کد خبر:۳۰۱۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۸۸ - ۰۷:۳۵
تعداد بازدید: 2420
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
احمد خاتمي:
امضاي امام زمان پاي حکم ولي فقيه است
يک جمعيت بسيار اندک شعار اسراييل پسند «نه غزه، نه لبنان...» را سر دادند، ببينيد رسانه هاي بيگانه چه کردند. اين جمعيت چند هزار نفري را در بوق کردند، ولي جمعيت ميليوني را نديده گرفتند...
امام جمعه موقت تهران گفت: اطلاع رساني و آگاهي رساني درست آري، ولي به بهانه اطلاع رساني نبايد در حوزه نظام، آبروي نظام و آبروي اشخاص وارد شد.
به گزارش ايسنا، آيت الله سيداحمد خاتمي در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه تهران با بيان اين که يکي از ويژگي هاي يک جامعه آزاد، اطلاع رساني آزاد است، اظهار کرد: اگر اطلاع رساني به صورت درست و به جا انجام شود خدمت بزرگي است.
وي افزود: اگر در عرصه اطلاع رساني، رسانه ها به بيان مشکلات مردم، آسيب ها و رساندن حرف مردم به مسوولان حرکت کنند اين خدمت بزرگي است، ولي نمي شود به بهانه اطلاع رساني به هر گناهي دست زد و نظام اسلامي بايد در اين حوزه برنامه داشته باشد. سايت هاي اينترنتي و حتي پيام هاي کوتاه مي توانند زمينه ساز گناه باشد و انسان نمي تواند هر چه به گوشش مي رسد بازگو کند.
خطيب نمازجمعه ديروز تهران، تعرض نکردن به آبروي اشخاص را سومين مورد از خطوط قرمز در زمينه اطلاع رساني عنوان کرد و افزود: امنيت آبرويي از اصول امنيت در نظام اسلامي است. در نظام اسلامي آبروي مردم مثل خون آنها ارزش دارد و رسانه ها مجاز نيستند با آبروي مردم بازي و هر خبر ثابت نشده اي را با عنوان هاي مختلف بيان کنند. برخي رسانه ها مي گويند فلان خبر را منتشر مي کنيم و بعد اگر تکذيبيه آمد آن را هم چاپ مي کنيم. از کجا معلوم شخصي که خبر را خوانده، تکذيبيه را هم بخواند؟ اين حق الناس است و خدا از آن نمي گذرد.
خطيب نماز جمعه اين هفته تهران، با اشاره به راهپيمايي روز قدس، ادامه داد: يک راهپيمايي بزرگ و ميليوني در تهران و استان ها صورت گرفت و جمعيت ميليوني شعار مرگ بر اسراييل مي دادند ولي يک جمعيت بسيار اندک شعار اسراييل پسند «نه غزه، نه لبنان...» را سر دادند، ببينيد رسانه هاي بيگانه چه کردند. اين جمعيت چند هزار نفري را در بوق کردند، ولي جمعيت ميليوني را نديده گرفتند. براي نمونه شبکه العربيه که به پاس خدماتش به اسراييل آن را العبريه مي خوانم، هنوز هم عکس ثابت صفحه خود را به تظاهرات چند هزار نفري محدود اختصاص داده است; از نظر آنها اين که در کشوري استبداد موج مي زند و نمي توانند در آن نفس بکشند چيزي نيست، ولي اگر عده اي محدود يک شعار انحرافي در ايران اسلامي دادند، براي آنها بسيار مطرح است.
وي با تاکيد بر اين که راه نجات از امواج فتنه ها فقط ولايت مداري است، خاطرنشان کرد: سفينه نجات ما امامان معصوم و امام (عج) است و در غيبت آن حضرت امضاي امام زمان پاي حکم نايب عام او يعني ولي فقيه است.
امام جمعه موقت تهران، اضافه کرد: اگر کساني پرچمي را به نام مردم به دروغ بلند کنند و بگويند استقلال، آزادي جمهوري ايراني، اينها ضد امام (ره) و در پي منزوي کردن امام (ره) هستند. اگر کسي در اين فضا سو»استفاده کند و بگويد جمهوري ايراني، مردم بدانند هر کس که اين شعار را مي دهد ضد امام (ره) است.
وي در ادامه به حمله اخير رژيم صهيونيستي به مسجدالاقصي اشاره کرد و اين حملات را در راستاي يهودي سازي قدس خواند و افزود: بيش از سه هزار پليس بيت المقدس را محاصره کرده اند و چنين وضعيتي در آنجا حاکم است، ولي صهيونيست ها بايد بدانند 9 سال پيش شارون به اين مسجد اهانت کرد و انتفاضه دوم شکل گرفت، امروز نيز اگر اين روند شکل بگيرد انتفاضه سوم شکل خواهد گرفت; انتفاضه اي که طومار رژيم ننگين جعلي صهيونيست ها را خواهد دريد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۸۸/۰۷/۱۸
0
0
من یک پیشنهاد به اقای احمد خاتمی داشتم .
اجازه دهند در نهایت امنیت و سکوت موج سبز راهپیمایی آرامی داشته باشند تا ببینند جمعیت کدام میلیونی و جمعیت کدام چند هزار نفر میباشد.
اینکه با برخورد و زور و ایجاد رعب و وحشت اجازه راه پیمایی آرام ندهید اگر این چنین نباشد این جمعیت به قول ایشان هزار نفره که به نظر من همان میلیونی بود تبدیل به میلیونها نفر خواهد شد ...
ناشناس
|
SWEDEN
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۸۸/۰۷/۲۱
0
0
راه پیمایی در سکوت و آرام شما رو دیدم
20 میلیارد خسارت به اموال عمومی
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: