کد خبر:۲۸۰۱
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۶:۱۷
تعداد بازدید: 2444
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
صحبت هاي برخي نمايندگان مخالف اعضاي كابينه
نماينده تهران در مجلس با بيان اينکه برخي وزيران پيشنهادي براي کسب راي اعتماد دست به کارهاي سخيفي از جمله کادو دادن و برگزاري مهماني هاي غير معمول و تحميل لابي هاي زشت به نمايندگان مجلس زده اند،...
مطهري : رئيس جمهور ايدئولوگ نظام نيست

نماينده تهران در مجلس با بيان اينکه برخي وزيران پيشنهادي براي کسب راي اعتماد دست به کارهاي سخيفي از جمله کادو دادن و برگزاري مهماني هاي غير معمول و تحميل لابي هاي زشت به نمايندگان مجلس زده اند، با استناد به مواد قانون اساسي اظهارات رئيس جمهور مبني بر اينکه وزيران بايد تحت فرمان او باشند را رد کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، علي مطهري نماينده تهران در جلسه امروز يکشنبه مجلس که براي بررسي صلاحيت وزيران پيشنهادي و برنامه دولت برگزار شد در مخالفت با برنامه دولت دهم طي سخناني اظهار داشت: روشن است که مخالفت اين جانب و ساير دوستان با برنامه و خط مشي و اصول کلي و ترکيب هيئت وزيران دولت دهم به معني سياه بيني و نديدن نقاط نوراني آن نيست.

وي افزود: بلکه به اين معني است که کاستي هايي در آن ديده ايم که حتي به طور نسبي هم آن را ايده آل نيافتيم. معتقدم کابينه پيشنهادي متناسب با توانايي هاي کشور و حتي توانايي هاي اصولگرايان نيز نيست و در مجموع ضعيف است.

شرايط اجتماعي موجود ضرورت همراهي و همکاري مجلس و دولت را افزون کرده است

مطهري تصريح کرد: البته سياست مجلس هشتم بر اساس رهنمودهاي مقام معظم رهبري مماشات و همراهي با دولت دهم از يک سو و جلوگيري از خطاهاي آن از ديگر سو است، به فضل خدا سعي خواهيم کرد که در همين راه گام برداريم و دوست داناي دولت باشيم. شرايط اجتماعي موجود نيز ضرورت همراهي و همکاري مجلس و دولت را افزون کرده است و مصلحت اين است که دولت دهم هر چه زودتر مشغول به کار شود.

نماينده مردم تهران در عين حال ادامه داد: اما اولا اين همراهي و همکاري طرفيني است. ثانيا لازمه آن زير پا گذاشتن معيارهاي مسلم اسلامي نيست و ثالثا هيچ مصلحتي بالاتر از تشکيل يک دولت قوي نيست.

وي گفت: مجلس بر آن است که با اعمال دقت کافي و بکارگيري شاغول و ترازهاي خود به وزيران کارآمد، مدير، متقي، ساده زيست و داراي بينش درست اسلامي و خلاصه به وزيراني در تراز 30 سالگي انقلاب اسلامي راي اعتماد بدهد و آنگاه پس از تشکيل يک دولت قوي از آن حمايت کند، نه اينکه اکنون منفعلانه تحت فشارهاي رسانه اي و رواني به وزيران ضعيف نيز راي اعتماد دهد و آنگاه در 4 سال آينده دائما با تذکر و سئوال و استيضاح با دولت اصطکاک و تنش داشته باشد. به قول طلاب ما فرزندان دليل هستيم همان جايي مي رويم که دليل مي رود.

ريشه ضعف کابينه پيشنهادي دهم

مطهري در ادامه سخنانش به ريشه ضعف کابينه پيشنهادي دهم از نظر خود اشاره کرد و گفت: جناب آقاي دکتر احمدي نژاد رئيس جمهور در مصاحبه ها و سخنراني هاي خود درباره معيارهاي انتخاب وزيران به 3 معيار اخلاق، کارآمدي و همگرايي تصريح کرده و گفته اند ممکن است افراد کارآمدتري از وزيران برگزيده وجود داشته باشند اما از آنجا که همه وزيران در قبال تصميمات دولت مسئول هستند به ويژگي همگرا بودن در انتخاب همکاران آينده اولويت داده شده است، در مصاحبه تلويزيوني اخير نيز همگرايي و کار جمعي را به معني هماهنگي با رئيس جمهور دانستند و گفتند رئيس جمهور، منتخب کل ملت است و وزيران بايد تحت فرمان او باشند نه تحت فرمان مجلس که نمايندگان آن منتخب يک منطقه خاص هستند.

وزيران تحت فرمان قانون هستند

نماينده تهران در مجلس ادامه داد: البته ما نيز قبول داريم که وزيران تحت فرمان مجلس نيستند بلکه در مقابل مجلس پاسخگو هستند همچنان که تحت فرمان رئيس جمهور نيز نيستند بلکه رئيس جمهور هماهنگ کننده آنهاست و آنها تحت فرمان قانون هستند.

مطهري به اصل 134 قانون اساسي اشاره کرد و گفت: اين اصل مي گويد رياست هيئت وزيران با رئيس جمهور است که بر کار وزيران نظارت دارد و با اتخاذ تدابير لازم به هماهنگ ساختن تصميمات وزيران و هيئت دولت مي پردازد و با همکاري وزيران برنامه و خط و مشي دولت را تعيين و قوانين را اجرا مي کند.

وي همچنين به اصل 137 قانون اساسي اشاره کرد و يادآور شد: اين اصل مي گويد هر يک از وزيران مسئول وظايف خاص خويش در برابر رئيس جمهور و مجلس است. اصل 84 قانون اساسي نيز مي گويد هر نماينده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در همه مسائل داخلي و خارجي کشور اظهار نظر نمايد. اساسا فرق معاون رئيس جمهور و وزير همين است که اولي فقط بايد در مقابل رئيس جمهور پاسخگو باشد و دومي در مقابل رئيس جمهور و مجلس.

مفهوم همگرايي نزد رئيس جمهور مطيع و تابع بودن وزير در مقابل نظرات ايشان است

نماينده تهران ادامه داد: به هر حال از مجموع بيانات رئيس جمهور به نظر مي رسد که مفهوم همگرايي نزد ايشان مطيع و تابع بودن وزير در مقابل نظرات اقتصادي، سياسي و فرهنگي رئيس جمهور است و اين است ريشه ضعف کابينه دهم و عدم حضور افراد صاحبنظر و داراي فکر و مستقل به تعداد قابل قبول در آن. در حالي که معني درست همگرايي کابينه اين است که وزيران به رئيس جمهور نسبت به سياست هاي کلي نظام که در درجه اول در قانون اساسي و در درجه دوم در سند چشم انداز 20 ساله و قوانين 5 ساله توسعه مندرج است و نيز نسبت به سياست هايي که در شوراهاي عالي کشور مانند شوراي عالي اقتصاد، شوراي عالي انقلاب فرهنگي و شوراي عالي امنيت ملي اتخاذ مي شود و خلاصه نسبت به قانون هماهنگ و متحد باشند نه اينکه همه وزيران بايد تابع افکار اقتصادي، سياسي و فرهنگي رئيس جمهور باشند آن هم به اين دليل که او منتخب مردم است و مردم نظريات او را تاييد کرده اند.

رئيس جمهور ايدئولوگ نظام نيست

مطهري گفت: در دوره رياست جمهوري آقاي خاتمي که در سخنراني هاي خود نظريه پردازي مي کردند و گاهي سياست هاي فرهنگي و سياسي را تبيين مي کردند يکي از انتقادات امثال بنده به ايشان همين بود که رئيس جمهور ايدئولوگ نظام نيست. ايدئولوژي نظام در جاي ديگر تعيين شده است و رئيس جمهور مجري آن و بالاترين مقام اجرايي کشور است.

عضو اصولگرايان مجلس گفت: اکنون نيز وضع به همين منوال است حتي اگر همه 40 ميليون نفري که در انتخابات رياست جمهوري اخير مشارکت کرده اند به آقاي احمدي نژاد راي مي دادند باز هم به اين معني نبود که آنان خواهان اجراي نظريات سياسي، اقتصادي و فرهنگي رئيس جمهور منتخب هستند بلکه به اين معني بود که آنها ايشان را براي اجراي سياست هاي کلي نظام بر ديگران ترجيح داده اند.

آقاي احمدي نژاد در مسائل فرهنگي ليبرال محسوب مي‌شود

وي با ذکر مثالي ادامه داد: لااقل بنده و امثال بنده مي دانيم که جناب آقاي دکتر احمدي نژاد قائل به سياست هاي باز فرهنگي هستند و در مسائل فرهنگي ليبرال محسوب مي شوند و البته اين نوع تفکر ايشان تا حد زيادي تحت تاثير افکار و رهنمودهاي آقاي اسفنديار رحيم مشايي است.

مطهري ادامه داد: در تبليغات انتخاباتي ايشان ديديم که تاکيد کردند من هيچ اعتقادي به مسئله حجاب و مسئله مميزي کتاب ندارم . روشن است که اين عقايد بر خلاف تعليمات مسلم اسلامي مانند وظيفه دولت اسلامي به امر معروف و نهي از منکر و نيز حرمت کتب ضلال است.

نماينده تهران در مجلس تصريح کرد: همچنان که چند سال پيش جواز حضور بانوان در ورزشگاه هاي مردان را صادر نمود که با مخالفت مراجع عظام تقليد مواجه گرديد در اين صورت آيا ما مجاز هستيم که فرهنگ کشور را به دست نظرات فرهنگي آقاي احمدي نژاد بسپاريم با اين دليل که مردم به ايشان راي داده اند آيا مي توانيم وضعيت پوشش اسلامي را که در هيچ دوره اي مانند دوره صدارت ايشان انحطاط پيدا نکرده است با نظرات فرهنگي ايشان توجيه کنيم.

رئيس جمهور مي خواهد در برخي وزارتخانه‌ها فرمانروا باشد

وي گفت: پس همگرايي هاي وزيران به معناي مطيع و تابع نظرات رئيس جمهور بودن نيست. شايد وجه مشترک وزيران پيشنهادي همگرا بودن به معني نادرست آن يعني مطيع بودن آن است. رئيس جمهور مي خواهد خصوصا در وزارتخانه هاي حساس مانند اطلاعات، کشور، ارشاد، نفت و خارجه خودشان حاکم و فرمانروا باشند. لذا افرادي براي اين وزارتخانه ها معرفي کرده است که مهمترين شاخصه آنها مطيع بودن است. اين امر به صلاح کشور نيست.

نماينده تهران ادامه داد: در روزهاي اخير نيز ديديدم که رئيس جمهور پس از عزل وزير اطلاعات معاونان استراتژيک و راهبردي اين وزارتخانه را تغيير داد در حاليکه جز با حضور وزيري که داراي درجه اجتهاد باشد اين کار قانوني نيست.

برخي وزيران پيشنهادي از دو شاخصه اخلاق و کارآيي نيز بهره کافي ندارند

مطهري گفت‌: برخي وزيران پيشنهادي از دو شاخصه ديگر مورد قبول رياست جمهوري يعني اخلاق و کارآيي نيز بهره اي کافي ندارند. سرکار خانم آجرلو در جريان راي اعتماد به آقاي محصولي براي وزارت کشور به عنوان مخالف ثبت نام کردند اما موافق صحبت کردند و حق ديگران را ضايع نمودند و حتي وقتي به دستور رئيس مجلس سخنان ايشان قطع شد 4 دقيقه وقت اضافه خود را به مخالف واقعي ندادند.

وي گفت: همچنان که برخي وزيران پيشنهادي براي کسب راي اعتماد دست به کارهاي سخيفي از جمله کادو دادن و برگزاري مهماني هاي غير معمول و تحميل لابي هاي زشت بر نمايندگان محترم زده اند.

مطهري ادامه داد: آقاي نيکزاد وزير پيشنهادي مسکن در آستانه راي اعتماد مجلس به فکر تخصيص اعتبار براي مرمت و بازسازي و يا تجهيز مساجد روستاهاي داراي دهداري با نظر مقاماتي از جمله نمايندگان مجلس افتاد. اين عبور از پايه اخلاق اينگونه وزيران پيشنهادي را متزلزل مي کند. از نظر ما نمايندگان کساني که اصرار بر وزارت دارند و مي خواهند از هر راهي ولو نامشروع راي اعتماد مجلس را کسب کنند شايستگي اين منصب را ندارند.

وي افزود: در زمينه کارآمدي نيز مي بينيم که برخي از وزيران پيشنهادي بدون هر گونه تجربه اي در کار يک وزارتخانه در راس آن وزارتخانه قرار گرفته اند. اگر در سالهاي اول انقلاب اسلامي چاره اي براي اين کار نبود و وزارتخانه ها به حق محل آموزش وزارت بود اکنون پس از 30 سال توجيهي ندارد مگر همان همگرايي به معناي مطيع بودن. چنين وزيراني هر قدر که با هوش و مدير باشند لا اقل يک سال نياز به فرصت دارند تا به کار خود مسلط شوند و اين امر به مصلحت کشور نيست.

مطهري خاطرنشان کرد: وزيران پيشنهادي نفت و نيرو و کشور از اين قبيل اند در واقع انتقاد ما متوجه رئيس جمهور است که چرا اين افراد را در جاي خود قرار نداده است و اساسا جابجايي وزيران از جايي به جاي ديگر که با جاي اول سنخيت ندارد چه ضرورتي دارد.

وي گفت: اين انتقاد نيز به ايشان وارد است که چرا از وزيران موفق دولت نهم مانند آقاي لنکراني و آقاي فتاح استفاده نکرده ايد آيا درست است که کساني که بر التزام خود به ولايت فقيه تاکيد ورزيده اند به خاطر علاقه شما به آقاي مشايي حذف شوند؟ در اين صورت در اين 4 سال چگونه ميان ولايت فقيه جامع الشرايط و ولايت آقاي مشايي جمع مي کنيد. وزيران قوي و مستقل و صاحبنظر که مصداق اصول 134 و 137 قانون اساسي باشند مانع قانون گريزي شوند و در جايي که رئيس جمهور احيانا دستوري خلاف قانون بدهد مقاومت مي کنند چنانچه وزير نفت دولت نهم در پاسخ به اين سئوال که چرا مازاد بنزين مصرفي را بر خلاف قوانين مجلس از طريق فروش فرآورده هاي نفتي تامين کرديد و لايحه اصلاح بودجه به مجلس نياورديد گفت 4 بار در مقابل دستور رئيس جمهور مقاومت کرده است اما سرانجام تسليم شدم.

انتظار ما اين بود که رياست جمهوري با مجلس و نخبگان بيشتر مشورت مي کرد

مطهري افزود: انتظار ما اين بود که رياست جمهور با مجلس و نخبگان براي تشکيل کابينه بيشتر مشورت مي کرد. حضرت علي (ع) مي فرمايد: "هر کس به نظر خود اکتفا کند هلاک مي شود و هر کس که با ديگران مشورت کند در عقل هاي آنان شريک شده است" به هر حال ما نمايندگان مجلس شوراي اسلامي صلاحيت وزيران پيشنهادي را بدون هر گونه حب و بعض و صرفا با مقياس قرار دادن مصالح اسلام و منافع ملت ايران بررسي خواهيم کرد و با بصيرت کافي و توجه به مسئوليتي که در پيشگاه خدا داريم راي اعتماد يا عدم اعتماد به وزيران پيشنهادي را خواهيم داد.

انتقادات ما به کليات برنامه و ترکيب هيئت وزيران به معني ناديده گرفتن نقاط قوت نيست

وي اضافه کرد: دراين صورت نتيجه هر چه باشد خوب است. متذکر مي شوم که انتقادات ما به کليات برنامه و ترکيب هيئت وزيران که لاجرم مستلزم به انتقاد از رئيس جمهور است به معني ناديده گرفتن نقاط قوت ايشان مانند اعتماد به نفس ستودني که پيروزي هسته اي مرهون آن است و بازگرداندن صلابت انقلاب اسلامي در مقابل غرب نيست.

در اثناي سخنان علي مطهري قاسم محمدي نماينده اردبيل در تذکري آيين نامه اي با استناد به ماده 78 نسبت به ذکر اسم آجرلو نمايند کرج و وزير پيشنهادي رفاه از سوي مطهري انتقاد کرد و از علي لاريجاني رئيس مجلس خواست تا نسبت به وي تذکر دهد اما نمايندگان با فرياد بلند دو - دو را فرياد زدند و مخالفت خود با سخنان محمدي را ابراز کردند. لاريجاني نيز اين تذکر را وارد ندانست.


-----------------------------------


حلقه مديريتي دولت دهم بسته‌تر شده است

نماينده مردم زنجان در مخالفت با کابينه پيشنهادي رئيس جمهور با بيان اينکه حلقه هاي مديريتي در دولت دهم بسته تر شده است؛ گفت: 83 درصد کابينه جزء حلقه دوستان دانشگاه علم و صنعت؛ شهرداري و وزيران سابق هستند.

به گزارش خبرگزاري مهر؛ در ادامه جلسه راي اعتماد امروز يكشنبه مجلس بعد از سخنراني رئيس جمهور؛ سعدالله نصيري قيداري نماينده مردم زنجان به عنوان مخالف کليات کابينه به ايراد سخنراني و بيان ديدگاه‌هاي خود پرداخت.

وي با بيان اينکه «تعامل بايد بر اساس عدالت و انصاف باشد» گفت: قباي وزارت بايد بر تن شايسته ترين افراد قرار گيرد.

نماينده مردم زنجان در مجلس شوراي اسلامي گفت: برنامه اي با عنوان "برنامه دولت" به مجلس ارائه نشده است که بتوان وجود هماهنگي و تفکر سيستمي را در آن سنجيد.

نصيري قيداري ادامه داد: 43 درصد از وزيران پيشنهادي تحصيلات مرتبط با حوزه کاري وزارت معرفي شده دارند و 57 درصد از وزيران تحصيلات غير مرتبط دارند‌؛همچنين 52 درصد از وزيران پيشنهادي تجربه کاري مرتبط با وزارت معرفي شده دارند و 48 درصد از وزيران پيشنهادي تجربه کاري مرتبط ندارند.

وي تصريح کرد: 83 درصد کابينه جزو حلقه دوستان دانشگاه علم و صنعت؛ شهرداري و وزيران سابق هستند و بنابراين حلقه مديريتي بسته تر شده و کابينه معرفي شده نمي تواند برآيند 40 ميليون راي دهنده باشد.

نصيري قيداري گفت: 64 درصد برنامه هاي ارائه شده توسط وزيران پيشنهادي چکيده و کپي شده از برنامه هاي توسعه و سند چشم انداز است؛ قرار نيست مجلس به سند چشم انداز با توسعه راي دهد؛ قراراست ما به برنامه مشخص وزيران با زمان بندي دقيق و به دور از کلي گويي راي بدهيم.

نماينده مردم زنجان خاطر نشان کرد:در تمام برنامه وزيران پيشنهادي به موضوع عدالت اشاره شده است اما اين واژه زيبا به دليل عدم ارائه شاخص؛ مبهم مانده است و چيزهايي که ارائه شده است صرفا عناوين کلي است.


-----------------------------------

تخصص و تجربه گزينه‌ها با وزارت همخوان نيست

نماينده مردم ساري در مجلس در مخالفت با کابينه پيشنهادي دولت دهم با تاکيد بر اينکه تخصص و تجربه گزينه‌هاي معرفي شده با وزارتخانه هاي مربوطه همخوان نيست، عدم انسجام و عدم تناسب با قوانين بالادستي را به عنوان ايرادات برنامه هاي ارائه شده از سوي وزيران پيشنهادي برشمرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، علي اصغر يوسف نژاد نماينده ساري که امروز يکشنبه به عنوان مخالف در جلسه راي اعتماد وزيران کابينه دهم سخن مي گفت، اظهار داشت: درباره انتخاب وزيران يک سري ترازهايي هستند که کابينه را بايد با آن سنجيد که از جمله آن مي توان به تحصيلات اشاره کرد، اما تحصيلات مرتبط و اثرگذار که متاسفانه بخش اعظمي از کابينه معرفي شده فاقد اين موضوع هستند.

وي يکي ديگر از ملاک هاي انتخاب کابينه را تجربه خواند و افزود: اگر اعضاي معرفي شده براي کابينه داراي تجربه مناسب نباشند اين موضوع اثر منفي در روند کاري کابينه خواهد گذاشت.

يوسف نژاد با اشاره به سخنان رئيس جمهور در آغاز جلسه راي اعتماد به وزيران تصريح کرد: خيلي از مسائلي که آقاي رئيس جمهور عنوان کردند شرايط عمومي وزيران و کابينه بود ، اما تنها داشتن شرايط عمومي براي وزيران کافي نيست بلکه يک سري شرايط اختصاصي براي وزيران معرفي شده و کابينه مورد نياز است.

وي با اشاره به خروج 14 وزير از کابينه نهم وعدم معرفي آنها در کابينه دهم، خاطر نشان کرد: متاسفانه حلقه مديريتي در کابينه دهم تنگ تر شده است.

نماينده ساري اظهار داشت: بسياري از سخناني که رئيس جمهور امروز درباره کابينه و وزيران معرفي شده در دولت دهم به نمايندگان گفت را درباره برخي از اعضاي کابينه نهم از جمله آقايان پورمحمدي، جهرمي و محسني اژه اي هم زده بود اما سئوالي که مي توان از رئيس جمهور پرسيد اين است که افراد ياد شده که از آنها با عنوان استاد دانشگاه، متخصص، دلسوز و ... ياد کرد در حال حاضر کجا هستند؟

يوسف نژاد يادآوري کرد که متاسفانه بسياري از برنامه هاي ارائه شده از سوي وزيران برنامه هايي منفک است و انسجام لازم در آنها ديده نمي شود حتي برخي از برنامه هايي که از سوي وزيران پيشنهادي ارائه شده است خارج از مسئوليت بر عهده آنان است و همگام با برنامه هاي بالا دستي نيست.

نماينده مجلس خاطر نشان کرد: اکثر برنامه هاي ارائه شده بعضا کپي برداري از برنامه هاي قبلي است و بايد برنامه هاي بخش هاي فرهنگي، مسکن، معيشت مردم و ... همگرايي خاصي با برنامه هاي بالادستي داشته باشد.

وي در پايان با اشاره به راي بالايي که در کابينه نهم به وزيران داده شد ، خاطرنشان کرد: متاسفانه از راي بالاي وزيران در دوره قبلي بعضا سوء استفاده شد و حتي کابينه در حال رسيدن به مرحله اي بود که نيازمند راي اعتماد مجدد از مجلس باشد.


---------------------------------------


به افراد ضعیف رای بدهیم به مردم خیانت کرده ایم

نماینده مردم سمنان در مخالفت با کابینه معرفی شده از سوی احمدی نژاد تاکید کرد که اگر امروز به وزیران ضعیف رای دهیم خیانت در حق مردم خیانت کرده ایم و در آینده همچون دولت نهم، تذکرات ما نمایندگان به جایی نخواهد رسید.

مصطفی کواکبیان نماینده سمنان که به عنوان مخالف وزیران پیشنهادی در جلسه رای اعتماد امروز مجلس سخن می گفت، اظهار داشت: ما نمایندگان امروز سه وظیفه و مسئولیت مهم بر عهده داریم. وظیفه اول ما پاسخگویی در برابر حماسه حضور مردم در 22 خرداد است و اینکه چطور می خواهیم کاری انجام دهیم تا مشکلاتی اعم از تورم 25 درصدی، بیکاری 15 درصدی، فقر عمومی و گسترش اعتیاد و ... را در جامعه حل کنیم.

وی افزود: مسئولیت دیگر ما در برابر خداوند است.

نماینده سمنان ادامه داد : باید خطاب به آقای آقا تهرانی که در موافقت با کابینه سخن گفت بگویم اگر افراد قوی تری برای انتخاب در کابینه وجود داشته باشند اما ما به افراد ضعیف رای بدهیم به مردم خیانت کرده ایم.

کواکبیان تصریح کرد: مسئولیت سوم ما نمایندگان در برابر قانون است. مجلس تعاملش با دولت باید به شکلی باشد که آنها بتوانند با مجلس کار کنند. امروز بهترین فرصت برای نمایندگان است اگر امروز به وزیران توانمند و کارآمد رای ندهیم و افراد ضعیف را انتخاب کنیم در آینده همچون دولت نهم، تذکرات ما نمایندگان به جایی نخواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه یکی از شعارهای دولت آقای احمدی نزاد تشکیل کابینه 70 میلیونی است، گفت: آیا حقیقتا 21 نفری که به عنوان اعضای کابینه معرفی شده اند نماینده 70 میلیون جمعیت کشورمان هستند ؟ اصلا اینطور نیست بلکه این افراد نه تنها از اصولگرایان بلکه از یک طیف خاص اصولگرا انتخاب شده اند.

نماینده سمنان در پایان خاطر نشان کرد جابجایی های غیرمنطقی وزیران در کابینه دهم نسبت به کابینه نهم نشان می دهد که دولت دهم قطعا نسبت به دولت قبلی ضعیف تر خواهد بود.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: