کد خبر:۲۹۱۹
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۸۸ - ۰۸:۳۹
تعداد بازدید: 1996
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
آب هم از آب تکان نمي خورد؛ سوسيس و کالباس غيربهداشتي به رغم هشدارها عرضه مي شود
هيچ يک از کارخانه هايي که نام آنها در گزارش مربوطه برده شده بود، واکنشي به اين موضوع نشان ندادند....
مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران گزارشي را منتشر کرد که در آن به صراحت اعلام شده 18 نمونه از سوسيس و کالباسهاي توليد شده در کارخانه ها، غيراستاندارد و غيربهداشتي است و حال آن که هيچ يک از کارخانه هايي که نام آنها در گزارش مربوطه برده شده بود، واکنشي به اين موضوع نشان ندادند و اين به منزله پذيرفتن اين گزارش از سوي آنهاست.

پس از ماجراي جنجالي ورود گوشتهاي آلوده به کشور در هفت سال پيش و بگير و ببندهاي آن روزها و باز شدن پاي اين خبر به مطبوعات، مردم تا مدتها از خريد محصولات کارخانه هاي توليدکننده سوسيس و کالباس که براي توليد، از گوشتهاي آلوده استفاده کرده بودند و نام آنها در مطبوعات اعلام شده بود، خودداري مي کردند.اين موضوع تا به آنجا پيش رفت که بسياري از کارخانجات توليدکننده در آستانه ورشکستگي قرار گرفتند و برخي از آنان در پرداخت اقساط وامهاي تسهيلاتي با مشکل مواجه شدند.

موضوع به همين جا ختم نشد، قاضي ويژه رسيدگي به شکايات مربوط به مواد غذايي در گفتگوي ويژه خبري وقت، در پاسخ به اين پرسش که چنانچه مصرف گوشت آلوده در فرد يا افرادي امراض غيرقابل درماني را عارض شود، چه مجازاتي در انتظار واردکننده گوشت آلوده است، گفت: چنانچه اين موضوع ثابت شود، حکم فرد خاطي اعدام است.
اين موضوع نشان از اين داشت که سلامت و بهداشت مردم همواره در صدر دغدغه هاي مسؤولان قرار دارد و سازمانهاي نظارتي بايد تمام تلاش خود را انجام دهند تا خللي در روند توليد سالم مواد غذايي حاصل نشود و افراد خاطي نيز بدانند مجازات سختي در انتظارشان است.

البته توليدکنندگان سوسيس و کالباس در آن زمان در دفاع از خود بر طبل بي اطلاعي از آلوده بودن گوشتها کوبيدند و همه مسؤوليتها را متوجه سازمان مسؤول نظارت بر واردات گوشت به کشور کردند.

اما امروز و پس از گذشت هفت سال از آن ماجرا، مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران گزارشي را منتشر مي کند که در آن آمده است: «موارد مردودي نشان مي دهد توليدکنندگان از چربي صفاقي (چربي موجود در دستگاه گوارش و لا به لاي روده ها)، غضروف شفاف مربوط به دستگاه تنفسي و ريه، عروق، رگ و اعصاب و بافت پيوندي (پوست رگ و پي و چربي ضايعات گوشتي) يعني بافتهايي خاص که عضله نيستند و توليدکنندگان، طبق استاندارد ملي مجاز به استفاده از اين بخش از لاشه دام در توليد فرآورده هاي گوشتي نيستند، استفاده شده است.»

مصرف سوسيس كالباس سلول‌هاي سالم را سرطاني مي‌كند

مصرف بيش از حد مواد افزودني در سوسيس و كالباس خطرناك است و راديكال‌هاي آزاد كه بر اثر استفاده از اين مواد به وجود مي‌آيد، مي‌تواند اطلاعات DNA را تغيير دهد و يك سلول سالم را به سمت سرطاني شدن سوق دهد.

به گزارش فارس، در چند سال اخير همزمان با افزايش سرعت زندگي در جوامع شهري، تعداد زيادي از مردم به مصرف غذاهايي روي آورده‌اند كه تهيه آنها چندان وقت‌گير و دشوار نباشد.

سوسيس و كالباس، يكي از نمونه‌هاي مواد غذايي است كه به راحتي آماده مصرف مي‌شود و در عين حال بسيار خوشمزه است و به همين دليل طرفداران زيادي در ميان مردم دارد. اما افزايش استقبال مصرف كنندگان از انواع سوسيس و كالباس، در شرايطي مشاهده مي‌‌شود كه بسياري از متخصصان تغذيه، به مضرات مصرف اين نوع موادغذايي اشاره مي‌كنند.اين در حالي است كه مصرف نوشابه‌ها،‌ سوسيس و كالباس نيز همپاي اين مواد هر روز افزايش مي‌يابد به همين علت اغلب كودكان و نوجوانان با مشكل كمبود آهن، روي،‌ سرب و انواع ويتامين‌ها مواجه هستند و رشد آنها به طور كامل انجام نمي‌شود.

سيدضياءالدين مظهري متخصص تغذيه در اين رابطه مي‌گويد: 2 مسأله اصلي در موضوع استفاده از سوسيس و كالباس وجود دارد كه سوسيس و كالباس از چه موادي تهيه مي‌شود و در تهيه اين فرآورده آيا از استانداردهاي تعيين شده، تبعيت مي‌كنند.

مواد نگهدارنده در سوسيس و كالباس توان دفاعي بدن را كاهش مي‌دهد

وي مي‌افزايد: تمام محصولات موجود در بازار در كارخانه‌هاي نام‌آور توليد نمي‌شود، مشخص نيست سوسيس و كالباس‌هاي فله‌اي موجود در بازار با چه مواد اوليه‌اي و در چه اماكني توليد مي‌شود و نبايد ميزان مصرف مواد نگهدارنده نيترات و نيتريت در اين مواد از ميزان استاندارد بيشتر باشد و مدت نگهدارندگي آنها نيز نبايد افزايش يابد. اين مواد توان دفاعي بدن را تحت فشار قرار مي‌دهد و موجب هجوم اسيدهاي چرب اشباع شده، مي‌شود و عوارض آن به صورت بيماري‌هاي قلبي، عروقي و سرطان‌ها بروز مي‌كند. مصرف استاندارد مواد نگهدارنده مسئله‌اي ايجاد نمي‌كند اما بيش از آن خطرناك است.

مصرف سوسيس و كالباس باعث جهش ژني مي‌شود

وي به جهش ژني به عنوان يكي از عوارض جدي مصرف سوسيس و كالباس اشاره كرد و افزود: راديكال‌هاي آزاد مي‌تواند اطلاعات DNA را تغيير دهد و يك سلول سالم را به سمت سرطاني شدن سوق دهد.
وي گفت: افرادي كه در دوره رشد قرار دارند نيازمند 4 گروه اصلي نان، غلات، سبزي‌ و ميوه‌ هستند. هر روزه هر فرد به سبزي پخته يا خام300 تا 700 گرم و ميوه 200 تا 400 گرم است. بهبود روش زندگي و مناسب بودن مواد غذايي روي رفتار ژن‌ها تأثير مي‌گذارد. تغذيه مناسب نه باعث افزايش وزن مي‌شود و نه منجر به كاهش وزن مي‌شود.

مصرف سوسيس و كالباس باعث شب ادراري در كودكان مي‌شود

صلاح‌الدين دلشاد، عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ايران و متخصص اورولوژي كودكان در رابطه با مصرف سوسيس و كالباس مي‌گويد: عواملي همچون مشكلات سيستم عصبي، عوامل ارثي، عفونت ادراري و استرس را موثر بر شب ادراري كودكان دانست و مصرف مواد غذايي كه داراي مواد رنگي مصنوعي ماننده قهوه، شيركاكائو، شكلات يا داراي ادويه‌هاي تند مانند سوسيس و كالباس هستند باعث انقباض شديد مثانه و شب ادراري مي‌شوند.
فرزانه صادقي، متخصص تغذيه در اين رابطه مي‌گويد: نيترات و نيتريت سديم به عنوان مواد نگهدارنده به سوسيس و كالباس اضافه مي‌شوند به علت خاصيت ضد باكتريايي مانع رشد باكتري‌هاي خطرناكي مانند كلستريديوم بوتولينوم مي‌كند.
وي گفت: تركيب اين مواد با ميوگلوبولين و هموگلوبولين گوشت، باعث ايجاد رنگ صورتي و حفظ عطر و طعم ادويه‌هاي آن شده، به آن ظاهري تازه مي‌بخشد. اما متأسفانه اين 2 ماده در بدن به يك ماده سرطان زا به نام نيتروزآمين تبديل مي‌شوند كه بسياري از نيتروزآمين‌ها در ايجاد تومورهاي بدخيم مؤثرند.

مصرف سوسيس و كالباس باعث بروز سرطان معده و روده مي‌شود

اين متخصص تغذيه اضافه مي‌كند: سرطان‌هاي معده و روده در سال‌هاي اخير عمدتاً به علت مصرف بي‌رويه غذاهاي آماده و كنسرو شده به ويژه مواد غذايي كه به روش غير استاندارد تهيه مي‌شوند، در دنيا به شدت افزايش يافته است.
صادقي مي‌افزايد: چاقي، اضافه وزن، بيماري‌هاي قلبي و عروقي، اختلالات گوارشي و كبد از عوارض مصرف اين مواد است زيرا اين نوع غذاها با كالري، نمك و چربي به ويژه اسيد چرب اشباع بالا در دراز مدت خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزايش مي‌دهند. نان‌هاي مورد استفاده در فست‌فودها نيز غالباً بدون سبوس است كه باعث كاهش دريافت فيبر مورد نياز بدن مي‌شود.
وي معتقد است: شيوع برخي سرطان‌ها نيز از عوارض مصرف مداوم فست فودهاست كه به علت تركيبات نيترات و نيتريت ايجاد مي‌شوند و انواع چاشني‌ها و سس‌هايي كه همراه با فست فودها مصرف مي‌شوند، محرك اشتها، ترشح اسيد معده و حركات سيستم گوارشي هستند كه اين موضوع زمينه را براي پرخوري و بروز چاقي فراهم مي‌كند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ميثم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۷
0
0
سوالي داشتم چرا با اين همه مضرات چنين اشغالهايي توليد ميشوند؟
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: