کد خبر:۳۲۶۷
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۸۸ - ۱۰:۱۲
تعداد بازدید: 4711
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مديرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش
مخالف ازدواج موقت دانش آموزان هستيم
اگر دختري مي خواهد با خواست خانواده و اطلاع آنها ازدواج کند ما در آموزش و پرورش نمي توانيم مانع مسايل خصوصي آنها شويم و تنها وظيفه روشنگري وي را داريم...
چند روزي است که رسانه هاي کشور با مطرح کردن سخنان علي مطهري نماينده مردم تهران در مجلس مبني بر ازدواج موقت به جاي روابط ناسالم ميان دختران و پسران دانش آموز موجب تشويش اذهان عمومي و نگراني والدين از تصميم مسؤولان در اين حوزه شده است.

به گزارش قدس، در همين زمينه، مديرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش به خبرگزاري مهر گفته است: با اين موضوع مخالف هستيم و فکر مي کنم که نبايد با طرح اين مسايل جامعه را ملتهب کرد.

مهري سويزي افزود: مطرح کردن اين مسايل در افکار عمومي و رسانه ها تنها باعث ايجاد هيجانات عمومي در جامعه و نگران کردن خانواده ها مي شود و ما نبايد اين مسايل را به حوزه توده مردم بکشانيم.

طي اين مدت رسانه هاي بيگانه با پرداخت به اين موضوع سعي دارند چهره آموزش و پرورش کشور را با مطرح کردن مسايلي همچون ازدواج موقت در بين دانش آموزان، وضع تربيتي دانش آموزان ايران را آنقدر بد جلوه دهند که گويي هيچ راه و برنامه اي جز ازدواج موقت پيش روي مسؤولان و قانونگذاران وجود ندارد.

مديرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش در اين باره گفت: به جاي ايجاد التهاب در جامعه اين موارد بايد در اتاق فکر به شکل عميق کارشناسي شود و از ابعاد مختلف آن را بسنجيم و سپس حاصل آن را به فرهنگ عمومي، عرصه جامعه و نهاد قانونگذار انعکاس دهيم.

سويزي با انتقاد از افکار خام و غيرکارشناسي که افعال عده اي خطاکار را به همه جامعه تعميم مي دهند، گفت: ما در سفرهاي مختلفي که در کل کشور داريم واقعيتها را مي بينيم. فرهنگ عمومي اين نيست که عنوان شده و نمي توانيم بگوييم همه دانش آموزان درگير روابط غيرمشروع با پسران يا دختران هستند.

قانون ادامه تحصيل متأهلها
در حالي که رسانه ها سعي مي کنند موضوع ادامه تحصيل دانش آموزان متأهل در مدارس بزرگسال را يک تصميم جديد از جانب آموزش و پرورش نشان دهند، رئيس آموزش و پرورش شهر تهران تنها در پاسخ به اين سؤال که آموزش و پرورش چه تدبيري براي دانش آموزاني که ازدواج کرده اند دارد، به قانون موجود در اين باره که از سالها پيش وجود داشته و اصلاً تازگي ندارد اشاره کرده و گفته است: اين دانش آموزان به مدارس بزرگسالان مي روند.

مهري سويزي، قوانين موجود آموزش و پرورش براي ازدواج دانش آموزان را کاملاً مترقي دانست و تصريح کرد: اگر دختري مي خواهد با خواست خانواده و اطلاع آنها ازدواج کند ما در آموزش و پرورش نمي توانيم مانع مسايل خصوصي آنها شويم و تنها وظيفه روشنگري وي را داريم.
بنابراين، ما دختر ازدواج کرده را به مدرسه بزرگسالان معرفي مي کنيم تا بتواند ضمن تشکيل زندگي مشترک ادامه تحصيل دهد و اين تدبير خردمندانه اي است که همواره در آموزش و پرورش وجود داشته و چيز تازه اي نيست که عده اي بخواهند از آن سؤ استفاده کنند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۰
5
0
هيچ راه و برنامه اي جز ازدواج موقت پيش روي مسؤولان و قانونگذاران وجود ندارد.
چرا یه راه دیگه هم هست خ
عملیات خطرناک پسر تنها یا دختر تنها
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۴
0
2
هر چقدر دختر و پسر را از هم بیگانه کنید آنها بیشتر در دام گناه میندازید . نتیجه تجاوز به خود است که این شده عرف شما و جوان مملکت دیگه فکر ازدواج نمیکنه چون باخودش ازدواج کرده . تاسفففف .
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: