کد خبر:۲۹۷۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۸۸ - ۱۱:۴۴
تعداد بازدید: 2289
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مساوي که خجالت ندارد!
اگر جومونگ در يکي از نبردهايش به تساوي مي رسيد ....
مطمئن باشيد اگر به جاي پرسپوليس و استقلال، جومونگ در يکي از نبردهايش به تساوي مي‌رسيد، مردم ايران آن را از پيش تعيين شده مي‌دانستند و مي‌گفتند امکان ندارد جومونگ مساوي کند...
قديم‌ترها داربي حساسيت هاي زيادي داشت. چرا؟ چون امکان داشت گاهي اوقات يک تيم به برتري برسد و هواداران يکي از دو تيم تا مدتي شاد باشند و به تيم شان ببالند.خوشبختانه چند سالي است که اين شادي پوچ و برنامه‌ريزي شده با مديريت دوستان برچيده شده تا مبادا گروهي ناراحت به خانه بروند.

خصلت عجيب ايراني‌ها!
ما ايراني‌ها خصوصيات عجيب و غريب کم نداريم. به طور مثال 100 هزار نفر جمع مي شويم که دسته جمعي شاهد رويدادي باشيم که مي‌دانيم مساوي تمام مي‌شود. همين کارها باعث مي‌شود تا مسوولين پيش خودشان بگويند اينها که مي‌دانند بازي مساوي مي شود و اين همه هجوم مي‌آورند، اگر خداي ناکرده، زبان مان لال، روي مان به ديوار ببينند فوتبال غير از تساوي نتايج ديگري هم دارد با خانواده به ورزشگاه مي آمدند که اين قضيه به هيچ عنوان قابل هضم نيست!

مساوي که خجالت ندارد!
مساوي مي کنند،جنايت که نمي‌کنند، به ناموس مردم که نگاه چپ نمي‌اندازند، سيگار که نمي کشند.براي همين هم است که سرشان را بالا مي‌گيرند و از اين تساوي هاي برنامه ريزي نشده و از قبل تعيين نشده و صددرصد طبيعي ابراز رضايت مي‌کنند. جذابيت فوتبال به همين چيزهاست ديگر؛يک بار مساوي مي‌شود، دو بار مساوي مي شود،سه بار مساوي مي‌شود، اما دفعه چهارم که شما فکر مي‌کنيد يکي برنده مي‌شود باز هم مساوي مي شود تا هم چنان جذابيت داشته باشد و غير قابل پيش‌بيني باقي بماند.

اگرجومونگ بود....
مطمئن باشيد اگر به جاي پرسپوليس و استقلال،جومونگ در يکي از نبردهايش به تساوي مي‌رسيد، مردم ايران آن را از پيش تعيين شده مي‌دانستند و مي‌گفتند امکان ندارد جومونگ مساوي کند و به نتيجه اين نبرد اعتراض مي‌کردند، اما تساوي در داربي آنقدر ملموس و بدون حرف و حديث پيش مي‌آيد که نمي توان آن را نپذيرفت! البته ما انتظار نداريم که داربي به اندازه جومونگ حساسيت داشته باشد، چون در فوتبال قاعدتا عنصري به نام سوسانو هم وجود ندارد و صد البته امکان هيچ ازدواجي هم وجود ندارد!

...و يک تساوي ديگر!
اگر تا حدي که براي تساوي در داربي تلاش نمي‌شود، براي تساوي حقوق زن و مرد تلاش مي شد لااقل معترضين زن در مملکت مان به حداقل مي‌رسيدند.اگر فکر مي‌کنيد با اين قبيل نوشته‌ها تغييري در نتيجه بازي رخ مي‌داد بهتر است اميدتان را صرف کارهاي واجب‌تري بکنيد چون اين فوتبال حالا ديگر به خواست ديگران هم کاري ندارد و ياد گرفته که نبايد به خاطر شاد کردن عده‌اي، عده ديگري را ناراحت کرد. نويسنده : احسان پيربرناش
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: