کد خبر:۲۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 5514
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
فتوای جدید از سعودی ها؛
حرام بودن گفتگوي تلفني دختر و پسر در دوران نامزدي
شیخ عبدالله المنیع، گفتگوی تلفنی پسر و دختر در زمان نامزدی را حرام اعلام کرد. وی این فتوا را در برنامه "فتاوا" که از شبکه اول سعودی پخش می شود اعلام کرده است.
به گزارش «شیعه نیوز» ، شیخ عبدالله المنیع، گفتگوی تلفنی پسر و دختر در زمان نامزدی را حرام اعلام کرد. وی این فتوا را در برنامه "فتاوا" که از شبکه اول سعودی پخش می شود اعلام کرده است.

این عالم دینی که عضو هیات علمای بزرگ سعودی است، علت حرمت گفتگوی تلفنی نامزدها را محرم نبودن آن ها به هم تا زمان زمان عقد عنوان کرده است.

وی پیش از تصدی مقام افتاء را برای زنان همچون مردان جایز شمرده بود. او شانیت صدور فتوا را مشروط به شروطی همچون اهلیت شرعی و فقهی خوانده بود. کما اینکه در مردان نیز همین شرایط لازم است.
 
در همين خصوص چندي قبل پاسخ شیخ عبدالله المنیع به يك فتوا رسانه اي شده بود در آن زمان رسانه‌های سعودی اعلام کردند: علمای وهابی عربستان از فتوای یکی از زنان هم‌کیش خود به خشم آمده و او را «الضالة المضلة» (گمراه گمراه کننده) لقب دادند.

خانمی که گفته می‌شود «نادین البدیر»، نویسنده و دانشمند سعودی است که فتوا داده بود زنان نیز باید همانند مردان صاحب اختیار انتخاب چهار همسر باشند تا در تساوی حقوق مردان و زنان عدالت رعایت شود!

این موضوع با واکنش‌های گوناگون و البته مخالفت‌های بسیاری همراه شده است. در همین باره، «شیخ عبدالله بن سلیمان المنیع»، رئیس هیأت العلمای عربستان، «نادین البدیر» را «الضالة المضلة» نامیده و گفته است: مهم نیست که این خانم تبعه چه کشوری است و مهم نیست که پاسخی به او داده شود، زیرا سخن هجو همیشه هجو بوده و باطل همواره باطل است و امیدوارم که دستگاه قضایی حکم لازم را برای جلب و بازخواست این خانم صادر کند.

شیخ عبدالله همچنین افزود: سخنان این زن، من را به یاد سخنان ابولهب انداخت که وقتی یک سوره کامل قرآن در مذمت و لعن او نازل شد، سخنانی را بر زبان راند که البته شایسته خود او بود.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: