کد خبر:۲۸۷۴
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۹:۰۰
تعداد بازدید: 5059
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
افزايش نرخ بيکاري زنان تحصيل کرده؛ ادامه تحصيل آري، اشتغال نه!
نرخ بيکاري در ميان بانوان تحصيل کرده به صورت قابل توجهي در حال افزايش و آمار اشتغال اين قشر در جامعه نگران کننده است. جامعه توانمندي بانوان را نپذيرفته است...
نارضايتي از شغل، دستمزدهاي پايين و دلواپسي خانواده ها از امنيت بعضي از محيطهاي کاري، موضوع اشتغال زنان را با چالش روبه رو کرده است

در سالهاي اخير، زنان که نزديک به نيمي از جمعيت کشور را تشکيل مي دهند گرايش بيشتري به تحصيلات دانشگاهي پيدا کرده اند و پذيرش بيش از 60 درصدي آنان در دانشگاهها خود گواه اين مدعاست. اما اتفاقي که پس از اتمام تحصيلات مي افتد کاملاً با وضعيت موجود متفاوت است.

اکنون نرخ بيکاري در ميان بانوان تحصيل کرده به صورت قابل توجهي در حال افزايش و آمار اشتغال اين قشر در جامعه نگران کننده است.

نازنين توکلي در مورد تمايل نداشتن بانوان متخصص در اشتغال مي گويد: خيلي از خانمها در شرايط فعلي تمايل ندارند در شرکتها يا مؤسسات خصوصي با حقوق اندک و در رده هاي پايين در حالي که بيمه هم نيستند فعاليت کنند مانند خودم که پس از يک سال کار در يک شرکت بدون بيمه و مزايا به دليل اختلاف با مديرعامل مجبور به ترک کار شدم.

وي مي افزايد: مشکل ديگر بانوان کارآفريني است، که اين امر براي آنان با چالشهاي مختلف فرهنگي و اجتماعي و نبود اطمينان به زنان روبروست.

اما سيمين عزيزي، کارشناس الهيات معتقد است: در نظام برنامه ريزي شده اسلام مديريت خانواده برعهده مرد است و مسؤوليت سرپرستي و تأمين مخارج و مصالح خانواده هم بر دوش اوست پس با اين اوصاف چه نيازي است که من خودم را درگير کار و سختي هاي آن کنم؟!
شادي فرهمند نيز که به دليل مشکلات اقتصادي مجبور به اشتغال شده، مي گويد: من مجبورم هر روز تا ساعت چهار بعدازظهر در محل کار باشم. به همين دليل هميشه نگران فرزندانم هستم و چون همسرم نيز تا عصر به منزل نمي آيد، دغدغه فرزندان خردسالم همواره در محل کار نيز ذهنم را مشغول مي کند و براي رفاه حال خانواده و روحيه خودم ترجيح مي دهم در محيط اجتماعي حضور داشته باشم.

وي اضافه مي کند: تمام خانمهايي که مثل من تحصيلات دانشگاهي را با هزينه هاي گزاف به پايان رسانده اند، حداقل توقع شان اين است که از معلومات و علمي که آموخته اند جامعه و خودشان از آن بهره ببرند پس طبيعي است که از مسؤولان هم بخواهند تا موقعيت مناسبي براي شان ايجاد کنند.

يکي از بانوان نيز از نبود امنيت شغلي سخن مي گويد و اضافه مي کند: مدتي در يک شرکت مشغول کار شدم. با اينکه تحصيلات دانشگاهي داشتم ولي به عنوان منشي کارم را آغاز کردم اما اين کار همراه با مشکلات متعددي بود که مرا واداشت تا از شرکت مذکور شکايت کنم و هنوز هم پيگير آن هستم.

او مي گويد: کارها بايد متناسب با تحصيلات انتخاب شود و براي بانوان تحصيل کرده مشاغل بهتري در نظر گرفته شود.

مليحه روحي، يکي ديگر از دختران تحصيل کرده هم مي گويد: با توجه به دستمزدهاي پايين، نارضايتي از محيط کار، دليل دلواپسي ها براي خانواده، هيچ گاه به خود اجازه نمي دهند که حتي لحظه اي به اشتغال بينديشند و تمام وقت و توانمنديهاي خود را صرف خانه و خانواده مي کنند.

امنيت شغلي لازمه اشتغال بانوان است

حسيني، داديار مجتمع شهيد قدوسي در مورد امنيت شغلي بانوان به گزارشگر ما مي گويد: دادگاههاي کشور مملو از پرونده هايي است که از بانوان سؤ استفاده شده است و تعدادي از آنان مربوط به محيطهاي کاري بانوان و همکاران آنان مي باشد.

اين داديار اضافه مي کند: تعدادي از بانوان به دليل نياز مادي به مشاغلي تن مي دهند که متناسب با تحصيلات، روحيه و شأن آنان نيست و از همين ناحيه ضربه مي خورند.
وي به پرونده فردي اشاره مي کند که با به کارگيري بانوان به عنوان حسابدار در يک مکان صوري از آنان سؤ استفاده مي کرده و با ضبط تصاوير از آنان اخاذي مي کرده و تأکيد مي کند: بانوان بايد نسبت به محل کار خود اطمينان کامل حاصل کنند و سپس در آنجا مشغول به کار شوند.

جامعه توانمندي بانوان را نپذيرفته است

يک کارشناس ارشد روان شناسي نيز به خودباوري بانوان در رسيدن به مدارج عالي علمي اشاره مي کند و به گزارشگر ما چنين مي گويد: با توجه به اينکه اکنون بانوان در حال تلاش جهت رسيدن به نقاط مطلوب هستند و ظرفيت 65 درصدي دانشگاه را به خود اختصاص داده اند ولي هنوز جامعه توانمنديها را بر اساس جنسيت مشخص مي کنند.

فرح يزدان جو همچنين به معضل جامعه که هنوز زن را به عنوان فردي در کنار مرد تصور مي کند اشاره کرده، مي افزايد: هنوز زن به عنوان يک قدرت و يک فرد مفيد در جامعه محسوب نمي شود که اين امر نيازمند بازنگري و ديدن واقعيت هاست.

وي مي افزايد: جامعه هنوز آماده پذيرش بانوان بخصوص در مسندهاي مهم و مديريتهاي مهم نيست و در سپردن کارهاي حساس به بانوان مردد است در نتيجه ترجيح مي دهد که کارهاي سطحي را به بانوان بسپارد.

يزدان جو اضافه مي کند: همان طور که کارهاي سخت به بانوان از نظر جسمي و روحي لطمه وارد مي کند. کارهاي سطحي که در شأن بانوان نيست نيز آنان را دچار بيماريهاي روحي مي کند.

نبود اشتغال؛ فرد و جامعه هر دو مسؤولند

رئيس شوراي فرهنگي، اجتماعي زنان و عضو شوراي عالي انقلاب هم بحث اشتغال بانوان را موضوعي ساده و در عين حال پيچيده مي داند و مي افزايد: موضوع اشتغال بانوان از چند جهت قابل بررسي است که ساده ترين آن به افرادي اطلاق مي شود که توان لازم را براي ورود به بازار کار در خود احساس مي کنند.

منيره نوبخت اضافه مي کند: بانوان توانايي و استعدادهاي فراواني دارند که نيازمندند آن را به منصه ظهور برسانند. تعدادي در کارهاي منزل، برخي در امور هنري و در جايي در کارهاي بيرون از خانه بسيار توانمند عمل مي کنند که همه حکايت از تمايل آنان به اشتغال دارد.

وي تمايل زنان به اشتغال را امري طبيعي و ناشي از توانمندي آنان مي داند و مي افزايد: اين انگيزه قوي بانوان را به سوي مشارکتهاي اجتماعي سوق مي دهد و آنان چه در کانون کوچک خانواده و مديريت آن و چه در کانون بزرگ اجتماع و پستهاي آن نقش فوق العاده و ارزنده اي ايفا مي کنند.

نوبخت نياز به کار را از دو جنبه روحي و مادي حائز اهميت مي داند و اشاره مي کند: افرادي هستند که فقط به دليل گريز از افسردگي و رسيدن به نشاط به اشتغال مي پردازند و تعدادي نيز به علت وضعيت بد اقتصادي خانواده شان مجبور به کار مي شوند.

اين عضو شوراي عالي انقلاب، سپس به دلايل اصلي اشتغال تأکيد مي کند و مي افزايد: احساس مسؤوليت و همچنين استعدادها و توانمندي بانوان از عمده ترين عوامل محسوب مي شوند که در صورت نبود هر يک از فاکتورها فرد به تمايل نداشتن به اشتغال خواهد رسيد.


وي علاوه بر تأکيد بر اين موارد، ساير علل، تمايل نداشتن بانوان به اشتغال را چنين برمي شمارد و نداشتن نياز مالي نيز عاملي است که بانوان را به اتمام امور خانه و رسيدگي به خانواده سوق مي دهد، آنان در کار منزل به تمام نيازهاي مادي و معنوي خود دست مي يابند و از کار خود اظهار رضايتمندي مي کنند.

منيره نوبخت مي افزايد: احساس مسؤوليت نداشتن بانوان در قبال خانه و خانواده و يا نداشتن استعداد و توانايي علاوه بر جلوگيري از رشد اجتماعي بانوان، گاهي موجب وضعيت نامناسب اقتصادي و تبعات آن مي شود.

رئيس شوراي فرهنگي اجتماعي زنان به نوعي احساس منفي در بهبود وضعيت معيشت توسط بانوان اشاره مي کند و مي افزايد: اين بانوان خود را در برابر مشکلات مسؤول نمي دانند و در خروج از بحرانهاي مالي خانواده کمترين کمکي نمي کنند.

نوبخت اضافه مي کند: خوشبختانه وضعيت فوق در جامعه کنوني رو به بهبود است و تعداد فراواني از زوجهاي جوان براي تأمين معاش و هزينه هاي زندگي شان هر دو در کنار هم به اشتغال مي پردازند و با تحمل سختي کار به رفاه بيشتري در زندگي خود مي رسند.

وي علاوه بر تمايل نداشتن افراد و قصور آنان در خدمت به خانه و خانواده به ساير علل اجتماعي نيز اشاره مي کند و مي افزايد: متأسفانه در همه کشورهاي جهان بهره مندي از شغل، مزايا و حقوق تفاوتهاي بين مرد و زن قائل مي شود که باعث دلسردي و نارضايتي بانوان مي شود.
منيره نوبخت در مورد جوامعي که حقوق مادي و معنوي را حتي در منزل پايمال مي کنند به خبرنگار ما مي گويد: هنگامي که بانوان در منزل خود به نحو احسن از حقوق و مزايا بهره مند نمي شوند با تسري اين امر در جامعه روبرو خواهيم شد و بانوان از ابتدايي ترين حقوق شان محروم خواهند شد در صورتي که در اسلام نسبت به احترام به حقوق بانوان تأکيد فراوان شده است.

وي به آسيب پذير بودن بانوان نيز اشاره مي کند و مي افزايد: بانوان از نظر جسمي و روحي حساس هستند و کارهاي سخت و زيان آور مانند مشاغل صنعتي و محيط هاي کاري که براي کارگران آسيب زاست و سلامت افراد را به مخاطره مي اندازد براي بانوان خطرات چند برابري دارد که آنان فقط در اين امور نمي توانند اشتغال يابند ولي در ساير مشاغل مثل پستهاي مديريتي و کليدي تاکنون توانايي هاي خود را به اثبات رسانده اند.

عضو شوراي عالي انقلاب به کارفرماياني اشاره مي کند که ترجيح مي دهند از کارمندان مرد بهره گيرند و مي افزايد: اين امر در ادارات و سازمانهايي که بانوان تمايل بيشتري به کار دارند را شاهد هستيم که باعث تقاضاي کمتر بانوان به تصاحب اين مشاغل مي شود.
وي تأکيد مي کند: متأسفانه مرخصي هاي اجباري مانند بارداري و شيردهي جذب اين قشر فرهيخته را با مشکل مواجه کرده است.

زنان، نيروي کار ارزان جامعه نيستند

نوبخت اضافه مي کند: تا زماني که نگاه جامعه به زن به عنوان نيروي کارارزان باشد بانوان هيچ اشتياقي به اشتغال نخواهند داشت و ميزان بيکاري قشر تحصيل کرده روز افزون خواهد شد.
رئيس شوراي فرهنگي و اجتماعي زنان وضعيت کشور ايران را در سايه نظام جمهوري اسلامي نسبت به ساير کشورها مناسب ارزيابي مي کند و مي افزايد: اشتغال بانوان در خارج از خانه در کشورهاي غربي اغلب سبب انحلال خانواده مي شود ولي در کشور ايران به علت تعامل مطلوبي که بانوان بين امور خانه داري و حفظ حريم خانه و اشتغال قائل هستند بسياري از معضلات غربي را ندارند.

منيره نوبخت در ادامه خاطرنشان مي کند: اشتغال در کشور ما يک فرهنگ ملي است که بايد سياستهاي متناسب با اشتغال زنان تصويب و حدود و ضوابط آن مشخص و در کل کشور لازم الاجرا شود.وي روح کلي حاکم بر جامعه را بسيار مفيد مي داند و مي افزايد: ملاحظات فرهنگي در کشور ما جزو ارزشها تلقي مي شود ولي اين ارزشها نبايد به کار و مسؤوليت اجتماعي بانوان لطمه وارد کند.

رئيس شوراي فرهنگي و اجتماعي بانوان مي افزايد: اين نگاه بسيار مثبت است که هر جايي مرد هست زن نيز مي تواند حضور داشته باشد ولي از نظر جسمي و روحي در کارها بايد ملاحظاتي صورت پذيرد و اين امر با کارشناسي مشاغل و طبقه بندي آن صورت خواهد پذيرفت که تا حدودي اکنون در انتخاب رشته دختران و فرصت هاي شغلي در حال اجراست.

نوبخت در خاتمه تأکيد مي کند: ما نظام و الگوي مناسب خودمان را داريم بنابراين، بايد در زمينه رشد و تعالي آن و کمک بيشتر به اشتغال و بهره مندي زنان از حقوق و مزاياي مناسب گامهاي اساسي برداريم تا ضمن احساس رضايت مندي از اشتغال و ايجاد انگيزه براي استفاده از تحصيلات و کمک به وضعيت معيشت خانواده کمک ارزنده اي کنيم. تهيه كننده:مريم احمدزاده
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۵
0
1
من که کار خونه رو هم نمی تونم انجام بدم چون بیکاری منو افسرده کرده
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: