کد خبر:۲۷۸۸
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۶:۲۹
تعداد بازدید: 2445
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
خطيب موقت نماز جمعه تهران
نبايد در خطبه‌هاي نماز جمعه به جاي ايجاد وحدت و الفت، شكاف‌ها را بيشتر كنيم
خطيب اين هفته‌ نماز جمعه‌ تهران : هر كس از تريبون‌هاي عمومي سوءاستفاده كند و موجب سلب اعتماد عمومي و ايجاد نااميدي در جامعه شود در پيشگاه خداوند مسوول است
امام جمعه موقت تهران

خطيب اين هفته‌ نماز جمعه‌ تهران با بيان اينكه نبايد در تريبون‌هاي رسمي و خطبه‌هاي نماز جمعه به جاي ايجاد وحدت و الفت ، شكاف‌ها را بيشتر كنيم، گفت:« هر كس از تريبون‌هاي عمومي سوءاستفاده كند و موجب سلب اعتماد عمومي و ايجاد نااميدي در جامعه شود در پيشگاه خداوند مسوول است.»

رييس دادگاه عالي انتظامي قضات در ادامه مردم ايران را در رشد ،هوش ، وفا ،‌استقامت ،‌داشتن سعه‌صدر و تحمل نابساماني‌ها و مشكلات را به روي خود نياوردن به خاطر انقلاب و نظام كم‌نظير توصيف كرد و گفت:« راي قاطع 40 ميليوني و 24 ميليون راي به يك رييس‌جمهور در دنيا سابقه ندارد. اين مساله مي‌رفت كه يك فرصت براي پيشرفت و قدرت ما در منطقه و دنيا باشد، ولي متاسفانه عده‌اي سعي كردند اين فرصت را به يك مشكل و چالش تبديل كنند. من يقين دارم كه همانطور كه آقا مقام معظم رهبري فرمودند، اين جنگ نرم از پيش طراحي شده بود.»

وی ابراز امیدواری کرد: همه ، اختلافها را کنار بگذارند و دست به دست هم بدهند و گذشته را فراموش کنند و از رئیس جمهور که با رأی قاطع ، بالا و افتخارآمیز مردم در سنگر خدمت استقرار پیدا کرده است برای هر چه زودتر اجرایی کردن آرمانهای انقلاب و نظام و رفع مشکلات مردم ، پشتیبانی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی تأکید کرد: بر اساس اختیاری که قانون داده است، رئیس جمهور وزرایی را که از نظر وی صالح است نامزد و به مجلس ولایی ، مردمی و اخلاقی معرفی کرده است.

بخشهايي از سخنراني احمدي نژاد پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه‌ي امروز تهران

رييس‌جمهور با بيان اين‌كه « در اينجا مي‌خواهم در مورد چند مبحث صحبت كنم» ادامه داد: يكي از اين مباحث، مبحث انتخابات است . همه مي‌دانند در ايران انتخابات يك امر اصيل است؛ بر خلاف دموكراسي‌هاي رايج دنيا كه يك نمايش و يك طراحي از پيش تعيين‌شده‌ است.

وي با بيان اين‌كه كساني هستند كه مي‌خواهند جمهوريت و اسلاميت را از هم تفكيك كنند، گفت: اين دو از يكديگر تفكيك‌پذير نيستند و بدون يكديگر امكان تحقق ندارند و كساني كه مي‌خواهند اين دو اصل را از يكديگر تفكيك كنند در واقع مي‌خواهند هم نقش مردم را زير سوال ببرند و هم اسلاميت انقلاب را .

رييس‌جمهور در ادامه با بيان اين كه در انتخابات اخير حدود 85 درصد از مردم مشاركت كردند و فرد منتخب با آراي حدود 25 ميليون براي خادمي مردم برگزيده شد، گفت: اين حضور باشكوه يك نقطه عطف در حركت تكاملي ملت ايران است و نشان داد كه انقلاب زنده و حركت آن پايدار است.

وي افزود: ‌در هر انتخابات شاهد يك پرش به سكوي بالاتر هستيم و در اين انتخابات پرش بلندي توسط ملت ايران صورت گرفت و انقلاب و نظام الهي برآمده از خون‌هاي شهدا صد پله بالاتر رفت. در انتخابات اخير بسياري از معادلات و برنامه‌هاي دشمنان نقش بر آب شد و اين انتخابات استحكام و ظرفيت‌هاي عظيم نظامي مبتني بر ولايت را در بهره‌برداري از ظرفيت‌ها و مهار بحران‌هاي گوناگون نشان داد.

احمدي‌نژاد با بيان اين كه امروز دشمنان ما از دو موضوع عصباني هستند، ادامه داد: عصبانيت اول آن‌ها به خاطر حضور باشكوه مردم در انتخابات است.

وي با بيان اين‌كه ملت‌هاي جهان تشنه‌ الگوي جديدي هستند و الگويي از مشاركت همگاني و حركت آرماني و انقلابي و ملت ايران اين موضوع را در اين انتخابات در برابر چشم جهانيان قرار داد، اظهار كرد: در واقع مردم ما در اين انتخابات دموكراسي‌هاي مبتني بر ثروت، فريب و رسانه‌هاي دروغگو را درهم شكستند و زير سوال بردند. متن ملت به صحنه آمد و قدرت خود را به رخ جهانيان كشاند و دشمن از اين موضوع عصباني است؛ چرا كه تمام طراحي‌هاي آن‌ها در هم كوبيده شد.

رييس‌جمهور ادامه داد: موضوع دومي كه آن‌ها را حتي بيشتر از عامل اول عصباني كرده اين است كه بار ديگر ملت ايران راه نوراني انقلاب را برگزيد و با حضور 40 ميليوني خود وفاداري‌اش را به آرمان‌هاي امام (ره) و رهبري تثبيت كرد.

وي با بيان اين‌كه به رغم خواست دشمنان، ملت ايران راه روشن انقلاب و اهداف بلند آن را برگزيد، گفت: دشمنان هر چه داشتند اعم از پول، رسانه‌هاي مختلف و كارشناساني كه توانسته بودند براندازي سفيد و سرخ و سياه را در دنيا هدايت كنند، به صحنه آوردند. بدخواهان خود را در داخل و خارج سازماندهي كردند و اميد داشتند كه كار را تمام كنند، ولي شكست خوردند. پس از اين كه شكست خوردند تلاش كردند اين دستاورد را تضعيف كنند؛ تلاشي بي‌سابقه براي مشوه نشان دادن چهره‌ي نوراني جمهوري اسلامي ايران و ملت ايران. آنها در واقع مي‌خواستند از ملت ايران انتقام بگيرند و نگذارند شكوه اين ملت و جمهوري اسلامي ايران در جهان بدرخشد. آنها مي‌خواستند نگذارند موضع عزت‌آفرين و افتخارآفرين جمهوري اسلامي ايران در عرصه‌ي جهاني تداوم پيدا كند و فرياد ملت ايران در برپايي پاكي، ‌محبت و صداقت و عزت به گوش ديگران برسد. آنها مي‌خواستند دولت در صحنه‌هاي داخلي و خارجي از آرمان‌هاي بلند امام و رهبري عقب‌نشيني كند؛ اما آنها يك بار ديگر در برابر عظمت ملت ايران و انقلاب اسلامي شكست خوردند. آن‌ها هم در انتخابات و هم در حوادث پس از انتخابات شكست خوردند. حوادث تلخي بعد از انتخابات رخ داد ولي نتيجه‌ آن شيرين بود، متاسفانه در حوادث پس از انتخابات عده‌اي از مردم بيگناه آسيب ديدند، ولي بدخواهان ملت ايران رسوا شدند.

وي گفت:‌ دنيا بداند دولت و نظام اسلامي برآمده از آراي مردم تمام حيثيت خود را در پيروي و پيشبرد آرمان‌هاي انقلاب و مردم مي‌داند و ذره‌اي از خواسته‌ها و اهداف خود عقب‌نشيني نمي‌كند.

رييس‌جمهور افزود: ‌ملت و دولت ايران بر عهد خود در گسترش پاكي و عدالت ايستاده‌ و سر سوزني عقب‌نشيني نمي‌كند.دشمنان مي‌خواستند موضع اقتدار ملت ايران را از بين ببرند ولي شكست خوردند .

وي گفت: آنها بداند دولت پس از استقرار با اقتدار چند برابر در صحنه‌هاي جهاني حضور مي‌يابد و از حقوق ملت ايران و استقرار عدالت در جهان حمايت مي‌كند.

احمدي‌نژاد با بيان اين‌كه دشمنان بار ديگر در مورد ملت ايران اشتباه كردند گفت: آنها در واقع فريب وسوسه‌هاي شيطان و وابستگان بي‌مقدار خود را خوردند و حيثيت خود و آبروي خود را از دست دادند، هم‌چنين نشان دادند همچنان داراي خوي خودخواهي و استكباري هستند.

وي گفت: آنها بعد از اين اتفاقات گفتند انتخابات را قبول داريم و دولت را مشروع مي‌دانيم ولي تبريك نمي‌گوييم؛ يعني در واقع اگر خواسته‌ و انتخاب ملت با آنچه آنها مي‌خواهند متفاوت باشد از اين انتخاب عصباني مي‌شوند و اكنون نيز عصباني هستند؛ اما ما پاسخ‌مان به آنها يك چيز بيشتر نيست «عصباني باشيد و از اين عصبانيت بميريد.»

وي با بيان اين كه آنها اشتباهات زيادي مرتكب شدند، گفت: آنها در حال حاضر به ما پيغام مي‌دهند و مي‌گويند مي‌خواهيم اصلاح كنيم، اميدواريم كه رفتار و نيت خود را اصلاح و در واقع به سمت اصلاح حركت كنند.

رييس‌جمهور گفت: ملت ايران اهل منطق و تعامل سازنده است و دشمنان بدانند كه برخورد ملت ايران با بد‌انديشان و متجاوزان به حقوق ملت، سخت و پشيمان‌كننده خواهد بود.

رييس‌جمهور در ادامه‌ سخنانش پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه تهران افزود: متاسفانه عده‌اي فريب دشمن را خوردند و در سناريوي دشمن بازي كردند و به عده‌اي از مردم آسيب وارد شد و عده‌اي از مردم كشته شدند. اين ناجوانمردانه‌ترين نحوه‌ برخورد با ملت ايران و انتخابات پاك ملت ايران بود. معلوم بود و معلوم شد كه انتخابات سالم‌ترين و پاك‌ترين بود و علي‌رغم همه‌ ادعاها هيچ سندي كه نتايج انتخابات را مخدوش كند، ارائه نكردند. اين براي ملت ما معلوم بود كه اين يك بازي است. در طراحي‌هاي توطئه در كشورهاي ديگر هم از اين بازي‌ها استفاده مي‌كنند؛ متهم‌كردن دولت و نظام به دروغ و تقلب، از ابزارهاي شناخته‌شده‌ي جنگ رواني براي توطئه‌گران است.

احمدي‌نژاد افزود: امكان تقلب در انتخابات ايران در اين وسعت وجود ندارد. انتخابات را در ايران مردم اجرا مي‌كنند؛ چند صد هزار معلم و كارمند و كسبه و معتمدان مردم انتخابات را اجرا و چندصد هزار از انسان‌هاي پاك مثل همين‌ها از متن مردم بر انتخابات نظارت مي‌كنند و خود مردم نيز حاضر در صحنه هستند و برمي‌گزينند.

وي افزود: حوادث بدي اتفاق افتاد. جمعي از مردم آسيب ديدند و حوادث بسيار زشتي رخ داد. عده‌اي به كوي دانشگاه حمله و كارهاي زشت كردند. در برخي بازداشتگاه‌ها اقدامات زشتي انجام شد. من مي‌خواهم اعلام مي‌كنم اين كارها كه در كوي دانشگاه و برخي بازداشتگاه‌ها و امثال آن انجام شد، بدانيد كه اين‌ها هم اجزاي سناريوي دشمن بود. اين‌ها توسط وابستگان به جريان برانداز انجام شد. ما امروز اسناد و شواهد و دلايل روشني داريم. ساحت نيروهاي انقلاب و نيروهاي امنيتي، نظامي و اطلاعاتي از اين كارهاي شرم‌آور مبراست. بسيجيان ما در خيابان فداكارانه كتك خوردند و مراقب حقوق عمومي بودند تا مبادا به كسي تعرض شود، به مغازه‌اي، شخصي، ماشين‌ها و مردم آسيب وارد نشود. آنها كتك خوردند و دم نزدند. مطمئن باشيد كه نفوذي‌هاي جريان برانداز در سناريوي دشمن، فساد و اقدام كردند.

احمدي‌نژاد در بخش ديگري از سخنانش گفت: من دو خواسته از مسوولان دارم. با كساني كه در لباس دوست دست به اقدامات غيرانساني زدند، بدون گذشت و قاطع برخورد شود؛ چرا كه اينها دو خيانت كردند و دو ضربه زدند؛ اول به مردم آسيب زدند و در ثاني چهره‌ي پاك نظام اسلامي و نيروهاي امنيتي، نظامي و اطلاعاتي را مشوه كردند.

رييس‌جمهور در ادامه گفت: بايد با سران و عوامل اصلي ماجرا برخورد جدي شود. كساني كه سازماندهي و تحريك و خط دشمن را پياده كردند بايد با برخورد قاطع مواجه شوند، اما با فريب‌خوردگان و عناصر دست چندم بايد با رأفت اسلامي و رحمت اسلامي برخورد شود. مبادا عناصر اصلي از مصونيت و امنيت برخوردار و عناصر دست چندم و فريب‌خورده مجازات شوند.

رييس‌جمهور افزود: اجراي عدالت جزو سخت‌ترين ماموريت‌هاي دولت و حكومت اسلامي است. فشار مي‌آورند، جوسازي مي‌كنند، توهين مي‌كنند و تهمت مي‌زنند اما ضامن پايداري حكومت، اجراي عدالت در مقابل زورمندان و زرمندان است. اگر خداي نكرده در حكومتي اسباب نفوذ و قدرت از مجازات معاف و فقط ضعيفان مجازات شوند آن حكومت پايدار نمي‌ماند. ممكن است حكومتي با انحراف فكري و اخلاقي دوام بياورد اما با بي‌عدالتي دوام نمي‌آورد و اين يك سنت الهي است كه قابل تبديل نيست. 

وي ادامه داد: ما نمي‌توانيم ببينيم عده‌ي قابل توجهي در فقر باشند و عده‌اي قليل با سوءاستفاده از فرصت‌ها در بهره‌مندي؛ البته اجراي عدالت نيازمند همگامي و همدلي همه‌ي قواست. انتخابات تمام شده است. بايد دست به دست هم دهيم و كشور را بسازيم. اگر طرح هدفمند كردن يارانه‌ها اجرا شود ديگر فقيري باقي نمي‌ماند. منطق روشن است. 70 درصد رايانه‌ها در اختيار 30 درصدي است كه بحمدالله وضعشان خوب است. اگر اين قاعده برعكس شود و بانك‌ها اصلاح شوند و كسي در نوبت وام 3 و 5 ميليون توماني نماند و شيوه‌هاي اخذ ماليات درست شود، ريشه‌ي همه‌ي نابساماني‌ها برطرف مي‌شود. ما با توليد ثروت قانوني و شرعي مخالف نيستيم بلكه از آن حمايت مي‌كنيم و دست آنان را مي‌بوسيم، اما در مسير عدالت.

احمدي‌نژاد درباره‌ي انتخاب اعضاي كابينه‌ي خود نيز گفت: انتخاب اعضاي كابينه جزو سخت‌ترين كارهاي رييس‌جمهور است. از بين هزاران انسان توانمند و صالح انتخاب 21 نفر كه دور يك ميز جمع شوند و خدمتگزاري كنند كار سختي است. اين‌طور نيست كه اينها بهترين باشند و آنها كه بيرون از كابينه مانده‌اند دچار مشكل و ضعف باشند، بلكه ما با تشخيص خود عمل مي‌كنيم. مشورت مي‌كنيم، نظرها را مي‌خواهيم، بررسي مي‌كنيم و با توكل به خدا عده‌اي را انتخاب كرده‌ايم.

رييس‌جمهور گفت: خدا شاهد است در انتخاب كابينه مطلقا نظر شخصي خود و اين را ‌كه چه كسي نسبت به من چه نظري داشته باشد دخالت نداده‌ام و بر اساس صلاح و مشورت كشور انتخاب كرده‌ام و كابينه‌اي قوي، منسجم، پاك، متخصص و مردمي كه هدفي جز خدمتگزاري ندارد برگزيده‌ام.

رييس‌جمهور در ادامه در ارتباط با كابينه افزود: بحمدالله نمايندگان عزيز در مجلس شوراي اسلامي كارهاي خوب و بررسي‌هاي گسترده‌اي انجام داده‌اند، وزراي پيشنهادي در كميسيون‌ها حضور پيدا كرده و به سوالات نمايندگان پاسخ داده‌اند.

وي در ادامه گفت: در اينجا مي‌خواهم از نمايندگان عزيز خواهشي كنم و آن اين است كه به دوست و برادر خود اعتماد كنند، ‌كارآمدي را به رييس‌جمهور بسپارند، ما همه مي‌خواهيم كابينه‌اي قوي تشكيل شود و بايد در اين راستا اعضاي دولت همدل باشند. شما صلاحيت عمومي را بررسي كنيد و اصل را بر اعتماد بگذاريد. من انتظار دارم در برابر توطئه‌هاي استكبار و مستكبران كه با تبليغات و در اين مدت تلاش داشتند دولت را ضعيف نشان دهند، عرصه‌ جهاني را براي ما محدود كنند و در اين ارتباط تبليغات مي‌كنند، ان‌شاءالله با راي قاطع به همه‌ي وزرا اجازه دهيد يك دولت منسجم و خدمتگزار سر كار بيايد و در برابر مستكبران بايستد.

احمدي‌نژاد ادامه داد:‌ افرادي كه معرفي شده‌اند، مومن، ‌انقلابي، ‌معتقد به آرمان‌هاي رهبري و عاشق اين نظام و انقلاب هستند . همدلي خوبي بين دولت و مجلس وجود دارد و در آينده ان‌شاءالله ملت ايران شاهد ثمرات آن خواهد بود .

رييس‌جمهور در بخشي ديگر از سخنانش گفت: لازم است از مردم نيز به خاطر تحمل بداخلاقي‌ها و كج‌رفتاري‌ها در اين چند ماه تشكر كنم .

وي گفت: مي‌بينم كه در گوشه و كنار برخي هنوز مركب انتخابات دهم خشك نشده است در مورد انتخابات يازدهم شروع به بحث كرده‌اند . شما مي‌دانيد كه در هر انتخاباتي چند ماه در كشور كارها معطل مي‌ماند . مثلا در گذشته چند ماه قبل و بعد از انتخابات كارها معطل مي‌ماند كه ما سعي كرديم اين دوره را كوتاه‌تر كنيم. تا آخر سفرهاي استاني را ادامه داديم، ‌جلسات دولت به صورت مستمر ادامه داشت، ‌كارها را پي‌گيري كرديم و بعد از انتخابات نيز جلسات دولت ادامه پيدا كرد.

رييس‌جمهور افزود: چهار سال فرصت زيادي است و ما نبايد اين فرصت را از دست بدهيم. وقت براي اين مباحث زياد است، بايد اجازه بدهيم كارها انجام شود. ان‌شاءالله فرصت هست. مي‌آييد در معرض انتخاب مردم قرار مي‌گيرد و ان‌شاءالله مردم انتخاب مي‌كنند، ولي چهار سال مانده است و نبايد فضاي كشور را دچار بگو مگوهاي بي‌حاصل كرد؛ ملت ايران هوشيار است.

وي در پايان به حجت‌الاسلام والمسلمين صديقي كه به تازگي از سوي مقام معظم رهبري به عنوان پنجمين امام جمعه‌ موقت تهران انتخاب شده‌، تبريك گفت و افزود: به شما تبريك مي‌گويم كه مورد اعتماد رهبري عزيز قرار گرفتيد و در اين سمت حاضر شديد.

امام جمعه موقت قم

وي با بيان اين كه امروز منافقان مدرن با ابزارهاي جديد در جهت تضعيف نظام حركت مي‌كنند ، خاطرنشان كرد: اگر نيروهاي نظام به رهبري و ولايت فقيه تكيه داشته باشند، نفوذي‌ها و شياطين نمي‌توانند جلوي آنها بايستند و آنها را از صحنه خارج كنند .

سعيدي اظهار كرد: در اين ايام از سوي برخي افرادي كه داعيه خدمت به انقلاب را داشتند، تخلفاتي صورت گرفته كه مقام معظم رهبري نيز در سخنان خود فرمودند با اين افراد به طور قطع برخورد خواهد شد.

وي با بيان اين كه خدمت اين افراد را به خاطر جرم و جرم آن‌ها را به خدمت نبايد ناديده گرفت، ادامه داد: عده‌اي در حوادث اخير ظلم بزرگ‌تري را مرتكب شده‌اند و آن هتك آبروي نظام است

سعيدي اضافه كرد: از كساني كه در انتخابات بودند ، انتظار مي‌رفت پس از انتخابات در جشن ملي مردم شركت كنند و عزت نظام اسلامي را به رخ جهانيان بكشانند، اما ناگهان اين افراد حركتي كردند و عزت و اقتدار نظام را ناديده گرفتند .

وي با بيان اين كه « من به عنوان خطيب جمعه نمي‌گويم كه در مورد اين افراد چه حكمي صادر كنيد» اظهار كرد: اما به عنوان يك موعظه مي‌گويم كساني كه در اين اغتشاشات دستگير شده‌اند ، دو گروهند؛ يكي گروه فريب‌خورده كه اراده تحليل مسائل را در خود نداشتند كه بايد با اين افراد با رافت و مهرباني برخورد شود. گروه ديگر از عوامل اصلي آشوب و هدايت‌گر اين حوادث بوده‌اند كه به خاطر صحنه‌گرداني آنها خسارات جاني ، حيثيتي و مالي بسياري ايجاد شد ، كه اين افراد را به بهانه رافت و رحمت اسلامي نبايد آزاد كرد.

سعيدي ادامه داد: ما نمازگزاران جمعه از مسوولان نظام خواهانيم كه با خاطيان قاطعانه برخورد كنند تا كساني كه خيال توطئه دارند درس عبرت بگيرند.

سعيدي افزود: برخي سران فتنه ، سران اغتشاش در سال 78 بوده‌اند كه اگر در آن حادثه‌ها دستگير و مجازات مي‌شدند، حوادث اخير رخ نمي‌داد.

وي گفت: در حال حاضر نيز اگر با سران اغتشاش برخورد جدي و قاطعانه صورت نگيرد، همچنان بايد منتظر حوادث تلخ و خيانت‌هاي ديگر باشيم و ملت و دولت هرگز اجازه تكرار اين حوادث را نخواهند داد .

سعيدي در بخش ديگر سخنانش با بيان اين كه وضعيت بد حجاب متدينان را ناراحت كرده است، گفت: انتظار جامعه و متدينان از دولت اين است كه در بعد فرهنگي تلاش بيشتري داشته باشد.

سعيدي در پايان با بيان اين كه بايد بدانيم مدافع واقعي زنان، اسلام است، تصريح كرد: ديگران مواظب باشند وظايفي را كه خارج از اسلام است و زنان نخواهند و زنان را در مناصبي كه در شان آنان نيست قرار ندهند.

امام‌جمعه موقت بجنورد

امام جمعه موقت بجنورد با بيان اينکه خدمات ارزنده دولت در چهار سال اخير بر هيچ‌کس پوشيده نيست، تاکيد کرد: پاسداشت خدمات ارزنده دولت، تجليل رهبر معظم انقلاب اسلامي از رييس‌جمهور در مراسم تنفيذ بود.

وي همچنين با اشاره به بيانات اخير معظم له در جمع دانشگاهيان، گفت: همه بدانند طبق قانون، مجرمين و قانون‌شکنان از هر گروه و حزبي مجازات خواهند شد.

عبداللهي اظهار داشت: استکبار جهاني به عده‌اي فريب‌خورده در داخل انقلاب اسلامي دل بسته بود که همچون هميشه راهي از پيش نبرد.

امام جمعه موقت همدان

وي با اشاره به برخي جريانها و تنشها در انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري اظهارداشت: برخي افراد در اين انتخابات به روش هاي مختلف تلاش کردند مردم را نسبت به نظام و مسوولان دلسرد کنند.

وي گفت: اين افراد فرصت طلب در واقع ديني ظاهري داشته و يک اسم خشک و خالي از مسلماني را يدک مي کشيدند چرا که اگر دين آنها واقعي بود، هرگز دست به چنين اغتشاشاتي نمي زدند.

وي ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نيز در سخنرانيهاي خود اظهارداشتند ملت بزرگ ايران از اين انتخابات سربلند بيرون آمد و بالاي 85 درصد مردم در اين انتخابات شرکت کردند.

آيت الله طه محمدي گفت: منتقدين بايد انصاف داشته باشند و بسياري از پيشرفتها و دستاوردهاي بزرگ کشور را ناديده نگيرند.

وي اظهارداشت: موفقيت ايران در زمينه غني سازي و انرژي هسته اي نمونه بارزي از پيشرفتهاي کشور است که نبايد آن را ناديده گرفت.

امام جمعه موقت سمنان

وي به حوادث پس از انتخابات اشاره کرد و گفت: کارشکني هاي صورت گرفته در اين حوادث به تعبير رهبر معظم انقلاب از قبل طراحي شده بود.

وي، ورود بعضي اشخاص در اين عرصه ها را خلاف انتظار دانست و افزود: اعترافات بازداشت شدگان در حوادث اخير دنيا را به حيرت و تعجب واداشته است.

حجت الاسلام شاهچراغي، اين اتفاقات را ناشي از دوري از ولايت دانست و گفت: اين مسايل جز رسوايي ثمري براي اين افراد به دنبال نخواهد داشت.

امام جمعه موقت ايلام

حجت‌الاسلام محمدنقي لطفي در خطبه هاي نماز جمعه اين شهر افزود: آشوب‌ها و حوادث تلخ اخير و بدعت قانون‌گريزي از سوي برخي از جريانات ‌سياسي ناکام در انتخابات سبب شد دستگاه قضايي با تشکيل دادگاه صالح نسبت به بررسي اين وقايع اقدام کند.

وي گفت: تاکنون چهار جلسه از برگزاري اين دادگاه سپري مي‌شود و همه منتظر سرانجام و نتيجه کار هستند.
امام جمعه ايلام اضافه کرد: با توجه به بيانات رهبر معظم انقلاب و در خواست قاطبه مردم از دستگاه قضايي انتظار مي‌رود با دقت و سرعت بيشتري شمشير برنده عدالت را بر مسببان اصلي آشوب‌ها و گردنکشان در برابر قانون اعمال کند.

حجت اسلام لطفي تصريح کرد: تحقق عدالت که دستگاه قضايي نقش بي‌بديلي در عينيت بخشيدن آن دارد، چيزي جز اجراي قانون نيست و در چنين صورتي است که دستگاه قضايي در اين مقطع حساس از اين آزمون بزرگ سربلند و پيروز بيرون آمده و اولين گام را در مسير تحقق عدالت اسلامي که بالندگي و شکوفايي را به دنبال خواهد داشت، بر‌مي‌دارد.

امام جمعه موقت مشهد

امام جمعه مشهد ضمن بيان رنجش مردم از توسعه فحشا و منكرات در جامعه، خاطرنشان كرد: سال 85 توسط همين رييس‌جمهور متدين در شوراي عالي انقلاب فرهنگي، راهكارهاي ترويج حجاب و عفاف تصويب شد اما از آن زمان تا به امروز كه اين دولت در حال ورود به مرحله دوم كار خود است، تا چه حد شاهد عملي شدن اين مصوبات كه همه‌ دستگاه‌ها را مورد توجه قرار مي‌دهد، بوده‌ايم؟

وي اظهار كرد: اين رييس‌جمهور چون متدين بود براي اولين بار در شوراي عالي انقلاب فرهنگي راهكاري تصويب كرد كه اجراي آن بر عهده مسوولان فرهنگ و ارشاد اسلامي همين دولت بوده است اما ارشاد تا چه حد در اجرايي كردن اين مصوبات تلاش كرده است؟

علم‌الهدي با اشاره به طرح تحول اقتصادي، افزود: امروز بازده همه طرح‌هاي اقتصادي كشور كه شما متولي‌اش هستيد بايد حداقل اين باشد كه قشر آسيب‌پذير جامعه به مطالبات اوليه زندگي‌اش برسد اما طرح تحولي كه بخواهد درآمد سرانه را در جيب يك عده گردن كلفت بالا ببرد، با عدالت‌خواهي اسلامي همخواني ندارد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: