کد خبر:۳۰۲۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۸۸ - ۰۷:۴۲
تعداد بازدید: 3079
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مشايي: در صدا و سيما احمدي نژاد باهوش است
ستايش مشاور عالي از آقاي رئيس جمهور
مشايي: احمدي نژاد زماني که در مجمع عمومي سازمان ملل سخن مي گويد، موج آفرين مي شود، فضا را مي شکند و گوش هاي جهانيان را تسخير مي کند.
مشاور و رييس دفتر احمدي نژاد صبح روز يکشنبه با حضور در برنامه صبحگاهي و زنده شبکه دو سيما به پرسش هايي درباره وظايف دفتر رييس جمهور، سابقه فردي و اجرايي خود، نفوذ وي در تصميمات احمدي نژاد، برخي انتقادها درباره سفر رييس جمهور به نيويورک، زمان معرفي 3 وزير باقيمانده کابينه دهم به مجلس و مهمترين اولويت کاري دولت دهم پاسخ داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، اسفنديار رحيم مشايي درباره ضريب نفوذش در احمدي نژاد گفت: احمدي نژاد مانند تک تک افراد ملت ايران، شخصيتي باهوش است و به اعتراف سياستمداران جهان، احمدي نژاد يکي از باهوش ترين فرزندان ايران زمين است.

رحيم مشايي تاکيد کرد: ضريب نفوذ در رييس جمهور از اين جهت که ايشان شرايطي را فراهم کرده اند که آحاد مردم بتوانند به راحتي نظرات و پيام هاي خود را به ايشان منتقل کنند، بسيار بالاست اما اين که ايشان هر نفوذي را بپذيرند، اين طور نيست و بسيار نفوذ ناپذيرند.

وي خاطرنشان کرد: لازمه تصميم گيري صحيح، تيزبيني و هوش بالاست که رييس جمهور آن ها را دارد و ما در مجامع جهاني و ديدارهاي خارجي و مصاحبه با رسانه هاي مختلف، اين موضوع را به وضوح مي بينيم و مي بينيم که رييس جمهور چگونه بر اصول پافشاري مي کند.

وي گفت: برخي سفر به نيويوريک را سفر به آمريکا مي دانند و در مناظره هاي تلويزيوني نيز ديديم که مي گفتند دکتر احمدي نژاد که مي گويد آمريکا در حال فروپاشي است چرا به آمريکا سفر مي کند، درحالي که چه کسي گفته است که آمريکا دارد متلاشي مي شود، ما مي گوييم امپراطوري آمريکا دارد از بين مي رود، آمريکا کشوري است مثل همه کشورها که اکنون قدرتمند است و روياهاي بزرگي را نيز در سر دارد ولي معتقديم ديگر دوران امپراطوري آن بر جهان گذشته است.

وي که در 4 سفر احمدي نژاد به سازمان ملل، وي را همراهي کرده است، ادامه داد: احمدي نژاد زماني که در مجمع عمومي سازمان ملل سخن مي گويد، موج آفرين مي شود، فضا را مي شکند و گوش هاي جهانيان را تسخير مي کند.

رحيم مشايي، در پاسخ به سوالي درباره ميزان نقدپذيري احمدي نژاد و دولت وي در مقايسه با گذشته را بسيار زياد عنوان کرد و گفت: در دولت هاي گذشته، رسانه ها همه به نوعي در خط دولت بودند و رسانه منتقد جدي نداشتيم اما در اين دوره رسانه هاي دولتي و يا حامي دولت بسيار کم هستند و در عوض رسانه هاي منتقد فراوان است. رييس جمهور نيز داراي ظرفيت هاي بسيار بالا براي پذيرش نقد و انتقاد و حتي توهين هاي سنگيني است که به ناحق به وي صورت مي گيرد.

وي با بيان اين که "دکتر احمدي نژاد فردي رسانه شناس است و در فضايي باز و آزاد پاسخگوي رسانه هاست" گفت: رييس جمهور به طور مرتب از طريق رسانه ها مستقيما با مردم گفت وگو مي کنند و يکشنبه شب نيز گفت وگويي زنده و تلويزيوني با کارشناسان خواهند داشت.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: