کد خبر:۳۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۸۸ - ۱۹:۵۰
تعداد بازدید: 13285
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه‌‌نصرالدين‌طوسي
طرح جداسازي دختران و پسران در دانشگاهها بررسي شود
نماينده ولي‌فقيه دردانشگاه خواجه ‌نصرالدين طوسي:كساني كه امروز در دانشگاه‌ها تحصيل مي‌كننددر يك فضاي آزاد دوجنسيتي قرار مي‌گيرندواين دقيقا مصداق اين است كه گوشت راجلوي گربه بيندازي مگر مي‌شود گربه گوشت را نخورد؟
با اختلاط دختر و پسر در دانشگاه‌ها مخالفيم/دختران و پسران جوان داراي غريضه، غضب و شهوت هستند بنابراين هيچ وقت روابط آنها عادي نمي‌شود/دوجنسيتي بودن دانشگاه‌ها مثال پنبه و آتش است/دختر با يك لبخند پسر را مي‌دزدد.

به گزارش ايلنا، نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه ‌نصرالدين طوسي كه ابداع‌كننده راه‌اندازي مراكز همسريابي در دانشگاه‌ها است با طرح تك‌جنسيتي كردن دانشگاه‌ها موافق است. او معتقد است كه تحصيل دانشجويان دختر و پسر به صورت مختلط در دانشگاه‌ها باعث به وجود آمدن دوستي‌هايي مي‌شود كه عوارض خطرناكي به دنبال دارد و البته اين عوارض اجتناب‌ناپذير است زيرا اگر گوشت را جلوي گربه بيندازي غيرممكن است كه گربه گوشت را نخورد.

حجت‌الاسلام فضل‌علي در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا در رابطه با تك‌جنسيتي شدن دانشگاه‌ها گفت: يك ضرب‌المثل قديمي است كه مي‌گويد دختر و پسر جوان در كنار يكديگر مثل پنبه و آتش هستند ما اين ضرب‌المثل را قبول داريم و معتقديم پنبه در كنار آتش سالم نمي‌ماند و مي‌سوزد بنابراين با اختلاط دختر و پسر در دانشگاه‌ها مخالفيم.

او با انتقاد از اينكه گروهي معتقدند اگر پسر و دختر در كنار هم تحصيل كنند بر اثر گذشت زمان مي‌توانند روابط عادي و معمولي پيدا كنند گفت:‌ دختران و پسران جوان داراي غريضه، غضب و شهوت هستند بنابراين هيچ وقت روابط آنها عادي نمي‌شود.

نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه‌نصير افزود: پيامبر اكرم مي‌گويد نگاه به جنس مخالف آن هم در ايام جواني تيري از تيرهاي شيطان است كه به خطا نمي‌رود و اين گفته پيامبر يعني جوان نگاه مي‌كند، لذت مي‌برد دل و قلبش برده مي‌شود و به دنبال رفتن دل و قلب پايش نيز در جهت گناه به حركت درمي‌آيد.

فضل‌علي اظهار كرد: در چند سالي كه در دانشگاه‌هاي كشور حضور داشته‌ام خاطرات بسيار تلخي از روابط دخترها و پسرها دارم بسيار مشاهده شده است كه يك خانواده با هزار اميد و آرزو فرزند خود را به دانشگاه مي‌فرستد كه درس بخواند، مدرك بگيرد و به شهر خود بازگردد اما اين خانواده‌ها هرگز به آرزوي خود نرسيده‌اند و فرزند آنها در وادي نامناسبي گرفتار آمده است و اينها همه ناشي از دوجنسيتي بودن دانشگاه‌ها است.

او ادامه داد: در دانشگاه‌هاي دوجنسيتي همه‌چيز از اين آغاز مي‌شود كه دختر و پسر در يك كلاس كنار يكديگر درس مي‌خوانند، دختر با يك لبخند پسر را مي‌دزدد و از همين روابط است كه به جاهاي خطرناك مي‌رسند.

نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه ‌نصرالدين طوسي افزود: كساني كه امروز در دانشگاه‌ها تحصيل مي‌كنند افرادي هستند كه تا ديروز در دبيرستان‌هاي تك‌جنسيتي مشغول علم‌آموزي بوده‌اند و اكنون كه به اوج جواني و غرور رسيده‌اند در يك فضاي آزاد دوجنسيتي قرار مي‌گيرند و اين دقيقا مصداق اين است كه گوشت را جلوي گربه بيندازي مگر مي‌شود گربه گوشت را نخورد؟

فضل‌علي در واكنش به اين گفته خبرنگار ايلنا كه با اين توصيف شما از دانشگاه‌ها بايد وضعيت دانشگاه‌ها اسف‌بار باشد گفت:‌وضعيت دانشگاه‌ها افتضاح است ما حتي در دانشگاه‌ها شاهد هستيم كه فرزندان خانواده‌هاي مذهبي هم گرفتار دوستي‌هاي نامناسب مي‌شوند.

او ادامه داد: بالاي 90 درصد دخترها و پسرهاي جوان چه مذهبي و چه غير مذهبي در دانشگاه‌ها با هم دوست هستند و اين خطر جدي است.

نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه ‌نصرالدين طوسي در پاسخ به اين سئوال كه حضرت امام در اوايل انقلاب گفته بودند اگر قرار است بين دخترها و پسرها ديوار بكشيد،‌دانشگاه‌ را تعطيل كنيد گفت: ما نيز با ديوار كشيدن بين دختر و پسر مخالف هستيم. زيرا معتقديم انسان نسبت به آنچه كه از آن منع شود ترس بيشتري از آن به خرج مي‌دهد منظورمان اين نيست بلكه ما مي‌گوييم بايد در رابطه با جداسازي دخترها و پسرها در دانشگاه‌ها كار كارشناسي صورت بگيرد، تحقيقات لازم انجام شود و سپس براي آزمايش اين اقدام در برخي از دانشگاه‌ها عملياتي شود. اگر نتيجه مثبت بود در همه دانشگاه‌ها اجرا شود.

فضل‌علي گفت: وقتي به حوزه‌هاي علميه كه تك‌جنسيتي هستند نگاه مي‌كنيم مي‌بينيم درصد خطا، گناه و اشتباه در آنها بسيار پايين‌تر از دانشگاه‌ها است و اين به مدد آن است كه در آنجا فضاي سالمي براي تحصيل مهيا شده است.

او ادامه داد:‌ من خود در حوزه علميه تحصيل كرده‌ام و رفت و آمد زيادي به حوزه‌ها دارم و از طرفي در دانشگاه‌ها نيز بسيار حضور داشته‌ام و خود مشاهده كرده‌ام كه فضاي حوزه‌هاي علميه بسيار سالم است اما در دانشگاه‌ها حتي شاهد بودم كه پسري موي دختري را مي‌بافد و هزار و يك ادا و اطوار از خود درمي‌آورند.

نماينده ولي‌فقيه در دانشگاه خواجه ‌نصرالدين طوسي در پاسخ به اين سئوال كه اگر در دانشگاهي كه جداسازي جنسيتي صورت گيرد بالاخره در جايي دو جنس دختر و پسر در جامعه به هم مي‌رسند، آيا فكر نمي‌كنيد اثرات ارتباط آنها با يكديگر در جايي نمود پيدا كند، گفت: خير، چون در هر خانواده‌اي خواهر و برادري وجود دارند كه با هم زندگي مي‌كنند بنابراين آنها شناخت لازم نسبت به جنس مخالف را در خلال زندگي خود به نحو صحيح به دست مي‌آورند.

او ادامه داد:‌ ضمن اينكه هر خانواده‌اي فاميل و آشناهاي دور و نزديكي دارد كه در آنها دختر و پسرهايي وجود دارد و در خلال تعامل‌ها و رفت‌وآمدهاي خانوادگي، مهماني‌ها و عروسي‌ها تا حدودي كه نياز باشد و حتي بيشتر از نياز ارتباطاتي كه لازم است دخترها و پسرها با يكديگر داشته باشند، تامين مي‌شود.

فضل‌علي افزود: البته كتاب‌هايي نيز در خصوص احوالات دختران و پسران و خصوصيات آنها نگاشته شده است كه منبع بسيار مفيدي براي جواناني كه مي‌خواهند در رابطه با جنس مخالف خود شناخت داشته باشند، باشد. بنابراين جوانان اگر با اين روش‌ها به دنبال شناخت از جنس مخالف خود باشند عوارض بسيار كمتري را درجامعه شاهد هستيم.

او همچنين از عملكرد صدا و سيما در رابطه با نوع روابطي كه در خلال‌ فيلم‌ها و سريال‌هاي تلويزيوني ترديد مي‌كنند انتقاد كرد و گفت: دراين برنامه‌ها روابطي ترويج مي‌شود كه با سيستم فرهنگي كشور هماهنگ نيست و ما با خيلي از اين برنامه‌ها مخالف هستيم و اعلام كرده‌ايم كه اين برنامه‌ها عوارض دارد و درسرساز است.


-------------------------

معاون پژوهشي نهاد‌نمايندگي مقام‌ ‌معظم رهبري :

اختلاط‌جنسيتي در دانشگاه‌ها باعث افت تحصيلي مي‌شود

جداسازي جنسيتي باعث پيشرفت تحصيلي مي‌شود/عصر طلايي تمدن ايراني زمان جدا بودن تحصيل دختران و پسران بوده‌است/ دانشجويان دانشگاه‌امام‌صادق موفق‌ترين دانشجويان هستند/ اختلاط دانشجويان در دانشگاه مشكل‌ساز مي‌شود.
 
معاون پژوهشي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري معتقد است بايد به صورت پايلوت در يكي از دانشگاه‌هاي بزرگ و موفق ايران جداسازي جنسيتي صورت گيرد و يا يك دانشگاه تك‌جنسيتي شود تا اثرات آن بر ميزان موفقيت تحصيلي دانشجويان مشخص شود.

پيش فرض محمدنژاد اين است كه جداسازي جنسيتي باعث پيشرفت تحصيلي مي شود و عصر طلايي تمدن ايراني را به جدا بودن تحصيل دختران و پسران نسبت مي‌دهد و معتقد است براي بازگشت به آن دوران هيچ اشكالي ندارد بار ديگر اين مساله را ازمون كرد.

حبيب محمدنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا در رابطه با دانشگاه‌هاي تك‌جنسيتي به خبرنگار ايلنا گفت: مطالعه ما نشان مي‌دهد كه رابطه‌اي بين موفقيت دانشجوها و اختلاط جنسيتي وجود ندارد و چنين نيست كه اختلاط جنسيتي باعث موفقيت تحصيلي دانشجويان شود.

موفقيت دانشگاه امام‌صادق به دليل جداسازي‌جنسيتي است
او ادامه داد: در برخي از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه امام صادق كه جداسازي جنسيتي صورت گرفته است، ميزان موفقيت دانشجوها بالا است. اما در دانشگاهي مانند دانشگاه الزهرا كه تك‌جنسيتي است شاهد موفقيت نبودن دانشجوها هستيم كه اين موضوع در اذهان تداعي‌كننده اين است كه تفكيك جنسيتي علت بروز عدم موفقيت دانشجويان است در حالي كه اين موضوع صحيح نيست و مساله اين است كه دانشگاه الزهرا دانشگاه ضعيفي است.

معاون پژوهشي نهاد نمايندگي مقام‌معظم‌رهبري افزود: براي اينكه اثرات جداسازي جنسيتي را بر ميزان موفقيت تحصيلي بيازماييم بايد دانشگاه‌هايي مانند دانشگاه هاي تهران، صنعتي‌شريف يا شهيد بهشتي كه رتبه علمي مناسبي دارند و استادان موفقي در آنجا تدريس مي‌كنند مورد آزمون قرار گيرند تا بتوانيم در رابطه با جداسازي جنسيتي و تاثير آن بر آموزش دانشجويان اظهارنظر كنيم.

او تصريح كرد: از آنجايي كه نظام آموزشي ما به دلايل فرهنگي از ابتداي تحصيل يعني از دوره ابتدايي تا انتهاي دوره دبيرستان افراد را جداسازي جنسيتي مي‌كند اختلاط دانشجويان در دانشگاه مشكل‌ساز مي‌شود.

در دوره دانشگاه محرك‌هاي جنسي در جوانان به حد اعلاي خود مي‌رسد
محمدنژاد توضيح داد:جوان‌هاي ما در سنيني كه مي‌توانند بدون هيچ تحريك‌كننده‌اي در فضاهاي علمي با هم ارتباط داشته باشند يعني در دوره ابتدايي تا دبيرستان از هم جدا هستند و مهارت‌هاي با هم بودن را فرا نگرفته‌اند اما در سيستم دانشگاهي زماني كه تحريك‌كننده‌هاي جنسي بسيار زيادي براي يك جوان وجود دارد، دختران و پسران را با هم مختلط مي‌كنيم و در يك فضاي آموزشي قرار مي‌دهيم بنابراين به طور طبيعي شاهد افت تحصيلي دانشجويان مجرد هستيم.

معاون پژوهشي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري ادامه داد: تحقيقات نشان داده است كه دانشجويان متاهل در طول تحصيل خود از يك نوع يك‌نواختي برخوردارند و از ابتداي ورود به دانشگاه تا زمان فارغ‌التحصيلي افت تحصيلي خاصي ندارند اما دانشجويان مجرد بعد از قبولي در كنكور و ورود به دانشگاه، نوسانات تحصيلي فراواني را تجربه مي‌كنند كه روانشناسان معتقدند اين نوسانات به دليل وجود روابط غيرعلمي در بين دانشجويان است.

او افزود: بنابراين اگر بتوانيم محيطي آرام و دنج براي هر جنس ايجاد و محيط علمي‌تري را براي آنها فراهم كنيم گمان مي‌رود پيشرفت‌هاي تحصيلي فراواني را شاهد باشيم البته اين مسئله هنوز آزمون نشده است و آنچه گفته مي‌شود فقط يك تئوري است و پيشنهاد مي‌كنيم اين طرح به صورت پايلوت اجرا شود تا بر اساس نتايج طرح تصميم‌گيري‌هاي لازم در رابطه با دانشگاه‌ها صورت گيرد.

او در پاسخ به اين سئوال كه اگر مشكل اختلاط دانشجويان، با هم نبودن دختران و پسران در دوره‌هاي تحصيلي پيش‌تر يعني دبستان تا دبيرستان است، گمان نمي كنيد تحصيل دختران و پسران با هم از همان ابتدا چاره اين مشكل باشد ، گفت:‌ اختلاط دختران و پسران در دوره دبستان تا دبيرستان راه‌حل اين مسئله نيست چون مسئله جداسازي دختران و پسران در اين مقاطع تحصيلي بر اساس الزامات فرهنگي صورت گرفته و در دوره دانشگاه نيز زماني كه محرك‌هاي جنسي در جوانان به حد اعلاي خود رسيده است اختلاط آنها در دانشگاه‌ها باعث افت تحصيلي دانشجويان شده است.

او در پاسخ به اين سئوال كه اگر اختلاط در زمان تحصيل در دانشگاه نيز صورت نگيرد اين جوانان بالاخره در محيط‌كار بايد با يكديگر روبرو شوند و مشكلات ناشي از اختلاط بالاخره در جايي ظهور خواهد كرد، گفت: هر كسي كه در موضوع جداسازي دانشگاه‌ها، تك‌جنسيتي شدن دانشگاه‌ها يا اختلاط دانشجويان صحبت مي‌كند به نظر من غيرعلمي حرف مي‌زند چون هنوز در كشور مسئله دانشجوهاي دانشگاه‌هاي تك‌جنسيتي و جداسازي جنسيتي آزمون نشده است بنابراين نمي‌توان پيش‌بيني كرد كه چه اتفاقي بعد از جداسازي جنسيتي صورت مي‌پذيرد.

او ادامه داد: نمونه‌هايي كه در حال حاضر از دانشگاه‌هاي تك‌جنسيتي در كشور وجود دارد مانند دانشگاه الزهرا نمونه مناسبي نيست بنابراين نمي‌توان در رابطه با اثرات تشكيل اين دانشگاه‌ها نظر داد و به طور قطع نمي‌توان در رابطه با اينكه بعد از جداسازي جنسيتي در دانشگاه‌ها چه اتفاقي براي اين دانشجويان در جامعه يا محيط كار مي‌افتد پيش‌بيني كرد.

معاون پژوهشي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در پاسخ به اين سئوال كه آيا دانشگاه را محيط مناسبي براي آشنا شدن جوان‌ها بايكديگر براي امر ازدواج مي‌داند يا خير گفت: من خود متولي جشن‌هاي ازدواج دانشجويي هستم و معتقدم اگر در دانشگاه شرايط معقول و منطقي براي ازدواج دانشجويان صورت گيرد اين افراد زندگي موفقي خواهند داشت.

او ادامه داد: البته بر اساس مطالعاتي كه انجام شده است جوان‌ها هر چقدر آشنايي‌شان به شكل سنتي انجام شود و از مراحل اوليه آشنايي خانواده‌ها حضور داشته باشند ازدواج موفق‌تر و محكم‌تر است.

دانشگاه‌هاي تك‌جنسيتي حتي در غرب و آمريكا نيز وجود دارد
او ادامه داد: ازدواج‌هايي كه بر اساس دوستي‌هاي يك ترم دانشگاهي انجام مي‌شود و همچنين در محيط كار صورت مي‌گيرد در بيشتر موارد به طلاق منجر مي‌شود، چون محيط علم و محيط كار فضاي مناسبي براي يافتن همسر نيست.

او ادامه داد: پيشنهاد من اين است كه در دانشگاه‌هاي تك‌جنسيتي ثبت‌نام دانشجويان اختياري باشد و اينگونه نباشد كه دانشجويان غيرعلاقه‌مند به تفكيك جنسيتي مجبور به تحصيل در اين دانشگاه‌ها شوند تا بتوانيم نتايج درستي از ميزان موفقيت تحصيلي در دانشگاه‌هاي تك‌جنسيتي به دست آوريم.

محمد نژاد گفت: دانشگاه‌هاي تك‌جنسيتي حتي در غرب و آمريكا نيز وجود دارد و دانشجويان اين دانشگاه‌ها تمايل دارند در بعضي‌ها از رشته‌ها به صورت جداگانه تحصيل كنند بنابراين چه اشكالي دارد كه ما در يك جامعه اسلامي زندگي مي‌كنيم نيز يك دانشگاه تك‌جنسيتي را تجربه كنيم نبايد بر روي تشكيل دانشگاه‌هاي تك‌جنسيتي حساسيت نشان داد.

محمدنژاد تصريح كرد: زماني ايران تمدن بسيار ديريني داشت و اين تمدن عظيم دقيقا در زماني اتفاق افتاد كه دختر و پسر به صورت منفك و جدا از هم تحصيل مي‌كردند حال چه اشكالي دارد كه يك بار ديگر مسئله جداسازي جنسيتي در تحصيل را به شكل پايلوت آزمون كنيم‏ شايد دوباره به آن عصر طلايي برسيم.

او در پاسخ به اين سئوال كه امام خميني در زماني كه مسئله ديواركشيدن بين دختران و پسران در دانشگاه‌هاي اول انقلاب مطرح شد گفت، اگر مي‌خواهيد جداسازي جنسيتي كنيد، دانشگاه‌ها را تعطيل كنيد، گفت: من هم نمي‌گويم بايد جداسازي جنسيتي انجام شود و از طرفي نمي‌گويم نبايد جداسازي جنسيتي انجام شود بلكه من معتقدم كه مسئله جداسازي جنسيتي قابليت پژوهش دارد و بايد با فراهم كردن يك محيط بيروني تاثير دانشگاه تك‌جنسيتي را بر ميزان موفقيت تحصيلي آزمون كرد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۸۸/۰۸/۳۰
1
16
گمان نمي كنيد اگر همين محيط را هم كه تا حدي تحت كنترل است از بين ببريد آنگاه روابط آزادانه تر و بدون هيچ گونه كنترلي در متن جامعه رخ ميدهد.جمعيت زيادي از جوانان ما دانشجو هستند كه بودن در كنار جنس ديگر را در كلاس هاي درس تجربه مي كنند.كه بسياري از اين روابط سالم هستند.ولي روابط درون اجتماع با درصد احتمال بالاتري به بيراهه كشيده مي شوند.اگر كسي مرضي در دل داشته باشد فرقي نمي كند كه در دانشگاه است يا در خيابان، كار خود را ميكند.حد اقل در دانشگاه كمي تحت كنترل هستند.مراقب باشيد تا وضع از اين آشفته تر نشود.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۴
ای وای بر ما چرا اینقدر غرب زده و شهوت زده شدیم مسئله سنگین تر از این حرفاست بابا تو میدان دشمنی.اصل دانشگاه بناش بر اینه که اطلاعات جامعه رو بالا ببره تا شما رو نهایتا باسواد کنه سواد یعنی سیاهی.علمه که نوره.العلم نور.
یه جاسوس انگلیسی میگه سال1930برا اینکه بر دنیا غلبه کنیم به جای علم چیزی میدیم که مشغول ان باشد و اطلاعات همان هدف دشمنه.
حالا ببینید علم وقتی کارسازه که عقلی سلیم داشته باشیم حدیث پیامبر که میفرمایند:هرکس گناهی کند عقلی از او گرفته میشود که هرگز به باز نخواهد گشت.
خوب پس:
عقل رو با گناه
علم رو با اطلاعات
دارن ازما میگیرن.حال ببین که چرا قدرت تحلیل و تشخیص و کشش به سوی دین عزیز خدا نداریم به خاطر چیست
علم به ما میگه مثلا این بهشته این جهنم
ولی اون عقله که میگه کدوم بهتره
پس خودتان قضاوت کنید ببینید که تشخیص دهنده (علم)همانتخاب کننده بهترین(عقل) رو چگونه از ما دارن میگیرن.
عزیزان اگر امروز به فکر خود نباشیم فردا دیر است تا همین امروز هم بسیار دیر است ما ابد در پیش داریم باید بدانیم در این زمان محدود خودمان را برای ابد میسازیم و همانطور که خود را ساختیم محشور میشویم. فافهم اقا جان ول کن این هیاهوهای دشمن رو چند روز دنیا رو داره خوب جلوه میده ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۸۸/۰۸/۳۰
4
8
فكر ميكنم خداوند انسان را اشرف مخلوقات آفريد جناب آقا لطفا حساب شده حرف بزنيذ.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۸۸/۰۸/۳۰
14
4
به نظر من كه خيلي خوبه من درسم تموم شده اما واقعا وقتايي كه كلاس خالي از پسر بود خيلي خوب بود خيلي راحت بوديم
البته همه اينا به شخصيت ادم بستگي داره و اگه كسي دنبال اينجور روابط باشه بيرون دانشگاه هم تا دلتون بخواد زمينه داره
بايد يه فكر اساسي براي تربيت ديني جوونامون كنيم نسل ما كه پدر مادرامون مذهبي بودن شديم اين واي به حال بچه هاي ما و نسل ما!
ناشناس
|
Spain
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۰
3
13
ای کاش سطح تحلیل را کمی بالا ببریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۸۸/۱۱/۲۳
7
5
دانشگاه ما از این ترم این کا رو انجام دادن مسخرن (سما تنکابن)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۸۸/۱۲/۲۳
7
17
شخضا به عنوان دانشجو مخالفم و تمام دانشجوبان مخالف خواهند بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۰ - ۱۳۸۹/۰۱/۱۷
14
8
من کاملا موافقم و شما نمیگید اگه در دل مرض باشه در بیرون هم زمینه داره واین مرض در دانشگاه قوی تر میشه اگه تفکیک بشه عالیه واین باعث میشه جوانان به ازدواج های سنتی که تداوم بیشتری داره برسن و فکر وذکرشان فقط درس خواندن باشه نه دختر بازی و عاشق شدن ومشروط شدن ودخترها هم این همه روشون باز نمیشه که باهر مردی صحبت کنند ورابطه داشته باشن که در زندگی آینده هم برای خودشان هم دردسر وطلاق واین حرفها درست نکنند به نظر من سطح علمی هم بالاتر میره الان در ژآپن دانشگاههای زن ومرد جداست وچین هم تازگیه میخواند این کارو انجام بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۸۹/۰۲/۱۹
21
5
من هم با جدا سازی دختران و پسران لااقل در سطوح کاردانی و کارشناسی موافق هستم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۸۹/۰۳/۰۱
6
18
به نظر من جدایی خوب نیست.چرا که همین با هم بودن دختر و پسر باعث میشه که اونا روابط اجتماعی بهتری داشته باشن و به نوعی راحتر تو اجتماع رفت و آمد کنن.
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۸۹/۰۳/۰۶
3
13
شما فکر میکنید که اگه این تفکیک انجام بشه تموم مساله ها حل میشه!!!
ارتباطاتی که میون دختر و پسر تو دانشگاه ها هست تا حدی یه ارتباط کنترل شده است اما اگه تفکیک دختر و پسر انجام بشه در اون صورت ارتباط نه تنها بیشتر بلکه به ارتباطی کنترل نشده و نشدنی تبدیل میشه که به نظر من خیلی زیان بارتر از ارتباط محدود دانشجوهای دختر و پسر تو دانشگاه هاست. پس این طبیعیه که من با این شیوه مخالف باشم....
عليرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۸۹/۰۴/۱۰
4
16
اين آقايي كه همچين تزي دادن ظاهرا خيلي تو دوران دانشجوئي شون زجر كشيدن . بنده خدا
دو روز ديگه خيابونها و پياده رو ها رو هم مخصوص آقايون و خانوم ها مي كنن .
بريد خودتون رو درست كنيد بابا
يكي از اين دوستان هم نظر دادن خير سرشون
كه فرمودن تا مقطع كارشناسي ارشد جدا باشيم بعدش مختلط
يعني كارشناسي ها شهوت ندارن
يا شايد هم تو غذاشون تا دوران ارشد اونقدر كافور ريختن كه اون موقع خيالشون راحته ديگه
اي خداااااااااااااااااااااااااااااا
آخر و عاقبت و ما رو با اين جماعت به خير كن
انشالله
امان نقا
|
Afghanistan
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۸۹/۰۴/۳۰
9
4
یک گام بسا ارزنده برداشتید عالیه از این بهتر نه میشه خداحافظ تمام شما
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
2
8
سلام
بنده به عنوان یک پدر با کلیت مختلط بودن دانشگاهها مخالف نیستم چرا که به نقد استادان محترم این پنبه و آتش یا به تفسیر بنده این بندگان خدا و دختران و پسران ما بلاخره این دوره را باید بگذرانند اما اگر بتونیم همانطور که نام خدا باعث آرامش قلبها میشه با سخنانی گرم وگیرا بتوان با مخاطبین ارتباط برقرار کرد بهتر است و با ترویج اخلاق نیکو که همان کردار انسانی و اسلامی است اجازه تصمیم گیری را به فرزندانم بسپاریم چرا که اگر اشتباه انتخاب نمایند فردا نیز خود پدر و مادر خواهند شد و در همان مسیر اشتباه فرزندان خودرا هدایت میکنند.
مهمتر این است که در برخی دانشگاهها خواسته یا ناخواسته با تشکلهایی تحت عنوان کارگروه اساتید محترم مبادرت به تشویق دانشجویان پیگیری موضوعات داده شده و ارتباط تنگا تنگ در خارج از دانشگاه تشویق مینمایند که این میتونه فاجعه باشه البته به دور از شان غالب دانشجویان صدیق لیک در این جامعه کوچک همه افکار سالم ندارند به هرحال با کلیت مخالف نیستم ولی با ریزکارها و برخوردهای انجام گرفته مخالفم
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۹
3
14
این آقا اصلا مشکل داره آخه به فرض دانشگاه ها را جدا کنید خیابون وسینما و پارک و کوچه و تاکسی و فروشگاه و مغازه را هم میتونید جدا کنید .به جای این حرف های مضحک برین به داد مردم بدبختمون برسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۵
0
10
جداسازی جنسیتی در دانشگاه علامه اغاز شد
تنها راه چاره اینه که دروسی که به صورت تک جنسی ارائه میشه رو انتخاب نکنیم
عمران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۰/۰۱/۰۷
10
5
من به عنوان یک دانشجوی دختر با جدایی دخترها و پسرها موافقم چون تمام فکر و ذهن و حرف ماتوی خوابگاه پسر ها هستن و مهمتر از اینا به جای درس خوندن تمام وقتمون رو صرف این چیزای بیهوده میکنیم و با این سطح تحصیلی که الان دارم بعید میبینم که کارشناسی ارشدم رو بتونم دولتی بخونم .
به نظر من اجتماعی شدن این نیست که پسرها رو توی دانشکده یا بازار ببینی و سلامشون کنی یا وایسیم یک جا و با پسر ها بگییم و بخندیم .یا باهم بریم اردو و بدمینتون و والیبال و ...
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۴
5
12
شدیدا مخالف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
0
1
بنده به عنوان یک شخصی که به روابط دختر و پسر حساسم و در نرکده های فنی حرفه ای مشغول به تحصیلم از ابتدای ورود به دبیرستان دو طرح به ذهنم رسید:
1.جداسازی برای همیشه یعنی از ابتدایی تا دکتری و حتی بالاتر
2.مختلط کردن از ابتدا تا انتها که البته این کار بسیار ریسک پذیر است و حداقل5سال نیاز به فضا سازی قبل از مختلط کردن بچه های اول ابتدایی دارد و همچنین مراقبت شدید و کار فرهنگی کردن از پایه و ریشه وگرنه این کار آسیب های خیلی بیشتر را در بر خواهد داشت.
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۸
13
2
موافقم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۶
1
8
نظری ندارم چون اگه بخوان کاری رو بکنن به نظر شما کار ندارن
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۶
3
2
موافقم، چه بخوایم چه نخوایم این کار انجام میشه... الان این طرح تو دانشگاه مازندران (بابلسر ) داره شروع میشه. من خودم شخصا با این قضیه مخالفم و اعتقاد دارم دانشگاه که جای تبادل اطلاعات و علم هست باید جوری باشه که افراد چه دختر چه پسر در کنار هم برای یه مدتی حالا 2 سال یا 4 سال تبادل نظر و دیدگاه داشته باشن تا در نهایت هر دو طرف هم از لحاظ ارتباط با جنس مخالف و اجتماعی شدن به نقطه ای برسن که فردا در جامعه به مشکلی بر نخورند. در ضمن باید گفت که مشکل روابط نا مشروع هم وجود دارد و انکار ناپذیره ، اما در اکثر مواقع بعد از یک یا دو ترم که جوان با محیط دانشگاه آشنا بشه براش عادی میشه که وجود جنس مخالف در کنار من یه چیز طبیعیه. اگه قرار بود مرد و زن از هم جدا باشن خداوند متعال انسان را به این صورت نمی آفرید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۶
0
7
اما وقتی میگه اگر قرار است بين دخترها و پسرها ديوار بكشيد،‌دانشگاه‌ را تعطيل كنيد.منظورش این نیست که واقعاً بیان دیوار بکشین.دختر پسر را رو جدا کنید؟؟چرا یک دیوار وسط پیاده رو نمی کشید که اصلاً دو جنس مخالف به هم برخورد نکنن!!!هان؟حضرت محمد گفته نگاه نکنید،نگفته در کنار هم درس نخونید!!!!میگید چون تو دبیرستان جدا بودن الان تو این وضع.خب یه جور دیگه امتحان کنید!دبیرستان ها را چرا مختلت نمی کنید!!!امتحان دیگه!اگه بد بود قطع کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۹
1
10
بیا برو بابااااا ! معلوم نیس با خودشون چند چندن ! هر روز یه tez میدن !!
ناشناس
|
United States
|
۰۴:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۰
1
8
برید بمیرید بابا...
عزیز من گوش کن شما...آره با خود شمام...
میگن وقتی یه رویای ناکام داری اون رویا هیچ وقت مثل گوشت فاسد نمیشه...بلکه ازت یه یاغی میسازه...
ناشناس
|
Germany
|
۰۵:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۱
0
6
ببینید اینکه سطح علمی و تحصیلی بچه ها پایین رو با دختر پسر بودن قاطی نکنید برید دانشگاه ها و اساتید و متود های تحصیلیه فسیل شده تون رم درست کنید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۹
0
6
من خودم تو دبیرستان بودم الان تمام کردم . ما . معتقدیم که تو دبیرستان دوران بلوغ شهوت بود خوبه که جدا باشن اما بخواید دانشگاه هم جدا کنید دیگر باید منتظر نسلی عقده ای . تجاوز بسیار . نسلی شهوتی . پس دیگر ازدواج های دانشجویی در ان تخته بشه . و دارای نسلی کم جمعیت و نسلی که همه با همان روحیات دبیرستان و ازار اذیت دختران تجربه کنیم . و خیلی ها هستن وقتی مخلوط هستیم هم جنس خود را به خوبی میشناسیم . وانتخاب خودمان را به خوبی بکنیم . اما با این وضعیت هیچکسی . کسی را نمیشناسه . و از روی شهوت تصمیم میگیره . و باید منتظر ازدواج های خیلی زود رس یا ازدواج های در سن بالا باشیم .
سیاوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۳
2
10
من با جدا سازی دختر و پسر شدیدا مخالفم
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۹
0
10
واقعاً که..............
shahin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۸
0
8
به نظر من این طرح اصلا عملی نیست واگر هم عملی شود به صورت آزمایشی است و پس از یک مدت کوتاهی(2-1) سال متوقف میشود.در ضمن اجرای آزمایشی آن زمان زیادی رادر بر میگیرد.
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۰
2
8
من یه پیشنهاد بهتر دارم
یه طرح زوج و فرد بذارین،روزای زوج خانم ها از خونه بیان بیرون,روزای فرد آقایون...بهتر نیست؟

متاسفم واسه همتون که با همچین طرحی موافقین و اینقدر کوته فکرین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۱
1
9
خدا این جماعتو شفا بده هر شب میخوابن یه فکری به سرشون میزنه فرض میکنیم که تفکیک جنسیتی شد اینترنت و پارک و مهمانی و ماهواره ویا تو کوچه و خیابون رو میخواین چیکار کنید
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: