کد خبر:۲۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 1800
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
چرا زن نتواند كارهاي دولتي انجام دهد؟
از اسلام جلوتر رفتن و حرام كردنِ حلال، تندروي­هايي است كه حتما منجر به كندروي­هاي تاريخي خواهد شد. بگذاريد در چارچوب حلالِ خدا، ...
هرچه ديروز و امروز در بين اوراق صحيفه­ي نور گشتم چيزي در مورد مخالفت معمار كبير انقلاب با مسئوليت اجرايي زنان نديدم. بلكه فقط عدالت در حقوق زن و مرد، و تاكيد بر حضور فعال زنان در صحنه­ي انقلاب با حفظِ شانِ زن يافتم. هرچند تربيت و انسان­سازي مهمترين تكليف تاريخي زنان است ولي اين موضوع منافاتي با حضور اجرايي در بعضي موارد ندارد. چه بسا، آنجا كه اين حضور نشان اهميت نظام اسلامي به زن باشد لازم و ضروري هم شود. بهرحال از اسلام جلوتر رفتن و حرام كردنِ حلال، تندروي­هايي است كه حتما منجر به كندروي­هاي تاريخي خواهد شد. بگذاريد در چارچوب حلالِ خدا، نظام اسلامي خودش حضور زن را در جامعه تعريف كند تا تبليغات رسانه­هاي غرب باعث شكل­گيري تعريف غربي از خواسته­هاي زنان در جامعه نشود.


کلمات رهبر انقلاب اسلامي:


زنان همانطور كه قبلا گفتم‚ مي­توانند در ارتش باشند. آنچه اسلام با آن مخالف است و آن را حرام مي­داند فساد است‚ چه از طرف زن باشد و چه از طرف مرد فرقي نمي­كند. اين افرادي را كه شما بعنوان حقوقدان مي­دانيد‚ هميشه زنان ما را گمراه كرده­اند.

*** صحيفه نور ج 4 صفحه 103


- از نظر اسلامي‚ زنان تا چه حد مجازند در ساختمان بناي حكومت اسلامي شركت نمايند؟

جواب:زنان از نظر اسلام‚ نقش حساسي در بناي جامعه اسلامي دارند و اسلام زن را تا حدي ارتقا مي­دهد كه او بتواند مقام انساني خود را در جامعه باز يابد و از حد شئي بودن بيرون بيايد و متناسب با چنين رشدي مي­تواند در ساختمان حكومت اسلامي مسئوليت­هائي به عهده بگيرد.

***صحيفه نور ج3 ص101


در نظام اسلامي‚ زن به عنوان يك انسان مي تواند مشاركت فعال با مردان در بناي جامعه اسلامي داشته باشد ولي نه به صورت يك شي‚ نه او حق دارد خود را به چنين حدي تنزل دهد و نه مردان حق دارند كه به او چنين بينديشند.

*** صحيفه نور ج3 ص92


اين آشفتگي­ها بايد به دست ما و شما‚ به دست ملت و دولت‚ تنها هيچ كدام نمي­توانند اين كارها را درست بكنند. اگر خانم­ها خيال كردند كه كنار بروند و مردها اين كارها را انجام بدهند و يا مردها خيال كنند كه كنار بروند و خانم­ها اين كار را انجام بدهند... اين خيال‚ خيال صحيحي نيست براي اينكه كارها اينقدر آشفته است‚ گرفتاري­ها اينقدر زياد است...

*** صحيفه نور ج 9 ص110


زنان در جامعه اسلامي آزادند و از رفتن آنان به دانشگاه و ادارات و جلسات به هيچ وجه جلوگيري نمي شود‚ از چيزي كه جلوگيري مي شود‚ فساد اخلاقي است كه زن و مرد نسبت به آن مساوي هستند و براي هر دو حرام است.

*** صحيفه نور ج4 ص39


اين تبليغات كه ((اگر اسلام پيدا شد مثلا ديگر زن ها بايد بروند توي خانه ها بنشينند و قفلي هم درش بزنند كه بيرون نيايند)) اين چه حرف غلطي است كه به اسلام نسبت مي­دهند...اسلام با هيچ چيز از اين مظاهر تمدن مخالفت ندارد و با هيچ قشري از شماها مخالفت ندارد. اسلام زنها را دستشان گرفته آورده اسلام زن ها را قدرت داده است.

***صحيفه نور ج4 ص59


اسلام زنها را در مقابل مردها قرار داده‚ نسبت با آنها تساوي دارند. البته يك احكام خاص به مرد است كه مناسب با مرد است‚ يك احكام خاص به زن است‚ مناسب با زن است. اين‚ نه اين است كه اسلام نسبت به زن و مرد فرقي گذاشته است‚ زن و مرد‚ همه آزادند در اين كه دانشگاه بروند‚ آزادند در اينكه راي بدهند‚ راي بگيرند. اين كه مخالفند‚ اين است كه اينطوري كه اينها زن را مي خواهند بار بياورند كه يك ملعبه اي در دست مردها باشد و به قول شاه (زن خوب است فريبا باشد) ما ميخواهيم اين كلام را بگيريم‚ اين غلط را بگيريم. ما ميخواهيم زن آدم باشد مثل ساير آدمها‚ انسان باشد مثل ساير انسانها‚ آزاد باشد مثل ساير آزادها.

***صحيفه نور ج4 ص59


خيال مي كنند اسلام آمده است كه فقط زن را خانه­نشين كند. چرا با درس خواندن زن مخالف باشيم چرا با كار كردن او مخالف باشيم چرا زن نتواند كارهاي دولتي انجام دهد چرا با مسافرت كردن زن مخالفت كنيم زن چون مرد در تمام اينها آزاد است‚ زن هرگز با مرد فرقي ندارد. آري در اسلام زن بايد حجاب داشته باشد ولي لازم نيست كه چادر باشد بلكه زن مي­تواند هر لباسي را كه حجابش را بوجود آورد اختيار كند.

*** صحيفه نور ج 4 ص103
 
منبع:وبلاگiranpolitics
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: