کد خبر:۳۲۴۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۸۸ - ۰۸:۰۹
تعداد بازدید: 2848
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
دعوت به اسلام مدل قذافي
در خبرها آمده بود معمر قذافي رهبر ليبي در سفر خود به ايتاليا گروهي از نسوان را جمع آوري و آنان را به اسلام دعوت کرده بود. ظاهراً براي اينکه کار سرهنگ مثل هميشه استثنايي و جذاب باشد 200 مهماندار ايتاليايي را دستچين مي کنند...
در خبرها آمده بود معمر قذافي رهبر ليبي در سفر خود به ايتاليا گروهي از نسوان را جمع آوري و آنان را به اسلام دعوت کرده بود. ظاهراً براي اينکه کار سرهنگ مثل هميشه استثنايي و جذاب باشد 200 مهماندار ايتاليايي را دستچين مي کنند و با پرداخت 60 يورو به هرکدام به عنوان دستمزد آنها را با اتوبوس به محل کاخ سفير ليبي در رم مي برند تا سرهنگ با ذکر سخناني گهربار درباره دين اسلام و نقش زنان و فوايد تشرف به اين دين، آنان را به اسلام دعوت کند. گفته مي شود يکي از شرايط تعيين کننده براي حضور در اين جمع داشتن قدي به اندازه 170 سانتيمتر بوده است و قذافي پس از بدرقه مهمانان با يک جلد قرآن به آنان وعده داده است که در صورت ايمان آوردن به اسلام آنان را به طور رايگان به خانه خدا نيز خواهد فرستاد.

جالب اينکه سرهنگ قذافي در سخنان خود مي گويد؛ مهم اين است که دين در سياست دخالت نکند (گويي فراموش کرده که خودش رهبر سياسي يک کشور بوده و خود اين کار عين دخالت سياست در ديانت است،) و ما در ليبي کسي را مجبور نمي کنيم که تصوير هلال ماه را به گردن بياويزد و مردم در استفاده از اين نمادها و شعائر آزاد هستند.

در آموزه هاي ديني بارها تکرار مي شود که مردم را با اعمال خود به دين دعوت کنيد. دعوت ديگران با چلوکباب يا پاداش هاي آنچناني ساده انديشي و کوته فکري صاحبان چنين روش هايي را مي رساند. صاحبان قدرت و مکنت در عرصه دين نيز مانند دنيا رفتار مي کنند يعني همان طور که راه دنيايي خود را از طريق پول و پارتي هموار مي کنند گمان مي برند که راه دين را نيز مي توان به همين سادگي هموار کرد. غافل از اينکه اين راه، راه ديگري است و طبعاً رهروان ديگري نيز دارد.

نفسي مسيحايي مي خواهد و زباني که به قول قرآن «لين» باشد و از همه مهم تر و اصلي تر اينکه ابتدا اين باورهاي ديني در فرد دعوت کننده به ظهور و بروز رسيده باشد. طبعاً کساني که اعمال و رفتارشان نه تنها با ديني که به آن دعوت مي کنند سنخيتي ندارد بلکه در جهت عکس محتواي آن قرار دارد نمي توانند دعوت کنندگان خوبي باشند و حکايت شان حکايت همان موذني مي شود که به جاي دعوت مردم به دين بيشتر آنان را از دين فراري مي دهد. حاکماني از اين دست اگر کاري کنند که حداقل مردم کشورهاي خودشان به دين پشت نکنند بايد ممنون آنان بود تا چه رسد به دعوت پيروان ساير اديان در ساير نقاط جهان.نويسنده:محمدعلي عسگري
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: