برخورد هیجانی با کودک‌فروشی
رکوردشکنی ظریف و کری از 1919 و ناشنیده ها
ایران و 1+5 بر سر «راه‌حل‌ها» به تفاهم رسیدند
«وایبر» و «واتس آپ» چقدر امنیت دارند؟
فریب تبلیغات چاقی و لاغری در ماهواره ها را نخورید
شیوع بیماری‌های قلبی در افراد زير 40 سال رو به افزایش است
وقتی کتاب کارت ویزیت می‌شود!
قصد داعش برای حذف برخی از آیات قرآن!
داعش دانشگاه موصل را تفکیک جنسیتی کرد
پول شرکت اپل از پارو بالا می‌رود
کد خبر:۳۰۱۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۸۸ - ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 6965
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
20 درصد از افرادی که جراحی بینی انجام می دهند دچار اختلال روانی اند
روانپزشکان معتقدند که حدود 20درصد از افرادی که بدون دلیل خود را به زیر تیغ جراحی زیبایی بینی می برند دارای اختلالاتی مانند: اضطراب، وسواس و افسردگی و حدود 70 درصد آنها مبتلا به اختلال شخصیت خودشیفته و شخصیت وسواسی هستند
امروزه با وجود هشدارهای متخصصان درخصوص مضرات عمل زیبایی بینی باز هم شاهد حجم وسیعی از متقاضیان هستیم و ایران هم یکی از کشورهایی است که تقاضا برای جراحی بینی در آن زیاد است.

برای تهیه گزارش به یکی از کلینیک های زیبایی در تهران رفتم نمای بیرونی ساختمان با سنگ های زیبا تزیین شده بود به داخل که می رفتم بوی گل تمام فضا را پر کرده بود در حال بالا رفتن از پله ها بودم که به این فکر افتادم که اگر این بینی وجود نداشت هرگز این بوی خوش را نمی توانستم استشمام کنم تا به مطب رسیدم در مطب را که باز کردم با حجم زیادی از جمعیت روبه رو شدم حجمه ای از جمعیت جوان که بیشتر آنها خانم هستند.

این سوالات به ذهنم خطور کرد که آیا خلا اعتماد به نفس باعث شده که تعداد قابل توجهی خورا به زیر تیغ جراحی بسپارند؟ یا نه واقعا همه آنها بنا به تشخیص پزشک باید جراحی شوند و درد ناشی از آن را تحمل کنند؟

20درصد از افرادی که بی دلیل جراحی بینی انجام می دهند دچار اختلال روانی هستند
روانپزشکان معتقدند که حدود 20درصد از افرادی که بدون دلیل خود را به زیر تیغ جراحی زیبایی بینی می برند دارای اختلالاتی مانند: اضطراب، وسواس و افسردگی و حدود 70 درصد آنها مبتلا به اختلال شخصیت خودشیفته و شخصیت وسواسی هستند.

جلب توجه دیگران یکی از عوامل جراحی بی دلیل بینی است
یک روانشناس هم می گوید: بی توجهی به این افراد گاهی تبدیل به عقده روانی می شود به طوری که برخی از آنها با وجود ترس زیاد از عمل جراحی، خود به زیر تیغ می روند فقط به دلیل جلب توجه دیگران.
رئیس انجمن علمی راینولوژی ایران هم علت بالابودن جراحی زیبایی بینی در کشور را نژاد بینی آریایی، تخصص بالای متخصصان و قیمت پایین‌ انجام عمل و مسائل فرهنگی در کشور می داند.

فقط 10درصد جراحی های بینی ناشی از حالت غیرطبیعی آن است
آمارها نشان می دهد که فقط 10 درصد اعمال جراحی ناشی از حالت واقعا غیرطبیعی بینی است، از نظر گروه سنی، اعمال جراحی زیبایی بینی بیشتر در سنین 15 تا 25 سال (و در برخی منابع 14 تا 45 سال هم ذکر شده است) انجام می‌شود که در میان همه اقشار جامعه به خصوص قشر مرفه مشاهده می شود.

خانم ها در عمل زیبایی بینی بر مردان پیشی گرفته اند
این نکته قابل تامل است که 95 درصد افرادی که بینی های خود را جراحی می کنند خانم ها هستند و مردان تنها 5 درصد در این موضوع سهم دارند.
به یاد دارید چند سال پیش دختر جوانی به علت از دست دادن بینی خود در اثر عمل جراحی زیبایی سوژه محافل رسانه ها بود؟ شاید خیلی ها با شنیدن این مطلب خندیدند اما این هشداری جدی برای کسانی است که فکر می کنند با انجام عمل جراحی می توانند خلاهای درونی خود را ترمیم کنند و در حالی است که تعداد این اخبار کم نیست.

جراحی های زیبایی بینی قابل ضمانت نیست
از زبان پزشکی شنیدم که عمل زیبایی بینی به هیچ وجه قابل تضمین نیست و افرادی که این جراحی را تضمین می کنند شاید علم کافی در رابطه ندارند!
وقتی من این جمله را شنیدم ناخودآگاه وحشت تمام وجودم را فرا گرفت که با وجود اینکه هیچ تضمینی برای بهتر شدن حالت بینی در میان نیست با این وجود چرا بعضی به راحتی و چشم بسته به راهی قدم می گذارند که مقصد آن را نمی دانند و دیده ایم که گاهی هم به دیگران توصیه می کنند که قدم در این راههای پر پیچ و خم بگذارند.
حالا پس از شنیدن این صحبت ها بهتر است که پیش از رفتن زیر تیغ جراحی به طور شفاف به عواقب کارمان بیندیشیم زیرا که به قول قیصر امین پور "خیلی زود دیر می شود".ايسكانيوز
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: