کد خبر:۲۷۴۵
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 6071
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
از مصائب عروس و داماد در روز عروسي
اگر عروس باشي بايد تمام مدت لبخند بزني حتي اگر خنده ات نگيرد .چون ممکن است که بگويند عروس از انتخابش ناراحت است . البته نبايد در اين کار افراط کني...
اگر عروس باشي بايد تمام مدت لبخند بزني حتي اگر خنده ات نگيرد .چون ممکن است که بگويند عروس از انتخابش ناراحت است . البته نبايد در اين کار افراط کني چون ممکن است همان ها بگويند خيلي خيلي خوشحال است که ازدواج کرده است . اگر هم داماد باشي و روز عروسي را براي اصلاح و کوتاهي سر به سبک دامادي انتخاب کنيد مجبور خواهيد بود که روز عروسي با صورت و گردني زخمي راهي مراسم شويد .

اين قدر هر جا که مي روي ماشين عروس مي بيني و جشن عروسي که باورت نمي شود که اين همه زوج در همين تهران زندگي مي کنند . از آن جايي هم که چيزي به ماه مبارک رمضان و توقف يک ماهه مراسم عروسي نمانده پس اکثراً اين روزها به صورت ام پي تيري مراسم برگزار مي کنند تا مبادا يک ماه عقب بيفتد!!

قديم ها عروس و داماد بودن خيلي ساده بود . مراسم ها ساده و با صفا برگزارمي شد و خيلي از گرفتاري هاي امروز وجود خارجي که نداشت هيچ حتي به مخيله کسي هم خطور نمي کرد .
اما امروز عروس و داماد بودن دردسرهايي دارد که به چند نمونه براي روشن شدن اذهان اشاره مي کنيم ...

- اگر عروس باشي بايد يک ماه مانده به مراسم عروسي کار و زندگيت را تعطيل کني و بيفتي دنبال جهيزيه و چيدن خانه البته همه اين ها بستگي به اين دارد که داماد خانه را تهيه کرده باشد و گرنه مجبوريد که تا زمان تهيه خانه حرص بخوريد .

- اگر عروس باشيد با تلفن ها و سوال و جواب فاميل در هفته هاي آخر کلافه خواهيد شد چون حوصله فاميل از انتظار سر رفته! و بي صبرانه منتظرند تا قبل از مراسم از چند و چون لباس و آرايشگاه و برنامه شما براي مراسم با خبر باشند. در اين مورد خانواده عروس هم بي نصيب نخواهند بود .

- اگر عروس باشي مجبوري کل شهر را بگردي تا آرايشگاهي را پيدا کني که کمتر از بقيه سرت کلاه بگذارد و منصف تر باشد .

- اگر عروس باشي بايد شب قبل از مراسم سعي کني در شلوغي مهمانها و سرو صدا زياد شب زود بخوابي البته براي موفقيت در اين امر بايد قبل از آن تمرين کرده باشيد. مترو ، کنسرت ،سينما و اصولاً مکانهاي شلوغ براي تمرين توصيه مي شود .

- اگر عروس باشي بايد روز عروسي صبح کله ،ناشتا ،آرايشگاه باشي تا شايد براي ظهر آماده شوي.

- اگر عروس باشي بايد براي آرايش 60 هزار توماني حداقل 600 هزار تومان پرداخت کني فقط به اين دليل که عروسي.

- اگر عروس باشي بايد زير بار هر کاري درآرايشگاه بروي و به هر سازي که مي زنند برقصي تا مبادا لج کنند و از تو اعجوبه بسازند که نگو و نپرس. اصولاً اکثر عروس خانم ها از ترس همين موضوع در روز عروسي مظلوم تر از هميشه به نظر مي رسند .

- اگر عروس باشي و عروسيت تابستان باشد مجبوري در آفتاب تموز در دماي چهل درجه تابستان در باغ لبخند بزني و عکس بگيري و تازه معلوم نيست که بر سر حداقل 600 هزار توماني که خرج کردي چه بلايي مي آيد .

- اگر عروسيت زمستان هم باشد به حالت فرقي ندارد چون در سرماي زير صفر مجبوري همان کارها را انجام بدهي با اين تفاوت که قطعاً بعد از مراسم چهل درجه تب خواهي داشت.

- در اين روزگار که اکثراً قبل از مراسم عروسي در محضر عقد مي کنند،اگر عروس باشي مجبوري مراسم عقدي را تحمل کني که از اساس فرماليته است .البته نکته خوب وروحيه بخش اين قسمت اين است که داماد هم در اين امر با شما شريک خواهد بود.

- اگر عروس باشي روز عروسي با موبايل به شدت مشکل خواهي داشت و بايد يک جا موبايلي انساني براي خودت تعريف کني چون هيچ جايي براي نگهداري موبايلت نيست و در عين حال به شدت به موبايل نياز خواهي داشت .

- اگر عروس باشي بايد تمام مدت لبخند بزني حتي اگر خنده ات نگيرد .چون ممکن است که بگويند عروس از انتخابش ناراحت است . البته نبايد در اين کار افراط کني چون ممکن است همان ها بگويند خيلي خيلي خوشحال است که ازدواج کرده است .

- اگر عروس باشي حتي فرداي عروسي هم بايد آرايشگاه بروي و همين موارد مربوط به خنده را همچنان در روز پاتختي هم رعايت کني.(چون به هر حال هيچ عروسي نيست که از خير هديه هاي روز پاتختي بگذرد !!) از فرداي پاتختي همه مشکلات حل !و زندگي زناشويي با خوبي و خوشي آغاز مي شود .

- اگر داماد باشي فقط بايد پول داشته باشي و نه هيچ چيز ديگر. چون بيشتر کارهاي مربوط به داماد فقط و فقط با پول حل مي شود . مثل تهيه خانه و خرج عروسي و ... (در اين جور مواقع داشتن پدري پولدار بسيار راه گشا خواهد بود).

- اگر داماد باشي و روز عروسي را براي اصلاح و کوتاهي سر به سبک دامادي انتخاب کنيد مجبور خواهيد بود که روز عروسي با صورت و گردني زخمي راهي مراسم شويد . البته همه اين ها در صورتي است که زير بار پيشنهاد ها سلماني نرويد . چون در اين صورت نه تنها کلي هزينه کرده ايد بلکه فرسنگ ها از حالت مردانه فاصله خواهيد گرفت و به عروسي با آرايشي ملايم تبديل خواهيد شد . پيشنهاد هايي که در اين روز به شما خواهد شد عبارتند از:ماسک گذاشتن ، آرايش پوست صورت و...

- اگر داماد باشد تهيه ميوه و شيريني مراسم و رساندن آن با تالار به عهده شما خواهد بود .البته داشتن پدرو برادر کاري !نيز در اين زمينه باز هم کارساز خواهد بود .

- در مورد مراسم عقد و گرما وسرما هوا نيز شما هم مانند عروس مجبور به تحمل خواهيد شد.

- اگر داماد باشي در آتليه عکاسي مجبور خواهيد شد شئونات اسلامي را کمتر رعايت کنيد و کلاً درجه حساسيت خود را کم کنيد !!!!

- بعد از پايان مراسم حمل و جابجايي باقي مانده غذا ،ميوه و شيريني بر عهده شما خواهد بود.( البته اين مورد را هم مي توانيد به خانواده تان بسپاريد ).

خوشحال باشيد چون بعد از پايان مراسم زندگي مشترک شما آغاز خواهد شد که البته عروس بعد از مراسم پاتختي به شما ملحق مي شود ...

آن چه گفته شد تنها نمونه بود و بي شک ملايمات و دغدغه هاي عروس و داماد به همين موارد ختم نخواهد شد . کاروان عروس ، سربريدن گوسفند و... هر کدام مسايل و مشکلات خود را دارد که ذکر همه آن ها در اين مقال نمي گنجد . اما بي شک اين مراسم هم با همه سختي ها خواهد گذشت و عروس و داماد تنها کساني هستند که کمتر از باقي مهمانان از مراسم خود لذت مي برند.نويسنده:مريم طالقاني
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: