کد خبر:۲۸۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۲:۲۲
تعداد بازدید: 5190
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سرپرست مجتمع قضايي خانواده 2 هشدار داد؛
مهريه سنگين خوشبختي نمي آورد،دختران به سراب دل نبندند
بهتر است زوجين در حد امکان قبل از ورود به دادگاه مسايل و مشکلات را با بزرگان خانواده در ميان بگذارند؛ چرا که برخي از مردان بعد از حضور در دادگاه حاضر به ادامه زندگي نيستند و دادگاه را پايان راه مي دانند
سرپرست مجتمع قضايي خانواده 2 گفت: مطالبه مهريه هاي سنگين، ملاک و ضمانت مناسبي براي تداوم و استحکام زندگي نيست.

جواد صادقي اظهار داشت: بيشتر پرونده هاي وارد شده به اين مجتمع مربوط به نفقه، عدم تمکين و مطالبه مهريه از سوي زن است.

وي درباره اقداماتي که براي جلوگيري از طلاق و جدايي زوجها انجام مي شود، گفت: از بدو رسيدگي به پرونده، تلاش قاضي بر اين است که قبل از صدور حکم، طرفين را راضي به ادامه زندگي و گذشت از قصور طرف مقابل کند. چرا که امکان بازگشت به زندگي مشترک بعد از صدور حکم طلاق کم است.

صادقي با بيان اينکه حدود 3 سال است که به عنوان سرپرست اين مجتمع فعاليت مي کند، درباره بدترين پرونده اي که با آن رو به رو بوده است، گفت: مردي بعد از طلاق از زن اول خود با زن ديگري ازدواج مي کند و بعد از اين ازدواج، زن اول پيشمان شده و خواستار بازگشت به زندگي با اين مرد مي شود.

وي ادامه داد: اما مرد به زن دوم خود علاقه مند است و راضي به جدايي نيست و زن اول با به اجرا گذاشتن يک چک با مبلغ بالا از مرد، او را به زندان مي اندازد و تنها راه رضايت را طلاق بدون بازگشت زن دوم بيان مي کند. اين در حالي است که مرد از زن اول 2 فرزند دارد و از زن دوم نيز يک فرزند و اظهار مي دارد با زن اول خوب زندگي مي کرديم و بچه ها در آرامش بودند دخالتهاي بي امان مادر همسرم همه چيز را به هم ريخت و همه راهها را براي ادامه زندگي مسدود کرد و اين است فرجام دو زندگي که يکي ازهم پاشيد و ديگري در حال از هم پاشيدن است.

صادقي همچنين درباره مهريه هاي عجيبي که با آنها برخورد داشته است، گفت: يک کيلو ناخن، هزاران شاخه گل و 10 کيلو طلا، عجيب ترين و سنگين ترين مهريه هايي است که با آنها رو به رو شده ام.

وي افزود: اين افراد بايد بدانند مهريه هاي سنگين و نامتعارف، ضمانت جدي براي استحکام زندگي نيست و شاهد هستيم افرادي که مهريه هاي سنگين را مطالبه مي کنند، در بسياري از موارد بعد از بروز مشکلات، بدون دريافت حتي بخش کوچکي از مهريه خود، خواستار جدايي از شوهر شده اند.

صادقي با اشاره به زناني که بدون درخواست طلاق مهريه خود را مطالبه مي کنند، افزود: در بعضي از موارد زن براي زهرچشم گرفتن و تهديد شوهر خود، اقدام به مطالبه مهريه مي کند که اين امر نشان دهنده شروع کشمکش بين زوجين است و کمتر پيش مي آيد که بعد از مطالبه مهريه، زندگي به روال طبيعي خود بازگردد.

سرپرست مجتمع قضايي خانواده 2 نيز به زوجين توصيه کرد: افرادي که به مجتمع قضايي خانواده مي آيند از مشورت با ديگر مراجعان که خود گرفتار، عصباني و دچار مشکل هستند، خودداري کنند چرا که ممکن است راهکارهايي که ارايه مي دهند چندان عقلاني نباشد و کار را پيچيده تر کند.

وي ادامه داد: اين افراد بايد از مشاوران حاضر در مجتمع يا خارج از مجتمع استفاده کنند، تا تمام زواياي موجود و عواقب ناشي از شکايت را براي آنها روشن کنند.

صادقي گفت: بهتر است زوجين در حد امکان قبل از ورود به دادگاه مسايل و مشکلات را با بزرگان خانواده در ميان بگذارند؛ چرا که برخي از مردان بعد از حضور در دادگاه حاضر به ادامه زندگي نيستند و دادگاه را پايان راه مي دانند.

وي درباره موضوع فريب دختران در ازدواج توسط افراد شياد هم خاطرنشان کرد: در بعضي موارد افرادي با فريب دختران به ويژه در نقاط شمال شهر، اقدام به ازدواج و در نهايت ترک آنها مي کنند بنابراين به خانواده ها هشدار مي دهيم قبل از موافقت با ازدواج، با انجام تحقيقات لازم از بروز اين مشکلات جلوگيري کنند و فريب ظاهر آراسته و ادعاهاي بي پايه و دروغين را نخورند و به سراب دل نبندند.

صادقي با بيان اينکه بيشتر مراجعان به مجتمع قضايي خانواده زنان هستند، افزود: حدود 30 تا 40 درصد پرونده هاي اين مجتمع مربوط به مطالبه نفقه و مهريه است.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: