کد خبر:۳۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۸۸ - ۰۸:۲۹
تعداد بازدید: 2282
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
حجاج حق ندارند با خود مواد مخدر به مناسک حج ببرند
قائم مقام دبيرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از دستگيري هزار نفر حامل مواد مخدر در ايران و 190 نفر در عربستان در حج عمره امسال خبر داد...
قائم مقام دبيرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از دستگيري هزار نفر حامل مواد مخدر در ايران و 190 نفر در عربستان در حج عمره امسال خبر داد. به گزارش روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر، طه طاهري بيشترين مقدار مواد مخدر کشف شده از حجاج ايراني در عربستان را حدود 100 گرم و براي مصرف شخصي اعلام کرد و درباره سياست هاي مقابله با اين جرم تصريح کرد؛ در حج عمره و واجب امسال با کساني که به هر ميزان و به هر دليل مواد مخدر همراه داشته باشند، مانند ديگر مجرمان مواد مخدر برخورد مي شود زيرا حجاج حق ندارند با خود مواد مخدر به مناسک حج ببرند و با اين اقدام موجب خدشه دار شدن شئونات ملي شوند.

بنابراين از اين پس مقرر شده مبادي خروجي سفر حج عمره و تمتع به شدت کنترل شود و هر زائري که معتاد به مواد مخدر بود يا مقاديري مواد مخدر به همراه داشت ضمن برخورد قاطع با وي از تشرفش به مناسک حج جلوگيري و مانند ساير متهمان به مراجع قضايي معرفي شود. به گفته طاهري تا پيش از اين اگر از فردي هنگام تشرف به حج مقاديري مواد مخدر کشف مي شد فقط مواد کشف شده توقيف و بعد از بازگشت از حج به مراجع قضايي ذي ربط معرفي مي شد، ولي از اين پس علاوه بر برخورد قاطع، از تشرف اين دسته حجاج به حج ممانعت مي شود. وي افزود؛ زائراني که در عربستان حتي با يک گرم مواد دستگير شدند اکنون در زندان هاي عربستان بازداشت هستند و در شرايط سخت به سر مي برند.

وي همچنين از فرصت چهارماهه تمام مراکز و سازمان هاي دولتي و غيردولتي ترک اعتياد غيرمجاز کشور براي تطبيق با استانداردها و کسب شرايط لازم خبر داد و تاکيد کرد؛ «در راستاي اجراي طرح ضربتي که از پانزدهم مهرماه سال جاري آغاز شده، تمام مراکز ترک اعتياد بايد خود را با استانداردها و شرايط لازم از جمله برخورداري از پزشک و روانشناس کشيک و ساير شرايط لازم مانند سرويس هاي بهداشتي، وضعيت تغذيه، روش هاي سم زدايي موثر ترک اعتياد و... بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت تطبيق دهند و در غير اين صورت از سوي نيروي انتظامي تعطيل مي شوند.» به گفته وي از مجموع يک هزار مرکز ترک اعتياد دولتي، خصوصي و مردم نهاد در کشور 70 درصد به طور مجاز و 30 درصد به طور غيرمجاز فعال هستند. طاهري همچنين از تاکيد يکصد و بيست و چهارمين جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر بر پوشش درماني براي 85 درصد جامعه معتادان کشور تا پايان برنامه پنجم توسعه خبر داد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: