کد خبر:۲۸۷۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۸۸ - ۰۸:۳۵
تعداد بازدید: 2486
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مشايي حدش را بشناسد
مصباحي مقدم با تاکيد بر اينکه تعبير اينکه خدا به خودش بدهکار بوده به همين دليل انسان را آفريد و اينکه اگر انسان نباشد خدايي هم نيست، حرف باطلي است،...
عضو ارشد جامعه روحانيت مبارز با استناد به سخنان حضرت علي(ع) از مشايي خواست حد خودش را بشناسد و از آن تجاوز نکند. «غلامرضا مصباحي مقدم» در گفت و گو با ايلنا در واکنش به سخنان اخير اسفنديار رحيم مشايي در جلسه توديع و معارفه وزير علوم که گفته بود «خدا به خودش بدهکار بود که انسان را آفريد چون مي خواست شناخته شود و اگر علم را حذف کنيم، انسان حذف مي شود و اگر انسان حذف شود، خدا حذف خواهد شد»، گفت؛ در سخنان ايشان هم يک نکته درست وجود دارد و هم يک نکته خطا. به گفته وي نکته درست در اين است که خداوند دوست داشت که شناخته شود و به همين دليل انسان را خلق کرد.مصباحي مقدم با تاکيد بر اينکه تعبير اينکه خدا به خودش بدهکار بوده به همين دليل انسان را آفريد و اينکه اگر انسان نباشد خدايي هم نيست، حرف باطلي است، خاطرنشان کرد؛ اميرالمومنين علي (ع) درباره فتنه هايي سخن گفته بودند که پس از پيدايش فتنه ها، افرادي از آن پيروي مي کنند و بدعت احکامي نهاده مي شود و انسان هايي از انسان هاي ديگر بر مبناي غير کتاب خدا، تبعيت مي کنند.

وي تصريح کرد؛ حضرت علي(ع) همچنين فرموده اند اگر حق خالص مطرح مي شد، هيچ کس در پيروي از آن ترديد نمي کرد و اگر باطل خالص مطرح مي شد کسي پيرو آن نمي شد وليکن مشتي از حق و مشتي از باطل گرفته شده و با هم آميخته مي شود که در اين شرايط، شيطان بر اولياي خودش غالب مي شود. عضو شوراي مرکزي جامعه روحانيت مبارز با بيان اينکه سخنان مشايي آميزه يي از حق و باطل است، افزود؛ خوشبختانه او در جايگاهي نيست که حرفش منشاء موجي در جامعه شود و عده يي از او پيروي کنند وگرنه فتنه ها برمي خاست. به گفته وي بهترين راه براي افرادي مثل مشايي آن است که به گفته حضرت علي(ع)، خداوند رحمت کند انساني را که حد خودش را بشناسد و از حد خودش تجاوز نکند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: