کد خبر:۳۲۳۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۸۸ - ۰۵:۲۷
تعداد بازدید: 2790
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
آدم‌ربايي دركار نبوده است
اين خبر گرچه با واكنش‌هاي زيادي از سوي مقامات قوه قضائيه و مجلس همراه شد ولي ترديدهايي را نيز درخصوص صحت ماجرايي كه اتفاق افتاده بود، به همراه داشت. ترديدهايي كه نخستين مرجع قضايي...
هفته گذشته خبري در روزنامه‌ها به چاپ رسيد كه به صحن علني مجلس هم كشيده شد.
خبري مبني بر اينكه 6 مرد بعد از ربودن زن جواني او را به بيابان‌هاي اطراف قيامدشت كشانده و مورد آزار و اذيت قرار داده بودند.

اين خبر گرچه با واكنش‌هاي زيادي از سوي مقامات قوه قضائيه و مجلس همراه شد ولي ترديدهايي را نيز درخصوص صحت ماجرايي كه اتفاق افتاده بود، به همراه داشت. ترديدهايي كه نخستين مرجع قضايي پرونده صبح 27 آبان در گفت‌وگو با همشهري به بيان آنها پرداخت.

قاضي جورابراهيميان، بازپرس مجتمع قضايي قيامدشت، نخستين كسي بود كه در جريان اين پرونده قرار گرفت. او در تشريح ماجرا به همشهري گفت: «بعد از ظهر دوازدهم آبانماه بود كه از سوي كلانتري قيامدشت به من اطلاع داده شد زن جواني با حضور در كلانتري، از 6 مرد به اتهام تجاوز به عنف شكايت كرده است.

بعد از اين تماس دستورات لازم را براي دستگيري متهمان صادر كردم و ماموران پليس همان شب 2 نفر از متهمان را دستگير و فرداي آن روز به دادسرا منتقل كردند.»

وي ادامه داد: از آنجايي كه تنها 2 نفر از متهمان دستگير شده بودند، پرونده به كلانتري ارجاع شد تا بقيه افرادي كه در اين ماجرا نقش داشتند دستگير شوند. به اين ترتيب ماموران در ادامه تحقيقات تمامي متهمان را دستگير كردند و اين افراد چهارشنبه، 13 آبان به دادسرا انتقال يافتند.

قاضي جورابراهيميان با اشاره به تحقيقات انجام شده از متهمان و شاكي پرونده در دادسرا افزود: زن جوان مدعي بود كه متهمان او را به زور مورد آزار و اذيت قرار داده‌اند. اين در حالي بود كه بازجويي از متهمان از ماجراي ديگري حكايت داشت.

وي تاكيدكرد: تحقيقات و بازجويي‌هاي صورت گرفته از متهمان نشان مي‌داد يكي از متهمان كه از مدتي قبل با اين زن آشنايي داشته، شب حادثه با او تماس مي‌گيرد و با او قرار مي‌گذارد. حدود ساعت 30/18، وقتي اين زن در محل قرار يعني شهرك قيامدشت، حاضر مي‌شود، بعد از سوار شدن به ماشين متهم، همراه هم به طرف بيابان‌هاي اطراف قيامدشت به راه مي‌افتند.

در همين هنگام 3 نفر ديگر از متهمان كه دوست و هم محلي متهم اول بودند و از قبل با او هماهنگ كرده بودند، سوار بر يك خودروي ديگر به‌دنبال آنها حركت مي‌كنند تا اينكه به محل مورد نظر مي‌رسند. بعد از آن متهم اول و دوستان او جرم را مرتكب مي‌شوند اما در همين هنگام 2 مرد جوان كه سوار موتورسيكلت در حال عبور از جاده بودند، با ديدن نور خودروي متهمان، به سمت آنها تغيير مسير مي‌‌دهند.

مردان موتور سوار وقتي به محل مي‌رسند، متوجه ماجرا مي‌شوند و در همين هنگام يكي از آنها كه سرباز يكي از ارگان‌ها بوده، متهمان و زن جوان را تهديد مي‌كند و همراه دوستش اين زن را مورد آزار و اذيت قرار مي‌دهند. به‌دنبال اين ماجرا نيز زن جوان وقتي به قيامدشت مي‌رسد، به كلانتري رفته و از متهمان به اتهام تجاوز به عنف شكايت مي‌كند.

قاضي جورابراهيميان تاكيد كرد: با اين اطلاعات، از آنجايي كه اتهام متهمان، تجاوز به عنف بود و رسيدگي به اين اتهام نيز فقط بايد در دادگاه كيفري استان تهران انجام شود، براي پرونده قرار عدم‌صلاحيت صادر شد و اين پرونده در اختيار كلانتري قرار گرفت تا ماموران آن را به دادگاه كيفري استان تهران ارسال كنند. اما در ارسال اين پرونده اشتباهي صورت مي‌گيرد و ماموران به جاي اينكه آن را به دادگاه كيفري استان ارسال كنند، پرونده را در اختيار دادگاه عمومي قرار مي‌دهند.

وي يادآور شد: قاضي كشيك وقت، بعد از مطالعه پرونده، آن را به اشتباه به دادسراي جنايي تهران ارجاع مي‌دهد و اين پرونده در اختيار داديار كشيك دادسراي جنايي قرار مي‌گيرد.

اين در حالي بود كه زن جوان وقتي مقابل داديار كشيك قرار مي‌گيرد، ادعاي عجيبي را مطرح مي‌كند و مي‌گويد كه متهمان او را با تهديد چاقو و در راه خانه ربوده‌اند و بعد از انتقال به بيابان‌هاي اطراف قيامدشت مورد آزار و اذيت قرار داده‌اند.

با اين ادعاي جديد شاكي، داديار پرونده اتهام آدم‌ربايي و غصب عنوان را به متهمان تفهيم كرده و پرونده را به مجتمع قيامدشت مي‌فرستد. همان موقع بود كه خبرنگاران نيز در جريان ماجرا قرار مي‌گيرند و اين خبر با توجه به ادعاهاي جديد شاكي در روزنامه‌ها منتشر مي‌شود.

داديار دادسراي قيامدشت با اشاره به اينكه ادعاهاي جديد متهم در مقابل داديار جنايي از نظر من صحت ندارد، افزود: در تحقيقات بنده مشخص شد هيچ آدم‌ربايي و استفاده از چاقو يا اسلحه براي تهديد شاكي در اين پرونده اتفاق نيفتاده و اين زن ابتدا با رضايت خودش با متهم اول راهي بيابان‌هاي اطراف قيامدشت شده است اما مسئله ورود 2 مرد موتور سوار و اينكه يكي از آنها خودش را مامور معرفي كرده، مسئله‌اي است كه در حال حاضر تحقيقات درخصوص آن ادامه دارد.

وي خاطرنشان كرد: هم‌اكنون بخشي از پرونده كه مربوط به اتهامات آدم ربايي و غصب عنوان است به اين دادسرا ارجاع شده كه به‌نظر بنده ماجراي آدم‌ربايي در كار نبوده است. بخش ديگري هم كه مربوط به تجاوز به عنف است در دادگاه كيفري استان تهران در حال رسيدگي است.

پاي ميز محاكمه

با ارسال پرونده به دادگاه كيفري استان تهران و تاكيد مقامات قضايي درخصوص رسيدگي ويژه به اين پرونده جنجالي، صبح ديروز هر 6 متهم در شعبه 77 دادگاه كيفري استان تهران مقابل قاضي ساعي و 3 مستشار دادگاه قرار گرفتند. 

آنها اتهام رابطه با زن جوان را قبول کردند اما يکي از آنان مدعي شد پيامک هايي از زن قيامدشتي دارد که نشان مي دهد او به خواسته خودش به رابطه جنسي تن داده است.
 
اين جوان ادعا کرد از قبل با اين زن رابطه داشته است. او گفت؛ مدت ها بود که با اين زن رابطه داشتم. روز حادثه پيامکي از او گرفتم و سر قرار رفتم. در ماشين که بودم با دوستانم تماس گرفتم و آنها هم آمدند. حين رابطه با آن زن دو فرد موتورسوار رسيدند و آنها هم تصميم به تجاوز گرفتند و در همين حين بود که پليس رسيد و ما را دستگير کرد. اين ادعا از سوي ساير متهمان نيز مطرح شد و آنها گفتند شاکي هيچ مقاومتي در برابر خواسته آنها نکرده و خود به اين کار راضي بوده و حتي از آنها تقاضاي پول نيز کرده است.
 
اين ادعاها در حالي مطرح شد که زن جوان فقط ارتباط با يکي از پسران را قبول کرده و گفته است پنج مرد ديگر به زور او را مورد تعرض قرار داده اند. اين زن در جريان تحقيقات گفت؛ آن پنج مرد به خواهش هاي من توجهي نکردند و مرا مورد آزار قرار دادند و من گفته هاي آنها را قبول ندارم. من نمي دانستم آنها کيستند و چرا با من چنين کاري مي کنند.
 
زن قيامدشتي که مدعي است مورد تعرض پنج نفر قرار گرفته است از اولين شوهرش به خاطر اعتياد وي طلاق گرفت و از آن پس با دخترش زندگي مي کرد تا اينکه چندي بعد به عقد يک مرد ديگر درآمد اما شوهر دومش نيز به بيماري رواني مبتلا بود و باعث شد آن دو از هم جدا شوند. هنوز بررسي ها در مورد ادعاي زن جوان ادامه دارد و هيات قضات دادگاه کيفري استان تهران روز گذشته پشت درهاي بسته بازجويي از شش جوان را آغاز کردند. از آنجايي که اين پرونده با عنوان تجاوز به عنف مورد رسيدگي قرار مي گيرد جلسات محاکمه غيرعلني است و جزيياتي از آن فاش نشده است.

بعد از اظهارات متهمان، قاضي دادگاه نيز ختم جلسه را اعلام كرد تا تحقيقات بيشتري درخصوص درستي يا نادرستي ادعاهاي آنها و پيامك انجام شود.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: