کد خبر:۳۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۸۸ - ۱۰:۳۵
تعداد بازدید: 3306
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
گسترش توريسم مرگ در كشور سوئيس
توريسم مرگ به نوعي گردشگري که در آن با كمك سازمان‌هاي ويژه ارائه خدمات مرگ آسان، به بيماران نا اميد و توريست‌هاي علاقمند به خودكشي مي‌دهند، گفته مي‌شود.
گسترش توريسم مرگ مقامات سوييس را به تجديد نظر در قانون اجازه مرگ‌هاي خودخواسته و كمك به خودكشي دراين كشور واداشته است. بر اين اساس خواسته شده تا اين نوع خدمات توريستي متوقف شود. وزير دادگستري سوييس به توريسم مرگ در اين كشور اعتراض كرد

به گزارش ميراث فرهنگي وزير دادگستري سوييس در مخالفت با توريسم مرگ دراين كشور تلاش‌هاي جدي تازه‌اي را آغاز كرده است.

به گزارش خبرگزاري ABC "اولين وايدمر اشلومف" وزيردادگستري سوييس دراعتراض به توريسم مرگ در اين كشور خواستار توقف اين نوع توريسم در كشورش شده است.

توريسم مرگ به نوعي گردشگري که در آن با كمك سازمان‌هاي ويژه ارائه خدمات مرگ آسان، به بيماران نا اميد و توريست‌هاي علاقمند به خودكشي مي‌دهند، گفته مي‌شود.

بنا به همين گزارش مقررات قضايي سوييس نسبت به اقدام خودكشي بيماران بدحال و كمك به مرگ اين بيماران با تساهل و آسان‌گيري برخورد مي‌كند و درصورتي كه بيمار خود رسما براي مرگ اعلام آمادگي و درخواست كمك كند، شخص يا اشخاصي كه دراين امر به مرگ بيمار كمك كرده‌اند مورد تعقيب يا مجازات قرار نخواهند گرفت.

با توجه به قانون آزادي اقدام به خودكشي، سال‌هاست كه دراين كشور سازمان‌هاي متعددي دراين زمينه فعاليت دارند و خدمات ويژه خودكشي به متقاضيان ارائه مي‌كنند اما يكي از اين گروه‌ها به افراد خارجي نيز اين نوع خدمات را ارائه مي‌كند.

خانم «وايدمر» دراعتراض اخير خود اظهار داشت: «امروزه در نتيجه خدمات ويژه‌اي كه اين قبيل سازمان‌ها دركمك به خودكشي به افراد مي‌دهند، برخي افراد باهدف خودكشي به سوييس مي آيند و تقريبا روز بعد به راحتي مي‌توانند يك دستيار براي اقدام خودكشي در اين كشور بيابند. اما اين مسئله و ارائه اين قبيل تسهيلات بايد متوقف شود.»

وزير دادگستري سوييس خواستار ايجاد يك دوره ويژه مشاوره براي افراد متقاضي خودكشي شدكه درف اصله زماني پيش از نخستين تماس اين افراد با كاركنان يا سازمان‌هاي ارائه دهنده خدمات خودكشي توسط همين سازمان‌ها يا گروه‌هاي ديگر ايجاد شود.

«وايدمراشلومف» همچنين با انتقاد از كاربرد گاز هليوم براي مرگ متقاضيان خودكشي، خواستار شفافيت مالي گروه‌هاي فعال دراين زمينه شد و بر ضرورت ارائه اسناد و مدارك دقيق براي كسب اطمينان دراين فعاليت‌ها تاكيد كرد.

وزير دادگستري سوييس اين اظهارات را پس ازآن مطرح كرد كه دولت سوييس پيش‌تر اعلام كرده بوده درصدد تجديد نظر در احكام و مقررات قانوني جاري در زمينه كمك به خودكشي است.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: