کد خبر:۳۰۴۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۸۸ - ۱۵:۰۵
تعداد بازدید: 3930
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
آيت‌الله جنتي:
حتما براي روز 13 آبان بي‌نقشه نيستند
وي با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالروز 13 آبان روز مبارزه با استكبار نيز گفت: عده‌اي كه مهره‌هاي دست استكبارهستند، نقشه‌هايي دارند حتما براي روز 13 بي‌نقشه نيستند. مساله بسيار مهم است...
آيت‌الله احمد جنتي در خطبه نماز جمعه تهران با اشاره به بحث هدفمند كردن يارانه‌ها آن را موضوع حساسي دانست و افزود: در سال‌هاي قبل نيز حرف آن مطرح مي‌شد، اما به آن عمل نمي‌شد اين بار دولت و مجلس شجاعانه به ميدان آمده، كار بسيار بزرگ و اساسي از الگوي مصرف را مشخص كرده و از ريخت و پاش‌ها جلوگيري كرده‌اند كه بايد زودتر عملي شود. بايد از ظلم به طبقه محروم جلوگيري شود. 30 سال است بي‌عدالتي داريم؛ 30 درصد انرژي براي محرومان است و 70 درصد براي اقشار ديگر، قيمت‌هاي واقعي بايد مشخص و تثبيت شود. اين وضعي كه داريم چند سال ديگر به بن بست بر مي‌خوريم. اين منابع تمام مي‌شود و ناچاريم تكدي كنيم. بهترين زمان براي حل اين موضوع امروز است.

وي ادامه داد: البته نبايد شوك وارد شود، افكار عمومي حتما بايد توجيه باشند و بدانند كه چه خدمت بزرگي مي‌شود، مجلس بايد دقت كند. نظارت بر كار و اجراي آن بايد صورت گيرد و نبايد اين كار متوقف شود.

وي با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالروز 13 آبان روز مبارزه با استكبار نيز گفت: عده‌اي كه مهره‌هاي دست استكبارهستند، نقشه‌هايي دارند كه البته مرتبا خنثي مي‌شود. همان‌طور كه در روزهايي مثل قدس و ... اقداماتي كردند. حتما براي روز 13 بي‌نقشه نيستند. مساله بسيار مهم است و بيش از آن است كه دستگاه قضايي و امنيتي برخورد مي‌كند. اين اقدامات از مركز ناشناخته‌اي هدايت مي‌شود و براي آينده هم نقشه دارند. آن‌ها كه روي صحنه هستند مهره‌ها و اسباب‌بازي هستند. دانسته يا نادانسته اما مساله به اين سادگي نيست.

وي ادامه داد: اگر دستگاه قضايي و امنيتي سست با آن‌ها برخورد كند به امت، ملت، اسلام و شهدا خيانت كرده است. دبير شوراي نگهبان خاطرنشان كرد: اين فتنه‌گران بايد توبه و گذشته خود را جبران كنند تا رافت اسلامي شامل حال آن‌ها شود. پيش از توبه رافت اسلامي معنا ندارد. سه اصل عدالت، بازدارندگي و رافت بايد اجرا شود.

وي تاكيد كرد: نمي‌شود با كساني كه بدترين دشمني‌ها را به كار بردند و مايه ناراحتي علاقه‌مندان به جمهوري اسلامي ايران در دنيا شدند با رافت برخورد كرد. كسي به قاتل خود گل تقديم نمي‌كند. كدام رافت؟ آن هم قاتلي كه هنوز دست از جنايت خود بر نداشته است. هر كسي كه در اين قضيه سهمي دارد بايد با روشنگري نقش خود را ايفا كند. آيت‌الله لاريجاني كه كمر بسته قرار شده و خود نيز فرموده‌اند عدالت را اجرا مي‌كند. بايد گفت يكي از مصاديق بارز عدالت اينجاست. مساله، مساله براندازي است، مي‌خواهند 30 سال جهاد، شهادت، رزمندگي و محروميت كشيدن را پايمال كنند و اسلام را به دوران طاغوت برگردانند. اين كار در سياست و انديشه آن‌ها بوده است. مساله يك حزب و جمعيت نيست.

وي ادامه داد: اين مساله ريشه دار است و بايد با ريشه‌ها برخورد شود، دستگاه فرهنگي، تبليغاتي ما بايد به اين موضوع بپردازد. مساله جنگ قدرت و انتخابات نيست كه بگوييم تلاش براي حضور در مجلس و يا رياست جمهوري مي‌شد، اين با تمام انتخابات گذشته فرق داشت. مساله اين است كه عده‌اي مي خواهند نظام را براندازند و عده‌اي مي‌خواهند مانع شوند. يعني همان مساله‌اي كه انبيا و اولياء ما با آن روبرو بودند. يك عده‌اي براي منافع ملي و اسلام كار مي‌كنند و عده‌اي ديگر براي منافع شخصي خود.

جنتي با بيان اين‌كه " اقتدار ايران در ابعاد مختلف روزافزون است" گفت: در اين شرايط يك مرتبه عده‌اي آشوبي برقرار مي‌كنند كه برادر عزيز ما سيدحسن نصرالله مي‌گويد آن زمان كه اين اتفاق افتاد از همه جاي دنيا به من زنگ مي‌زدند و مي‌پرسيدند كه در ايران چه شده است؟ چشم همه آزادي‌خواهان و عدالت‌طلبان دنيا به اينجاست. چه اتفاقي افتاده است؟ زنگ مي‌زدند و اظهار وحشت و ناراحتي مي‌كردند، اين ناراحتي‌ها بود تا زماني كه مقام معظم رهبري آن خطبه را در روز قدس خواندند و خيال‌ها آسوده شد.

وي با تاكيد بر اين‌كه " آرامش بايد حفظ شود و مردم بايد كار خود را بكنند" در عين حال اظهار كرد: اما مقابله با اغتشاشگران هم بايد صورت گيرد. هرچه پيش رويم آرامش بيشتر مي‌شود.

وي گفت: آن‌ها مي‌خواهند روز 13 آبان ماهيت آمريكايي اسرائيلي خود را ـ كه روز قدس نيز نشان دادند ـ نشان دهند. آن‌ها اگر رو داشته باشند زنده باد آمريكا و اسرائيل هم مي‌گويند كه بدشان هم نمي‌آيد، بگويند.

خطيب نماز جمعه تهران گفت: اين مژده را مي‌دهم كه انقلاب ما در اعماق جان مردم ريشه دارد و چيزي نيست كه بشود آن را از جا كند. مساله عقيده و دين است. هر اقدامي كه بخواهد در خلاف مسير مردم و ولايت باشد محكوم به شكست است و موفق نمي‌شوند. آن‌ها بيخود به خود وعده ندهند، خط امام و ولايت زنده است.

وي هم‌چنين با اشاره به سالگرد رحلت آيت‌الله اشرفي اصفهاني، شهيد محراب گفت: او در سن 80 سالگي راه‌هاي صعب‌العبور را پيمود و خود را به جبهه رساند و در صف مجاهدين قرار گرفت و در آن صف نيز وارد محشر مي‌شود. جاي تاسف و تاثر است كه دشمنان نمي‌توانند او را در محراب تحمل كنند و به شهادتش مي‌رسانند.

به گزارش ايسنا جنتي در خطبه اول نماز جمعه اين هفته تهران نيز با تسليت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) گفت: امام صادق(ع) حق بسيار بزرگي به اسلام و مسلمانان دارد، ايشان فرصتي به دست آوردند در عمر 65 ساله و امامت 34 ساله خود با همه مشكلاتي كه وجود داشت در مسير نشر معارف اسلامي و تفسير قرآن در حد اعلا عمل كنند. اين اقدامات و تلاش‌ها در زماني صورت گرفت كه آشفتگي در مسايل فتوا و فرقه‌هاي مختلف به وجود آمده بود و در هر گوشه‌اي فردي ادعاي كرسي فتوا كرده بود.

وي گفت: امام صادق(ع) با شيعيان خود نيز مشكلاتي داشت؛ آن‌هايي كه رازدار نبودند و به رعايت اسرار توجه نمي‌كردند با اين‌كه حضرت شديدا تاكيد كرده بودند كه اسرار ما فاش نشود. حتي در رواياتي مي‌فرمايند به خود اجازه مي‌دهم اين‌ها را لعنت كنم. مساله امنيتي تا اين حد مهم است كه در شرايطي دشمن براي سركوب آمده است ما به دست خود به آن‌ها بهانه ندهيم.

خطيب نماز جمعه دتهران افزود: امام صادق(ع) مي‌فرمايد كسي كه سر ما را فاش مي‌كند مثل اين است كه با شمشير به جنگ ما آمده است و در حديث ديگري مي‌فرمايد اين فرد از كسي كه با شمشير به جنگ ما مي‌آيد نيز بدتر است. قضيه مسايل امنيتي اين چنين است كه امروز متاسفانه ما هم گرفتارآن هستيم. هميشه حركت‌هاي اسلامي گرفتار اين مسايل بوده است.

وي در ادامه به احاديثي از امام صادق(ع) در مورد توجه به امورات و حل مسايل مسلمانان اشاره كرد و گفت: نمي‌دانم اين مديران مملكت به اين حرف‌ها توجه دارند يا نه. آيا به امام صادق(ع) اعتقاد ندارند؟ گاهي آدم بايد آن‌قدر تلفن بزند و براي كار يك مسلمان سفارش كند و آخر هم به نتيجه نمي‌رسد. نمي‌دانم برخي از اين‌ها به چه چيزي پايبند هستند. البته همه را نمي‌گويم تعدادي هستند كه با اسم و آدرس سراغ آن‌ها مي‌روند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: