کد خبر:۲۸۵۸
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۸:۵۱
تعداد بازدید: 8694
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سخنان جالب رحيم مشايي در مراسم معارفه وزير علوم
خداوند به انسان بدهکار نبود که او را آفرید. ظاهرا خداوند به خودش بدهکار بود که انسان را آفرید. دلش خواست شناخته شود. یک کسی را باید خلق می کرد که بتواند بشناسد...
اسفندیار رحیم مشائی سه شنبه شب در مراسم تودیع محمد مهدی زاهدی و معارفه کامران دانشجو وزرای علوم دولتهای نهم و دهم در دانشگاه شهید بهشتی و در بخشی از سخنانش با اشاره به اینکه علم از جنس نور است، گفت: نمی خواهم فلسفی صحبت کنم ، ذوقی می گویم. خداوند به انسان بدهکار نبود که او را آفرید. ظاهرا خداوند به خودش بدهکار بود که انسان را آفرید. دلش خواست شناخته شود. یک کسی را باید خلق می کرد که بتواند بشناسد. انسان اهمیتش به همین علم است. اگر علم را برداریم انسان حذف می شود. انسان را که حذف کنیم ، دیگر نیازی به حذف خدا نیست ، زیرا خدا دیگر خودش حذف شده است.

مشاور رئیس جمهور ، در بخش دیگری از سخنانش در تاکید مجدد بر علم ، گفت: امام عصر (عج) پیامبر نیست که کسی از او معجزه بطلبد. قبول. اما اگر کسی امروز بیاید برای ایفای ماموریت تاریخی خود که هزار و چند صد سال از بروز و ظهور او گذشته است ، آیا بشریت از او سند و مدرکی نخواهد خواست؟! حتما خواهد خواست. فکر کرده ام که اگر امام عصر امروز، فردا، 10 سال دیگر، صد سال دیگر یا ... بیاید آیا بشریت از او حجت طلب نخواهد کرد؟ بعید است که طلب نکند. اما آن حجت چیست؟ فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که اگر بشریت از او حجتی طلب کند، "دانش" طلب خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: بشر برای اثبات حجیت و سندیت نسبت به ادعای امام عصر (عج)از او دانش طلب خواهد کرد. دانش 27 واحد است. دو واحد تا زمان او است. معادله رشد دانش هم اهل ریاضیات می دانند که خطی نیست و دانش هر چه هست مربوط به اواخر است یعنی فقط کافی است آن حضرت یک واحد علم را عرضه کند که آن یک واحد علم به هیچ وجه قابل مقایسه با تمام ظرفیتهای علمی تاریخ بشریت نیست.

مشائی همچنین درباره تغییر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اگرچه واگذاری مسئولیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به فردی دیگر به ظاهر یک تغییر است اما این ، جز تجدید نیرو و نفس نیست. دکتر زاهدی و دکتر دانشجو دو هم فکر، هم رای، هم عقیده و هم باور هستند که در یک مسابقه دو امدادی با نیروی جدیدی مسیر را با سرعت ادامه می دهند.

مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه باید در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قبل از هر چیزی ساحت علم تقدیس شود، گفت: باید از مسیر علم عبور کنیم و راه دیگری نیز وجود ندارد. امیدواریم که این تجدید نفس و تجدید نیرو نیز فرصتی برای شکوفایی بیشتر باشد.

رحیم مشائی با بیان تعاریفی از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت نهم اعلام کرد: قطعا در روزها و سالهای آینده زمینه های فراوانی برای بهره جویی دولت و دولتهای آتی از محمد مهدی زاهدی وجود خواهد داشت.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره علت عدم حضور رئیس جمهور به عنوان یک چهره دانشگاهی در مراسم تودیع و معارفه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: رئیس جمهوری امکان حضور در کلیه مراسم تودیع و معارفه ها را نداشت و بدون اینکه خود وی انتخاب کند، شرکت در مراسم تودیع و معارفه مسئولان برخی دستگاهها بر عهده رئیس جمهوری قرار داده شد.

وی افزود: اگر شخص رئیس جمهوری خود انتخاب می کرد که در مراسم تودیع و معارفه کدام وزارتخانه شرکت کند به طور تقریبا قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را انتخاب می کرد زیرا تعلقش بیش از هر حوزه ای به حوزه دانشگاه است و بسیار حساس و علاقمند به مسائل علمی و امور دانشگاه و دانشجویان هستند.منبع:مهر
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
انتشار یافته: ۱
مهدي
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۹
1
0
مرسي از اقاي مشائي واقعا لذت بر م
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: