کد خبر:۲۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 3486
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
حضور مسئولان در راهپيمايي روز قدس
رئیس قوه قضائیه درباره حضور مردم افزود : الحمدالله ملت ایران همیشه حضور خود را نشان داده اند و امیدواریم در کشورهای دیگر هم تاثیر کند.
راهپیمایان روز جهانی قدس در پایان مراسم با قرائت قطعنامه ای ضمن اعلام همبستگی و ابراز انزجار از جنایات رژیم صهیونیستی ، بر حمایت از مبارزات مردم مسلمان فلسطین تاکید کردند.

احمدی نژاد که در میان انبوه راهپیمایان روز جهانی قدس در خیابان انقلاب حضور یافته بود در مصاحبه ای کوتاه روز قدس را روز عزت، آزادگی، سرافرازی و روز بشریت و انسانیت دانست.

رئیس قوه قضائیه با حضور در جمع راهپیمایان روز قدس در جمع خبرنگاران گفت : روز قدس روز وحدت جهان اسلام و وحدت ملی است .

آیت الله صادق آملی لاریجانی افزود : این ابتکاری که حضرت امام راحل برجای گذاشته اند ابتکار تاثیرگذاری است و امیدواریم همه ملتهای مسلمان با صدا و ندای واحد علیه اسرائیل غاصب بخروشند و ملت فلسطین احساس نکند تنهاست .

وی گفت : امیدواریم همه مسلمانان جهان در این امر عبادی شریک باشند.

رئیس قوه قضائیه درباره حضور مردم افزود : الحمدالله ملت ایران همیشه حضور خود را نشان داده اند و امیدواریم در کشورهای دیگر هم تاثیر کند.

علی لاریجانی رئیس مجلس با حضور در میان انبوه راهپیمایان روز قدس در قم حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کرد. لاریجانی درگفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت : فلسطین در 60 سال اشغال ، اوضاع پیچیده و سختی را گذرانده است .

وی افزود : مردم فلسطین در برهه ای ، شرایط بسیار سختی داشتند اما امروز به مدد روز جهانی قدس از شرایط سازش به شرایط مقاومت و انتفاضه رسیده اند که جنگ 22 روزه نماد بارز آن بود .

شاهدان عینی از شرکت هاشمی رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی در راهپیمایی روز قدس خبر دادند.این شاهدان می گویند در اطراف این دونفر جمعیت قابل توجهی گردآمده بودند.هاشمی در حوالی میدان فردوسی و خاتمی در نزدیکی میدان ولی عصر به جمع تظاهرکنندگان پیوستند.

به گزارش خبرآنلاين، گفته می شود در جریان حضور خاتمی در راهپیمایی روز قدس موافقان و مخالفان وی شعارهایی سر دادند. در حالی که برخی رسانه های مجازی از قصد عده ای برای حمله به محمد خاتمی خبر دادند شاهدان عینی چنین خبری را تایید نمی کنند . با این حال شعارهای موافق و مخالف علیه او برای لحظاتی جایگزین شعارهای اصلی روز قدس شد.

در این حال پارلمان نیوز گزارش داد:

در حالی‌که حضور سیدمحمد خاتمی با استقبال بسیار گسترده مردم روبرو شده بود «گروهک فشار» با اطلاع قبلی از مسیر عبور خاتمی ناگهان به او حمله کردند، در لحظات ابتدایی آنها عمامه خاتمی را بر زمین انداختند و قصد ضرب و شتم رئیس دولت اصلاحات را داشتند.

با توجه به جمعیت انبوه مردم، بلافاصله مردم در برابر این گروهک تندرو ایستادند و جواب این تعرض را به خوبی به آنها دادند. هچنین پلیس ضدشورش با حضور به موقع مانع از ادامه تحرکات غیراخلاقی و ضد انسانی این گروهک شد.بعد از این حمله، خاتمی مجبور به ترک راهپيمایی روز قدس شد.

خبرهای رسیده از راهپيمایی امروز تهران حاکی از آن است که مهدی کروبی نیز در میان مردم و از میدان هفت‌تیر به سمت دانشگاه تهران حرکت نمودند

همچنين، پیش از ظهر امروز افرادی با مچ بند سبز در گروههای غیر منسجم به سمت خیابانهای منتهی به دانشگاه تهران در حرکت بودند.این افراد بدون اینکه شعار خاصی سر دهند به سمت خیابانهای حجاب و میدان هفتم تیر در حرکت بودند.حضور نسبتا گسترده پلیس در مسیرهای اصلی موجب شد تا زمان دریافت این خبر درگیری خاصی به وجود نیاید.با این حال شعار مرگ بر روسیه به طور پراکنده از برخی مسیرهای راهپیمایی گزارش شده است.

به گزارش واحد مركزي خبر ، شبکه تلويزيوني الجزيره انگليسي نخستين تصاوير رسانه اي شده مربوط به تظاهرات موج مخالف ايران را در روز قدس پخش کرد.
به گزارش مونيتورينگ اخبار خارجي واحد مرکزي خبر، در اين تظاهرات ، تجمع کنندگان شعار "نه غزه ، نه لبنان، جانم فداي ايران" سر مي دادند که به وضوح قابل تشخيص بود. تجمع کنندگان نشانه هاي سبزي را در حمايت از جريان مخالف دولت داشتند.


--------------------------


سخنراني احمدي نژاد در نماز جمعه اين هفته

رييس‌جمهور امروز در خطبه هاي پيش از نماز جمعه تهران گفت: امروز مهمترين مسئله‌ي جهان مسئله‌ي فلسطين است و ما طراحي‌هاي استكبار را زير سايه‌ي صهيونيست‌ها مي‌دانيم. 
 
وي گفت: من در طول چهار سال گذشته در مورد مظلوميت دروغين آن‌ها مطالبي مطرح كرده‌ام، اما اينجا مي‌خواهم يك اشاره‌ كنم كه اين مظلوميت چقدر ريشه دارد و دروغين است.

احمدي‌نژاد افزود: سوال ما از آن‌ها اين بود كه اگر ماجراي هولوكاست واقعا رخ داده چرا اجازه نمي‌دهيد در مورد آن تحقيق شود؟ راجع به همه چيز تحقيق آزاد است، اما در مورد اين ماجرا يك جعبه‌ي سياه درست كرده‌اند كه اجازه نمي‌دهند باز و بازخواني شود و مي‌خواهند از آن سوءاستفاده كنند. سوال‌ ما اين است كه چرا اجازه نمي‌دهيد از اين ماجرا رمزگشايي و حقيقت و واقعيت آشكار شود؟

وي اظهار كرد: ما سوال داريم كه اگر هولوكاست رخ داده كجا رخ داده؟ مگر غير از اروپا بوده؟ چه كساني مدعي هستند كه يهودي‌ستيزي در آن زمان ايجاد شده است؟ اين يهودي‌ستيزي در كجا رخ داده است؟ در اروپا. چه كساني آن را ايجاد كرده‌اند؟ دولتمردان اروپايي آن را ايجاد كرده‌اند.

احمدي‌نژاد گفت: اروپايي‌ها براي اينكه يهودي‌ها را از اروپا برانند و در فلسطين مستقر كنند يهودي‌ستيزي را ايجاد كردند، و دو كار متضاد را هم‌پايه‌ي هم پيش بردند. يهودي‌ستيزي را خود طراحي و در كنار آن از جنايت‌هاي صهيونيست‌ها بي‌چون و چرا حمايت كردند، كه هر دو اين كارها براي تحقق اهداف استعماري و سلطه بر منطقه و جهان بود.

رييس‌جمهور ادامه داد: اگر اين ادعاي آنها را كه آنها يك سرزمين مستقل داشته باشند بپذيريم و در واقع اين منطق آنها را بپذيريم پس بايد اين حق را به تمام اقوام و ملل مختلف داد و اگر اين حق را داد، چه اتفاقي مي‌افتد؟ اگر اين استدلال را بپذيريم پس بايد اين حق را به سرخ‌پوست‌هاي آمريكايي نيز بدهيم. سرخ‌پوست‌هاي آمريكايي كه سال‌ها قبل در آمريكا زندگي مي‌كردند، فرهنگ انساني داشتند، آنها به اين سرخ‌پوستان حمله كردند و كشتار وسيعي انجام دادند و سرزمين‌شان را اشغال كردند. اگر بپذيريم اينها در فلسطين و يا در سرزمين ديگري يك كشور مستقل يهودي داشته باشند بايد بپذيريم سرزمين آمريكا را تحويل سرخ‌پوستان آن بدهند، هم‌چنين با توجه به اينكه در اروپا نيز اقوام مختلفي حضور دارند بايد اروپا نيز به 72 كشور مستقل تبديل شود و مثلا روسيه هم تكه تكه شود؛ پس مي‌بينيم با پذيرش اين استدلال چه وضعيتي ايجاد مي‌شود. آيا نقطه‌ي امني در جهان وجود خواهد داشت؟ اين منطق زيربناي ناامني و جنگ‌هاي گسترده در جهان خواهد بود و همه را به برداشتن سلاح و استفاده از آن براي حل مسائل تشويق مي‌كند؛ اين يك منطق غيرانساني و باطل است.

وي هم‌چنين گفت: فرض كنيد با اغماض اين منطق را براي قوم يهود بپذيريم، اينها بايد در كجا ساكن شوند؟ چرا در فلسطين ساكن شوند؟ چرا در اروپا و كانادا مستقر نشوند و دولت‌هاي آنها از آنان حمايت نكنند تا نگراني در مورد آنها نداشته باشيم؟

احمدي‌نژاد گفت: چرا مردم فلسطين بايد خسارت اين موضوع را بدهند؟ شما اروپايي‌ها ادعا مي‌كنيد جنايت و يهودي‌ستيزي كرده‌ايد، چرا مردم فلسطين خسارت آن را بدهند و آن را جبران كنند؟

رييس‌جمهور در ادامه سخنانش در سخنراني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه روز قدس گفت: ملت‌هاي منطقه يك گناه بزرگ مرتكب شدند و آن هم غفلت تاريخي در ابتداي قرن بيستم بود؛ اين غفلت باعث شد دشمن بيايد و يك سرپل مهم در قلب خاورميانه و دنياي اسلام را در اختيار بگيرد.

وي افزود: جنايتكاران به بهانه و ادعاي جنايتي كه مردم منطقه در آن نقشي نداشتند، آمدند و بيش از شصت سال جنايت كردند، چندين جنگ بزرگ ايجاد و ميليون‌ها نفر آواره شده‌اند، هزاران نفر زنداني و هر روز ترور و موشك باران و خانه‌ها و مزارع به آتش كشيده و زير شني بولدوزرها متلاشي مي‌شود، خون‌ها ريخته مي‌شود و هر روز كشورهاي منطقه در معرض تهديد جنايتكاران صهيونيستي هستند؛ نه تنها كشورهاي منطقه بلكه كشورهاي جهان در معرض تهديد رژيم صهيونيستي هستند.

احمدي‌نژاد گفت: اينها در جنايت روي همه جنايتكاران تاريخ را سفيد كرده‌اند. عزيزان من! بهانه تاسيس رژيم صهيونيستي يك دروغ و فساد است؛ يك دروغ متكي به يك ادعاي غيرقابل استناد و افسانه‌اي؛ اشغال سرزمين فلسطين هيچ ارتباطي به ماجراي هولوكاست ندارد.

رييس‌جمهور ادامه داد: هم ادعا فاسد است، هم بهانه فاسد است، هم دست‌اندركاران و حاميان فاسد هستند. همه‌شان جنايتكاران تاريخي هستند؛ كساني هستند كه 500 سال دنيا را به استعمار كشيده‌ و چپاول كرده‌اند، تازه اگر ادعاي آنها را بپذيريم بايد آنان را به دادگاه بسپاريم و مجازات كنيم. امروز هم بهانه فاسد است، هم راهكار كه اشغال سرزمين ديگران است يك فساد بزرگ است و هم اقدام‌كنندگان خود ظالم و فاسد هستند. معلوم است از اجتماع چند فاسد و چند فساد چه چيزي بيرون مي‌آيد؛ رژيم و جنايت‌كاراني بيرون مي‌آيند كه هر كاري اراده كنند انجام مي‌دهند. اين رژيم صهيونيستي به معناي حقيقي كلمه يك شجره خبيثه است؛ همه ريشه و ساقه و برگ و برش جنايت و ظلم و فساد عليه بشريت است.

وي خاطرنشان كرد: خيلي روشن است كه اين رژيم از اساس با اهداف استعماري و چپاول‌گري درست شده و كوچك‌ترين منطق انساني و عقلاني در مقدمات برپايي آن وجود ندارد. وجود اين رژيم يعني تهديد و ناامني دائمي و گسترش شبكه سلطه و استكباري در همه جهان؛ بنابراين مقابله با اين رژيم و ايستادن در برابر صهيونيست‌ها هم يك امر ملي و اعتقادي و هم ديني و اسلامي است و هم يك امر انساني؛ چون اين رژيم امنيت ملي و استقلال همه ملت‌هاي منطقه را مورد تهديد قرار داده و آمده است تا استقلال ملت‌ها را بگيرد، آمده امنيت ملي ملت‌هاي منطقه را مخدوش كند؛ بنابراين امنيت و منافع ملي تك تك كشورهاي منطقه اقتضا مي‌كند در برابر صهيونيست‌ها با همه قدرت بايستند.

رييس‌جمهور در ادامه با بيان اين كه آنها به دنبال ايجاد تفرقه و درگيري دائمي و ايجاد فاصله بين ملت‌ها هستند، اظهار كرد: پس ملت‌ها بايد در برابر آنها بايستند. مقابله با اين رژيم يك امر اعتقادي و ديني و اسلامي است؛ چون اينها مطلقا دين ندارند.

احمدي‌نژاد گفت: اين يك دروغ بزرگ است كه صهيونيست‌ها را معادل يهود و يا مسيحيت قرار مي‌دهند؛ اينها نه مسيحي هستند و نه يهودي و نه ديني دارند؛ اينها ضد اديان الهي هستند، آمده‌اند تا همه ارزش‌هايي را كه پيامبران الهي آورده‌اند منهدم كنند. شما ببينيد پشت شبكه تخريب فرهنگي ملت‌ها صهيونيست‌ها هستند، پشت شبكه تخريب ارزش‌هاي انساني صهيونيست‌ها هستند. اصلا پايه استيلاي صهيونيست‌ها بر جهان، نابودكردن فرهنگ ديني، انساني و ارزشي ملت‌هاست؛ چنان‌كه هر جايي كه توانستند فرهنگ‌هاي متعالي را تحت تاثير قرار دهند همانجا مسلط شدند، اين‌ها سمبل دروغ و فريب و كينه‌ورزي هستند، اينها ضد مسيحيت و اسلام و ضد حضرت موسي(ع) و پيامبران الهي هستند.

وي با بيان اين كه به‌ويژه براي ما مسلمان‌ها ايستادن در برابر آنها يك امر اعتقادي است، اظهار كرد: برادران و خواهران مسلمان ما را قطعه قطعه مي‌كنند. ايستادگي در برابر ظالم و حمايت از مظلوم يك اصل مسلم اعتقادي ما مسلمانان است. دارند مي‌كشند، آواره و ترور مي‌كنند. خيلي روشن است كه ملت‌هاي موحد و اسلامي نمي‌توانند بي‌تفاوت باشند. امام عزيز ما فرمود در هر كجاي عالم كه ظلم باشد ما هستيم. فرمود تا ظلم هست مبارزه هست و تا مبارزه هست به فضل الهي ما هستيم.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: