کد خبر:۲۸۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 9605
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
بحثي درخصوص ضريب حقوق كاركنان بانكها
کارکنان بانکها همیشه از استرس ناشی از کار رنج می برند و این دغدغه فکری و ذهنی برای به سلامت گذشتن از یک روز بی ضرر کاری را همراه خود دارند. کارکنان بانکها به سبب مواجهه با همه گروه های اجتماعی...
با توجه به هفته بانكداري اسلامي يكي از خوانندگان محترم سايت خبري همصدا مطلبي درخصوص ضريب حقوق كاركنان بانكها ارسال نموده كه به شرح ذيل تقديم خوانندگان مي شود.

بحث عدم افزایش ضرایب بانکهای دولتی و حاشیه های آن باعث شد که ، سعی کنم تا باز هم مثل سابق به وضعیت کاری خودمان و مشکلاتی که در محیط کار با انها روبرو شدیم و خواهیم شد، فکر کنم . اما حتما گلایه دبیر مجمع اسلامی کارکنان بانکها از جناب رئیس کل را شنیده اید . اینکه بعد از گذشت چند ماه از سال هنوز اقدامی در جهت افزایش حقوق کارکنان بانکهای دولتی صورت نگرفته و تازه زمزمه هایی برای افزایش تنها 9% ضرایب کارکنان بانکهای دولتی است .
امروز در بانک نگار دوستی اشاره کردند که کارکنان بانکها هم باید مثل قضات دارای حقوق و مزایای عالی باشند تا خدای نکرده تطمیع نشوند
با خودم گفتم ، ایا براستی ما به خاطر گریز از این قبیل امور خواهان افزایش حقوق و مزایا هستیم ؟؟
چه چیزی باعث می شود که غالب و شاید همه کارکنان شبکه بانکی توقع شرایط مالی و کاری بهتری دارند ؟؟

زیاده خواهی ؟ توقع نابجا ؟
من به شخصه زیاد اعتقاد به بحث جلوگیری از فساد کاری با افزایش حقوق و مزایا ندارم ؟هر چند منکر تاثیر آن هم نیستم چون دوستان و همکاران خودم شریف تر و شایسته تر از آن می دونم که این موارد تاثیر انچنانی بر سلامت کاری ایشان داشته باشد .

اگر در جایی اختلاس یا گرفتن رشوه یا فسادی شکل می گیرد ، قطعا زمینه های اخلاقی در ان میان رعایت نشده و به نظرم دلایلی که موجب انتظاراتی چون افزایش حقوق را در بین کارکنان بانکها پدید می اورد ، به شرایط کاری انها بر می گردد و در مقایسه ای که بین ایشان و اکثر ادارات دولتی دیگر خواهید داشت، نمی توانید منکر تفاوت شرایط کاری انها شد.

سال هاست که حکایت سختی و مشکلات کار در محیط بانک ها درد و دل اکثریت کارکنان بانکهاست ولی با این همه هنوز هم می توان شاهد بود که دوستان ما نسبت به شرایط کاری خود نگران و شاکی هستند.

چرا یک بار و برای همیشه تلاشی برای توجیه کارکنان برای دور کردن این شائبه یا توجیه کردن مسئولان و مدیران برای رفع این قبيل نگرانی ها صورت نمی گیرد. خوشبختانه در فضای کنونی براحتی می توان با برهان قاطع به افکار عمومی پاسخ داد ! چرا این اتفاق در مورد ما کارکنان بانکها نمی افتد؟

باور کنید گاهی شک می کنم که مبادا من دچار یک توهم و تلقین شده ام و هیچ فشاری در محیط کار و سیستم بانکی ما بر کارکنان وجود نداد!
استدالال من هم این است که اگر چنین بود ، چرا مدیرانی که بنا بر ادعای بیشترشان از همین باجه ها بر خواسته اند ، پس از نشستن بر مسند مدیریت بانکها به نوعی از وضعیت باجه نشینان غافل یا نسبت به انها بی اعتنا می شوند !
اگر هم چنین نیست چرا هیچ تغییر محسوسی در سیستم حاکم به وجود نیامده ، که موجبات نهایت رضایت مندی کارکنان را فراهم اورد!

ایا براستی هیچ نگرانی در بدنه و گروه پایین هرم سازمانی بانکهای ما وجود ندارد ؟
ایا کار بانک را نباید در زمره مشاغل سخت و زیان آور به حساب اورد ؟

ایا نباید در نقطه ای مدیریت بانکها و شبکه بانکی برای دفاع از کارکنان خود اقدام کند ؟

اگر هم واقعا مدیران ما اعتقادی به تصورات و توهم های کارکنان خود ندارند ، چرا این ذهنیت را به نوعی رفع نمی کنند ؟

گاهی اوقات از مدیریت و سیستم درون سازمانی بانکها چنان گله مند می شويم که ...
قطعا چنین برداشت و باوری در بین کارکنان بر روند بهره وری و پیشرفت سازمانی بانکها تاثیر منفی خواهد داشت ؟

ایا نباید برای گریز از این هزینه ها اقدام کرد ؟

اما نکاتی که از نگرانی های کارکنان بانکها می توان ذکر کرد :
ساعت شروع و پایان کار بانکها در مقایسه با سایر ادرات و سازمانها
نقش محوری بانکها در اقتصاد کشور ، خصوصا در شرایط حاکم جهانی چند سال گذشته در تقابل با ایران که تلاش تاثیر گذار و تایین کننده این سیستم موجب گذر کشور و دولت از شرایط حاکم شد
غیر قابل قیاس بودن ساعات کار مفید کارکنان بانکها با بیشتر ادارات و سازمانها
سختی و مشقت کارهایی از قبیل تحویلداری و تعهدهایی که در بانکها برای مسولین شعب پدید می اید ..
حضور همیشگی کارکنان بانکها در همه شرایط جوی و مناسبتی و حتی بحرانهای اجتماعی و سیاسی ..
فرسایش شدید جسمی و ذهنی کارکنان بانکها در دوره اشتغال و بعد آن ..
شغل و حرفه‌اي که في‌نفسه اضطراب‌آور و تنش‌آفرين براي هر انسان است كه علاوه بر همه اين دشواري‌ها، كمبود فضاي كاري و امكانات رفاهي موجود بانك‌ها را نیز می توان اشاره کرد .
خطراتی که متوجه کارکنان بانکها می باشد : از قبل چک های جعلی و تقلبی ، کسر صندوق ، سرقت و ...
عدم استفاده از مزایای شغلی از قبیل مرخصی های ساعتی و روزانه به بهانه های مختلف ..
در حالی که کارمفید انجام شده توسط کارکنان بخش اداری کشور کمتر از دوساعت در روز ارزیابی می شود ساعت کارمفيد روزانه انجام شده توسط کارکنان بانکها بیش از 6 ساعت در روز است
تسلط بیش از حد مشتریان به واسطه نیاز بانکها به مشتری که خود موجب فشارهایی روحی مضاعفی بر کارکنان بانکها می شود .
کارکنان بانکها همیشه از استرس ناشی از کار رنج می برند و این دغدغه فکری و ذهنی برای به سلامت گذشتن از یک روز بی ضرر کاری را همراه خود دارند .
کارکنان بانکها به سبب مواجهه با همه گروه های اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی در جامعه باید از یک ظرافت و اگاهی در نوع برخورد و به تعبیری دارای یک بینش رفتاری مبتنی بر روانشناسی افراد باشند تا بتوانند از تقابل با همه قشرها سربلند از اصل تکریم ارباب رجوع گذر کنند .
و ...

اما دلایلی که می توان بر عدم اراده مسئولین برای بهبود وضعیت فعلی بیان کرد :

حتما چند روز قبل تیتر بعضی از خبرگزاری ها و جراید را در مورد سخنان یک عزیز دل در خطبه نماز جمعه در مورد بانکها شنیده اید ؟ اینکه بانکها کمر مردم را شکسته اند !؟
باور کنید چنین ذهنیتی هم در تصمیم گیری عزیزانی که تصمیمات جامع را در قبال کارکنان بانکها یا فراتر از این در مورد شبکه بانکی اتخاذ می کنند ، می توان اشاره کرد .

دیدگاهی که نظام بانکی فعلی کشور را ربوی می داند ، بیش از هر زمان ممکن تاثیر گذار است و به نوعی می توان نقش انها را در امورات شبکه بانکی مشاهده نمود !

البته ناگفته نماند که گاها ایستادگی شبکه بانکی در مقابل بعضی دستورات دولت در چند سال گذشته ، موجب شده است که یک جبهه برای تغییر مدیريت و سیستم مدیریت نظام بانکی بیشتر از همیشه همسو با تفکر مقابل شکل گرفته است .

یک تصوری در بین عموم مردم وجود دارد که کارکنان بانکها حقوق میلیونی دریافت می کنند و در رفاه کامل هستند . اما به واقع ميزان حقوق و مزايايي دريافتي كاركنان سيستم بانكي از بسياري از دستگاههاي دولتي پايين تر است .
به طور مثال چند روز قبل دوستی می گفت : شنیدم به کارکنان بعضی بانکها چند میلیون تومان به خاطر افزایش حقوق دادند (وام ضروری)

در ماه قبل یک کارشناس در یکی از سایتها فرموده بودند که دولت نباید در صورت تایید افزایش 25% درصدی کارکنان بانکها به مانند کارمندان دولت ، به یکباره این ضرایب را اعمال نماید ؟ حالا چرا ؟ چون همیشه افزایش حقوق گروه از کارکنان دولت باعث افزایش فزاینده تورم می شود ؟!

یا شاید یادتان باشد نماینده محترم مجلس در ایام ماضی باز هم فرموده بودند که کارایی کارکنان بانکها به نسبت سایر ادارات پایین است ؟ اون هم کمتر از یک ساعت در روز !

یاد داستان فیلم سیب ممنوعه می افتم که چه طور تصویری از یک کارمند بانک نمایش داده بود ؟
براستی ایا اگر این نقش و شخصیت برای یک مامور انتظامی یا یک معلم یا پرستار بود ، زمین و زمان را به هم نمی دوختند که چرا به صنف کاری ما جسارت و گستاخی نموده ید ؟
یادم نمی اید که هیچ بازخوردی از این فیلم در سیستم بانکی مشاهده کرده باشیم ؟!
چرا باید ما کارکنان باید همیشه از مدیریت سازمانی و البته فرا سازمانی خود اسیب پذیر باشیم ؟
اما ...
سالها قبل در مطلبی می خواندم که اقای احمدی نژاد در جایی از رسیدگی به امور کارکنان بانکها سخن گفته بودند و شرایط سخت و مشقت آور کارکنان بانکها را تایید کرده بودند ، اما افسوس که این امیدواری هم ...

بیش از گذشته ضرورت حضور و شکل گیری جریانی که بتواند از حقوق و خواسته های کارکنان بانکها در مجامع تصمیم گیری نظام حمايت و دفاع نماید ، احساس می شود . باید تلاش کرد تا خود کارکنان بانکها نیز نقشی موثر در بهبود شرایط کاری خود داشته باشند .
امید ان داریم که مسئولین مربوطه با نگاه کارشناسی و واقع بینانه و منصفانه به بررسی شرایط کاری کارکنان بانکها اقدام کنند و در نهایت تلاشی مضاعف را در جهت رضایت مندی کارکنان شبکه بانکی بکار گیرند .

همگی تایید خواهند نمود که رضایت مندی کارکنان یعنی رضایت مندی مشتریان ، بهره وری بیشتر ، سلامت کاری بالاتر و در انتها سود اوری بیشتر ...
به امید انکه بیشتر از همیشه به این سرمایه عظیم و به تعبیری به مشتریان اولیه و همیشگی شبکه بانکی بیش از پیش عنایت و توجه شود در احقاق حقوق این عزیزان کوتاهی صورت نگیرد .
به امید روزهایی بهتر ، همگی شاد و سعادتمند باشید.
نويسنده :مهدي صمدي
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۹
0
2
ضمن عرض سلام خدمت همکار کرانقدرمان جناب اقای مهدی صمدی
شایان ذکر است مطالب فوق العاده بجا و متین بود ما کارکنان بانکملی
در این شب قدر از خداوند عال و قادر و حی و مدیر و مدرک مسئلت
مینماییم که خود وسعت رزق و روزی عنایت فرماید و مسئولین عدالت
محور را متوجه معیشت و رفا ه نسبی برای کارمندان زیر مجموعه خود قرار دهد انشاالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۸۸/۰۶/۲۲
0
1
سلام
چه عجب که حداقل چند کلمه ای در حمایت از کارمندان بانک هم نوشته شد
متاسفانه هر کسی که در جهت مطرح کردن خودشه به راحتی در مورد بانک و کارمنداش نظر منفی میده آخه میدونه همه اصناف زبانی دارند اما این قشر جز سکوت و کار کردن برای مردم کار دیگه ای بلد نیستند
کاش اتحادیه ای وجود داشته باشه که به اندازه نصف بعضی کارمندان همیشه طلبکار و در عین حال کم کار حرف ما هم به گوش بعضی حضرات برسه
ممنون از متن کاملتون آقای صمدی
راستی حقوق ما بعد گذشت 6 ماه از سال 9% اضافه شد با تورم 25% اعلامی و حدود 40% واقعی چقدر تناسب وجود داره!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۸۹/۰۱/۲۵
0
1
سلام جناب آقای صمدی مایادگرفتیم که حق بامشتری است حق بامدیرا ن عزیز است حق باهمه است الا ما که به عنوان سرمایه های بانک اصلا به حساب نمی آییم ونه راه پس داریم نه پیش ما از مغضوبین دو عالم هستیم همسر و فرزند ناراضی فامیل ناراضی مشتری ناراضی چرا چون بانکی هستیم 0
راستی از وضعیت جدید وام مسکن کارمندان هم که خبردار شدید هر
دم از این باغ بری میرسد0
از بابت متن کاملتو ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۷/۰۶
0
1
باتشکر ازآقای صمدی من هم موافق تشکیل صنف کارکنان بانکها یا هرسازمان خصوصی دیگری که از حق و حقوق کارکنان بانکها دفاع نماید هستم . به امید چنین روزی چون که تا بچه گریه نکند از شیر خبری نیست
سلیم عجمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۱
0
1
خدا خیرت بده یکی پیاده شد حرف دل مارو بزنه بیچاره تحویل دار یه وام مسکن میدن پدر مارو ملت در آوردن کارما واقعا مشقت آور است
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: