کد خبر:۳۲۵۱
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۸۸ - ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 1578
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
هشت تکنیک موثر برای شیره مالیدن سر آقای رییس!
سعي کنيد هنگام تردد در راهروهاي اداره هميشه پرونده زير بغل داشته باشيد. به اين ترتيب به نظر کارمند سخت کوشي مي رسيد که قرار است در جلسه مهمي شرکت کنيد.
1 - سعي کنيد هنگام تردد در راهروهاي اداره هميشه پرونده زير بغل داشته باشيد. به اين ترتيب به نظر کارمند سخت کوشي مي رسيد که قرار است در جلسه مهمي شرکت کنيد. کساني که دستخالي اين طرف و آن طرف مي روند عاطل و باطل به نظر ميرسند و تصور عموم از کساني که « روزنامه » زير بغل دارند اين است که زير کار در مي روند به جاي آن وقت خود را صرف خواندن روزنامه و حل جداولش مي کنند.

2 ـ براي اينکه به نظر برسد سرتان شلوغ است ، از کامپيوتر استفاده کنيد. استفاده از کامپيوتر در نگاه خيلي از کساني که چشم شان به شما مي افتد مترادف « کار » است در حالي که شما مي توانيد فرصت را مغتنم شمرده و ايميل هاي شخصي دريافت و ارسال نماييد ، چت کنيد در مورد موضوعات مورد علاقه خود search کنيد ، وبلاگها و سايت هاي مورد علاقه خود را نگاه کنيد و بدون اينکه ذره اي کار انجام داده باشيد حسابي خوش بگذرانيد و اگر زماني توسط رئيستان گير افتاديد ( که حتماً گير مي افتيد ) بهترين دفاع اين است که ادعا کنيد در حال يادگيري نرم افزار جديدي هستيد که به نوعي به کارتان مرتبط است.

3 ـ ميز کارتان را به هم بريزيد : اطراف خودتان را حسابي با اسناد و جزوات و اوراق پر کنيد. در نگاه افراد حجم کاري که ديده مي شود مهم است. اگر مي دانيد قرار است کسي در دفتر کارتان در مورد کارش با شما ديدار داشته باشد اسناد و مدارک مربوط به او را در ميان اوراق خود گم و گور کنيد و بعد در حضور او دنبالشان بگرديد.

4- از منشي تلفني استفاده کنيد و حتي المقدور به تماس ها پاسخ ندهيد : افراد براي اين که چيزي به شما بدهند با شما تماس نمي گيرند ، آن ها تماس مي گيرند تا شما براي آنها کاري انجام دهيد و فقط بلدند براي شما دردسر بسازند و اين منصفانه نيست !!!

5- ظاهري آشفته و پريشان داشته باشيد ! : ظاهر پريشان شما رئيس تان را متقاعد مي کند که سر شما حسابي شلوغ است.

6 ـ کاري کنيد که به نظر برسد تا دير وقت کار مي کنيد !: هميشه دير دفتر را ترک کنيد به خصوص زماني که رئيس تان در اداره است. مي توانيد از اين فرصت براي خواندن مجلات ، کتاب ها و سرگرمي هاي اين چنيني که هميشه قصد انجامشان را داشتيد ولي فرصت نکره ايد استفاده کنيد.

7 ـ آه بکشيد : زماني که افراد زيادي اطرافتان هستند وانمود کنيد داريد به سختي کار مي کنيد و بعد با صداي بلند طوري که همه بشوند آه بکشيد. تصور حجم بالاي کاري که داريد انجام مي دهيد آنها را تحت تأثير قرار خواهد داد.

8- از الفاظ قلمبه سلمبه استفاده کنيد : اگر چنين واژه هايي بلد نيستيد معادل انگليسي کلمات مرتبط با حوزه کاريتان را پيدا کنيد و به خصوص هنگام صحبت کردن با مافوق خود به جاي کلمات فارسي از آنها در جملاتتان استفاده کنيد. مهم نيست که او متوجه آنچه مي گوييد ، مي شود يا خير ، مهم اين است که شما تأثير گذار به نظر مي رسيد.

ولي يک توصيه : هر وقت تصميم گرفتيد سر رئيستان شيره بماليد حواستان به لقمه حرامي که ممکن است براي شما فرزندي معلول يا شايد معتاد و به طورکلي بدبختي به بار آورد، باشيد. لقمه حلال به خانه ببريد و يک عمر سعادتمند باشيد. همانگونه که مي دانيد کم فروشي در اسلام حرام است. مراقب بندگان خدا باشيد تا او مراقب شما باشد.

((من أکل الحلال قام علی رأسه ملک یستغفر حتّی یفرغ من أکله))

کسی که روزی حلال بخورد، فرشته‌ای بالای سرش قرار می‌گیرد و برای او طلب آمرزش می‌کند تا وقتی که از خوردن آن فارغ شود».

مکارم الاخلاق، ص 150
منبع:عصرايران
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: