کد خبر:۲۸۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۹:۱۱
تعداد بازدید: 7252
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نمایشگاه کتاب‌های ممنوعه در آمریکا
نکته جالب توجه اینکه برگزار کنندگان نمایشگاه، کتاب‌ها را در داخل محفظه‌ای مهر و موم شده قرار داده‌اند تا به صورت نمادین ممنوعیت کتاب‌ها نمایش داده شود. در عین حال دست اندرکاران نمایشگاه برای اینکه بازدید کنندگان دلیل توقیف کتاب‌ها را بدانند،...
یک کتابخانه در منطقه وسلاکو به زودی کتاب‌های توقیف شده آمریکا را در معرض نمایش می‌گذارد.دست اندرکاران نمایشگاه برای اینکه بازدید کنندگان دلیل توقیف کتاب‌ها را بدانند، کارت معرفی در داخل محفظه کتاب‌ها قرار داده‌اند.

به گزارش ایبنا به نقل از بروسویل هرالد، کتابخانه دانشکده تگزاس جنوبی از روز چهارشنبه این هفته به عنوان نماد آزادی بیان، کتاب‌هایی را که به هر علتی توقیف شده‌اند برای بازدید دانشجویان و عموم مردم منطقه به نمایش خواهد گذاشت.

البته این نخستين بار نیست که دانشکده تگزاس جنوبی این نمایشگاه را برگزار می‌کند بلکه از سال 1982 تاکنون اتحادیه کتابخانه‌های آمریکا با همکاری این دانشکده، در هفته آخر سپتامبر «هفته کتاب‌های توقیف شده» را برگزار کرده است.

«فیلیس اوانز» دانشیار و رییس گروه هنر و موسیقی بصری این دانشگاه مسئول برگزاری این نمایشگاه است. به گفته او این نمایشگاه به منظور پاسداشت کتاب‌های ممنوع شده و اهمیت آنها برگزار می‌شود.

نکته جالب توجه اینکه برگزار کنندگان نمایشگاه، کتاب‌ها را در داخل محفظه‌ای مهر و موم شده قرار داده‌اند تا به صورت نمادین ممنوعیت کتاب‌ها نمایش داده شود. در عین حال دست اندرکاران نمایشگاه برای اینکه بازدید کنندگان دلیل توقیف کتاب‌ها را بدانند، کارت معرفی در داخل محفظه کتاب‌ها قرار داده‌اند که اطلاعاتی از تاریخ انتشار کتاب و علت توقیف آنها ارایه شده است. قدمت برخی از کتاب‌ها به قرن هجدهم میلادی باز می‌گردد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: