کد خبر:۳۱۸۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۸۸ - ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 6135
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
فشار روانی محیط کار، بهره وری کارمندان را کم می کند
سلامت کارمندان به رفتار رئیس نیز بستگی دارد، زمانی که رئیس فردی سخت گیر باشد و پیوسته دستور بدهد، کارمندان تحت فشارهای روانی و عاطفی قرار می گیرند.
استرس ، افسردگی ، نگرانی و نادرست نشستن به ویژه درخصوص کسانی که مدتی طولانی درمکانی ثابت می نشینند، از عوامل مشکلات روانی و جسمی کارمندان در محل کار است.

واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد ، اداره خدمات بهداشتی در بانک جهانی اعلام کرد: کسانی که هنگام کار کردن ساعات زیادی در وضعیتی نادرست روی صندلی می نشینند به دردهایی در ناحیه کمر ، گردن ، بازوها ، مچ ها و ماهیچه ها مبتلا می شوند.

فشار وارد شدن به عضلات و اسکلت و دستها و پاها و گردن و کتف یکی از پیامدهای نشستن نادرست در محل کار در ادارات است.

همچنین سلامت کارمندان همچنین به رفتار رئیس نیز بستگی دارد، زمانی که رئیس فردی سخت گیر باشد و پیوسته دستور بدهد، کارمندان تحت فشارهای روانی و عاطفی قرار می گیرند.

مردان کارمند که از رفتار کارفرمای خود راضی نیستند بیشتر از زنان کارمند دچار مشکلات روانی و جسمی از جمله احساس درد در ناحیه قفسه سینه می شوند و 25 درصد بیشتر در معرض اختلال در عملکرد ماهیچه قلب و در نتیجه درد در ناحیه قفسه سینه هستند.

کسانی که به چنین حالاتی دچار می شوند باید مدتی از محیط کار دور شوند.

در این حال وزارت بهداشت انگلیس اعلام کرد: استرس و نگرانی و افسردگی کارمندان در محیط کار و در نتیجه، کاهش بهره وری آنان، هر سال 28 میلیارد و 300 میلیون پوند به کارفرمایان در انگلیس زیان وارد می کند.

با ایجات تغییراتی جزیی از جمله فراهم کردن امکان ورزش و تحرکات بدنی برای کارمندان و بهبود بخشیدن فضای کار می توان از ایجاد چنین زیانی جلوگیری کرد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: