳۴
تعداد بازدید: 4420
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
کریس دی برگ:تهران امن تر ازلس آنجلس ولندن است
من پيش از آمدن به ايران در روسيه اجراي برنامه داشتم ،اما آنجا چهار باديگارد قوي هيكل از من مراقبت مي‌كردند، در حالي كه در اينجا من بسيار آزادانه و راحت به يكي از رستورانهاي شما رفتم وبا یک همشهری شما گفتگو کردم.
کریس دی برگ درحالی امروز ازامنیت درایران تعریف کرد که همزمان برخی رسانه های داخلی از انتشار آلبوم مشترک او با گروه اریان خبردادند.

این گزارش حاکیست : کریس درنشست خبری خود درتهران پس ازسه روز اقامت درپایتخت تهران را امن تر از پایتخت های آمریکا و لندن معرفی کرد.

او دراین نشست گفت : من پيش از آمدن به ايران در روسيه اجراي برنامه داشتم ،اما آنجا چهار باديگارد قوي هيكل از من مراقبت مي‌كردند، در حالي كه در اينجا من بسيار آزادانه و راحت به يكي از رستورانهاي شما رفتم و توانستم در فضايي آزادانه به گفت وگو با همشهريان شما بپردازم.

وی این پاسخ را درقبال پرسش یک خبرنگار ایرانی كه از وي پرسيده بود، قبل از آمدنتان به ايران برخي رسانه ها و نيز اشخاص اين گونه القاء‌كرده بودندكه ايران جاي خطرناكي است و امكان كشته شدنتان وجود داردمطرح کرد.

وی ادامه داد: ‌من سال‌ها آرزوي اين را داشته‌ام كه ايران را از نزديك ببينم به خصوص اينكه مي‌دانستم ايران كشوري با تاريخ و تمدن قديمي است. موسيقي من در تمام جهان و ايران مورد قبول است‌.‌من به شخصه موسيقي كلاسيك را خيلي دوست دارم و مايلم بيشتر از موسيقي ايران بدانم.

وي با اشاره به اين كه به دنبال بيان وگسترش مسائل مبتلابه انسان در تمامي‌جهان است گفت:حضور در ايران همان احساسي را به من منتقل كرد كه حضور در بيروت يا حضور در كشورهاي ديگر.

دي برگ سخنانش را با تمجيد از فرهنگ و تمدن ايران آغاز كرد و گفت:آمدن به ايران تحقق يكي از آرزوهاي دوران كودكي ام بود، زماني كه در داستانها و افسانه ها از شكوه تمدن پارسي و تاريخ بزرگ و دور و دراز آن مي‌خواندم ،‌همه گاه علاقه مند بودم كه به اين كشور سري بزنم و از ديار داريوش و كوروش ديدن كنم.

دي برگ در توصيف خود از ايران و ديدارهاي چند روزه اش از نقاط مختلف تهران گفت:تهران را شهري مدرن يافتم و به جرات مي‌توانم بگويم كه با ديدن اين همه آْپارتمان و برج و بزرگراه و پل شگفت زده شدم و فكر كردم كه در شهري همانند نيويورك با سايز و اندازه اي كوچكتر قدم مي‌زنم.

اين خواننده ايرلندي در خصوص رو به زوال رفتن موسيقي پاپ افزود: بسياري از مردم مي‌خواهند بگويند اين نوع موسيقي به درد نمي‌خورد اما من موسيقي‌دان حرفه‌اي هستم و سه نوع علت براي اين تفكر وجود دارد . يكي تغيير بسيار شگرف در صنعت موسيقي،ضبط غيرمجاز آن و ديگري كيفيت نوشتن ترانه‌هاست.البته هميشه مبارزه براي ارائه كيفيت بالا وجود داشته است.

وي تصريح كرد: زماني كه من شروع به كار كردم با گيتار ساز مي‌زدم اما در حال حاضر مردم كامپيوتر را جايگزين ساز كرده‌اند و به همين دليل آن احساس خوب موسيقي كه از قلب انسان برمي‌آيد از بين رفته است.البته علاقه شخصي من بر اين واقعيت است كه هنرمندان پاپ نمي‌توانند به تنهايي كار كنند بلكه سياستمداران نيز بايد كمك كنند.

كريس دي برگ در خصوص ساخت قطعه‌اي براي ايران گفت: كنسرت من در ايران قطعا يكي از شب‌هاي رويايي خواهد بود و فكر مي‌كنم ترانه‌ها با توجه به مكان‌ها شكل مي‌گيرد اما فكر مي‌كنم ترانه‌اي در خصوص آمدنم به ايران بسازم.

سازنده قطعه روياهاي زيبا در خصوص انتخاب مكان مناسب براي كنسرتش در تهران گفت: من از همه مكان‌ها بازديد كرده‌ام اما بسته به اينكه كنسرتمان در تابستان و يا زمستان باشد بايد مكان را انتخاب كنم.

البته اين مكان‌‌هايي كه ديدم قابل رقابت با ديگر جاهايي است كه من كنسرت داده‌ام من مي‌خواهم در ايران كنسرت بدهم و اين برنامه آرزو و روياي من است.
 
كريس ديبرگ كه به‌همراه مدير برنامه‌هايش به ايران سفر کرد تا امکانات برگزاري اجراي کنسرت مشترک با گروه پاپ آريان در تهران را بسنجد، در كنفرانس خبري خود چندين بار با سئوال‌هايي از اين دست كه "آيا از اين كه از تهران ديدار مي‌كنيد احساس امن بودن مي‌كنيد؟" مواجه شد، او در اين مورد هم با صراحت مي‌گويد: "من كاملا اين‌جا احساس امنيت مي‌كنم؛ درحقيقت در اين‌جا از برخي نقاط لس‌ آن‌جلس و لندن احساس امنيت بيشتري دارم."

او در ادامه مي‌گويد: "از زماني که پسر کوچکي بودم، روياي ديدن ايران با من بود. حال ايران را کشور امني يافته‌ام و در مردم علاقه بسياري به برگزاري اين کنسرت ديدم. "

اين خواننده ايرلندي عنوان مي‌كند كه "يکي از علت‌هاي حضورم در ايران، عوض کردن ديد مردم دنيا نسبت به ايران است. تهران شهر پويا،‌ جالب و مدرن با يک تاريخ بسيار جالب است. تمدن پارسي ايران به 4000 سال قبل برمي‌گردد که يکي از تمدن‌هاي بسيار جالب دنياست. در ديدارم از موزه‌هاي ايران - گويا دي‌برگ در اين سفر از موزه ملي ايران ديداري داشته است -، کارهاي بسيار بي‌بديلي را ديدم که به‌نظرم، زمانش رسيده که مردم متوجه شوند در اين کشور چيزهايي براي ارائه کردن به دنيا وجود دارد."
 
محسن رجب‌پور ـ مدير گروه آريان و شركتي كه مقدمات حضور دي‌برگ در ايران را فراهم كرده‌است ـ هم قول مي‌دهد كه كنسرت اين خواننده حتما در ايران برگزار خواهد شد و زمان برگزاري آن‌را هم براي ماه‌هاي نوامبر يا اكتبر (پاييز امسال) اعلام مي‌كند.

او با اين حال مي‌گويد که مجوزهاي شفاهي براي برگزاري اين کنسرت صادر شده و اين گروه هنوز درخواست مجوز کتبي را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نفرستاده است. ولي بلافاصله پس از آن‌كه كريس‌ دي‌برگ تهران را در روز پنج‌شنبه ترك كرد، كار دريافت مجوز‌هاي لازم براي برگزاري اين كنسرت آغاز شده ‌است.

وي درباره اجراي کنسرت هم مي‌گويد: "کنسرت گروه موسيقي آريان در سه قسمت اجرا مي‌شود؛ در بخش اول اين اجرا هشت قطعه از گروه آريان اجرا مي شود و پس از آن کريس دي‌برگ هشت قطعه به تنهايي اجرا خواهد کرد و قسمت پاياني هم به اجراي قطعات مشترک گروه آريان و کريس دي‌برگ اختصاص دارد."

به گفته او، سال گذشته مسؤولان موسيقي وزارت ارشاد اعلام کردند که هيچ مشکلي براي اين کنسرت وجود ندارد، و مي افزايد: ما ابتدا قصد داشتيم اين کنسرت را تابستان در استاديوم دوچرخه‌سواري آزادي برگزار کنيم، اما شايد زمان کنسرت به مهر و آبان موکول شود. ما تاکنون در خصوص مسائل مالي با کريس دي‌برگ و هيات همراهش صحبتي نکرده‌ايم و ايشان نيز هيچ پولي را دريافت نکرده‌اند؛ بلکه تنها با احترام به صلح و انسان دوستي همه کارها را انجام داده‌اند و تازه قصد داريم بعد از اين نشست، درخصوص اين‌گونه موارد صحبت کنيم." كريس دي‌برگ تهران را در روز پنجشنبه ترك كرد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۸۷/۰۳/۰۹
3
2
بسیار خرسند می شوم در کنسرت این بزرگ موسیقی دان شر کت نمایم
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: