کد خبر:۳۰۳۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۸۸ - ۱۱:۳۹
تعداد بازدید: 3294
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
با برخوردهای ناصواب نسل جوان را به سمت اجنبی نكشانيم
آقای کلهر در جریان مناظره با مرعشی و تبلیغات ریاست جمهوری دوره نهم در برنامه زنده تلویزیون و به نحوی بسیار کنایه گونه خطاب به مرعشی گفت:گروه مشاوره دهنده بهتر است بروند استراحت کنند و نظاره کنند و ببینند بچه هایشان چه می کنند
طی روز گذشته برخی سایتهای اینترنتی خبری را منتشر ساختند که بر اساس آن نرگس کلهر که پیش از این گفته می شد با یک فیلم با نام فیلمی " خیش " در محکومیت شکنجه در فستیوال حقوق بشر نورنبرگ المان شرکت کرده است ضمن حمله شدید به دیدگاههای پدرش و ظاهر شدن با شال سبز در شبکه هاي خارجي گفته : از رای ما گذشته، زندگی ما را پس بدهید

پس از گذشت 48 ساعت از طرح موضوع پناهندگی نرگس کلهر ، ساعتی پیش مشاور رسانه ای احمدی نژاد این مسئله را تایید کرد و در این رابطه توضیح داد

کلهر گفت :همانگونه که نرگس گفته او پس از جداشدن من از مادرش زندگی خود را با مادرش ادامه داد و خود به تنهایی در مورد رفتنش تصمیم گرفت.

مهدی کلهر مشاور رئیس جمهور که در خصوص رفتن دخترش "نرگس کلهر" به خارج از کشور و جنجال برخی رسانه ها در خصوص موضوع پناهندگی وی با خبرنگار مهر سخن می گفت، با بیان این مطلب اظهار داشت: پس از جدا شدن بنده از همسرم ، "نرگس" به خواست خود با مادرش زندگی کرد و بنده نیز طبق قانون همواره نفقه او را پرداخت می کردم.

وی ادامه داد: تا زمانی که موضوع سفر وی در رسانه ها مطرح نشده بود من از این سفر خبری نداشتم. "نرگس" تحصیل کرده دررشته گرافیک و سینما است و گویا برای اکران فیلمش به آلمان سفر کرده است، حال گویا در کنار این موضوع تقاضای پناهندگی نیز کرده که این یک تصمیم شخصی و مرتبط با خود اوست . ضمن اینکه خود او نیز یادآور شده در یکسال گذشته مرا ندیده و تاکید کرده که فرزندان من از هیچ رانتی به خاطر پدرشان برخوردار نبوده اند.

کلهر تاکید کرد: این امر نشان از آزادی است که در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، اما اینکه رسانه ها به این امر دامن می زنند مهمترین نشانه جو سازی و علاقمندی آنها به تخریب چهره مسئولین کشور است.

کلهر گفت: نرگس 25 سال سن دارد و مادر او به دلیل اینکه من با آقای احمدی نژاد در همان سالها (84) همکاری می کردم ، درخواست طلاق کرد و این امر نیز محقق شد.

امروز نیز وی یکی از مخالفان آقای احمدی نژاد است و در حال حاضر نیز در دانشکده صدا و سیما تدریس می کند.

مشاور رئیس جمهور در پاسخ به این سئوال که آیا می دانید دخترتان چه فیلمی ساخته است گفت: من اطلاعی در این زمینه ندارم.

وی همچنین در پاسخ به این سئوال که به نظر شما دلیل رفتن دخترتان به خارج از کشور و موضوع پناهندگیش چه می تواند باشد ، گفت: این موضوعی است که "نرگس" باید پاسخ دهد نه من. چون هیچ اطلاعی از تصمیم او نداشته ام و البته هرگز نیز در صدد تحمیل دیدگاه خود به فرزندانم نبوده ام. فقط می دانم چندبار قرار شد فیلمی که او ساخته پخش شود که این امر محقق نشد، بعد هم دلش خواست و رفت. من طبق اعتقادی که داشته و دارم برای هیچ یک از فرزندان از رانت استفاده نکرده ام. پس اینکه نرگس پارچه سبز به دستش بسته و با رسانه های غربی مصاحبه کرده به خود او مربوط است.

مشاور رئیس جمهور افزود: من در هر صورت نرگس را فرزند خودم می دانم. گمان می کنم که او توسط دشمنان مملکت اغفال و نقش ابزار تبلیغاتی آنها را ایفا کرده است. به عنوان یک پدر به او نصیحت می کنم ابزار دشمن علیه کشورش نشود و راهی را نرود که بازگشتی در آن وجود ندارد.

در عین حال نرگس کلهر در گفتگویی با بی بی سی گفت :

اگر کسی من را گول زده بد و فریب داده بود حالا در کمپ پناهندگان آلمان نبودم و کسی مرا فریب نداده و من با ارده خودم آمدم و کسی هم من را حمایت نکرده و در آینده هم سکوت نمی کنم و البته یکسالی از پدرم دور بودم که دلایل خانوادگی داشت ولی خودم را بخشی از جریان سبز می دانم

طبق اخبار منتشره از سوی رسانه های غربی ، نرگس کلهر، دختر مهدی کلهر مشاور محمود احمدی نژاد که با فیلمی در موضوع شکنجه به فستیوال حقوق بشر نورنبرگ آلمان رفته بود، از کشورها غربی درخواست پناهندگی کرده است .

بر اساس این گزارش نرگس که بدون حجاب در مقابل سوالات حنا مخملباف قرار گرفته بود و فیلم گفتگویش از شبکه تلویزیونی صدای آمریکا نیز پخش شد با انتقاد از محمود احمدی نژاد وی را مورد خطاب قرار داد وی در گفتگو با یکی از سایتهای اینترنتی شرکت جسته و ضمن اعلام اینکه قصد پناهندگی دارد می گوید : با پدر خود ارتباطی ندارد و با مادرش زندگی می کند

این هشتمین کار کوتاه من است.چون کارهایم اجازه نمایش نداشتند.این اولین فیلمی است که با آن از کشور بیرون آمده ام. من این فیلم را پارسال ساختم که اوضاع با امسال خیلی فرق داشت؛می خواستم یک فیلم اقتباسی بسازم .برای همین چند کتاب خواندم و کار کافکا را یک جورهایی خیلی نزدیک به چیزی دیدم که مورد نظرم بود.

البته واقعیت این است که شرایط امروز ایران با شرایط یک سال پیش فرق می کرد؛الان خیلی چیزها عوض شده است.نمی دانم آن موقع چه چیزی در ذهنم می گذشت که فکر کردم این فیلم را بسازم ولی الان خیلی تعابیر می شود از فیلم کرد.آن موقع من داشتم فقط در مورد فلسفه زندگی که وجود دارد،بالاو پایین کردن آن و اینکه یک انسان می تواند اصولا بدون داشتن هیچ تقصیری، محکوم به گذراندن یک شرایط سخت وبحرانی بشود کار می کردم.به هر حال من بزرگ شده بعد از انقلاب هستم و در این بیست و چند سال عوامل مختلفی روی من و روحیه ام تاثیر گذاشته است که روی این موضوع انگشت گذاشته ام.

می گویید شرایط ایران با یک سال پیش تفاوت کرده؛این تفاوت را امروز می توانیم در فیلم شما پی بگیریم؟فیلم این را به ما می گوید؟

فکر نکنید می خواهم گنده حرف بزنم ولی فکر می کنم یک کمی کلی تر نگاه می کنم.روایتی که این فیلم می خواهد بیان کند داستان انسان هایی است که محکوم به زجر کشیدن هستند؛بدون هیچ گناهی. نه؛ نه یک مفهوم بزرگ فلسفی است و نه به یک واقعیت خاص بر می گردد؛بر می گردد به دوره ای که ما به دنیا آمدیم،بزرگ شدیم و در شرایطی زندگی می کنیم که قبل و بعدش را هم ندیده ایم.شرایطی که جوانانی مانند من در آن به دنیا آمده و در آن بزرگ شده اند.ما یک خرده داریم این کل را نگاه می کنیم.

خب همین کلی که شما به آن نگاه می کنید،به زبان روشن تر چیست؟

کل این است که ما نمی خواهیم دیگران موقعیت های سخت را بر ما تحمیل کنند؛اگر قرارست ما داغان بشویم،بگذارید خودمان این کار را بکنیم.ما می خواهیم خودمان به استقبال زجر برویم پیش از آنکه ما را زجرکش کنند. از پس دادن رای گذشته؛ما می گوییم زندگی ما را پس بدهید.

راستی رابطه با آقای کلهر، پدر شما و مشاور آقای احمدی نژاد چطورست؟می داند از کشور خارج شده اید؟

نه؛من بیش از یک سال است که با او رابطه ای ندارم.بعد از طلاق، با مادرم زندگی می کنم و هیچ کس ازخروجم از کشور خبر ندارد.فیلم را فرستادم و بعد نامه ای برایم آمد مبنی بر اینکه فیلم پذیرفته شده.در ایران هم که بودم کار تدوین می کردم و خرج زندگی ام را در می آوردم.چند فیلم کوتاه هم ساختم که به هیچکدام اجازه و یا مجوز پخش ندادند.این یکی را بدون مجوز ساختم چون می خواستم کار تجربی کنم. ضمن اینکه به کسی نگفته ام دختر فلان کس هستم؛نمی خواهم اسم کسی پشتم باشد


نرگس و نرگسهای دیگر جوانهای این مرز و بوم هستند و امثال آقای کلهر متهم هستند که با نگرش نادرست به مقوله تربیت نتوانستند آنها را هدایت کنند و با برخوردهای ناصواب سمت و سوی این نسل را به سوی اجنبی تغییر دادند و از آنجا که فکری به حال این نسل نکردند نتیجه شدچنین اتفاقاتی که موجب خسارت به کشور است

جالب اینکه آقای کلهر در جریان مناظره با مرعشی و تبلیغات ریاست جمهوری دوره نهم در برنامه زنده تلویزیون و به نحوی بسیار کنایه گونه خطاب به مرعشی گفت:گروه مشاوره دهنده بهتر است بروند استراحت کنند و نظاره کنند و ببینند بچه هایشان چه می کنندمتن خلاصه شده:پايگاه خبري عبرت
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: