کد خبر:۲۷۵۷
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۸۸ - ۰۹:۴۰
تعداد بازدید: 6211
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مثلث باکلاس خانه‌هاي لوکس
هميشه بالاي شهر با پائين شهر فرق دارد، از هر لحاظ که نگاه کني، آن بالاها يک رنگ و بوي ديگري حاکم است، فاصله کار خودش را مي کند، اثرش را مي گذارد و درست مي زند وسط هدف...
هميشه بالاي شهر با پائين شهر فرق دارد، از هر لحاظ که نگاه کني، آن بالاها يک رنگ و بوي ديگري حاکم است، فاصله کار خودش را مي کند، اثرش را مي گذارد و درست مي زند وسط هدف. چه خوب مي شد هدف جدايي آدم ها از هم نبود!؟ برانگيخته شدن حس ِ آدم حسابي بودن بالا شهري ها و به چشم نيامدن پائين شهري ها نبود.

وقتي پايت را در کوچه هاي خنک و پردرخت و سرسبز مناطق بالاي شهر مي گذاري و برج ها و خانه هاي زيبا با نماهاي خيره کننده و طراحي هاي متفاوت را مي بيني، اينکه درون اين خانه ها چه خبر است يا چه شکلي است، براي دقايق کوتاهي ذهنت را درگير مي کند.

استخر، سونا و جکوزي، مثلث باکلاس خانه هاي لوکس

خانه هاي ويلايي و برج ها و آپارتمان هاي مجلل و لوکس خيابان هاي بالا قطعا چيزهايي دارند که خانه هاي کلنگي و آپارتمان هاي کوچک 40/ 50 متري مرکز و پائين شهر ندارند. يکي از اين امکانات، استخر، سونا و جکوزي است. استخرهايي که در خانه هاي گران و لوکس پيدا مي شود، هزينه هاي سرسام آوري دارد که پرداخت آن فقط از عهده خودشان برمي آيد و بس.

خيلي از خانه هاي ويلايي که نسبت به برج و آپارتمان قدمت و اصالت بيشتري دارند، از گذشته تا کنون در حياط خود استخرهاي بزرگي داشته اند که هنوز هم کارايي دارد. اما ساختن استخر در آپارتمان يا خانه هاي شخصي ويلايي اين روزها داستاني شده است.

استخرهاي خانگي، دختران شناگر و صحنه هاي شگفت!

هزينه ساخت اين استخرها بسيار بالاست تا آنجا که صاحب برج يا مجتمع يا خانه، موقع فروش مجبور است آپارتمان يا خانه را به قيمت هاي بسيار گزافي بفروشد تا هزينه ساخت استخر از آن تامين شود و همين کارها و چيزهاي اضافي است که باعث افزايش قيمت خانه و آپارتمان مي شود، البته ناگفته نماند که اين جور چيزها ديگر به يک قاعده طبيعي در ميان مرفهين تبديل شده است و نداشتن اين امکانات برايشان کسرشان است، زيرا بايد در مجالس و دوره هاي دوستانه و شب نشيني هاي آنها حرف هايي براي گفتن داشته باشند.

چندتا از اين استخرهاي خانگي را که از نزديک ديدم، تصوراتم در اين خصوص به واقعيت نزديک شد! يکي از اين استخرها زير همه واحدهاي آپارتمان تعبيه شده بود، سه روز مختص بانوان و سه روز براي استفاده آقايان. استخري با دکور و تزئينات شيشه اي و جذاب، با نورپردازي هاي حرفه اي و نقاشي ها و گلدان هاي زيبا که يک طرف آن را تخت هاي آفتابگير چيده بودند اما دريغ از يک پرتو نور خورشيد! چون استخر در يک فضايي سربسته ساخته شده بود و البته جاي شکرش باقي بود...

چون در يکي از همين استخرهاي خانگي که استخرش را در فضاي روباز ساخته بودند و ما هم از آن بازديد به عمل آورديم، صحنه هاي شگفتي ديدم که هنوز هم برايم عجيب است. دخترها و خانم هاي عزيز با لباس مخصوص شنا، بدون هيچ نگراني و ناراحتي در استخري شنا مي کردند که از همه پنجرهاي آپارتمان ديد داشت و از اين طرف و آن طرف ، ساختمان همسايه ها به راحتي ديده مي شد. دخترها پس از اندکي شنا، بيرون مي آمدند، کمي خستگي مي گرفتند و تلاش و کوشش خود را براي برنزه کردن پوست آغاز مي کردند!

چمن مصنوعي دور استخر آنقدر طبيعي بود که فضاي سبز اطراف، نشاط و شور خاصي براي ادامه خوشي به آدم مي داد. اين چمن ها از ترکيبات و مواد مقاوم گوناگوني تهيه مي شوند که بسته به نوع آنها قيمت هاي متفاوتي دارند.

امکانات يعني پُز

خيلي از همين استخرها فقط براي پُز ساخته شده و استفاده چنداني براي دارندگانش ندارد، انگار همين که داشته باشي، کافي است، خيالت راحت است که مي تواني با دل و جرات بگويي که استخر خونه ما فلان است يا وقتي توي استخر خونمون شنا مي کردم رگ پام گرفت يا ... اما واقعا اين گونه نيست و خيلي ها از اين امکانات استفاده نمي کنند درحالي که خيلي از مردم شهر، بايد پول زيادي بابت بليط و رفت و آمد و لباس هاي مخصوص شنا بدهند تا بتوانند يک ساعت شنا کنند يا خيلي هاي ديگر که فقط براي معالجه و درمان برخي بيماري ها به توصيه پزشک به استخر و شنا روي مي آورند.

خيلي از استخرهاي خانگي زماني استفاده مي شود که صاحب خانه مهماني باکلاس يا غريبه يا بسيار شيک دارد و چون بحث روکم کني و اين داستان هاست، مجبورند سنگ تمام بگذارند و مهمان را راهي ِ استخر کنند و نشان دهند در چنته چه دارند. گاهي براي اينکه پيازداغش را هم اضافه کنند، از ماساژورها هم دعوت به عمل مي آيد تا ماساژ يا به قول خودمان مُشت و مالي هم صورت بگيرد، البته استفاده از نوشيدني و خوراکي هم در کنار موسيقي متن! استخرهاي خانگي امکان پذير است.

استخرهاي عمومي مفرح تر از استخرهاي خانگي است

شايد کمي عجيب به نظر برسد اما خيلي از ساکنان اين خانه ها حتي بلد نيستند شنا کنند و وقتي وارد استخر، آن هم در عمق يک متري! مي شوند، شلپ شولوپ راه مي اندازند و دست و پا مي زنند ولي خُب اعتماد به نفس خود را هم از دست نمي دهند! اين البته بيشتر در خصوص مادرها و خانم هاي سن بالايي است که احتمالا دنبال يادگيري شنا نرفته اند و مثل امروزي ها دغدغه اين کار را نداشته اند ولي حالا که استخر دارند و مي توانند از آن استفاده کنند و از دور هم بودن و شادي و خنده به روحيه خود فرصتي بدهند، مي روند و کِيفش را مي برند!

کلاه، عينک، ساعت مخصوص شنا، زيرانداز، کيف و صندل هاي زيباي مارکدار لوازم مهم و ثابتي است که بايد هميشه همراه آنان باشد و چون ممکن است چند بار استفاده شود و تکراري به نظر برسد، هرازگاهي سِتِ جديدي از آن تهيه مي کنند که تازگي داشته باشد. به خاطر اين موضوع خيلي از استخرهاي خانگي باد مي خورند و هميشه پُر از خالي اند، زيرا با تعداد محدود همسايگان و گاهي فقط يک خانواده، حس شادي و افاده و خاص بودن! کامل نمي شود و به استخرهاي عمومي مي روند که هم دوستانه تر است و هم مفرح تر! هم ماساژور دارد، هم بوفه!

مخارج سنگين استخرهاي خانگي در ساخت و تزئين و هربار تعويض آب، ارزش اين را ندارد که فقط به آن نگاه کني يا کلاست را با آن بالا ببري. به همين خاطر خيلي ها فقط به سونا و جکوزي هاي ارزان تر اکتفا مي کنند و در يکي از چند حمام و سرويس هاي بهداشتي خود، سونا و جکوزي تعبيه مي کنند. ساخت جکوزي و سونا در يک فضاي کوچک از منزل امکان پذير است و هزينه کمتري هم دارد. از طرفي بهداشتي تر است و قطعا خرج و مخارج قِر و فِر استخرهم ندارد، از طرفي همه اعضاي خانواده به راحتي از آن استفاده مي کنند. يک وان دو يا چند نفره در واقع همه فضايي است که يک جکوزي خانگي اشغال مي کند و سونا هم به همين شکل. ساخت اين وسايل تفريحي و گاهي درماني بد که نيست هيچ، خيلي هم خوب است اما در شرايطي که هزينه هاي آن را بتوان پرداخت کرد و فقط به انگيزه چشم و هم چشمي نباشد.تهيه كننده:سميه شکري پور
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
الهام
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۸۹/۰۳/۰۶
0
0
خوبه. اما چرا عکس نمی ذارین. من چندتا عکس از کیف هاتون می خوام. کیف های با کلاس و مهمانی
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: