کد خبر:۲۸۸۸
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۸۸ - ۰۹:۲۲
تعداد بازدید: 1410
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
انتقاد آيت الله مظاهري از رواج تهمت زني
آيت الله مظاهري از ابتلاي مجامع سياسي به دروغ، تهمت و شايعه پراکني انتقاد کرد. به گزارش سايت اين مرجع تقليد وي در درس اخلاق مسجد حکيم آتش اختلاف و فتنه گري در جامعه را از قتل و آدم کشي بدتر دانسته...
آيت الله مظاهري از ابتلاي مجامع سياسي به دروغ، تهمت و شايعه پراکني انتقاد کرد. به گزارش سايت اين مرجع تقليد وي در درس اخلاق مسجد حکيم آتش اختلاف و فتنه گري در جامعه را از قتل و آدم کشي بدتر دانسته و خاطرنشان کرد؛ «متاسفانه امروزه مجامع سياسي و رسانه يي به دروغ، غيبت، تهمت و شايعه پراکني مبتلا شده اند و آتش اختلاف که در رسانه ها، روزنامه ها و سايت ها به آن دامن زده مي شود، باعث تفرقه و جدايي در خانواده ها شده است و نزديک است جمهوري اسلامي را بسوزاند.»
 
وي از نفاق و دو رويي به عنوان يکي از صفات رذيله ياد کرده و افزود؛ «نفاق شخصيت انسان را نزد پروردگار متعال و اولياي الهي و در عالم ملکوت از بين مي برد و او را به صورت يک انسان بي شخصيت جلوه مي دهد.» مظاهري ضمن تبيين اقسام نفاق، اظهار اسلام بدون داشتن عقيده را يکي از اقسام نفاق برشمرده و خاطرنشان کرد؛ اين قسم از نفاق از صدر اسلام تاکنون در بين مسلمانان رايج بوده و طبق آيات قرآن کريم و روايات اهل بيت (عليهم السلام) خطر اين قسم از منافقين براي اسلام و مسلمانان بيش از خطر کفار است.
 
آيت الله مظاهري قسم ديگر نفاق را عمل نکردن بر طبق اعتقاد قلبي و شعار زباني دانسته و افزودند؛ قسم ديگري از نفاق اين است که انسان قلباً معتقد به اسلام و تشيع باشد و به اين اعتقاد با زبان و به صورت شعاري اقرار کند ولي طبق موازين و احکام اسلامي عمل نکند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: